Horoskopy od 26-01-2009 do 01-02-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet od „Měsíční Kočky“

Pátý týden nového roku:

26. leden – 1. únor

Situace:

Hned v pondělí bude Měsíc v novu se všemi rozporuplnými stavy duše, jež to většině z nás přináší. Dominovat by měla tentokrát zádumčivost, konflikty z důvodu absence lunárního disku na nebi nepředpokládáme. Plánovačské spojení Slunce s Jupiterem odehrávající se ve Vodnáři je sice inspirativní, nicméně ve skutečnosti vesměs velmi nerealistické. Snění je příjemné… , jen nebýt postavení Marsu v Kozorohovi, které preferuje striktně realistický přístup k problémům, trpělivá řešení a „práci drobnou“. Spokojeni budou moct být lidé tvůrčí, a to spíš s gejzírem nápadů, než s jejich realizací, a už vůbec ne s penězi. – Týden ve vnitropolitické oblasti se podle namíchaných karet odehraje v nervózních slovních přestřelkách, zahraniční však může zřejmě počítat s velkým otřesem.

  1. SKOPEC

Astrologové se pro následující týden shodují na síle Venuše, která vnese zjitřenější vnímání mezilidským vztahům obecně a dlouhodobým partnerským zvlášť. – Berani budou mít většinu týdne, nedají-li si navzdory tomuto varování pozor, spíš smolnou. Týká se to především práce, kde by měli být neobyčejně pozorní a pečliví. Moc na sebe také raději neupozorňujte výstředním chováním či oblečením. Ti, co stojí výš, v podstatě hledají hromosvod – snad aby neudeřilo do nich. Špatná nálada šéfů tento týden stoupá úměrně s jejich postavením. Důsledky toho, co se v takové situaci děje, již dávno popsal známý zákon padajícího hovna. Tak pozor! Ve čtvrtek (a někde už ve středu v podvečer) se věci začnou obracet k dobrému a víkend bude po všech stránkách úžasný. Pozor ovšem na možný nástup nemoci. Může to být prachsprosté nachlazení, ale i šířící se chřipka.

2. BÝK

Jak vypadá zdravotní situace Býků? Měli by dbát na mandle, krk, chuťové pohárky, ramena a týl. Vyhněte se průvanu, ono stačí, že máte stále ještě průvan v peněžence. Prostě sestupte z vysoké nohy a zas se naučte hospodařit, ono to tak vypadá, že to se budeme muset naučit rychle všichni. Pokud na vás leze rýma a místo toho, aby šla ven, se usazuje v dutinách, zkuste na ni babský trik: ucpěte si na noc uši vatou, noční čepec není povinný, ráno se rýma zpravidla spustí. Ač to zní podivně, opravdu to občas funguje (a rozhodně to neuškodí). Nekažte si týden zabetonovanou hlavou, protože jinak bude pracovně i společensky dobrý. S tím, koho Býci zvolili za životního partnera, by měli zajít v druhé půli týdne do nějaké exotické restaurace, nebo doma alespoň uklohnit „čínu“: tím uspokojíte chuťové buňky a takto skvěle vyladěným vám i to další půjde lépe…

3. BLÍŽENCI

V neděli a s přesahem do pondělka bude Měsíc ve znamení Blíženců, což by se mělo dotknout naší zvýšené péče o plíce, průdušky a vše, co je spojené s dýcháním. Choďte rovně, dámy se nemají zač stydět a kouknout do očí můžete zpříma každému. Dýchejte zhluboka a pravidelně, ale když vás někdo vytočí, tak dech zadržte a počítejte zvolna do desíti. Většinou vám dojde, že dotyčný ani za těch pár facek nebo ostřejších slov nestojí. Je to i rada pro tento týden, protože rozčilujícím situacím budete vystaveni v práci i doma (tam si zvláště autoři pubertálních potomků přijdou na své). Z řečeného vyplývá: žádný služební postup, ani žádné pochvaly před nastoupenou jednotkou, také žádné líbánky a žádný sex…, ale mohlo by být jistě i hůř.

4. RAK

Ačkoliv hvězdné nadělení nachystané tento týden na Raky lze číst dvojím způsobem (v podstatě špatným a ještě horším), přikloníme se k druhé variantě, nicméně s jasně zářícím diadémem Naděje. Tak si uvařte kávu, klidně si sedněte, foukejte do ní a vězte: nic se nejí tak horké, jak se uvaří a mnohé není dokonce tak horké, jak vypadá. Že na tom ve většině nejste nijak dobře s penězi, asi ani psát nemusím. Čekejte nějaké složenky, možná se ohlásí i zapomenutý věřitel. V práci vás nikdo nepochválí. Ono není ani za co, protože kapičce štěstí mohou Raci děkovat za to, že jimi způsobenou fatální chybu někdo zachytí ještě před tím, než spustí lavinu. To se samozřejmě zapíše v Račím zdravotním účtu celkovou malátností a psychikou pod psa. Nedivili bychom se, kdyby někteří opravdu i vážněji ochořeli. Společenské styky, budou-li jaké, poznamenají trapasy a omyly. Nic moc ani v milostném životě. Hvězdy nicméně praví: tomu všemu lze předejít. Když vaši zchátralost neuzná lékař za dostatečnou, vezměte si na týden dovolenou. Věnujte se drobným domácím pracím, pořádejte alba, přesaďte květiny – i když na to je dost brzo. Zrušte návštěvy. Neberte telefon. Pokud poslechnete, pomalu se začne rozjasňovat. S milým či milou vás v takovém případě čekají nejprve hezké, pak náramné chvíle. Všechno se začne dařit.

5. LEV

A Lvi? Mohou se spolehnout na instinkt – co se týče nákupů. Budou mít tento týden vůbec šťastnou ruku v investicích. Horší to bude se společenským životem. V první půli spáchají četní z vás trapas nad trapasy. Pro ostudu pak do konce týdne nevytáhnou nos, a to ne, že by se jim safra nechtělo. Když ale stud překonají, pochopí, že zas tak moc se nestalo. Mělo by to spravit něco ostřejšího, nebo příslovečná květina, jíž lze říci vše (případně obojí). Kdo by odolal takto podepřené omluvě? Podobný vývoj lze čekat ve sféře milostné. Chyby, kterých se dopustíte, nebudou fatální a lehko je napravíte dobře voleným slovem či dotykem…

6. PANNA


Nejdřív jen tak trošku bolí klouby. Potom se to rozleze po kostech. Přidá se nezvladatelná únava. Ale to je jen ne nutná, ale častá předehra. Prostě Panny by měly vědět, že chřipky jsou tady a že právě ony a právě v tomto týdnu budou vůči nákaze obzvlášť vnímavé. Rozhodně by se měly vyhnout větším shromážděním lidí, oželet večírky i návštěvu kulturních atrakcí, a to bez ohledu na to, jak dlouho již mají koupené lístky. V dopravních prostředcích i práci se, pokud to jen trochu jde, vyhýbejte chrchlajícím individuím! Před tím, než vás ty malé neviditelné potvůrky skolí, dejte do pořádku své peníze a tam, kde vznikne převis, investujte do finančních produktů bank, spořitelen i burzy. Pokud bude navíc jen pár šupů (a takových vás nejspíš bude měsíc po Vánocích většina) vsaďte si a nebo si kupte los – v horším případě nedojdete ztráty. Pokud tedy ulehnete, jistě vás na druhou stranu nepotká nic nepříznivého v práci, za což by jinak Měsíční Kočka nemohla ručit. Dámy ušetří. Ponoukání k marnivosti nepřinese plody. Ani ten nejsenzačnější klobouk či korále kýchající paní s červeným nosem a uslzenýma očima v zrcadle nálady nepřidá!

 

7. VÁHY

Necítíme potřebu ani v nejmenším se Váhám omlouvat za věštbu ohlašující nepříjemnost, která je ve věci peněz či hmotných statků potká. Dojde k ní zřejmě ve čtvrtek či v pátek a budou si za ní v plném rozsahu moct sami. Hajdaláctvím, nedůsledností, špatným odhadem situace. Navíc se mějte na pozoru před riskantní pracovní operací. Nejde o přízeň či nepřízeň spolupracovníků a nebo šéfa. Jde o poměrně solidní objem prostředků, za který tak či jinak odpovídáte a který může přijít vniveč. Navíc už od první půle týdne to nebude nijak valné se zdravotním stavem Vah. Nezvrtne se sice ani sem ani tam, ale polykání bude obtížné stejně jako řezání v očích, zřejmě především pro zrozence z první poloviny znamení. Hlavu budou postižení mít jako bednu kytu. Navzdory řečenému, jejich milostný život – především na počátku týdne – bude překvapivě bohatý. Pokud netouží po potomcích, měli by být mimořádně ostražití.

 

8. ŠTÍR

Když by si následující týden někteří Štíři zvolili jako vhodný pro dovolenou, nebylo to asi nejšťastnější. Jak ale mohli vědět, že únava a nechuť, která je hned z počátku týdne zasáhne, bude veškeré jejich aktivity tak hromsky ochromovat? Tento stav vydrží zhruba do středy. Pokud řečený čas v práci prospíte nebo nějak protlučete bez karambolu, čtvrtek a pátek předchozí problémy napraví. Víkend už bude báječný (jen škoda, že to zároveň některým bude zrovna končit zpočátku tak zbabraná dovolená). Se svými protějšky si na oslavu končících špatných dnů uděláte dvojnásobný svátek – jídlo, pití, nějaké dárky dané i obdržené. Roztomilou sobotu zřejmě ukončíte spolu v posteli, z níž v neděli nejspíš ani nevylezete. Pokud říkám, že budete snídat kaviár a šampaňské, přeháním: tuhle carskou parádu myslím samozřejmě obrazně.

9. STŘELEC

Bláznivé hvězdy znamení Střelce nabízejí i bláznivý týden: Začne dobře. V pondělí mohou čekat dárek nebo se jim povede výhodný nákup, ani výhra není vyloučená. Hned v úterý by měli dát pozor na možný úraz, zřejmě končetiny. Pokud ne, nevyhnou se jiné fyzické bolesti. Neblahý stav potrvá do čtvrtka. Střih. Prudká změna. Pohodové a líné plynutí času. Milostné hrátky velmi vydařené. V pátek příslib finanční injekce. Společenská událost: divadlo, kino nebo nějaká hudební záležitost. O víkendu rodinné třenice. Pokud ne s osobou nejbližší, mohou Střelci očekávat invazi příbuzných. Buď nebude ohlášena jinak, než těmito kartami, nebo jste na ni zapomněli. Každopádně tento střet představuje do budoucna významný rizikový prvek. Co se ale semele a upeče, nejsme schopni říci. Nic rozhodně nespěchá tak, jak se vás okolí snaží přesvědčit. Diagnóza nebezpečí z prodlení zde není. Rozhodně doporučujeme ostražitou zdrženlivost. S ničím nesouhlaste ani nic neodmítejte… A hlavně nic nepodepisujte!

10. KOZOROH

I někteří Kozorozi pocítí v následujícím týdnu nepřízeň lidí mimo jejich osobní kruh. Nacházejí se v postavení planet nějaké finanční čachry k jejich škodě a hádky a pomluvy v společenské a pracovní oblasti. Pozor na ztrátu někoho blízkého (z logiky věci vyplývá, že většinou spíš než o nečekané úmrtí půjde o ztrátu vpravdě přátelských kontaktů nebo prudké zhoršení osobních vztahů). Týká se to rodiny? Zřejmě ano. Někdo jiný z nejbližších vás ale významně podepře – slovem, ale jeho slovo dost váží. Také se nerozčilujte nad vysvědčením, je to teprve pololetí a při troše snahy (a také štěstí) se leccos ještě dá napravit – samozřejmě, že ne tak snadno, jak se to pokazilo. Následující týden snad bude lepší: v tomto vám budiž útěchou až na výjimky téměř železné zdraví, s nímž ten nezměrný nápor nepřízně jistě dobře zvládnete!

 

11. VODNÁŘ

V dnešním horoskopu řádí zdravotní problémy ve velkém a je zajímavé, že podle epidemiologů zřejmě budeme mít vrchol teprve před sebou. Takže zrozenci z pod znamení Vodnáře – pozor! I pro vás týden znamená časté zdravotní problémy, i když jen menší část bude mít podobu zranění a úrazů. Valná naopak bude poznamenána nemocemi z nachlazení a nebo na infekčním základu. Z řečeného vyplývá i nucený klid v penězích, práci i společenském životě. Fyzické projevy milostných aktivit budou přirozeně na nule, zčásti nahrazené krásným sněním v horečkách. Nemoc ovšem nemusí udeřit rozhodně, ale plíživé a úporné bolesti hlavy ji signalizují celkem bezpečně, mýlit se můžeme jen u migrén z hysterie.

 

12. RYBY

To je ale tango! Kolem Ryb krouží celá hejna nápadníků a nápadnic. Pokud jsou tito zrozenci volní, budiž. Pokud jsou zadaní, jistě jim to udělá dobře – jen pozor na žárlivé protějšky. O zdvižený hlas v lepším případě by nemusela být nouze. Podle zákona o domácím násilí by mohly vést důsledky střetu na čas vás nebo partnery (podle toho, jak by se domácí zabíjačka vyvíjela) pod most. Tak se v přijímání komplimentů i rozdávání kroťte. Rozumný protějšek se však bude z vašeho společenského úspěchu těšit… a také se bude snažit být ze všech nejlepší. Pokud Ryby mají štěstí na právě takového parťáka, bude to, caramba, pěkně vášnivý týden! Po probdělých nocích buďte opatrní na přechodech – a to jak v roli chodce, tak za volantem.

Nashledanou za týden!