Horoskopy od 22-11-2009 do 29-11-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

 

Čtyřicátý osmý týden: 23. – 29. listopad.

 

Situace: Slunce ve Střelci znamená poněkud neklidné hledání: někdo vztahové záležitosti, jiný práci, v obecné rovině sebe sama. Pozor ovšem na snahu sami sobě lhát – ve výsledku je to konec konců ještě nebezpečnější, než lhát druhým. Vyhněte se nesoustředěnosti a touze pochytat mnoho králíků najednou proto, abyste nakonec nezůstali s prázdnýma rukama. Měsíc projde Vodnářem, Rybami a vstoupí do Býka, takže koncem týdne a počátkem víkendu dejte pozor na úrazy!

Mars je dlouhodobě usazen ve Lvu, Neptun a Jupiter ve Vodnáři. Merkur je ve Střelci, Venuše ve Štíru, Saturn ve Váhách a Pluto v Kozorohovi. Retrográdní Uran zdánlivě couvá ve znamení Ryb.

Protože pominul poněkud tíživý Štír, může Střelec na nás působit úlevně, pozor však na klamné cíle – lidová písnička to říká celkem neomaleně: „strelil na lišku, trefil Maryšku…“ Opět je to i lhaní sobě. Můžete si ovšem také tento měsíc udělat celkem jasno v tíživých problémech, které rozetnete, což přes jistou momentální bolest přinese zaslouženou celkovou úlevu. Aspekt Slunce na Saturn je příznivý, což popřává praktickým činnostem a protiřečí sice příjemnému, leč neplodnému snění. Zkusme se sjednotit, protože jako celek nás zřejmě čeká zkouška!

 

 

  1. SKOPEC

 

Beranům hvězdy pro aktuální týden nadělily – alespoň v jejich většině – poměrně čilý společenský život jak mimo, tak uvnitř rodiny. Znamená to nejen oslavy číchsi narozenin či jmenin v práci a nebo ve škole, protahující se možná i do následujícího dne, ale také rodinné oslavy významných aktů a nebo výročí. Přirozeně to všechno bude něco stát, s tím se už smiřte. Kdo se bude snažit na oslavách parazitovat, dojde opovržení, na druhou stranu, je-li oslavenec člověkem vašeho srdce, štědrost klidně přežeňte. Přestože bohatý společenský kvas může provázet celý týden, kocovina Beranům hrozí nejvíc ve středu. A zohledněte putování Luny jednotlivými znameními a jeho zdravotní dopad! Proflámovanou noc (viz výše) může napravit česnečka, kterou doplníte tekutiny i minerály a dále čaj z tymiánů. Až provoní pokoj, přinese vzpomínku na Středomoří. Oslaďte čaj medem – ale teprve poté, co nápoj trochu vystydne!

 

  1. BÝK

 

Jak vidí hvězdy týden Býků? Při pondělku by tito měli čekat dopis či jiným způsobem doručenou zajímavou zprávu (v dnešní době nejspíš sms). Bude mít vliv na jejich středeční a čtvrteční program. V těchto dnech také může dojít k významnějším vydáním. Úterý může provázet nějaký nevalný zdravotní problém, spíš ovšem duševního rázu, jakou je nějaká forma deprese. Z těchto indicií můžeme usuzovat i na povahu zmíněné pondělní informace. V pátek se Býci pokusí vyřešit problém s osobou blízkou, způsobený nevhodnými slovy. Posypte si hlavu popelem, má-li víkend za něco stát. V neděli bychom se nedivili nástupu dalších zdravotních problémů, pramenících tentokrát nejspíš z nachlazení…

 

3. BLÍŽENCI

 

Zatímco první polovina týdne Blíženců může být poznamenána spornými finančními operacemi, druhá bude mít charakter vesměs radostný. Zřejmě tedy ani vydání či ztráty utržené do čtvrtka nebudou fatální – jen nepříjemné. Mají snad něco společného s pomalu se rozjíždějícím vánočním šílenstvím? Je to možné, i když hvězdy spíš mluví o dlouhodobě plánovaném vydání, pro jehož realizaci ale v daném týdnu nejsou podmínky ideální… V druhé půli týdne bude mít dobrou sílu radostný a také hravý, je možné říci i tvořivý, sex. Vás partnerovy a partnera vaše experimenty možná překvapí, rozhodně však tentokrát nepohorší. V neděli hvězdy varují před možným úrazem z nešikovnosti či nepozornosti.

 

4. RAK

 

V daném týdnu nemá smysl, aby se Racičemkoliv a jakkoliv snažili, protože jejich horlivost nebude ve většině případů korunovat úspěch. Proč? Hvězdy to tvrdí. Týden by neměl přinést velké škody, ale všechno půjde tak trochu na levačku a nesnadně, vůbec nelze vyloučit ani zdravotní problémy, které mohou být v jistém slova smyslu u pramenů nadcházejících nezdarů. Od úterního poledne navíc Rakům zhusta hrozí ztráta schopnosti soustředit se na podstatné, roztěkanost může mít nedobrý dopad ve škole i na pracovišti. Také vztah vůči vašemu partnerskému protějšku poznamená neopodstatněná nedůvěra. K ochraně před nepříznivými vlivy nečiňte překotná rozhodnutí, týden nechte prostě uplynout a u sebe či jako součást oblečení noste nějaký žlutý, oranžový či červený prvek. Pokud to nepomůže, jistě to ani neuškodí…

 

  1. LEV

 

Týden jako vystřižený: dokonce i s penězi na tom podle hvězd budou Lvi dobře, z čehož plyne, že nemají ale opravdu důvod opakovat stálé nářky, jimiž už mohou být okolí, které na tom bude o poznání hůř, protivní. Budou to dobré dny, pro někoho snad s výjimkou středy, kdy se zamotají jinak zcela jednoduché věci, a také soboty, která přinese nečekanou a také neblahou zprávu, jejichž dopad však Lvi pocítí až v dlouhodobějším horizontu. Dokonce by si Lvi mohli v neděli vsadit, protože jim je vesmír nakloněn. Zdržovat by se však měli velkých žranic a jídlu a pití holdovat spíše umírněně. Vyloženě skvělé by mělo být úterý…


  1. PANNA

 

Ambice Panen ve škole a nebo v zaměstnání mohou dojít v daném týdnu naplnění, protože hvězdy stojí v jejich rohu ringu. Jen by neměly být nějak hrrr… V pondělí některé z nich postihne nečekané setkání. Bude jim milé? Většinou by si ho určitě raději odpustily. V úterý mohou mít žaludeční nebo trávicí problémy. Ty přetrvají do středy, kdy se přidruží i nějaká finanční potíž. Ve čtvrtek pozor při možném bezprostředním kontaktu s uniformovanou osobou. V pátek pracovní týden končí, a to pro vás dobře. Sobota a neděle, respektive rodinné vztahy, nebudou ohniskem možných svárů. Pokud taková hrozba zde je, vyhněte se jí tak, že se ocitnete zcela mimo tyto privátní struktury: odejeďte do hor (zatím spíš na fialky) a nebo se dejte na krátké letecké víkendové cestování do tepla, pokud na to máte. Na cestách ale pozor, jak uvedeno již výše, hrozí vám úraz!

 

  1. VÁHY

 

S Váhami se v daném týdnu nejspíš budeme moci setkat na přátelských sezeních, která začnou v úterý a následné bude zřejmě v pátek. Možná budou veselé dny na sebe navazovat a nebo se protáhnou až do prvního víkendového dne. Protože půjde o spolužáky, kolegy ze studií a nebo z různých etap pracovního života, budou mít Váhy nepochybně o čem povídat a v srovnání též o čem přemýšlet. Ve většině případů to povede k uspokojení nad tím, kam a jak se ten váš svět točí. Ukáže se totiž, že někteří z těch, s nimiž se Váhy často porovnávaly a nebo kdo jim byli předkládáni jako vzor, za blýskavý životní způsob zaplatili vyprahlou duší. Nicméně podnět k nápravě jistých věcí ve vašem domě ze setkání také vzejde. Týkat se to bude zřejmě především vztahů. Měsíc pílící k Novoluní je na vaší straně. Pečlivě rozvažte, jak postupovat. Nemáte na to jen neděli, ale celý život. Přesto neotálejte!

 

  1. ŠTÍR

Štíři se tento týden nadmíru radovat nebudou, přinese jim spíš skleslost a některým i deprese a migrény. Každopádně navzdory pár slunečným dnům bude velmi listopadový celý týden a tak si moc legrace neužijete. V pravém slova smyslu hrůzy Štíry ovšem také nečekají, spíš jejich subjektivně daná nálada bude prostě taková divná, asi jako velkopopovický vrchní. Pokud si vsadí ve středu, může to dobře dopadnout, ale příliš velký vklad do hazardu Měsíční Kočka nedoporučuje. Každopádně by vám mohla výhra trochu spravit náladu. Kdo ze Štírů má profesi technickou nebo v níž je třeba počítat, lehko vyřeší dlouhodobě zamrzlý problém, výsledek ať si však raději dvakrát zkontroluje, než začnou na slávu troubit trupety. V pátek a o víkendu nechť se Štíři raději vyhnou cestování, není-li nezbytné.

  1. STŘELEC

 

A jak vypadá situace Střelců? Někteří přijdou nečekaně k penězům. Navíc to nebude spojeno s jakýmikoliv povinnostmi, závazky a nebo dokonce ústupky, ani s nežádoucím dopadem v budoucnosti. Dobrou zprávu můžete pohřbít pouze nadměrnou žvanivostí, tak zvažujte obezřetně, zda stojí za to si pouštět hubu na špacír. A nic neodkládejte – Saturn ve Váhách u Střelců nahrává liknavému tempu, později byste mohli nestíhat. Myslíte, že vám budou v pondělí a úterý tahat trny z paty jiní? Měsíční Kočka by na to zrovna nespoléhala. Ve středu zřejmě dorazí zmíněné peníze. Již od minulého týdne vás Slunce jistě nabíjí energií. Využijete ji smysluplně? V posteli jistě, v podnikání již méně. A v počátku víkendu se vyvarujte úrazu, hrozí, a to nečekaně!

 

10. KOZOROH

 

Bohatý společenský život Kozorohů jde ruku v ruce s nebývalými výdaji, z nichž vás bude bolet hlava až v následujících týdnech, kdy vám zřejmě rozfrcané prostředky mohou náhle chybět. Brzděte proto poněkud rozhazovačnou fúrii v sobě: až se karty obrátí a vy budete škrábat na vrátka s poníženou prosbou o půjčku, poznáte, koho jste tentokrát hostili naposled… Hvězdné aspekty radí štědrosti využít i k urovnání dávných sporů či prohřešků. Přiznejte milenky a milence – ale zvažte, komu. Dařit se vám bude až do pátku včetně. V sobotu vám po všem tom společenském candrbálu neuškodí úplňkový půst a celkové očištění organismu. V neděli odpočívejte, podle všeho vás do konce kalendářního roku nečekají zcela snadné týdny.

 

11. VODNÁŘ

 

Podobně jako někteří jedinci v Štírech to ani Vodnáři nebudou mít tentokrát ve škole a nebo v práci zrovna nejjednodušší. Začíná se všude šturmovat. Na soukromý život a nebo vlastní koníčky moc času zřejmě nezbude… Rodina a nebo vaši blízcí to, pokud si nedáte pozor, odskáčou vaší pochopitelnou nerudností, pramenící z únavy. Řekněte jim, jak na tom jste, ať vašemu chování nepřikládají významy, které nemá, a nešťourají do vás a nedomýšlí se hloupostí. Následná řetězová reakce z nepochopení plynoucích nedorozumění by se spustila sama a mohla by vést k zhoubným koncům. Přes veškerou únavu se s blízkými pokuste víkend prožít aktivně. Zdravotně na tom budou Vodnáři zřejmě vcelku dobře navzdory tomu, že očekávaná chřipka již udeří, ani ve finanční situaci by neměli čekat změny: a to ani kladné, ani záporné.

 

  1. RYBY

 

Některé Ryby mohou být poněkud dezorientované z chování jejich protějšku, v němž jakoby se náhle nebyly schopné vyznat. Trochu za tím v pondělí může být Luna, roztržitost a snění. V úterý vás do reality vrátí možný pracovní spor a nebo konflikt ve škole. Vliv na to bude mít Uran. Ve středu si dejte pozor na ztrátu, je možné že o něco přijdete i v důsledku trestného činu. Nenoste u sebe toho dne hotovost, cenné předměty, ani PIN kódy k platební kartě (a nebyli jste náhodou na výletě ve Španělsku a neplatili tamní pivo kartou?) . Ve čtvrtek společensky zazáříte, jiskřivý vtip vám přitom jistě nebude chybět. Pátek by měly Ryby věnovat soustředění, protože víkend některým může přinést nezaviněné zmatky, v nichž bude nelehké najít správný směr. Měsíční Kočka jim drží palce, aby poněkud v mlhách utopené děje a nejasné obrysy tváří Ryby identifikovaly (a hlavně vyhodnotily) správně.

 

Naslouchejte hvězdám, ale konejte podlé své vůle. Věřte si.

A nashledanou za týden.