Horoskopy od 29-12-2008 do 04-01-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

29. prosince – 4. leden.

Situace: A jak to tedy vlastně je? Jedná se o třiapadesátý týden odcházejícího roku, či snad o první toho, co teprve přijde? Nadcházející rok slibuje spíš opatrnější krůčky jako po namrzlé silnici, hodně nervozity, ale na druhé straně spíš dobré zdraví a nalezení druhé kotvy pro bezpečné přečkání bouře: mohla by být v privátní sféře, citech, lásce a porozumění. Na obsáhlejší vhled do Nového roku se i v Měsíční Kočce ale teprve chystáme. Zatím budeme pouze opakovat, že nadcházející týden bude poněkud obtížnější z důvodů předchozího přecpávání především pro Váhy, Ryby a Skopce, některé Býky zjevně potrápí zuby. Blíženci by měli co nejvíc času – pokud to bude možné – trávit na svěžím povětří: vydýchejte všechno špatné…i negativní pocity! I Raci se mohou v půli týdne potýkat s žaludečními či střevními problémy, ale ne všechny zbytky je třeba do mrtě dojíst! Lvi by neměli zapomenout na srdce – vždyť vedle lásky i smích léčí: I ten má leccos s dýcháním a navíc uvolňuje z mozku endorfiny. Panny a Vodnáři by neměli naletět na povánoční slevy, i když je pravda, že tak lacino si zřejmě v novém roce moc často nenakoupíme. Střelcům by podle hvězd opětovně mohlo přát štěstí v sázkách. Štíři by mohli být společensky úspěšní na jakémsi silvestrovském či novoročním balábile. Váhy projeví velkou ospalost, nic s ní ale neztratí – spíš naopak!

Měsíční Kočka přeje všem příznivcům hvězd i karet i o novoročních oslavách v duši mír a lásku, v hlavách pak především taková předsevzetí, jaká jsme schopni naplnit.

1. SKOPEC

U Beranů lze mimo jiné na sklonku týdne předpokládat určitou citovou krizi. Předcházet ji budou nedořečená vyznání a nešikovné něžnosti. Může však pramenit i z intenzivně vnímané ponorkové nemoci po svátcích, prostě obrovský příval pozitivních emocí od pondělí jakoby se změnil v druhé půli týdne u některých ve svůj opak: nejste ale na světě jen vy a on či ona, odpočiňte si jeden od druhého – rozřeďte situaci a pokud možno fyzicky i v myšlenkách dejte i ostatnímu světu místo, jež mu náleží.

 

  1. BÝK

Nechť Býci přestanou alespoň teď myslet na práci! Pokud uvěříme tomu, co naznačují hvězdy, totiž že v druhé půli týdne vás může sklátit neduh, zajisté se pak přikloníme i diagnóze, že kořen možných zdravotních potíží je v přežírání. A to je zase zřejmě reakcí a podle vás i lékem na pracovní problémy, žel pouze zdánlivým. Jak ale odolat? Zkuste na práci nemyslet ani omylem a v jídle a pití se mírnit, i když už jen vyslechnout takovou radu před Silvestrem a na prahu Nového roku je úkol bezmála kyklopský.

3. BLÍŽENCI

Oslavy konce roku mohou být pro některé z Blíženců zřejmě velmi podivné. Neznamená to automaticky že špatné, spíš velmi, velmi zvláštní. V takové atmosféře bude něco, co jste zřejmě (zvláště v souvislosti se svátky) dosud nepoznali. Pokud tento pocit vyhodnotíte špatně, může vám přinést úzkost. Půjdou-li vám příbuzní až moc na nervy, uklidněte se raději ve společnosti přátel. Rozhodně se během svátků vyvarujte jakékoliv fyzické námahy, sportem počínaje a manuálními aktivitami konče, nezvyklé zmáhání břemen tělesných i duševních by nemuselo dopadnout dobře.

4. RAK

Nebude to zřejmě vina Raků, kteří se dostanou pro vyřčená slova do možných konfliktů s okolím. Vadou budou pocuchané nervy partnerů v diskusi a jejich přehnaná vztahovačnost. Svátky vám tak v některých případech nepřinesou jen bezstarostnou atmosféru, ale ve svém závěru (zřejmě i vzhledem ke konci roku) i některé momenty téměř bilanční. Proč ale máte pocit, že chodíte pořád v kruhu? Něco se bude muset změnit. Co? Nevymýšlejte složitá předsevzetí, jejichž nenaplnění bude složité obhajovat – nechtějte měnit svět. V drobnostech začněte od sebe!

 


  1. LEV

Vánoce byly ve většině pro Lvy sice krásné, ale v těch několika dnech po nich zase budete chtít za jakoukoliv cenu vyniknout. Vůči těm, kdo vás však neuznají za pupek světa, budete mít zřejmě tendenci být protivní. Ovládejte se, a to i ve sféře soukromé: sebekázeň lásce svědčí – a ne, že ne. A vyhněte se závažným rozhodnutím, na ty ale opravdu není správný čas, protože vánoční optika bere věcem správné kontury. Optimismus je krásný, ale lehko se jim můžete nechat zmást.

  1. PANNA

Četné Panny se zřejmě přesvědčí, jak plánovaný klid a mír lehce mohou narušit naprosté blbinky. Netrvejte na nich, moudřejší říká se, že ustoupí. Pak už není důvod, aby vše nešlo dobře, ovšem s určitým možným zakolísáním ve středu. Choďte hodně po návštěvách. Ve hvězdách máte naznačené na konci víkendu nějaké lepší prachy – kdy a odkud v nich ovšem Měsíční Kočka nevyčte. Pro vás by to však nemuselo být tajemstvím, ale pozor, my na rozdíl od některých ještě pořád rozlišujeme: nemusí to být zrovna čisté peníze. Není ovšem vyloučeno, že se může jednat i o pochybený zisk nemateriální povahy.

  1. VÁHY

Pokud se Váhám podaří skrýt vnitřní rozpory, bude závěr roku pro jejich okolí krásný. Rodinné zmatky ostatně nejspíš stejně nebude mít smysl řešit teď a tady – k ničemu by to nevedlo. Navíc některé mohou vyplývat z toho, že Váhy v poslední době ne zrovna dobře hospodařily s časem. Měly by jednotlivé aktivity v něm rovnoměrněji rozložit, aby žádná nedoznávala újmu. Věřte, že spokojenost bude všestranná! Ačkoliv se říká, že o žádných svátcích by nikdo neměl být sám, zkuste si naopak najít chvíli samoty pro sebe a takovou chvíli poskytnout i druhým. Sebereflexe může být prvním schodem k nebetlémskému zázraku.

  1. ŠTÍR

Je možné, že někteří Štíři prožijí poslední den starého roku (a nebo první toho nového) s lidmi, kteří k jejich slavnostnímu stolu obvykle nepatří – s cizinci, lidmi vzdálenými, navrátivšími se marnotratnými syny, nebo někým, komu bude u vás prostřeno poprvé. Taková věc je Měsíční Kočkou chápána především jako dlouhodobě dobré znamení, záleží ovšem na tom, jak k ní přistoupíte vy. Doporučujeme vstřícnost, ať už si zpočátku myslíte cokoliv. V druhé půli týdne, tedy od čtvrtka, Neptun hrozí, že se Štíři mohou stát oběťmi možných podvody. Buďte obezřetní!

  1. STŘELEC

Pokud se Střelců týče, už od počátku týdne bude zřejmě Osud přát lidem z tohoto znamení podnikavým, a v činech i rozhodnutích velmi operativním. Neměli byste se nechat ukolébat pocitem, že jsou svátky a nic se nemůže stát. Ale může! V druhé půli týdne se na obzoru možná objeví krize. Nenechte ji příliš přiblížit, neodkládejte řešení na jindy, škaredě by se vám to mohlo nevyplatit. Střelci však dokážou být o krok napřed, jen se nesnažte prosadit na úkor svého partnera a vždy a za všech okolností ho nesmlouvavě převálcovat.

10. KOZOROH

Krásné narozeniny přejeme těm z Kozorohů, na něž čas právě teď ukáže! Buďte blahořečeni…, obzvláště pokud v sexuální oblasti nebudete chtít jen brát, ale především dávat, jak se nejen o svátcích sluší. Čím víc dáte, o to více budete obdarováni. Možná by bylo příjemné po nacpáni těla jídlem a nahuštění lebky city k prasknutí upadnout do spokojeného snu sami o sobě. Váš protějšek vás ovšem až tak ideálně vidět opravdu nemusí – ať už říká cokoliv. Ukolébá vás ale, tak pozor. Proč asi? Dobrá nálada nicméně Kozorohy neopustí. I oni mohou, pokud si jen tak z rozmaru vsadí, vyhrát.

11. VODNÁŘ

Pro četné Vodnáře jakoby se sváteční dny staly prověrkou, co všechno dokážou. A dokážou hodně. Všechno ale nemusí klapat švábsky dokonale, neměli byste zapomenout i na prostor pro improvizaci! Budete samozřejmě výborní – jen trochu odosobnění a proto svým způsobem poněkud neživí…Ve středu vás to (ale také nemíra v pití) může položit. Proto vzkaz na závěr zní: nebuďte poté jezevci! Nikdy nechoďte z extrému do extrému. Snaha zavrtat se nejraději v peřině a hlavu ukrýt pod polštářem je stejně marná. Nevrčte proto! Začal Nový rok, a jaký bude, záleží i od vás! Ostatně – stejně vás najdou, takže lepší je vyjít jim (a to s úsměvem!) alespoň o půl kroku vstříc.

  1. RYBY

Láska je mocná čarodějka: některé Ryby poznají zcela názorně, že dokáže napravit i to, co lidé pokazili, byť neradi a spíše mimoděk. Vánoce a novoroční svátky totiž nebyly jen dary a jídlo, ale i romantiky – té možná především. Není určitě jen růžovým haraburdím… Konec týdne se odehraje ve znamení piklů, ač není zrovna křišťálově jasné, kdo s kým a kdo proti komu, ani budou-li Ryby jejich obětí a nebo osnovateli. Není to ovšem tak jako tak uklidňující prognóza do budoucnosti, sami proto volte raději otevřenost…

– Mějte se krásně. Do Nového roku vykročte sebevědomě – máte na to. Bez ohledu na to, že ekonomické prognózy nás nutí držet se při zdi a neodkrývat zbytečně záda. Měsíční Kočka věří, že všechno zvládneme. Tak nashledanou za týden. –

2 thoughts on “Horoskopy od 29-12-2008 do 04-01-2009

  1. J

    Dobrý den, dovote mi položit osobní otázku. Velmi zajímalo by mne, zda má název Vaší věštírny nějakou souvislost s čajovnou téhož jména (nyní již neexistující)… a jakou. Děkuji za odpověď. JP

Comments are closed.