Horoskopy od 28-01-2008 do 3-02-2008

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Pátý týden: 27. leden – 3. únor.

Situace: Slunce, Neptun a Merkur jsou ve Vodnáři, přičemž Merkur couvá. Venuše, Jupiter a také Pluto procházejí znamením Kozoroha. Uran je v Rybách. Mars v Blížencích bude zdánlivě couvat až do čtvrtka a v neděli vstoupí do panny retrográdní Saturn. V týdnu se toho jinak navzdory faktu, že se budeme vesměs cítit dost nervózní, nejspíš moc nestane – snad jen finančníci a makléři z pod znamení Lva by neměli činit zbrklá rozhodnutí, k nimž budou mít mimořádné puzení.

Nejen těm účastníkům naší Hry o budoucnost, s nimiž se rozloučíme dnes, ale všem pravidelným i nahodilým čtenářům těchto stránek, přeje Měsíční Kočka dobrou věštbu a její ještě lepší naplnění…

1. SKOPEC


Četní Berani na tom budou již od pondělka nevalně se zdravím: nemělo by nejspíš jít o nic vážného, nicméně záludnost zdánlivě jednoduchých ochoření je zjevná a podcenil by ji jen blázen. V úterý nechť s chladnou hlavou Skopci přejdou vábení opačného pohlaví, zdánlivě neschopné rozvrátit současný stav. Velmi schopné, nemylte se! Středa: finanční problém, možná nevrácená půjčka. Čtvrtek a pátek: doba vhodná k přátelským a společenským setkáním, potlesk na otevřené scéně není vyloučen. V sobotu radí hvězdy opatrnost při nakupování, především z hlediska poměru kvality a ceny. Ačkoliv Berani stále nebudou zcela ve svém rounu, neděle popřeje opatrnému sexu, neboť rozumně užívaný je po staletí ověřenou přírodní medicínou.

 

Pane Rudolfe (věk 27 let, poslední kontakt mezi námi v letošním týdnu třetím ), to, že jsem význam vašich karet posledně přečetl nejdramatičtějším možným způsobem, byla chyba? Přiznávám, že jsem se trochu použitých slov sám lekal. Takový krvák jsme na stránkách Měsíční Kočky ještě neměli. Mýlil jsem se však jen pranepatrně. Platina leží ve špitále a fakt, že je již mimo ohrožení života, je pro vás dobrý. Na druhou stranu vaše okno nedává vyšetřovateli možnost vás z okruhu podezřelých vypustit. Alespoň že už nejste v teplácích. Podobně je na tom Platinin manžel. Samozřejmě, že se v důsledku popsaných událostí váš románek stal věcí veřejnou. Z ostudy máte všichni tři šaty, což z vás však rozhodně nečiní spojence. Karty v zásadě opakují to, co vašemu znamení nabízejí hvězdy: pokud lze, nezkoumejte svou beztak mizernou situaci tragickou optikou, ať nepřivoláte ještě další pohromy, mezi něž by patřila změna vyšetřovatele. Ten váš vypadá trochu jako Pablbek, …ale není.

 

  1. BÝK

Ti Býci, pro něž se postelové zážitky z uplynulého víkendu staly startovním blokem do nového týdne, budou přes určité uondání těžit z pozitivního myšlení, jež budou kolem sebe šířit: okolí jim totiž bude oplácet stejnou mincí. Dobře bude až do středy. Pak hrozí konflikt v práci nebo ve škole, nikoliv však s nadřízenými (učiteli), ale překvapivě s kolegy (spolužáky). Když nyní, třeba neradi, ustoupíte, v budoucnu – a to brzo – získáte. Ustupte. Nicméně s napjatou atmosférou mohou Býci počítat do konce pracovního týdne, o víkendu by v rámci snahy o zachování zdravého rozumu měli zcela změnit společnost.

S panem Pavlem (39/3) jsme se rozloučili v zdánlivě poklidné době všeobecné posváteční únavy, jenže mezitím čas oponou trhnul. Změny se týkají pracovních záležitostí. Ne snad že by v nemocnici, kde pracuje, nový systém plateb zavedli s menšími zmatky, než jinde a nebo že by jim za něj pacienti blahořečili – jde o Pavlův projekt, slíbenou ministerskou podporu, možné evropské peníze a podivné tance, které kolem něj předvádí kraj. Je možné podle karet se v brzké době nadít pěkné podpásovky. Přijde ze strany ředitele. Překvapivě se vás zastane nejen kolektiv, ale dokonce i Asák. Jakou hru roztáčí a za koho, toť otázka. Také ženská, která vás tak poškozovala na kraji i na radnici (i oni mají do personálních věcí co kecat) bude v tažení proti vám sympaticky zdrženlivá. Co asi chce?

3. BLÍŽENCI


Blíženci, a zvláště někteří narození v druhém dekanu, si zřejmě materiálně pomohou. Spíš však než o regulerní výdělek půjde o dary v nejširším slova smyslu, vyloučeno tedy není například ani dědictví. Tomu by nasvědčovalo ochlazení v rodinných vztazích a dokonce možné spory: jsou totiž věci, které se v Čechách neodpouštějí a pro některé lidi je velkorysost pojem neznámý. Nechtějte být také takoví! Právě naopak: i v drobnostech můžete ukázat svou velikost. Ale upřímně – někoho tím zahanbíte, někoho jen ještě víc naštvete. Měli byste alespoň o víkendu věnovat pozornost ochabující kondici. Na sklonku zimy (jak ji na zlost vlekařům věští četné přírodní jevy) je zvláště nebezpečná.

Ani panu Lacovi (20/3) nejsou problémy ostatních Blíženců vzdálené, ale v jiné podobě si je, jak už víme, prožil celkem nedávno. S penězi to zařídil dobře. Je zde možnost, že se jeho život od základů změní. Na obzoru je žena. Měla by být ovšem starší. Netajíme obavy o přiměřenost tohoto zřejmě narůstajícího vztahu, jenže se v něm může zrcadlit i dlouhodobá absence matky, což pak chápeme. I tak vás však, Laco, vybízíme k ostražitosti!

4. RAK

Když už jste, Raci, přežili nepříznivý úplněk, může být teď už jenom lépe. Projeví se to zřejmě především v osobní oblasti. Čekejte tedy upevňování existujících citových vazeb a prohlubování vztahů. Také nezadaní budou mít od středy zřejmě zajímavé kontakty, jež mohou přerůst v budoucnosti i do trvalejšího vztahu: pokud ale bude druhá strana zrozencem z téhož znamení, není vyloučena ani láska totožných pohlaví. Nové vazby však nesplétejte bez rozmyslu! Názory okolí zohledněte ne z pokrytectví, ale proto, abyste se nikoho zbytečně nedotkli. – V druhé polovině týdne čeká Raky i možné cestování. Bude rozumnější, použijí-li k němu prostředky hromadné dopravy.

První z  klientů s nímž se dnes rozloučíme je Agáta (15/3). Setkáváme se s ní v naší Hře, pokud se nemýlíme, teprve po osmé. Svým způsobem jsme proto neměli možnost s ní navázat tak úzký kontakt jako s Richardem (který nás dnes také opustí), navíc Aga byla zřejmě i dík svému věku velmi soustředěna především k vnitřním problémům, svým nestálým láskám a dalším otázkám nitra, v němž se vůbec nevyznala. Přirozeně vzájemná spolupráce tím trpěla. Co tedy říct? Milá Agáto, hledejte opory hlavně v sobě, přejeme vám z celého srdce pokud možno bezbolestné dospívání.

  1. LEV

Již v úvodu byli Lvi zmíněni jako lidé, vystavení v případě zbrklých závěrů nebezpečí finančních propadů. Rada Měsíční Kočky? Rozhodně nikam nespěchejte. Kolísání trhu je po předchozích otřesech přirozené. Hypoteční balvan způsobil vlnění, ale mořeplavecké poučky o deváté vlně jsou tady k ničemu. Je třeba sledovat trh a čekat na správnou chvíli. A že vás svědí prsty? Nákup lze zatím doporučit jen u minima titulů. Hvězdy radí především neprodávat a neprohlubovat krizi svou malou troškou do mlýna. – Zdraví bude dobré. I nadále planety přejí především trvalým vztahům a varují před možnými úlety sexuálních štvanců.

Slečnu Gabrielu (20/3) bohužel podle karet nečeká v nadcházejícím týdnu pranic dobrého. Jak se má na tyto události připravit? V první řadě je zde vývoj sporu, který vede: věc se zadrhne. Problém bude v zpochybnitelnosti jistého důležitého dokumentu. Proč si ji nepovšiml soud dřív a z jakého důvodu ji na ni neupozornil ani Advokát? K jeho osobě: dostal, co chtěl? Víte, že nemluvíme o penězích. Že by proto jeho zájem ochladl? Pokud ovšem budete chtít věc rozehrát přes advokátní komoru, upozorňujeme, že svou pravdu budete těžko prokazovat obecně a vůči tak prohnanému člověku zvlášť. Aby toho nebylo málo, čekají vás finanční problémy. Nemůžete se spolehnout na pomoc rodičů? Ne. Ale je zde i starší přítelkyně s v mnoha ohledech velmi podobným osudem, zkuste to u ní!

6. PANNA


Lze se obávat, že ty Panny, které trápily před týdnem nemoci, se z potíží ve většině hned tak nevyhrabou. Neměly by je ale ohrožovat na životě. Věštírna, jíž jsou jinak četné julinkoviny trnem v oku, radí vleklé potíže nepodceňovat a raději vysolit těch vstupních třicet korun a případně i další za recept, protože podcenit nemoc se prostě ve výsledku nevyplatí. Je to smutné, ale v době chřipek jsme se stali všichni tak trochu rukojmím… Ve čtvrtek a v pátek mohou hrozit i jinak zdravým Pannám depresivní stavy a bolesti hlavy – na vině zřejmě bude počasí. Pokud o víkendu hluboce prožijete cituplný vztah s osobou blízkou, bude to dobrý počinek do dalšího – jistě již příznivějšího – týdne.

Pana Ivana (29/3) sice neopustilo cukání, ale na druhé straně si říká, že i špatná jistota je dnes lepší, než úporné přemýšlení o tom, jak vlastně svázat konec s koncem. Podle karet takové úvahy nejsou na místě. Jednak i ve vašem regionu se v zásadě začíná projevovat hlad po pracovní síle, jednak vaše kvalifikace vám dává možnost vcelku úspěšně se zapojit do lepšího vydělávání peněz, než jaký vám nabízí stávající firma. Ale hlavně – pane Ivane, jste mladý člověk, nemusíte se bát. Strachy\, které máte, vás jenom svazují: zahoďte je!

  1. VÁHY

Jak by měl vypadat týden Vah? V pondělí se bude dařit v práci, vaše výkony v úterý neujdou pozornosti nadřízených a ve středu i jejich ocenění. Naopak, pokud jste řídícími osobami vy, z výše svého postu libě shlédnete na podddané, případná pochvala vás nic stát nebude. Peníze ani nezískáte, ani nevydáte. Ve středu se také můžete pod vlivem Venuše milostně zaplést. Budete-li opatrní a nic neslíbíte sobě ani druhé straně, může to být hezké. Čtvrtek a pátek – společenská setkání a zážitky s polibky lehčí múzy. Konec týdne doma a nejspíš v posteli: ne pro nemoc, ale z volby. Je někdy prima být tak líný


Paní Aja (27/4), respektive její karty nám opět mimořádně zamotaly hlavu: některé figury totiž jakoby stály v naprostém protikladu. Teprve mlhavá vzpomínka na to, co že to vytváří dialektickou jednotu, nám snad přinesla úlevu… Ale vážně – ze získaných informací Měsíční Kočce vychází přinejmenším komplikovaný právní stav, v němž se Aja nachází. Skutečně otec dítěte (zřejmě však teprve počatého) je jakby s Ajou spřízněn. Nemusí to znamenat, a podle všeho též neznamená, příbuzenství pokrevní. Jde tedy o kohosi z rodiny. Museli bychom si však vyložit, jakou strukturu tato rodina má, protože zcela zřejmé je, že ne zcela obvyklou. V širším okruhu budou různě přiženění jedinci a děti jejich dětí, takže výsledek se jeví jako genetický gordický uzel. Nepochybně je tento propletenec i důvodem (nebo důsledkem) posledně zmíněných Ajiných finančních zmatků.

  1. ŠTÍR

Štíři by se v nadcházejícím týdnu měli vyhnout lidem, snažícím se z nich nějakým způsobem mámit peníze. Může jít – ať již se budou dotyční tvářit sebedůvěryhodněji – o notorické nemakačenky, podvodníky, případně finanční manipulátory. Nenaleťte na falešnou charitu, a dokonce ani škemrajícím příbuzným. Za týden, pokud vydrží a vy jejich žádost prověříte, se jim omluvte a, můžete-li, vyhovte jim a buďte štědří. Vaše pro okolí podivné chování vás může na sklonku týdne dostat do konfliktu s matkou, tchyní a nebo tchánem. Nepočítejte s tím, že vás hned pochopí…

Pan Fuks (41/4) pokračuje ve fyzické léčbě, psychicky je však stále nalomený. Pokud můžeme radit, neberte na sebe břemena, jež vám vzpírat nenáleží. Je sice dobré, že se snažíte o sebereflexi, že hledáte příčinu sváru s dcerou v sobě, ale nic se nemá přehánět, tím spíš, že podle karet zde zasáhla neblaze ruka osudu. Ano, byla to vaše neschopnost řešit kdysi onen dávný spor v klidu a s rozmyslem – byla to ovšem neschopnost vás obou. Manželka se vám nabídne jako prostředník. Neodmítejte ji. Vzhledem k tomu, co jsme si již dříve řekli, zaslouží si poklonu: Je to prostě mimořádná a obětavá žena.

9. STŘELEC

Někteří Střelci budou moct hovořit o štěstí, pokud si v první půli týdne nic nezlomí či nezhmoždí. V druhé půli mohou být naopak nebezpeční okolí. Z tohoto ohledu bude lépe, utlumí-li své možné fyzické aktivity na minimum. Od čtvrtka až do konce týdne budou Střelci pod vlivem Měsíce, který bude jejich znamením procházet a svádět je svým svitem k cestování: to se bude odehrávat zřejmě především ve vaší zjitřené obraznosti, nanejvýš s prstem po mapě. Nicméně plány dovolené, které právě nyní vzniknou, mohou být dobré a přes zdánlivou bláznivost reálné. V patřičném čase dojdou zřejmě naplnění.

Slečna Iza (15/3) si objednala tento týden poslední věštbu na kříž,

snad aby dala všem zúčastněným v naší Hře o budoucnost na vědomí své trápení. Ivo, věz, že ti věříme a jsme s tebou – pokud ti vědomí naší spoluúčasti pomůže. Sám fakt, že zveřejněním svých starostí prostřednictvím Měsíční Kočky ses o ně rozdělila s námi všemi, je nepochybně očistný. Eso v hlavě kříže nedává zapomenout na nesrovnalost, kterou jsi zaznamenala na rozdíl od policie ve věci vkradení vaší víkendové chalupy. Mám připomenout, co to bylo? Jistě, záležitost zámků ti stále vrtá hlavou. Nepřijdeš ovšem na nic, a ani nemůžeš. Nenajdeš nic, co by mohlo tvá podezření potvrdit či vyvrátit. Rozhodně do záhady tvrdošíjně nešťourej: ne pro všechny je totiž záhadou. Naopak, pokud mohu podle karet radit, pokus se na všechno zapomenout, usmívej se a pana Kotletku zdrav jako první.

Obrácené srdce u paty kříže nicméně prozrazuje, že budeš chtít lidem ve svém okolí nalíčit past. Dej pozor, abys v ní sama neuvízla. Jen nemnohá zvířata si uhryžou lapenou končetinu, aby se dostala na svobodu. Nedělej, co bolí, jiným – bolelo by to nakonec především tebe!

 

10. KOZOROH

Pro Kozorohy se toho oproti minulému týdnu mnoho nezmění, tedy pokud se týče jejich milostného života. Bude pokračovat pro většinu z nich nepopiratelně báječná, a pro některé překvapivá, série. Pozor: mezi nechráněnými partnery může dojít k početí, což by hlavně ti, kteří o takový efekt nestojí, měli mít stále na paměti. Tam, kde má vztah dojít děckem naplnění, (a to i tam, kde se to dlouhodobě nedaří) je k tomu aktuální týden mimořádně vhodný.

Od pana Olina (61/4) ani nadále nemáme žádné zprávy, týkající se jeho zdravotního stavu. Potvrzuje to do značné míry, že karty opět nelhaly a naše interpretace vyložených karetních řad byla správná – bohužel. Pane Oline, můžete-li, ozvěte se!

11. VODNÁŘ

Měsíční Kočka přeje všem Vodnářům, kteří v daném týdnu slaví narozeniny, jenom to nejlepší. I ostatním jsou po dané období hvězdy vesměs nakloněny, spíš ovšem v materiální oblasti, než v citovém životě. Čekat mohou dary i peníze, jakož i slova uznání, jež ovšem někdy budou znít dutě a jindy budou vysloveny jen ze slušnosti: vždy záleží na tom, kdo je bude říkat. Mnohé Vodnáře neminou od úterý do pátku ani úspěchy v práci či při studiu. Počítejte s tím, že mohou vzbudit závist. – O víkendu hvězdy Vodnáře varují před žaludečními problémy.

Pan Honza (26/3) si svého narozeninového týdne bude po všech stránkách užívat, ovšem z dlouhodobější perspektivy spíš k vlastní škodě. Zachová se zřejmě jako slon v porcelánu hned v celé řadě oblastí: osobní – další nevěra a také vráska na čele Olívie, která již pracuje k porodu, rodinné – konflikt s otcem, pracovní – cosi, co čteme zřejmě jako prošvihnutý termín, i politicky – tento průšvih bychom mohli eufemisticky označit jako sázku na mrtvého žokeje. Honzo, narozeniny jsou narozeniny, ale pokud nebudete kontrolovat svou vzrůstající příchylnost k alkoholu, může se vám to škaredě nevyplatit. Nyní, když víte, co vás všechno může podle karet aktuálně potkat, byste měl hlavně nebezpečí plynoucí z neznalosti míry zcela vážně zohlednit.

  1. RYBY

Milé Ryby, pozor na vliv couvajícího Merkuru. Může se totiž stát, že v druhé polovině týdne na vás praskne něco, co jste chtěli před kýmsi (a my v Měsíční Kočce bychom na základě karetního rozboru moc nedali za to, že se jedná nejspíš o vašeho srdečního krále či královnu) rozhodně utajit. Vyloučit nelze ani, že inkriminovanou věc na sebe vykecáte sami. A pak, že ryby jsou němé… Z předchozího týdne v pondělí a v úterý přetrvává nebezpečí zranění. Středa zve k společenskému setkání: právě ono může být místem nepříjemné indiskrece. Nevyhýbejte se mu, ale buďte opatrní.

Osud tomu chce, že se i s panem Richardem (30/4) budeme dnes loučit. A zrovna uprostřed chřipkou způsobených zdravotních obtíží, které se postupně zmocňují jednotlivých členů jeho rodiny. Ovšem neúprosný los dnes opravdu padl na něj. Přejeme tedy všem jeho potomkům i choti Vendule brzké uzdravení a Richardovi i jeho jemně řečeno podivínskému otci i do budoucna hodně sil…

Křestní jména účastníků Hry o budoucnost byla v zájmu anonymity a v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů změněna.

– Nashledanou za týden. –