Horoskopy od 20-10-2008 do 26-10-2008

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Čtyřicátý třetí týden: 20. – 26. říjen.

Situace: V nadcházejícím týdnu jsou podstatné Venuše ve Střelci a kvadratura Merkuru s Jupiterem. První fakt přeje našemu idealismu a prahnutí po nemateriálních hodnotách: je celkem přirozené, že mnohým z nás přijde svět kolem založen až příliš na účetních vztazích „má dáti – dal“. Obecně to sice opravdu tak funguje, ale řečený princip nelze aplikovat na všechno – především ne tam, kde by měly vládnout emoce a city. Druhý fakt by v nás měl budit ostražitost k přehnaným záměrům a plánům lidí v našem okolí i nás samotných: rozhodně by bylo dobré zůstat na zemi (neznamená to ovšem „nízký materialismus“ a jistě to ani není v rozporu s přemítáním o duchovních rozměrech probíhajících a náš život ovlivňujících dějů i jejich aktérů). Úkol týdne proto zní: Nelekejte se vítězství, ale nenechte se zaslepit pýchou.

Dobré hvězdy i karty všem!

  1. SKOPEC

Ti zrozenci z Berana, kteří v předchozím týdnu v rovině stálého vztahu nepociťovali v jeho závěru potřebnou harmonii (ať už přitom příčinou nesouladu byli sami a nebo dlela v jejich partnerech), nejspíš najdou klid. Nebuďte v tomto ohledu hlavy skopové – omluvte se, i kdyby nebylo zač, udělejte první krok, konec konců váš vztah je reálně to nejcennější, co máte. Což neznamená, že hmotně na tom jste špatně. Spíš naopak, zvláště pokud vás vzpruží nečekaná injekce. Nerozházejte ji ovšem – bude hůř! Ve společnosti se vyhýbejte žvanivým tlučhubům, pokud se vám to nepodaří, alespoň jim neskočte na špek. Již od čtvrtka by vás posílené libido mohlo vehnat do pasti, kterou navzdory předsevzetím sami sobě vykopete. Od upírů ale i neuvážených erotických dobrodružství Skopce ochrání v krmi nemírná přítomnost blahoslaveného česneku.

  1. BÝK

Blahodárný dopad působení Merkura na malé šedé mozkové buňky tento týden neplatil zřejmě pro všechny Býky, kteří se mohou cítit nejistí a neměli by proto ani činit vážná a nevratná rozhodnutí. Ostatní se jinak budou cítit skvěle, takže jim určitá nedostatečnost ani ke zlému nepřijde. Mohou tužit svaly, podnikat sebevražedné výlety a nebo budovat či přestavovat domácnost a ani úbytek fyzických sil nepocítí. Rozhodně dotáhněte do konce, co jste začali! Citový život nebude zrovna košatý, mohou však udivovat sexuálními majstrštyky, nenasytností a přímo nezemskou výdrží. Dokonalá kondice se zlomí v pátek, ale odeznívat plynule bude nejméně do prvních dnů dalšího týdne. A ještě něco: Býci, víme, že není častá, nicméně varujeme – vyhýbejte se fialové barvě.

3. BLÍŽENCI

Všeobecně v daném týdnu lze slíbit lidem mimo intelektuální zaměstnání především nezdolnou sílu svalů, pro Blížence to platí dvojnásob. Ti, kteří se v uplynulém týdnu skutečně seznámili se zajímavým člověkem, mají možnost otestovat si ho v posilovně. Platí to pro obě pohlaví, nemusí jít přece o vzpírání činek, ale třeba o ostrou hodinku aerobiku. Stihnout byste to však měli nejpozději do čtvrtka. Jen ve vzdáleném rozporu s předchozím řečeným je fakt, že týden se hodí i pro nejrůznější kursy, školení a soustředěné samostudium. Můžete se dobrat i rozhodnutí k nějaké formě celožitovního sebevzdělání. – Jak se dřív psalo, v kolektivu budete oblíbení. Rádi pomůžete, například se stěhováním. V úterý se vyhněte disponování větší částkou peněz v hotovosti – hrozí ztráta, ať už neuváženým vydáním, mýlkou a nebo krádeží. V pátek je před Blíženci možná kulturní či společenská událost – ale i tady se budete potit. Víkend by měl být po celému týdnu sice spíše ospalý, leč příjemný.

  1. RAK

Pro Raky zrozené uprostřed svého znamení, tedy v druhém dekanu, to bude zvláštní týden: mohou okolí udivovat bystrým úsudkem i břitkými odpovědmi. Jedná se skutečně o nečekaný výron intelektu, nebo se ostatní propadli do těžké tupoty a Raci tak září jako jednoocí? Držme se první varianty… Vztah Merkura s Jupiterem Rakům přispěje k dobrým studijním a pracovním výsledkům, což je především může se jevit vysokoškolákům na počátku semestru překvapivé. Skvělý jas vyvolává však temnotu v myslích soupeřů: střezte se jejich úkladů! To platí nejen pro pracovní kolektivy, ale především pro sféru politickou, kde pád vůdců zvýší prahnutí po jejich proprděných křeslech a v tomto nelítostném přetahování opět se zobrazí mizerné charaktery. Podpoří vás lidé pokrevně blízcí, o něž se v případě potřeby s důvěrou opřete.

  1. LEV


Podnikatelé z řad Lvů by se měli opřít o kvalifikované partnery a nebo spolupracovníky při rozvažování nad dalšími kroky firmy (může se týkat aktuálně i politické strany), pozor však, aby mnoho neprozradili o svých dlouhodobých průběžných taktických krocích a záměrech lidem mimo zasvěcený kruh. Je faktem, že bez inovací se nikdo neobejde – jen by tuto poučku neměli Lvi aplikovat i do soukromého života. Tam by se naopak měli držet toho, co mají (což není v rozporu s občasnými výboji, konec konců jsou to přece Lvi). Pro jejich zářivost jim mnohé bude odpuštěno. Nezbavuje je to však povinnosti pečovat o své zdraví, přes vizuální majestát jsou i těmi nejpitomějšími viry a bakteriemi ponižitelní a také lehko svržitelní do peřin.

  1. PANNA

Tak co, Panny, zainvestovali jste do svého image? Nemuselo jít vždycky o peníze, vždyť kde jednomu stačí nápad a sedmikráska do vlasů, druhý potřebuje mít nový bourák. Už zase záříte. Usmívají se na vás a možná s tím ruku v ruce mohou přijít i vylepšení vašich fondů. Ve škole i v práci většina z Panen bude vyzařovat tolik pozitivní energie, že atmosféra pohody, kterou šíříte, přitahuje stále širší okruh lidí. Může mezi nimi být i ten či ta spojená s vámi Osudem. Aby bylo této zprávě z naší Věštírny rozuměno dobře – osud neznamená nutně intimní spolužití, může jít i o opravdové přátelství, které přetrvá. Vaše aura v druhé polovině týdne sice pohasne, ale pořád bude dobře… Hrozí nebezpečí zlomenin, ale! Po čem však uklouznete? Kdo vám podsype hrachu? Pozor, buďte k okolí vnímaví…

7. VÁHY

Pud požene Váhy hned od počátku týdne nezvladatelně k druhému pohlaví, u trochu módní minority přirozeně k totožnému. Nechtějte však získat cíl silou. Možná byste ho dosáhli, ale za jakou cenu? Hormonální pnutí pomine uprostřed týdne. Od středy nastoupí vládu Rozum, zosobněný v případě Vah tak silně na všechny působícím kvadraturním Jupiterem. V práci či k studiu to bude dobré, v osobní sféře dejte pozor, abyste něco nepřechytřili – naslouchejte srdci! I v mimopracovních aktivitách šetřete silou, sic o víkendu v posteli pohoříte. Co se aktivit během týdne týče, bude jich do aleluja, takže se vám nevyhnou nejspíš i )úporné, leč krátkodobé bolesti hlavy. Mohly by ovšem signalizovat i vznikající či chronický zdravotní problém…

8. ŠTÍR

Zdá se, že mnozí v posledních dnech poražení Štíři se trochu oklepou, a když už si aktuální společenské dění kolem nich zrovna neoblíbí, již jim nebude tak strašně vadit. K etickým otázkám, na něž Měsíční Kočka upozorňovala před týdnem: mohly by se týkat snahy osobně řešit či bránit možnému zvýšenému společenskému pnutí, které zřejmě do konce roku a především po roku novém, s evropskými větry, nastane. Chcete se věnovat charitě? Penězi a nebo vlastní aktivní účastí? Obé je chvályhodné. Pokud se tak rozhodnete, máte sympatie Měsíční Kočky, ale zvažte důkladně, kam sílu napřete a jak průhledné bude užití prostředků, které poskytnete. Tolik obecně – konkrétně kritickými dny pro vaše vztahy se jeví úterý a sobota, kdy si dejte velký pozor na to, CO, JAK a také KOMU říkáte. Rada? Nepochybně by vám slušela tolerance.

9. STŘELEC

I některé Střelce může v nadcházejícím týdnu potkat úraz. Zvýšenou pozorností a omezením některých dobrovolných aktivit mu však lze předejít. Nevyhnete se však podle hvězd svízelím v osobním životě. Hádky budou na denním pořádku. Mírněte se především v mluvě. Za to, co vám od úst stejně ulítne, se hned omluvte, i kdybyste byli stokrát přesvědčeni o své pravdě. Problém může být v tom, že to bude opravdu jen a jen vaše. A pak: slušná omluva důstojnosti neubírá. Pozor ovšem nechť Střelci dají na to, aby se nedostali do závislého vlivu na osobě, nesmýšlející s nimi dobře či poctivě. Ani na finanční jistotu se zrovna netěšte…, ale již koncem stávajícího týdne se v tomto směru zřejmě zablýskne na týden lepší!

10. KOZOROH

Pokud Kozorozi vyslechnou volání hvězd, je vcelku nepravděpodobné, že by se jim vyhnula hmotná přízeň: jedni si pomohou trochu z platu a odměn, druzí víc vrácenou půjčkou, další výhrou nebo dědictvím snad až nechutně zbohatnou. Rozumně vsadit si ale mohou všichni, protože pokud nevyhrají, ztráta jim nehrozí – lepší by ovšem měla být druhá půlka týdne. Troufnout si můžete i na dobrodružství investiční povahy: s případnými přebytky můžete riskovat na trhu cenných papírů, kde budou solidní ceny, nakupujte ale s dlouhodobou perspektivou, dobré budou i reality, jejichž čas teprve přijde. Každopádně bude dobré si ve finančních věcech dát nezávazně poradit odborníky, nesvěřujte se však se svým štěstím bábě na rohu. Nerozhazujte okatě, ale buďte prostě přející.

11. VODNÁŘ

Celková situace se u Vodnářů nadále zlepšuje, přesto se radíme vyhnout příliš intelektuálním diskusím: nebudete na ně mít a s koktavostí to žádný řečník daleko nedotáhl. Také neřešte problémy teoretické, lépe se vám povede v praktických záležitostech, kde se bude moct ukázat, předvést… Tak dokážete strhnout svým nadšením a šikovností dokonce k následování. To využijte jak v zaměstnání, tak v rodině. Vaše činy, ne slova, zvednou k akci i nejlínější zadky! Dobrými dny by měly být pondělí, středa a neděle, vyloženě špatné dny v týdnu nejsou, dnem, kdy vaše šance budou na hraně, je čtvrtek.

  1. RYBY

Všem Rybám bez výjimky (ale nejen jim – viz úvod) nadcházející dny budou přát v intelektuálních půtkách, ale také v smysluplném dlouhodobějším plánování. Ovšem pouze v případě, že to nebude dosahovat za reálné horizonty: vyhněte se fantazírování dál, než kam dohlédnete! Nenakládejte si víc, než unesete. A vůbec a v žádném případě najisto nerozehrávejte jakékoliv finanční hry, v nichž by byla byť jen jedna neznámá. V konkrétních událostech nadcházejícího týdne bude u Raků nadále přetrvávat předchozí zmatení z nových lidí, nových pravidel a nového prostředí, v němž se ještě neumíte pohybovat. Nebudete však již dále vršit chyby. Ty by se vám rychle nevyplatily, především v personální (a někdy velmi osobní) rovině. V jídle by se Ryby měly vyhnout kořeněným jídlům a kyselým nápojům, a to hlavně v úterý, kdy Měsíc bude v půli své pouti k Novoluní.

Hry o budoucnost tentokrát opět vynecháváme. Výpadek nahradíme v dohledném čase. Mějte trpělivost a nashledanou za týden.