Kozoroh – horoskop na rok 2016

Rok 2016 bude pro Kozorohy celkem úspěšný. Ale tentokrát lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu nebudou mít všechny trumfy ve vlastních rukou, mnoho bude záviset na okolí. Proto je důležité, abyste si se všemi lidmi kolem vás udržovali co nejlepší vztahy. Pokud možno se také vyhýbejte různým konfliktům, do kterých mohou být zataženy státní instituce.  Vaše průbojnost dokáže oslnit, jen si dávejte pozor, aby nebyla doprovázena zbytečnou arogancí. Byla by škoda ztratit část získaných bodů, když můžete mít se skromnějším přístupem všechny.

Nejlepší měsíce v roce 2016: leden, únor, říjen

Nejhorší měsíce v roce 2016: červen, září

Práce: Měli byste očekávat více pracovních změn. A to k lepšímu. Je velmi pravděpodobné, že začnete dělat navíc nějakou práci, která vás velmi baví a zajímá, ale doposud jste z této záliby neměli moc peněz. Pokud vás trápí dluhy nebo nejistá finanční situace, podle horoskopu se to v roce 2016 také zlepší. Jen to nebude hned od začátku. Musíte se obrnit trpělivostí a také podniknout několik racionálních kroků. V říjnu vás čeká velmi zajímavá nabídka, pokud ji přijmete, budete mít více peněz, ale přinejmenším na začátku i mnohem více práce. Pokud ji odmítnete, zůstanete na svém, čili budete na tom celkem dobře a budete mít více volného času. Těžké dilema.

Zdraví: Jestliže již delší dobu přemýšlíte o nějakém náročnějším zákroku a stále se pro něj nemůžete odhodlat, nyní tu odvahu seberete. A výsledek vás potěší. Kozorozi s nadváhou se podle horoskopu také dokáží konečně motivovat a začnou svá kila řešit. Nebude to snadné, výsledky přijdou pomalu, první výraznější efekty by se měly dostavit až kolem léta. Občas budete mít sklony k velmi sebekritickému přístupu. Nemá to smysl, člověk by měl sám sebe akceptovat a z toho pak vychází i jeho celkové štěstí. Nejslabší odolnost budete mít v dubnu, červnu a listopadu.

Láska: Obecně budou mít lidé narození ve znamení zvěrokruhu Kozoroh v první polovině roku a na jeho konci trochu méně času na své blízké než tomu bylo dříve. A to samé se týká i času věnovanému na nezávazné flirty a zábavy. Proto je velmi důležité využít každou chvilku, která se vám uvolní. Ti, co žijí ve vztahu by podle horoskopu v takovýchto momentech měli partnerovi věnovat plnou pozornost, ti co jsou stále single, by se zas měli vrhnout do víru vášní a společenských radovánek. Ve vztazích by se i nejmenší problémy měly hned řešit a základem jejich fungování musí být upřímnost. Jinak to nemá dlouhodobou perspektivu.