Horoskopy od 16-03-2009 do 22-03-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny u „Měsíční Kočky“

Naše Hra o budoucnost vstupuje do dalšího ročníku!

Dvanáctý týden: 16. – 22. března.

Situace: Jaro je tady. A s ním i stejná délka dne i noci, magický čas rovnodennosti. Ten nastane astronomicky tentokrát již v pátek. A jak tedy čtou hvězdáři oblohu? SLUNCE přejde z RYB do BERANA, stejně jako MERKUR.  Naopak v RYBÁCH zůstane MARS a URAN, JUPITER a NEPTUN jsou nadále ve VODNÁŘI a SATURN v PANNĚ. Ve SKOPCI je i VENUŠE, zatímco PLUTO stále tíhne ke KOZOROHOVI. Protože postavení VENUŠE ve vztahu k JUPITERU a NEPTUNOVI je skvělé, nemělo by tento týden narušovat příliš negativně nižádné seskupení cizích vlivů, a to doma, ani v práci či škole (netýká se to ovšem horkých kauz v politice a zde možných zemětřesení). Pokud vás něco přece jen rozhodí, měli byste si najít čas na relaxační koníčky a soustředit mysl na ně, což asi navzdory optimisticky se tvářícímu kalendáři ne ve všem, co by chtěli, umožní počasí zahrádkářům. Prosíme též, abyste také byli opatrní na silnicích…

  1. SKOPEC

Beranům nelze než blahopřát: od pátku, respektive soboty to bude konec konců po celý měsíc jejich čas! Což sice neznamená všeobjímající rozhřešení, ale přece jenom… Ostatně – v podstatě jen pokračují vaše dobré časy. I nadcházející týden bude zřejmě veskrze dobrý v penězích i v práci. Lze nadále předpokládat určité zdravotní problémy a proto je dobré taková rizika vnímat, nicméně nebudou osudového rázu. Vysoce bude ceněn společenský přínos většiny Skopců v oblasti dobré nálady. Za touto šroubovanou větou se skrývá fakt, že budete moc dobře viděni a slyšeni všude tam, kde se něco děje – a legraci také nezkazíte. Festival radosti a vášně Berany zřejmě čeká v osobním a milostném životě. Nebojte se větší vynalézavosti své či partnera: plavba k novým obzorům bude příjemná i vzrušující – což se vzájemně vůbec nevylučuje.

2. BÝK

Nejeden Býk bude mít podle hvězd v nadcházejícím týdnu zřejmě pocit, že mu události přerůstají přes hlavu. Je tady zjevný rozpor, protože karty těmto zrozencům naopak slibují poměrně klidný čas, snad jen s výjimkou středy, která by skutečně mohla být nabita událostmi. Ovšem veskrze radostnými. Půjde tedy spíš o duševní diskomfort, zdání tlaku k nevydržení, stres vnitřního původu. Pomohla by snad samota, procházky, příroda, koukání na kytičky, niterně prožívané nějaké hobby a snaha o soustředění. Žádné nebo minimální množství alkoholu. A nebo přímo naopak – dobrý panák ve správnou chvíli, která však bude jen jedna denně! V podstatě pokračuje stav z minulého týdne: jenže tam měly chmury důvod, tady už ne…

 

3. BLÍŽENCI

Blíženci si též nebudou mít nač stěžovat. Není to sice na fanfáry, ale také nehrozí akutní ani potenciální nebezpečí. S takovým vědomím lze zvládnout i nachlazení, které část z nich jako důsledek vcelku nepříjemné změny počasí potrefí. Asi to nebude ani na postel, ale přehnaných aktivit, bujného společenského života a milostných dobrodružství by se Blíženci měli raději zdržet. Podobnou zdrženlivost radí pro změnu karty i v pojídání masných výrobků. Nikdo po vás probůh nechce, abyste se stali vegetariány, ale ulehčete na týden svému trávení. Ostatně naši předkové, ač nevěděli co činí, činili sami sobě dobře předvelikonočním půstem (nemluvě o tom, že po zimě již bylo vše sežráno a do nové sklizně bylo třeba šetřit).

4. RAK

Rakům hvězdy celkem podrobně (co se hlavních očekávaných událostí týče) popisují nadcházející týden po jednotlivých dnech jako poměrně pestrý. Skončíte se špičkovým popíjením částečně z důvodu děravé kapsy a trochu také díky znovuprobuzené vůli. Na pondělí slibují setkání se zajímavým člověkem, na úterý ostrý spor. Půjde spíš o hádku, jíž se Raci účastní a kde se budou na straně zatím neznámého angažovat. Vztah bude mít spor k jejich soukromé sféře a nelze vyloučit, že jeho kořen bude v opačném pohlaví řečené osoby. Tak jde na vás jaro? Středa zřejmě přinese významnější vydání, nepůjde však o jednoznačnou investici do budoucnosti (spíš o splátku dluhu, půjčku nechtěně nevratnou, nic, co by bylo možné odepsat od daní). Ve čtvrtek nechť se Raci mají na pozoru v komunikaci, nikoliv s okolím pracovním či osobním, ale na ulici a za volantem. Pátek zřejmě přinese další významné zhoršení počasí, což přivítají ti holdující zasněženým sportům: využijí podmínek v sobotu, nebude však zas až tak dobře, a proto pozor na úraz! V neděli týden vyvrcholí domácí hádkou plnou ostrých slov, ale též krásného a úspěšného smiřování.

5. LEV

 


Lvům v novém astronomickém i astrologickém roce všechno dobré! Věnujte se jaru. Je tu podle kalendáře, i když, na rozdíl od dnů předchozích, kdy všechno bylo obráceně, svět za okny jarně nevypadá. Věřte ale na kosmickou rovnováhu, vědomí její nevychylitelnosti vám pomůže i v osobních ranách, jež vám může tento týden uštědřit. Týkat by se měly osoby blízké, ač ne z bezprostřední rodiny vaší či vašeho partnera. Půjde dost možná o nemoc či dokonce úmrtí. Události se vás dotknou nejen citově. Naštěstí se máte o koho opřít. Víte to? Pokud ne, rozhlédněte se kolem sebe. Budete možná překvapeni.

6. PANNA

Zrozenci z Panny v daném týdnu mohou počítat s ustálenými finančními poměry. Ne přímo dobrými, ale po předchozím průstřelu kapsy je i stabilizace úspěchem. Ti, kteří ztrátám unikli, to nejspíš za bůhvíjaké štěstí považovat nebudou. Raději by získali. Ale není každý týden posvícení. Pokud Panny zažily dobrý čas ve vztazích – od těch nejsoukromějších, přes společenské kontakty, až po sféru pracovní – v nastupujícím čase budou sklízet. To je dobrá správa i pro sexuální štvance a mágy. A co Pannám nabízejí aktuální karty? V pondělí střet s nepřítelem, zřejmě tmavookým brunetem. Obrácená karta mluví o nejistotě. Jak toto setkání dopadne? Špatně, a to navzdory snaze blízkého prostředníka elegantně problém, respektive jádro sporu, zahladit. Úterý nabízí tři karty v obráceném postavení: Vzdálenost, Finanční nouzi a Domov. V této chvíli jejich význam nepříliš jasný. Bůh ví i co naznačují karty středeční: cizího plavovlasého a jasnookého mladíka zaměstnaného zřejmě ve službách a nebo v něčem s nimi souvisejícího, a symbol žárlivosti. Čtvrtek: Partnerství, Hněv a symbol Odcizení – to všechno bez znalosti vztahů napovídá, že nejlepší by bylo nevystrčit nos. Páteční karty patří zřejmě privátním vztahům – mluví o penězích, nočním čase a znovu o jasnookém a plavovlasém. A je zde víkend: sobota – naznačená Ctižádost se jistě netýká školy či práce, obrácená desítka mluví o neblahém Překvapení a další karta naznačuje s tím vším spojenou Nepříjemnost. Neděle nabízí řešení i Problému, jenž by ovšem nevznikl, nebýt neidentifikovatelné blíž snahy o Nový začátek.

7. VÁHY

Váhy v nastupujícím týdnu budou jistě nuceny učinit řadu poměrně vážných rozhodnutí a to ve sféře finanční, pracovní i osobní. Zvláště ta poslední budou na ostří nože, ale jistě si s nimi poradíte, budete-li k problému přistupovat s chladnou hlavou – což ovšem v intimních detailech ne vždy je prosté… Další hvězdami sledovanou oblast, tedy vaše společenské kontakty, žádná zásadní rozhodnutí zřejmě nečekají. Budete se hřát na výsluní jisté popularity a oblíbenosti. Pozor: někomu to ale bude vadit. Je to směšné, ale žárlí na vás zřejmě „šéf“ a taky vám to dá sežrat. Tento týden je nějaký přecitlivělý, tak se smějte o trochu méně halasně, než on!

8. ŠTÍR

Štíry také čeká podstatě klidný týden, na rozdíl od Vah prostý nutnosti rozhodovat o čemkoliv. Pokud by situace vypadala opačně, zvažte, zda je tento týden skutečně rozhodovat nutné, protože jako náhle studeným jarem zpitomělé včely budete náchylní dopustit se chyb a špatných hodnocení téměř osudových. Oproti předchozímu týdnu, kdy se vyplatilo riskovat, by to Měsíční kočka většině Štírů tentokrát s klidným svědomím zrovna nedoporučila. Věnujte se svým láskám a koníčkům, tam nenarazíte (a při troše empatie ani neurazíte)…

9. STŘELEC

Nepochybně si někteří Střelci daný týden do památníčku nezapíší jako nejšťastnější. Nebudou-li totiž obezřetní, hrozí jim malé, ale úporné a tudíž velmi otravné potíže. Nejsou vyloučeny i patálie zdravotního charakteru. I ve vašem případě platí výše dané rady. Konfliktům se snažte předejít či vyhnout. Ani nepřemýšlejte o tom, zda dotyční mají či nemají pravdu, prostě jim jděte z cesty. Nejste ve formě. Jistě v budoucnu přijde čas po právu účty srovnat. Zatím v zájmu zdraví nic neřešte a hlavně nepřepínejte! A když už padlo slovo účty – je nejvyšší čas začít počítat daně a nebo alespoň přemýšlet, jak na ně letos půjdete – nic nejde automaticky, supermzda je dílo a v lejstrech jsou zase nějaké změny!

 

10. KOZOROH

Žili jste naplno, teď zmírněte tempo, chyťte zas dech a chvíli odfukujte zhluboka. Kozorozi, máte právo na pocit únavy i uspokojení. Od čtvrtka se zas rozhlížejte, kde, co a jak. S vaší v poslední době tak neklidnou povahou nehrozí, že propadnete lenošení, i když by vám momentálně celkem slušelo. V práci, se vaše přemrštěná agilita sice bude líbit těm nahoře, směrem dolů však vzbudí přirozenou (a v případě tohoto týdne i nanejvýš oprávněnou) nevoli. Nestěžujte si pak zrcadlu, budete-li mít křivou hubu. A v jídle se na sklonku týdne vyhněte mléčným výrobkům v jakékoliv podobě, pokud samozřejmě nemáte masochistické sklony a netoužíte po tom, aby vám bylo ještě tíž, než vám tak jako tak den dva bude. A pít vodu nemusí být za trest. Propláchněte se po zimě…

 

11. VODNÁŘ

Mají vás lidé kolem za blázny? Ani se jim nedivte. Chováte se potrhle. Jsou to dozvuky předchozí hektičnosti. Není to promyšlená výstřednost, ale bezděčný plod vaší roztržitosti a z ní plynoucí nejistoty. Upřímně řečeno, některými lidmi jsou vaše svérázné chování a z božího dopuštění i poněkud neortodoxní názory obdivovány. Kdyby vám pro tento týden neseslaly hvězdy i pořádnou porci štěstí, splakali byste nad výdělkem. Vcelku bezkolizně však proplujete. Až potom se budete chytat za hlavu, co vše jste mohli způsobit. Ale bůhzaplať nezpůsobili – a to je hlavní!!!

12. RYBY

Poslední řádky našeho setkání tradičně patří Rybám. Jimi též končí tentokrát i starý rok hvězdopravců. Snad byl dobrý i pro vás, a snad ten nový nebude horší. Zatím spěte klidně, ale již následující neděli (29.) přejdeme na letní čas. A tak noviny, beztak k smrti unavené panoptikem politické scény zase budou mít o čem psát…, ale to až za týden. Ryby z počátku týdne nejspíš občas sáhnou pro nějaký uklidňující prostředek, ale ať již s prášky nebo bez nich, budou hodně přecitlivělé. Zdát se jim bude, že nic nevychází a vztahy se hroutí. Dokonce i ty zabetonované dřív k uzoufání. Nic se však nejí tak horké, jak se uvaří. Chyby, kterých se můžete dopustit v sebelítostivé rozjitřenosti, jsou horší, než když nebudete dělat vůbec nic. Přežijte nějak první čtyři dny, třeba s hlavou pod polštářem. V pátek nejspíš zas bude dobře… a pak už bude jen a jen JARO!

Měsíční Kočka vám v novém astrologickém roce přeje přízeň hvězd a aby vám i karty dobře šly!