Horoskopy od 25-12-2006 do 31-12-2006

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet od „Měsíční Kočky“

Padesátý druhý týden:

25. – 31. prosinec

Podle keltského kalendáře jsou zrozenci z těchto dnů přisouzeni Jabloni (více jsme o ní psali v 25. týdnu).

Věřícím na znamení z hvězdných drah přeje naše Věštírna

i dnes dobré zprávy, a těm, kteří nevěří, nabízí slova,

jež snad nezarmoutí…

Struktura předpovědi bude v tomto a příštím týdnu kvůli svátkům odlišná, což je dáno tím, že siločáry putování hvězd nebesy – respektive jejich vlivy – jsou pro jednotlivá znamení v daném čase do značné míry podobná. Královnou týdne je Venuše, která podle astrologů bohatě popřeje zrozencům v zemských znameních. Vypjatý aspekt Marsu k Uranu vrhne stín na Střelce, Ryby a Blížence.

Všichni bychom se ale měli těšit vcelku solidnímu zdraví (s výjimkou Vah v počátku týdne – žaludeční a střevní obtíže – a Kozorohů a Vodnářů – totéž, ale i obtíže z nachlazení – na jeho sklonku). Vliv Luny na zdraví zužitkují zrozenci ve Skopci ve čtvrtek a pátek, kdy, pokud se rozhodnou pro hubnutí, mohou dojít solidních výsledků vpravdě vánoční dietou, při níž energii budou čerpat především z oříšků, banánů a rozinek – a pokud uvedenými komoditami nahradí část tučného masa v jídelníčku trvale, budou mít Vánoce celý rok. V úterý a středu projde Luna znamením Ryb, ať si tedy jmenovaní dají pozor na chodidla a na chůzi. Prospěšné bude dobře se zapotit pohybem (což uprostřed vánočních hodů bude užitečné dvojnásob) a také vydatně pít, abychom z těla vyplavili co nejvíc jedů. Psýše prospěje tak trochu sentimentální listování alby fotografií i vzpomínek a nedumání nad problémy krátkodechými. Znamením Býka bude Měsíc procházet právě na Silvestra. Ačkoliv slibuje v zásadě stabilitu a poklid, měli by Býci preventivně věnovat pozornost krku, mandlím, smyslům chuti a čichu, týlu i ramenům. Ať tedy v tom úžasném lenivění alespoň kloktají slanou vodu a pijí lipový čaj (ale chtěl bych vidět, kdo se bude takových doporučení držet zrovna na Silvestra).

Problémy s penězi způsobené nadměrným předsvátečním nakupováním na nás zatím nedolehnou, snad s výjimkou některých Skopců (půjde však spíš o teoretické bědování, protože než budou snědeny všechny sváteční zbytky, nejmíň týden potrvá) a Ryb (věřitel by o sobě mohl dát vědět dřív, než jste počítali… a utéci není kam). K penězům naopak mohou poněkud absurdním způsobem přijít Panny: pod stromkem totiž najdou tolik shodných dárků vyšší cenové hladiny, že po jejich vrácení v obchodu zalátají možný rozpočtový schodek a ještě zbude na silvestrovský šampus nebo aspoň na Rychlé špunty. Lvům by se mohlo vyplatit vsadit si Sportku. Pokud vstoupí do umírněného rizika, mohou být příjemně překvapeni. Naopak Vodnáři, nevyhnou-li se lákavému hazardu, pohoří (lepší pro ně bude týden počkat). Ostatní se budou radovat z dárků a možné budoucí finanční problémy si nebudou připouštět. Šťastní Býci a Raci: je totiž takové patálie vůbec nepotkají!

Společenský život bude mít průběh jistě uspokojivý, snad až na některé jedince ze Střelců, kteří projeví vlastnosti a chování, odůvodňující překvapivé přízvisko, jehož se jim dostane, totiž Jezevci (svým způsobem je však jezevec jistě pozoruhodné zvíře). Štíři naopak budou na vrcholu. V záři lustrů jim to bude slušet na silvestrovských bálech a zábavách.

A jsme u oblastí ryze soukromých. V lásce se bude dařit, byť se střídavou intenzitou, všem – v některých dnech však více a v jiných méně. Štěstí by mohlo přát těm, kdo dosud s nevalným úspěchem usilují o množení. Kritický den, v němž by si v obavách z možného selhání měli dát raději polštář na hlavu, prožijí Váhy ve středu, to by nejen neměli v daném směru cokoliv činit, ale ani o lásce hovořit. Skvělý sex či gejzíry citů (případně obojí) se jednotlivým znamením rýsují následovně: Skopcům v středu, čtvrtek a pátek, Býkům v pondělí a sobotu, Blíženci a Raci shodně v první půli týdne, ti druzí ještě na Silvestra. Hvězdy budou Lvům přát ve středu a v sobotu. Panny a Štíři si mohou skvěle užívat spíš v druhé půli týdne, s výjimkou Silvestra, to ať se raději věnují flašce. O neblahém osudu Vah ve středu jsem už mluvil, štěstí však ať zkusí spíš (bez valných vyhlídek na úspěch) v úterý a v sobotu. Střelci a Kozorozi kopírují jízdní řád Skopců, Vodnáři Lvů s tím, že pomilováníhodný bude i poslední den v týdnu a roce. Na celý týden si nebudou moct rozhodně stěžovat četné Ryby, i když v týdnu následujícím budou sotva plést nohama.

Pokud jsme se již smířili s vědomím,

že na konci týdne zas budeme o rok starší,

přistupme k tradičnímu obsahu těchto stránek

a věnujme se osudům těch účastníků naší hry o budoucnost,

na něž tentokrát padla karta:

SKOPEC

Paní Vlasta (padesát let /v naší hře o budoucnost naposledy v padesátém týdnu), poklidným tempem dosáhla vánočních svátků a i jejich průběh protančila v poklidném tříčtvrtečním rytmu. A poslední letošní týden? Paní Vlasto, myslel jsem, že snad vás potěším, když sdělím, že to tak bude i nyní. Karta mi ale prozrazuje vaší nespokojenost. S okolím i se sebou. Řekl bych, že je to průvodní jev vašeho věku. Čas ale zastavit nejde… Není potřeba ani příliš dumat nad mírou upřímnosti, vložené do četných gratulací, prostě „pracovní proces“ z mysli vypusťte! Svátky jsou rodinné, manžel snesitelný a tchyně téměř neviditelná. Cítíte potřebu se se svými problémy svěřit nejbližším. To je snad dobře. Karty ovšem varují: nedělejte to na Silvestra, kdy urputné trvalé ucucávání zboří hráz zábran a otevře stavidla žvanivosti.

2. BÝK

Pane Pavle (38/50), díky, že alespoň na konec roku jste poslechl karty a zařídil si služby tak, že zůstanete doma. Zatím pro vás bylo tajemstvím, které teď nemilosrdně poodhalím, že v manželce prasklo něco po čertech křehkého, co bylo napjaté už tak nad míru únosnosti. Vaše pelešení už ji nebaví, snad proto, že o něm pyskuje půl města a ji to přirozeně uráží. Že jste i na Vánoce z hradecké nemocnice udělal bohaprázdný mrdník, což vešlo v obecnou známost, prostě bylo moc. Že vám hned nerozbila hrnec o hlavu? To není její styl. Ale mějte se na pozoru. Při problémech v práci vás domácí zázemí vždycky podrželo. Karty neslibují, že Silvestrem vše napravíte, ale aspoň něco. Hlavně o maléru nemluvte. Novoroční dárek nemusí být drahý, ale rozhodně by měl být! Konec konců, o tom, že přes vaše chlívácké chování svou paní opravdu moc a moc milujete, karty ani já shodně nepochybujeme.

3. BLÍŽENCI

S čím opustí kalendářní rok někteří Blíženci? Mimo jiné i s duševním zmatkem. Ten by si mohla do erbu vepsat i Dita (19/50). Co jí to donutí, aby po velmi šťastném štědrém večeru a prvním vánočním svátku uprchla zpět do dobrovolného azylu v Š.? Myslím, že je to pud sebezáchovy. Řekl bych, že strach tak trochu sama ze sebe. Obava, aby nepůsobila jako slabá, když se přece pořád tolik tolik tolik hněvá. Takže odjede zpět do Š. trucovat a nemíní se vrátit ani na Silvestra. Ovšem mobil brát bude. Milá Dito, pokud chci věřit tvým kartám, stejně věci půjdou naznačeným směrem a tebe čeká v novém roce rezervovaný smír s otcem a křehké příměří s matkou. Po té pustině, která v tobě byla v létě, se mi to zdá být jako malý vánoční zázrak!

4. RAK

Pro Alici (15/50) tentokrát karty nesou umírněně radostné zprávy. Sváteční pondělí a úterý stráví ve strýcově rodině… Vypravíš se tam hned o prvním vánočním svátku. Matka konec konců svolení dala, protože nebylo nic, nač by svůj zákaz mohla navléknout. Zřejmě tě čeká sblížení s nevlastním bratrem. Proč ale žije u strýce? Obrácený kárový kluk slibuje, že jak se bude týden táhnout, dostihnou tě špatné zprávy. Zřejmě ještě den dva před Silvestrem. A protože tato karta souvisí s klukem pikovým na jedné straně a obrácenou pikovou sedmou z druhé strany, dočkáš se nepříjemných hovorů týkajících se matky a možná i prudkého fyzického útoku. Dej si na strejčkovy nikoliv zrovna jasné pikle pozor, ale ještě větší si dej na nově nalezeného bráchu!


5. LEV

Pane Vladimíre (46/50), předpověď klidných svátků dosud vychází a to by mělo pokračovat i tento týden. Samozřejmě nemluvím o stavu vaší zjitřené mysli, čekající úder kdykoliv a prakticky odkudkoliv. Klid svátečních dnů je skutečně relativní. Ale karty mi sugerují, že figury z Temné strany Síly významně oslábly. V tomto světle se vaše zaváhání s placením vyděračům jeví jako vítězství nad nimi – alespoň omezené a v omezeném čase. Nemyslím si, že by se podivné souručenství vašeho bratra a Dámy v černém vzdalo záměrů, které mělo. Jen tvrdím, že momentálně máte na vrch a v tomto rozložení sil i vstoupíte do Nového roku. Co s ním do budoucna uděláte, a jak výhodu využijete, je jen na vás. K opatrnosti nabádá obrácená černá devítka a červená sedma. A někde poblíž je možný spojenec. Věrohodná aliance však vyžaduje důvěru. Ta by se měla opírat na pravdivých informacích. Rozumím ovšem tomu, že příliš nestojíte o to, zpovídat se komukoliv z dávných a zřejmě nepěkných dějů, jež vystupují z otrávených mlh nad močálem.

6. PANNA

Panu Bivojovi (30/50) bych rozhodně stejně tak jako z karet mohl věštit z kouřících ptačích vnitřností. Předpokládám totiž, že i tam bych našel zprávy podobně alarmující: Osud se prostě podvést nedá. Milý Bivoji, co s tak složitou věštbou učiníme? Ani sváteční dny, které zpravidla uspí či alespoň utlumí nejlitější válečné konflikty, uhasí politické hádky a omezí zločinnost tak, že si četní policisté představí, jaké to bude v penzi, pokud se jí dožijí, to vše nic nezmění na míře malérů, které jste si nadrobil. Pamatujete si? Jste hvězdou podnikového večírku. Úžasné dárky, které dáte té nepravé. Noc vášní s Marylinkou. Nevaroval jsem vás? Můžete si být jist, že po skončení dovolené vás šéf, pospávající s Marylinkou občas rovněž, nejspíš sežere. První vánoční týden se k Drahouškovi žádné drby nedostaly, v tomto týdnu bych si již nebyl tak jist, že se nějaký snaživec nepokusí smrtonosný drb do Drahouškova ouška dopravit. Doporučuji být na svou lepší polovičku vlídný. Ta vám zato slíbí vyzradit na Nový rok tajemství. Víte, jaké bude povahy? Což jsem to již posledně jasně nenaznačil?

7. VÁHY

A co mají karty na konec roku pro vás, paní Amálko (40/50)? Dvacátý dům praví, že dřív, než přijmete nějaké zásadní rozhodnutí – v našem případě bych spíš hádal možné novoroční předsevzetí – byste si měla pořádně uklidit. Protože sváteční gruntování jste zvládla na jedničku, což karty nepochybně vědí, jde spíš o jakousi inventuru stavu duše. Toužíte podle čtvrtého domu po Řádu a Pravdě – jenže pravidla řádu chcete diktovat vy a pravda by měla být barová tanečnice, tančící jen pro vás. Co z toho vyplývá? Svěříte své záměry ohledně srdcového kluka a výpomoci s dětmi , tajemství, které byste nevyslovila ani ve zpovědnici, přítelkyni. Karty jsou toho názoru, že to moc chytré není. A vůbec: má se o vašem záměru dozvědět srdcový kluk a nebo být pouze nástrojem vzniku vytouženého mateřství? Pokud však i to, co nesdělíte jemu, sdělíte přítelkyni, bude fakta znát krom vás dvé uší, což je i tak o pár uší víc, než je třeba. Každopádně se rozkrývá jinotaj z posledního výkladu, tajnosnubně tvrdící, že s tím, s nímž vás spojil církevní slib, stojíte na vedlejší koleji… a ta kolej je slepá a nevede nikam – nemá ani výhybku, a zpět po ní jet též nelze – protože srdcový kluk ukradl pražce. Karty prostě nelžou… to jen my jim občas správně nerozumíme.

8. ŠTÍR

Co se týče paní Evy (42/50), hodně s ní Vánoce zamávaly. Neměla nic a chtěla alespoň něco. Získala víc a bylo jí to málo, protože by nejraději všechno – to se týká vztahu s Ditou, ostatně jsme o tom už dnes mluvili. Vánoce opravdu sehrály v možném budoucím opětovném sblížení hodně, slzavá sentimentální nálada funguje zpravidla jako výborný tmel. Matka byla milá. Manžel sice bručel, ale několikrát se dokonce na tchyni i na vás usmál. Silvestr bude složitější o absenci Dity. Respektujte ale toto její přání. Může se sice stát, že každý z vaší trojice, věčně zachmuřený muž, jeho tchyně, tedy vaše matka a spiritistické médium v jedné osobě, a vy bude zírat na stupidní bednu každý z jiného kouta pokoje. Platí to, co karty předpověděly posledně: ke škodě mohou být a nové problémy nastartovat vaječný koňak a pak sváteční rozpoložení a slabost svěřovat se, neopatrná volba slov, která mohou lehce explodovat a nákladné novoroční dary, podezřele připomínající koupi odpustků.

9. STŘELEC

Pane Josefe (32/50), s čím vy posunete letopočet? Chtělo by to vznosně klenutá blahopřání k cestě k vysokým obzorům. Karty se do budoucna v osobní oblasti nimrají spíš v potížích žabomyších, zatímco vaše profesní kariéra (pokud někde neuděláte osudovou chybu, jež by mohla z „žabomyších“ problémů pramenit) je strmě vzestupná. Na ní budou možné krize mít charakter nečekaných karambolů. V rovině osobní pak nekonečného seriálu trapností, zámlk a nedoslovených výčitek. Radil bych mezi vámi a Blonďákem větší otevřenost – pokud jste jí ovšem schopni. Večírek v L. za účasti vaší manželky byl úžasný. Ta ženská má úroveň. I Blonďák z ní byl (pozor!) zcela hotový. Proč ale nepřijela s tou svou, když jste je jednoznačně zval obě? Komplikace na sebe asi nedají dlouho čekat.

10. KOZOROH

Paní Romaně (61/50) nesou karty zvěsti v podstatě příjemné: Štědrý večer s Esmeraldou byl pěkný. Není důvod, aby další svátky a poslední týden starého roku byl jiný. Dcera ji nehodlá znepokojovat ani skrytými pochybnostmi o perspektivách rodinného života. Dítě na cestě se bude hlásit na svět prvními kopanci. Rozechvěle je bude matka vítat nikoliv s autorem, ale s rozechvělou babičkou. Ale to je pro vás jistě příjemné! Moc jste jejího krotitele nikdy nebaštila, ale měla jste dost rozumu a do vztahu dceři nemluvila. Teď přichází sama. Rok, který je za dveřmi, pro vás bude nejen z tohoto důvodu náročný. Pokud mám kartám věřit a pokud se vy podle jejich řeči dokážete kriticky zařídit, jistě to vnouče – tedy ten či ta, jenž přichází – potíže vyváží.

11. VODNÁŘ

Co nesou do posledního týdne karty Honzovi II. (25/50)? Předvánoční celorodinný summit byl naštěstí spíš jubilejní sešlostí, než výkonnou radou, která o čemkoliv rozhoduje. V otcově dřevem obložené pracovně se decentně po jazyku válel znamenitý loňský slámový klaret výhradně tuzemské produkce, protože se rodina vždy pyšnila svým vlastenectvím. Řešit byť v narážkách vaše poklesky by v takovém prostředí bylo nemístné. Píšete nicméně, že jste s úspěchem využil závěrečné rady naší poslední karetní partie, oslavil, koho ctít náleží, tedy otce, a pak se na chvíli stal malým chlapečkem stuleným v náručí chápající matky. A stará chůva? Tu karty radí koupit si lichotkami a dárkem k Novému roku. Sentimentální paní vám může v budoucnu být užitečným zvědem. Pro volné dny i následující alpskou dovolenou se staňte mobilem i jinak pro Předsedkyni nedostupným. Naopak pro Olívii buďte okouzlujícím, vysoce žádoucím a milujícím. Zaslouží si to!

12. RYBY

A s čím vstoupí do Nového roku paní Leona (33/50)? Rozhodně se podle karet nebude trápit na sklonku toho starého nějakou inventurou svědomí. Nemá zřejmě čas se zdržovat, spěchá vstříc dalším dobrodružstvím bez ohledu na dceru i manžela Huga. Ale jde o dobrodružství se všemi aspekty nečekaných zvratů a dějů, a nebo o chladný kalkul, který pouze nemusí za určitých okolností vyjít? Přiznávám se, že jsem ze stavu vaší mysli, Leono, zmaten. Ještě nejméně o týden odkládám Velký výklad (a nebudu v něm shovívavý). Nesvědčí nejlépe o vykladači jeho bezradnost, s níž není schopen se prostě jednoznačně přiklonit na jednu ze stran, které karty nabízejí: na jedné vás karty vyzývají k neústupnosti. Tomu nerozumím, vy jste přece v ofenzivě a ustupovat spíš nutíte (nebo byste ráda nutila) okolí. Protože však své úmysly vyslovíte před Hugem nahlas, dojde ke sporu. Partner vám však překvapivě může odpustit… Druhá možnost vás přes konflikt s jakousi užvaněnou ženskou přinutí také přiznat Hugovi barvu. Čekáte, že vám za to políbí nohu? Nadějete se prudké hádky. Na jejím konci je karta světaznalého muže, osoby velmi tvořivé a po všech stránkách spolehlivé. Jeho fyzické rysy jsou nejasné, ale jinak je to se vším všudy váš Hugo. Je to snad onen muž, jehož prostřednictvím se snažíte Huga vyšachovat a kterého jsem posledně označil za loutku ve vaší dost sprosté hře? Může být, že si namlouváte někoho (a to se zpravidla stává a psychologové by vám to dobře zdůvodnili), kdo se na oko jeví jako jiný, ve skutečnosti však jakoby Hugovi z oka vypadl!

Křestní jména hráčů o budoucnost byla pro vyloučení jejich správné identifikace změněna. Kde se shodují znamení, pohlaví nebo věk, mohou předpovědi ku svému užitku s jistou rezervou použít

i další čtenáři.

 

P. F. 2 0 0 7

Aby následující rok nebyl horší, než ten právě minulý,

přeje jak svým příznivcům, tak dnešním náhodným návštěvníkům

Věštírna Měsíční Kočka

mějme se rádi!