Horoskopy od 4-12-2006 do 10-12-2006

Týdenní horoskopy

s výkladem karet od „Měsíční Kočky“

Čtyřicátý devátý týden: 4. – 10. prosince

 

Podle keltského kalendáře vládne až do konce jmenovaného období habr. Více o něm bylo psáno v 22. týdnu.

 

Příznivcům hvězd a karet pozdrav a krásný den!

 

1. SKOPEC

A co naznačují hvězdopravci? V rovině platné pro všechna znamení mluví o tom, že, cituji, „Mars přejde do znamení Střelce a přidá se tak k dalším čtyřem planetám, které v něm v současné době pobývají“. Prý by to mělo vytvořit dobré výchozí podmínky pro posílení humanity a tolerance ve světě, což je jistě dobrá zpráva. Jestli se to projeví i v myšlení našich politických špiček ovšem ve hvězdách přímo není. Určité signály ovšem naznačují, že k smíru znesvářené strany tlačí únava a opotřebovanost. Beztak nevalný zájem společnosti o jejich hašteření na prahu svátků ještě zeslábne. Proto se zřejmě budou snažit nám konečně nabídnout alespoň trochu stravitelnou vánočku. Zda se jí podaří uplést a nespálit není zatím jasné, a už vůbec zda bude dobrá. Přál bych si to však jistě nejen z důvodů adventního všeobjímajícího ladění… Beranům hvězdy slibují dobrý střed týdne, hlavně pokud jde o diplomatická jednání s tchyněmi a tchány, méně pak v zaměstnání o náplni práce a naprosto jako zbytečné vidí veškeré řeči o výši platu. Na peníze pozor i při opatrném sondování, co by si váš partner či partnerka přáli pod stromeček, respektive při neuvážených slibech v dané věci. Pokud Skopci v milostných hrátkách najdou odvahu (pátek a sobota naznačují, že mnozí ano) čas bude přát nevšedním praktikám, rozšiřujícím obzor, o němž se především zralejším ročníkům nezdálo, že může ještě cokoliv skrývat. – Což by si měl uvědomit i pan Roman (let 45, naposled v 47. týdnu). U vás ovšem, Romane, podle karet půjde spíš o obzory citové, protože to vypadá, že jste opět zcela v područí vztahu. Tentokrát není na opačném pólu fatální samice, jakou představovala Platina, ale ono mladé děvče, které se vám v protikladu s ženou, jež vás málem dostala za mříže, jeví jako utkaná z měsíčních paprsků. Ty jak známo vlastně neexistují a jsou pouhým odrazem. Existuje ale váš nový vztah? Nebo je to jen sen, náplast na bolavou duši. V kartách pro reálný obsah vašeho nového okouzlení, s nímž je vám tak dobře, zatím, žel, nenacházím oporu.

2. BÝK

Ještě v pondělí se bude Měsíc nacházet v Býku, což bude mít vliv na krk, mandle, chuť, čich, štítnou žlázu, týl a ramena. Proti rýmě pomůže rozpůlený stroužek česneku v nose. Opatrně leč zhluboka přes něj vdechujeme a vydechujeme ústy. Kvůli ramenům se vyhýbáme průvanu a před spaním si dáme čaj s mlékem a do toho prcka. Celé to osladíme medem. A pokud jsme nastydlí, bez ohledu na nepopiratelnou směšnost situace zkusíme spát v nočním čepci – oni naši praprapředci rozhodně věděli, proč a co činí… – Pane Pavle (38/46), asi se vzhledem ke své profesi usmíváte nad předchozími recepty, na druhé straně byste však již mohl uznat, že jednoduché recepty bab z podhůří sice neřeší komplikované medicínské případy s nimiž se v Hradci páráte vy, rozhodně však zprostředkovávají letitou zkušenost. Nejde přece o lektvary z netopýřích křídel a pavoučích sítí… Tento týden karty naprosto opomíjejí váš profesní život. Velmi dobře a mnoho mluví o vaší manželce, o jedné sestřičce, o kolegyni na oddělení a o tom, že všechny tyto ženy jsou s vámi šťastné. (Přesto vám nezávidím.) Nepouštějte se do žádných sázek ani hazardu – to co se finančních věcí týče. Jinak si račte uvědomit, že Vánoce jsou především rodinné svátky a následující neděli nezapomeňte rozsvítit na adventním věnci druhou svíčku! Ohledně svých kohoutích aktivit byste měl přijmout alespoň pro nadcházející čas omezující předsevzetí.

3. BLÍŽENCI

Luna v úterý a ve středu projde znamením Blíženců. To zrovna bude Mikuláš: co si do punčochy sami nedáte, pravděpodobně v ní nenajdete. Blížencům astrální medicína svěřila do péče plíce, průdušky, dýchání, ruce a paže. Jak upozorňují hvězdáři i dietologové: pokud využijete čas úplňku pro pravidelný půst, maximální vliv Měsíce pocítíme v úterý v 1:25 SEČ, kdy kulminuje druhý nejsilnější úplněk v roce. Otázka nikoliv pouze pro Blížence: co potrava duševní – kino, divadlo, koncert, výstava a nebo knížka? Po každodenním televizním oblbování bude taková duchovní hostina nevšedním zážitkem. – Pane Tome (42/43), je čas zaplatit první splátku babě účetní, s níž jste upekl podraz na parťáka. Pořád si myslíte, že toto byla jediná cesta, jak se od něj osvobodit? Pomíjím samozřejmě možnost hrdelního zločinu, lze-li tak po zrušení trestu smrti u nás takto vůbec některé činy kvalifikovat. Splátkový kalendář jste si ujasnili. Baba vás varuje, že nestrpí žádné zpoždění. Pozor na to, co odborníci na nonverbální komunikaci nazývají řeč těla. Nebylo by dobré, kdyby vás před společníkem nějaké mimoděčné fyzické projevy prozradily. To platí i pro vaše bezděčná gesta, jasně prozrazující váš odmítavý vztah vůči cifršpionce. Nemiluje vás, ale přesto by se mohla urazit. Ovládejte své city: vnímejte to všechno jako poněkud drsnou obchodní záležitost.

4. RAK

Ve čtvrtek a v pátek nechť si dají pozor žaludek, prsní žlázu, dělohu, žlučník, hruď a dvanácterník Raci. Proč? Měsíc projde jejich znamením a to bude mít vliv i na trávení. Po předchozím půstu je dobré jíst umírněně, čistou vodu pít ovšem vydatně, abychom z těla vypláchli uvolněné jedy. I vnější očistu je fajn ukončit krátkou studenou sprchou. Heřmánkový čaj chutná divně, ale voní moc dobře a tak je ranní a večerní šálek zajímavým zpestřením. – Paní Vando (60/45), proč se ptáte, zda se máte plánované operaci podrobit? Víte přece, že jinou možnost vlastně nemáte. Můj názor z našich předchozích kontaktů je jasný, nicméně karty vám nabízejí následující dvě cesty. První je o odkladu vzhledem k problémům se zraněnou nohou a také o strachu. Jsou na ní tři červené karty. Kluk tvrdí, že se jedná o jediné možné řešení problému a že nebezpečí z prodlení nehrozí. Je však položen obráceně, to varuje před přílišným optimismem ohledně výsledku operace. Eso mluví o domově a je v něm návrat, rodiče a spočinutí. V daných souvislostech musím s politováním konstatovat, že to není navzdory milým symbolům dobrá karta. Kárový král vybízí k uvedení právních záležitostí do pořádku. Za určitých okolností by to mohlo znamenat i právní akt, v němž sehraje hlavní roli Motýlek. Druhá cesta začíná nejnižší pikovou kartou, tedy konstatováním zdravotního stavu. Nemusím říkat, že karta je obrácená. Následující srdce vnášejí alespoň paprsek optimismu a mluví o vaší nezlomné vůli a fyzické a duševní síle. Káry patří opět Motýlkovi: měl by být poslem dobrých zpráv. Vcelku ani jedna z možných cest nevidí vaše vyhlídky jednoduše. Lepší výsledek slibuje druhá cesta: podmiňuje ho však uposlechnutí výzvy to, co se má stát, neodkládat.

5. LEV

Luna bude o víkendu ve Lvu, což prospívá srdci. Slyšíte, jak vám šumí krev ve spáncích? Tak to právě dobře není. V takovém případě si dejte pozor na vysoký tlak. Nehádejte se, nerozčilujte, procházky v ostřejším tempu vám prospějí a jeden panáček po ránu a jeden před spaním budou ažaž. Celý týden Lvi ve valné většině by neměli mít problém s penězi, i když utrácejí jako zjednaní. Pokud se nezbrzdí, budou si po Vánocích zle lát, za jaké blbosti vyházeli peníze. Nezapomínáte v prosincovém bláznění na svůj protějšek? Že jste tak uondaní, že nemáte na citové projevy ani pomyšlení? Tak to děláte chybu, která se vám může zatraceně vymstít! – Radaně (26/48) karty slibují pro jednotlivé dny: v pondělí bolesti hlavy, které zabrání explozi její sdílnosti vůči Šedákovi. Bude to jen dobře – migréna budiž v tomto případě blahořečena. Úterý přinese zlepšení, ale vás už sdílnost opustí. Sama se sebe vylekáte. Výborná bude středa – především tedy v profesionální oblasti a také se vám bude dařit s penězi. Pokud mám vycházet ze stavu vašeho osobního konta, půjde spíš o nějaký výhodný prodej než o úspěšnou investici. Rozhodně dobře se jeví i čtvrtek, který zřejmě bude po partnerské stránce velmi příjemný, a moc bych za to nedal, že i v rovině erotické navýsost uspokojivý. „Černý kocour“ naznačuje, že pustíte z hlavy všechny znovu probuzené démony a zapomenete na to, co bylo. Budete zase jednou šťastná bez jakýchkoliv ale. V obráceném gardu, tedy s úplnou ztrátou hlavy se v pátek do vášně propadne Šedák, v sobotu oba a v neděli – jak jinak – budete odpočívat naplnění po okraj a vyprázdnění zároveň. Měli byste se pak vyhrabat z postele a vypravit se na barborky, které jste počátkem týdne uříznout zapomněli.


6. PANNA

Karty nesou pro nejbližší týden překvapivě dobrou zprávu panu Jaroslavovi (59/46). Štěstí ve směru jeho lásek bude trochu šilhat: manželka, obměkčena bratrovým uklouznutím s Ulrikou, vás nechává dýchat. Ulrika s Přizdisráčem někam zmizí. Jste to ale přece jen blázen, že stále žárlíte. Nikdy k vám švagr nebyl dobrý a tak mu klidně popřejte jen nejhorší, zrovna tak, jako i své bývalé milence. Ona vytrestá jeho a on bezesporu jí. Žádat vás, abyste oběma odpustil, na to je brzo, to by ode mne bylo moc. Ale čas mi dá zřejmě za pravdu. Jinak byste se měl pokusit o příměří s manželkou: konec konců budou Vánoce. A pak: u vaší polovice není nikdy jasné, kam se vrtne. Působí však zatím neústupně. Zdravotně na tom budete skvěle. Po všech debaklech uplynulých měsíců se konečně otřepete. Pozor však na alkohol. Peníze žádné nečekejte, není odkud by přišly. – Pannám se povede vcelku dobře, i společensky budou na výsluní. V oblasti citových vztahů však v pátek a v sobotu hvězdy nabádají k zvýšené opatrnosti. I vysoká partnerova či partnerčina citlivost hrozí nepříjemnostmi v široké škále: přes odmítavě sevřené rty a zaryté mlčení, až po neskutečné mordobití. Vyhněte se i provokovaným sporům! Z batalistického hlediska v podstatě nevýznamná šarvátka u letohrádku Hvězda měla pro český národ fatální dopad, tak pozor na osobní Bílou horu!

7. VÁHY

Paní Aleno (30/46), vaše karty snad až přehnaně potvrzují jen jeden směr, které vašemu znamení pro daný týden naznačily hvězdy – tedy nepochopitelnou a přímo zdrcující únavu. Ta zastiňuje naprosto všechno: nejsou ve vašem výkladu karty vztahů ani peněz, je tam jen zdraví. Nebo tak čertovy obrázky alespoň ze všech naznačených souvislostí interpretuji. Motá se tam sice kdesi v mlžné dáli mužská postava, ale nemá význam, nic zdá se neznamená. Kudy však ven z tunelu, jak překonat tu tíhu? Nenabádám vás k žádným rozhodnutím, stejně jich nebudete schopna. Prostě tenhle týden nějak přežijte. – Další zrozenci z Vah na tom budou líp. V podstatě se mohou radovat: někteří se dokonce dočkají peněz, s nimiž nepočítali. V úvahu přichází loterijní štěstí, úspěšný hráčský čich, nebývale předvánočně otevřená dlaň jindy dost skoupého zaměstnavatele a také nález – ten by však měl být ohlášen. Naopak nepůjde o dar či nečekané dědictví. O společenský úspěch se také Váhy, především ty ženského rodu, bát nemusí. Jejich zpravidla ohavné klobouky budou celý týden středem tentokrát velmi pozitivní pozornosti. Mimořádně se Vahám bude dařit v něžnostech, zůstat by však bylo dobré jen u nich. Selhat nemusí pouze muži, ale i tak budou zrozenci ve Vahách velmi milováni. Prostě jak hvězdy praví – měl by to být po všech stránkách týden dobrý: jen nebýt v těch nesprávných chvílích té strašné únavy!

8. ŠTÍR
Milá
Katko (20/46), jak mám rozumět souboru karet s dominující postavou křížového kluka? Vztah této karty k tvé je tajuplný a vnáší do příběhu zatím nepříliš jasné aspekty. V podstatě se nejedná o dobrou kartu. Pokud by měla mít opravdu hluboký dopad, naznačí možné třecí plochy a vznikající nesoulad mezi tebou a Osudovou. Hodně jsi ale do toho vztahu investovala. Proč bys měla být najednou tak moc nejistá? Chvěješ se. Srdce a čtvrtý dům mluví o tvém touze po plně funkční rodině. Může ti ji Osudová zajistit? Těžko. Výsměch, který soubor karet naznačuje, se hluboce zadírá do tvé duše. Srdcová devítka a sedmadvacátý dům prozrazují, že tví rodiče, bůh suď jak se o tom dozvěděli, nejsou z vašeho vztahu s Osudovou nadšeni. Nepřičítej to hned jejich úzkoprsosti nebo snad maloměšťácké zaostalosti a případně i pokrytecké morálce. Nech být tenhle vyčpělý slovník, pubertu přece již máš za sebou. Když se ale o vašem podivném vztahu rodina dozvěděla, dostala o tebe strach. Z toho strachu mluví zkušenost – tak je pochop. Teď v předvánočním čase jsme všichni, které nezahlušil nepřetržitý proud agresivních reklam namixovaný s kafemlejnkem sentimentálních koled, jaksi vnímavější. A srdce se otevírají a chvějí o blízké. Devatenáctý dům a piková karta naznačují, že za rodiči odcestuješ. Svátky ale budeš chtít strávit s mladou vdovou. Jenže v jiné podobě a jiných karetních variacích se v podstatě zase opakují varování před emoční nevyrovnaností Osudové a před zhoubnou silou její vášně. Štírové jsou další, kdo by si měli dát pozor na nepochopitelnou únavu. Ta naštěstí v polovině týdne odezní s úplňkem. Že by se u vás budily dosud utajené somnambulní vlohy? To by bylo zvláštní, protože u takových jedinců je úplněk spíš zdrojem aktivity, ne útlumu. První dva dny tedy raději nic zásadního nedělejte, ono to přejde. Od čtvrtka si nečinnost plně vynahradíte, především pokud jde o dělání útrat, které později shledáte zbytečnými. Zkuste se ve dnech bezpečné nečinnosti zamyslet nad skutečným smyslem vánočních svátků a možná v následujícím čase dokážete nákupní bláznovství přibrzdit.

9. STŘELEC

Pro slečnu Ivu (15/46) karty zvěstují na celý týden vpravdě růžový a bezstarostný čas. Že je to v rozporu s celkovou předpovědí pro většinu zrozenců ve Střelci? Ne tak docela, protože Ivino datum je hraniční. A tak to vypadá, že zašmodrchaná situace v trojúhelníku rodičů a Kotletky ti tento týden nebude tížit rusou hlavinku. Z toho, nač pro jednotlivé dny karty upozorňují, snad za zaznamenání stojí úterý, středa a čtvrtek, které poněkud vybočí z poklidného toku času, protože budeš prožívat pravidelné měsíční svízele – nicméně zdaleka nikoliv tak dramaticky, jako obvykle. Dokonce ti to nezabrání v účasti na dost divokém „pomikulášském“ večírku. O víkendu se připrav na možné Velké setkání. Kým ten člověk bude a zda se nakonec neminete mi ovšem karty neprozrazují… – Kvapem se blížící vánoční čas v našich Střelcích překvapivě povede k hlubokým ponorům do sebe sama. Je to zdravější, než horečné létání po obchoďácích či až příliš aktivní účast na společenských setkáních, s nimiž se v jejich bezprostředním okolí roztrhl mikulášský pytel. Pozor ale milí Střelci na jedno: vaše sebestřednost může vyústit do těžkých depresí a zbytečných sebeobviňování. Proč asi? Hvězdy tvrdí, že vám svědomí připomene dávný hřích či selhání.

10. KOZOROH

Poslední měsíc v roce by neměl být pro Kozorohy v žádném případě špatný. Minulý týden se stačil třemi dny projevit jako vcelku slibný a to se prosinec vlastně teprve pořádně rozběhne. V práci (škole) budete oceněni – od vrchnosti přes kolegy až k vlastnímu hlubokému pocitu sebeuspokojení. Moc toho sice nenaděláte, ale v té relativní slávě vám to projde. Budete okouzlující. V pondělí a úterý, méně ve středu a o víkendu. Hvězdy totiž předpokládají pro Kozorohy svízele – ve čtvrtek zdravotní a v pátek nějaký krátkodobý citový karambol. O penězích v předpovědi tento týden nic není. Zda je to dobře nebo špatně, nechávám na vás. – Paní Evelyno (42/46), synek se v týdnu vrátí domů, proti jeho vůli ho na uzavřeném oddělení léčebny držet nemohou a vaše a manželovy prosby na primáře žádný vliv neudělaly. Konec konců je syn plnoletý očkovaný běloch a jako takový by měl být za sebe odpovědný. Vy za jeho zkraty a kiksy nenesete odpovědnost a vlastně do jeho života nemáte co mluvit. To zase budou svátky! Ani vykopnout z domu ho nemůžete. Myslím, že byste to po všech těch martýriích dokázala, zvláště, pokud byste měla pocit, že mu to pomůže. Ale pomůže mu vůbec něco? A vám? Červená karta je obrácená. Když to drogové peklo začalo, měla jste iluze, že se vlastně o nic nejedná, jen o úlet a že je třeba být tolerantní. Zbavte se iluzí i ohledně přátelství mladého kolegy. Možná to myslí vážně, ale copak jste se ze všeho zbláznila? Opravdu si myslíte, že na manželovi lze donekonečna dříví štípat?

11. VODNÁŘ

Proč se někteří Vodnáři nedokážou v následujícím týdnu radovat? Protože se příliš utápí v sebeobviňování ze ztráty, kterou v citové oblasti utržili nebo čerstvě utrží. Nikoliv neprávem. Jenže opakovanou vlastní pitvou zaživa cesta ven nevede. Je dobře, víte-li, že chyba byla na vaší straně. Tak si už také připusťte, že se s tím nedá nic dělat. Začněte znova a jinak. A dejte si pozor za volantem, fakt, že nemrzne, nebude platit zvláště po ránu. Nezapomeňte, že je už opravdu prosinec, ač jsem dnes viděl louku plnou sedmikrásek… Pokud se budete chtít na chvíli zastavit, uděláte, pane Honzo II. (25/46), jen dobře. I vás se předchozí řádky jistým způsobem dotýkají. Opravdu nemůžete mít všechno, a to navzdory tomu, že Olívie projevila pozoruhodnou vnímavost k vašim plánům. Mne by její chápající generální pardon k vašemu povítce instrumentálnímu sexu s Předsedkyní přinejmenším zarazil. Karty opakují, že se pro obě dámy stáváte rukojmím. To vám nezávidím. Dokážete Předsedkyni obětovat? A znamenalo by to nutně obětovat služební postup? Nebo bude muset z kola Olívie?

12. RYBY

Pane Richarde (29/47), vysoká piková figura mluví o ctižádosti vašeho spolupracovníka a o jeho nečekané – tedy z vaší strany, pro ostatní to zase tak veliké překvapení není – vynalézavosti v intrikách, která by ho měly posunout ve firemní hierarchii daleko před vás. Na druhou stranu není hloupý. Je sice líný, ale ví, že bez vašich schopností, píle a zkušeností není nic…a tak vám bude mazat med kolem huby. Nicméně netrápil bych se tím, zvláště nyní, před svátky. Víc se věnujte Vendule a dětem. Nejde o bůh ví co, ale dobré slovo, pozornost a něhu ocení všichni. Stěhování by mohlo nastat po novém roce. Už teď je ovšem sporné, zda koupě vyhlédnuté nemovitosti je opravdu tak výhodná, jak to bratr prezentuje. Jaký má tenhle realitní šantala z koupě a prodeje vašeho strašného domu další zisk? Myslím, že nové uvažované sídlo je malé už teď, natož potom, až se vaše společenství rozroste o dalšího člena. Zdá se také, že by do budoucna s vámi rád bydlel i váš vypečený otec. Rozumím vašemu pocitu jisté povinnosti, ale jak karty na toto téma vyložené, tak zkušenost, kterou jsem s ním během hry získal, varují. Nebo si opravdu myslíte, že se ten starý kocour změnil? Že se dokáže vzdát zlopověstného pletichaření? – Držím v nadcházejícím týdnu palce i všem dalším Rybám, které budou muset vzdorovat četným protivenstvím, avšak podle všeho si s veškerými svízely daného týdne poradí dobře. Až na jedno. Může je ohrozit ztráta. Potká je v oblasti hmotné nebo citové? O tom nic nevím. Hvězdopravci však soudí, že příčinou může být snížená schopnost soustředění. Co to znamená? Budete okradeni? Nebo nezaznamenáte či zle vyhodnotíte nějaký výstražný signál? Mohou se ohlásit i nějaké problémy se zuby. Ještě je čas na zvýšenou péči nebo dokonce návštěvu stomatologa, bylo by totiž neskutečně hloupé, kdyby potíže vyvrcholily o svátcích.

 

 

Na přání některých hráčů o budoucnost či jejich partnerů

byla použitá křestní jména změněna. Shody vesmírných znamení, pohlaví nebo podobnosti věku mohou k svému užitku s jistou rezervou použít i další čtenáři.