Horoskopy od 05-01-2009 do 11-01-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Druhý týden: 5. – 11. leden.

Situace: Nebi vládne Saturn v Panně, který od Silvestra na své pouti zdánlivě couvá. Ve Vodnáři jsou Merkur – který bude od neděle též retrográdní – dále Uran a také planeta Neptun. Pluto a Mars jsou v Kozorohovi. V Rybách jsou Venuše a Uran. Co se týče Měsíce, v neděli se naplní, což může, pokud bude jasno a mrazivo, přinášet potíže somnambulům, ale dotknout se i ostatních zvýšenou citlivostí a vnitřním nepokojem. Konjukce Jupitera s Vodnářem prospívá fantazii tvůrčích pracovníků v umění i vědě, především ovšem zrozenců ze znamení ohnivých a vzdušných.

Měsíční Kočka i těm, k nimž se novoroční vinšování míru a lásky před týdnem nedostalo, posílá přání všeho dobrého. V nejbližší možné době bude pokračovat i pravidelná Věštírna, v níž se účastníci třetího ročníku Hry o Budoucnost dozvídají nejen mnohé o své minulosti, ale i tom, co přijde.

1. SKOPEC

Obecně by pro tento týden mělo podle astrologů platit, že harmonické aspekty nejsou ve většině a čas světa proto nebude plynout zrovna klidně. Vzdušní a ohniví zrozenci se prý dík Venuši mohou dočkat štěstí v milostné oblasti, zemští a vodní zas pro Slunce a Jupiter úspěchů v práci. Skopci jako tací budou překypovat energií, kterou však vesměs napřou možná sice zábavným, ne však příliš užitečným směrem – tentokrát nikoliv ku své škodě, ale k nechtěnému škodolibému obveselení druhých. Být chvíli za šaška je však lepší, než zakopávat o vlastní důstojnost… Hmotné operace se vám přes zdání lehkovážnosti daří, spíš však v oblasti nemovitostí než financí. Týden to bude ovšem po svátečních úlevách plný a takévysilující, a tak se Berani se sklony k bolestem hlavy nedivte na jeho závěru možným úporným atakům migrény.

2. BÝK

Lze tento týden Býkům závidět? Nepochybně většině z nich nikoliv zrovna jejich sexuální výkonnost. Přijdou však nečekaně ne zrovna k velkým, ale k obstojným penězům: pojmenování záleží na tom, co kdo považuje za bohatství. Nouzí ale rozhodně trpět nebudou. Zdraví jim bude sloužit. Přežijí i zimní sporty, na naše poměry v nebývale bílých horách i nížinách. Pozornost by stavu vozovek měli věnovat řidiči – a nebo lépe vůbec nevyjíždět tam, kde je to možné. Oživí se stará přátelství – ne úmyslně, spíš mimoděk, ale zato velmi upřímně. Kdyby pro nic jiného, už pro to bude ten týden za to stát…

3. BLÍŽENCI

Stejně příznivě týden po jeho uplynutí vyhodnotí i valná většina jinak aktuálně poněkud roztržitých Blíženců. Zapomenou sice kdekoliv cokoliv, ne však k svému zmaru. Mělo by jít o drobnosti, jichž není škoda a kterých se z nějakých důvodů – studu či sentimentu – nebyli ochotni zbavit, dále věci i tak poškozené nebo prakticky znehodnocené. Jiné věci se jim, byť ne okamžitě, oklikou vrátí. Drahých záležitostí (auto, kreditka, klíče) se zřejmě varování netýká. Až na uvedenou znervózňující lapálii bude týden příjemný, protože to co najdou, bude schopnost s humorem se s danou, a jistě jen momentální nedostatečností (v nejrůznějších oblastech), vyrovnat. Je dobré nebrat se smrtelně vážně!

4. RAK

Nechť zrozenci ve znamení pozpátku lezoucího tvora užijí týden plně: Raci budou totiž hýřit půvabem a okouzlovat společnost širší i zcela intimní. V posteli téměř všichni mohou zažít karneval – pokud se ovšem trochu přičiní – kouzlo osobnosti je věc jedna a delikátní um s přehršlí nevšedních fines věc druhá. Hrubšímu pohlaví, ať již faktickému či předstíranému, se nedoporučují žádné formy násilí, slabší by mohlo upadnout do hysterie. S penězi to nijak skvěle nevypadá, ale tak tomu v lednu často bývá napříč Horoskopem. Zdraví bude Rakům sloužit, pozor však na úrazy!

5. LEV

Lvi a samozřejmě především Lvice zdá se propadnou plně posváteční dietologické hysterii, a tak se lví silou a vzletem sokolím pustí do trápení těla prostnými i na cvičebních strojích. Však všechny zbytky svátečních zásob, které by považovali za trestuhodné vyhodit, budou konečně sežrány do mrtě. Skočit z hodů do hladovky však není chytré ani zdravé, a je také známá věc, že absolutní půst lépe snesou hladoví (pro krátkodobou jednodenní jídelní přestávku budou příhodné dny kolem nedělního Úplňku). Průstřel kapsou může Lvům způsobit kursovné různých hubnoucích iniciativ i předplatné v posilovnách, zdůvodní a omluví si je ovšem snadno plněním novoročních předsevzetí. Švitoření na hmotnostní téma z vás učiní vítané společníky podobně postižených. Pro většinou virtuální estetické nedostatky odmítnete nejen svádět, ale dokonce být sváděni (-y)!

 


6. PANNA

Co se hmotných statků týče, budou na tom Panny průměrně, ale uspět by mohly, pokud si vsadí. V práci, v hospodářství či doma jim hrozí nějaký malér z nepozornosti, charakteru spíš účetního, než fyzického úrazu. Při pondělku a v úterý, kdy jejich znamením projde Měsíc, budou mít poněkud přecitlivělé zažívání, čím mu však dobře učiní, dvakrát se jim na zdraví vrátí. Recept je klasický: pořádně snídat, jíst nejméně co čtyři hodiny a v mezičase, jak vyzkoušeli už naši předkové, žužlat anýz.

7. VÁHY

A když už jsme u Úplňku a Vah měli by tito zrozenci obzvlášť na sklonku týdne ještě prohloubit pravidelný pitný režim – a to i když je zima a moc se nám nechce. Někteří radí vrátit se tak trochu do protektorátu a uvařit si kafe když ne přímo z bukvic, tak z praženého žita. Vůbec to občas není špatné a je v tom i něco cenných minerálů. Doporučujeme ovšem dolít mlékem. Zavodnit pitím dobře tělo je jedna zdravá věc, řádně tekutiny i se všemi jedy odvést potom druhá: tomu nám napomohou cibule, petržel, celer a pór – čím syrovější, tím lepší. Jinak si Váhy mohou v tomto týdnu vcelku libovat v úspěšném společenském, v milostný se občas nenadále a někdy i překvapivě zvrtávajícím, životě. Neměli by se však dát smýkat ději – byť zrovna příjemnými…


8. ŠTÍR

I Štírům tento týden naordinuje Měsíční Kočka drobátko zdravovědy. Ve věci peněz a lásky jim žádnou mimořádně dobrou (ale zaplať bůh ani extra bídnou) zprávu nenabízíme. Pozornost proto věnujte vyměšovacím orgánům, močovodu, konečníku a také sexu. Vůči aktivním i potencionálním hemeroidům si sprchujte zadek studenou vodou a noste bavlněné spodky, dobře je perte a nevynechávejte žehlení. A dát byste měli pozor na prochladnutí od nohou, což v aktuální Sibérii bude naléhavé. Babský všelék na střeva zní: každé ráno spatlejte lžíci dobrého olivového oleje, lžičku medu a pár kapek citronu. Silnějším povahám Měsíční Kočka z vlastní zkušenosti doporučuje směs zdrsnit rozetřeným stroužkem česneku.

 

9. STŘELEC

Dobrá zpráva pro Střelce je, že jim to bude celý týden setsakramentsky myslet, špatná, že pokud jiskřivou mysl zaměří na detektivní logiku, mohou se dobrat především v pracovní a pak též v partnerské oblasti nesrovnalostí, u nichž nebolestivé vysvětlení jen stěží obstojí. Je chytré drásat si nitro pochybnostmi o tom, co se zdálo pevné jako skála? Nepřekombinovali jste? Každopádně pochyby zabolí a jen tak je něco nerozežene. Lépe bude analytický rozum věnovat obchodu, přes netradiční čas pohnout portfoliem a nebo, pokud jste tak ještě neučinili, si prostě začít něco s akciemi, někteří znalci tvrdí, že jejich cena je po pádu k nákupu výhodná, ale řekla už krize v této oblasti vše? Spíš ne…

 

10. KOZOROH

Kozorohům hrozí nebezpečí otevřeného násilí! Není specifikováno, zda na veřejnosti nebo doma, rána ovšem bolí tam i tady. Udělají lépe, nebudou-li provokovat. Jenže roznětkou může být i něco za jiných okolností nicotné, zač smrt (!), paragrafy, bolest či pouhá ostuda určitě nestojí. Na jakých váhách však vážit činy, slova nebo jen pouhé pohledy a úsměvy? A zavřít se na kritický týden do čtyř stěn také není řešení. Dávejte prostě pozor a nedělní úplňkový večer přijměte s úlevou.

11. VODNÁŘ

Naopak dobrý týden budou mít Vodnáři, protože možné předchozí brnkání na temné struny zaslechnou jen ohlasem zrozenci z první dekády znamení. A čím víc se jejich datum bude kulit k Rybám, tím víc veselí a radosti mohou čekat: žádné problémy v práci ani s penězi, nějaké to šampaňské (co se bude slavit?) a láska, ta láska taky ještě. Podobně jako u Raků nechoďte s pány na led… I jiná sklouznutí by však mohla skončit úrazem!

12. RYBY

Doplujeme s Rybami na konci dnešní seance do poklidných vod? Alelujá – ano! Neboť jejich momentální hvězdné postavení by si přál mít snad každý. Nepřízní jsou v něm jen šmouhy v blankytu týkající se lehce bolestí kloubů. Jejich čas, jak se zdá, je i v dlouhodobější perspektivě vyrovnaný, ve všech aspektech pozitivní a tak nějak vnitřně prosluněný a voňavý… Ryby budou v převážné většině svůj čas vnímat coby tajuplné setkání s Andělem, což ostatně napovídá zářivá Venuše. (Nevíme zrovna docela jistě, jak takový střet vypadá, ale tady v Měsíční Kočce soudíme, že musí být dozajista přinejmenším úžasný…)

 

Vesmírná znamení k nám po tisíciletí promlouvají: věštby jsou však jen nápověda, co bude, záleží především na nás! Nashledanou za týden…