Horoskopy od 15-01-2006 do 21-01-2007

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet od „Měsíční Kočky“

Třetí týden nového roku:

15. – 21. leden

Podle keltského kalendáře do 22. ledna trvá čas

zrozenců z pod Jilmu (psali jsme o nich loni v 30. týdnu).

V podstatě však všem, ze stromů ač jsme různých,

přeji dobrý a ještě lepší den!

1. SKOPEC

Netřeba se soužit, i když vám ve vztazích zrovna všechno neklape jak by mělo. Milí Berani, tak už to je, že občas něco zadrhne. Jen nehledejte problém hned v druhé straně: opravdu jste bez viny? Možná jde o hloupost. Jste například dost pozorní k partnerovi? To není jenom otevřít dveře či pomoct do kabátu… Není to jen prostě pochválit a nebo letmo pohladit… Víte například, co druhou stranu těší a nebo trápí? Že nic? Vsadil bych se, že se pletete! Ale zase jen sebe neobviňujte! Ve vztahu jsou vždycky dva (tedy v lepším případě). Jinak finanční situace Beranů bude ustálená, společenský život nulový a ve zdraví se některým Skopcům mohou ozvat zuby. Že by dozvuky Vánočních hodování? Kila navíc potvrzují, že by to tak mohlo být. – Pane Romane (let 45, naposled ve hře o budoucnost v prvním týdnu tohoto roku) posledně karty zřejmě trefně situaci charakterizovaly: po neutěšeném zbilancování uplynulého roku představuje Kůže jasný paprsek. V tomto týdnu vám bude spíš psychickou oporou. Je to bláznivé, ale krásné být zamilován! A Lolita Kůže přitom nejspíš ani neví, jak pevně vás má omotaného kolem svých drobných prstů! Voláte si s ní a mobilní operátor bohatne. Dívka se ještě nevyhrabala z nějakých zdravotních problémů, nezdá se však, že jde o něco vážného. Pozor, tento týden se objevuje i karta Platiny. Je ve hře přítomna dost významně, což ovšem neznamená, že se s ní setkáte fyzicky.

2. BÝK

V obecné rovině a všem znamením bez výjimky věští astrologové děje tohoto týdne podle dominantních vztahů tam někde daleko nad našimi hlavami: Venuše v nich bude příznivě nakloněna nečekaným seznámením. Kde není psáno jinak, bude týdnu dominovat Něha. Víkendová opozice Saturnu (je to konec konců jeho rok, tak o sobě přece musí dát znát) signalizuje všeobecný útlum vztahů. Z Něhy může vyrůst Chlad, z Chladu až Brutalita… – Konkrétně některým Býkům nastupující týden věští vytrvalé a dost úmorné střevní potíže, budící u nich podezření, zda nejsou stiženi nevšedním chronickým (často však dědičným) onemocněním či dokonce zhoubným bujením. Žádný strach, je v tom jen mrška bakterie, obtížná, ale rozhodně nikoliv nutně smrtelná. Nemoc potrefené Býky přirozeně vyřadí i ze společenského dění. Ti nerozumní, kteří nebudou chtít jakési setkání představující Událost zmeškat, se společensky prudce znemožní. Stojí vám to za to? Za suchary a čistou vodu moc nevydáte a tak, i přes extremní spotřebu papíru, podpoří četní Býci stav osobního rozpočtu. A zkusili jste se v průběhu řečeného vysilujícího onemocnění pouštět do milostných dobrodružství? Ani pomyslet! – Milá Jolano (18/1), o vztahu obou tvých otců k Varhaníkovi karty promluvily celkem jednoznačně posledně a jsem sice nikoliv rád, ale spokojen s tím, že jsi tu věc v plném rozsahu potvrdila. Člověk, který by se mezi vás mohl postavit, je nadále neznámý, karty však potvrdily, že je v tvém bezprostředním okolí. Lákavá varianta, že jde o tajného ctitele, ovšem nemusí být pravdivá. Moc se tím ale nezabýváš. Vztah s Varhaníkem se jeví jako pevný a trvalý, ale v kostele se zpovídat zatím nemáte, a ani v neděli mít nebudete, z čeho. Přes neochvějnost vaší víry vás to paradoxně mrzí.

3. BLÍŽENCI

Nechť mi zrozenci z jiných znamení nemají za zlé projev závisti, který mne mimoděk zaplavuje, kdykoliv se podívám na karty, které osud rozdal tento týden Blížencům, a jenž dobře hraje i s jejich hvězdami. Vzdáleně se mu může rovnat tento týden snad jen úděl připravený Štírům. Zdraví, optimismus, energie – to na straně jedné. Na druhé společenský obdiv a provázející ho úspěch otevírá i dveře finančním a pracovním úspěchům. Má smysl dodávat, že milostná vítězství jsou logickou šlehačkovou korunkou na tomto nadýchaném dortu? – Pro pana Tomáše (42/ byl hostem stránek i před týdnem) varování: co bylo řečeno podle hvězd o Blížencích, patří i vám, a karty jakby to ještě potvrzují – vaší dokonalé formě určitě ještě víc prospěje, že celý týden o sobě nedá znát ani baba cifršpionská, a že dostaveníčko s úředníky z živnostenského úřadu se bude skutečně dotýkat pouze upřesnění aktuálních dat firmy. Zhrzený exspolečník místo toho, aby dělal potíže (finta tedy stoprocentně vyšla) a nebo brousil nůž pomsty, případně se snažil postavit na vlastní nohy, odejel rozfofrovat peníze do Egypta. Jeho karta ve výkladu naprosto absentuje teď i v nejbližší budoucnosti. Objevuje se však dosud blíže neurčitelný ženský prvek. Tento týden kolem vás sice sukně jen víří, ale tato karta slibuje víc, nenechává mne na pochybách, že její význam poroste…

 

4. RAK

Seznámení s Vladanem (27/2) posledně bylo sice obsáhlé, leč na vysvětlení uvedených symbolů a znamení spíš skoupé. Jak tedy nového hráče na jejich základě vnímat? Jistě jako člověka zmítaného touhami a tajnými přáními., s nímž cloumají rozumem nepříliš kontrolované city. Zajímavý je i Vladanův vztah s partnerkou, který lze charakterisovat jako velmi volný. Je to zvláštní, protože dnešní karty ho upřesňují nikoliv jak jsem předpokládal jako „život na psí knížku“, ale jako regulerní manželský svazek. Prozrazují ovšem, že mezi partnery je významný věkový rozdíl ve Vladanův prospěch. Může být oidipovský komplex vysvětlením dalších podivností? Nemyslím. Liberální pravidla, která jste nastavili, využíváte hojně oba. Karty nicméně napověděly, že ve skutečnosti nevyhovují. Z vašich karet vybírám znovu spořivostlakotu a škudlilství. Nevím ještě, k čemu mne mají dovést, opakují se však i dnes a umocňují prvotní ne moc příznivý dojem z této stránky vašeho charakteru. Ve vaší práci hraje významnou roli chytrá ženská a nevlídný představený – po dnešku jsem přesvědčen že oba jedno jsou. Jste zde jako otloukánek…a možná sexuální nevolník, tím si ovšem nejsem zatím zcela jist. Ve vašem velmi osobním životě však tato skutečnost představuje další nezměrnou podivnost, zvláštně korespondující s vaším manželstvím. A co s tou fintivostí? Je průvodním znakem vaší výjimečnosti, nebo jejím důsledkem? Obrazně řečeno, uplivují si před vámi zřejmě s gustem jak muži, tak i ženy. Při dalším setkání prozkoumáme některé, pro mne stále záhadné okolnosti podle domů. Rakům nelze dle karet s klidným svědomím doporučit nic jiného víc, než aby si zašili na tento týden kapsu. Rozhodně nebude finančně nikterak přínosný – právě naopak. Ztráta nebude mít zřejmě násilný charakter, krádež či loupež hvězdy prakticky vylučují. Ne tak ztrátu, účetní chybu, špatně vyhodnocenou finanční operaci nebo jakési bláznovství způsobené v pomatenosti ducha. Nepříčí ani mimořádně nákladnému úletu partnerů zhlouplých reklamou, vtíravě hlásající blížící se konec povánočních výprodejů. Stranou jdou v souvislosti s peněžními problémy další oblasti života, které zpravidla Měsíční kočka zkoumá. Snad jen ještě upozornění na zdraví: povědomí o ztrátách nebude sice mít za následek mrtvičku, ale žaludeční neuróza o sobě dá pořádně znát, některé Raky skolí žlučník a i ti, jimž se nestane nic, budou přinejmenším pár dnů chodit jako mátohy.

 

5. LEV

Lvicím prospěje trocha sebestřednosti a marnivost spíše již jarní. Co tak navštívit kadeřníka, kosmetičku a nebo obnovit alespoň nějaký detail v šatníku? Lvi nechť promyslí, co by je potěšilo v rámci jejich koníčků, ať již sbírají vláčky a nebo chodí na ryby. Když si to přejí, nechť si to také koupí: zkrátka Lvi by na sobě neměli šetřit, protože čas odříkání zřejmě na některé z nich brzy přijde, ať už by se tomu snažili zabránit jakkoliv. Protože rodinné a citové vztahy fungují dobře, hlaďte se jemně jemňoučce a rozmazlujte se sebeúctou. S důvěrou kývněte na nečekané nabídky. Teď ještě mít strach nemusíte! – Pane Vladimíre (46/1), pokud byl první letošní týden milionový, druhý tisícový, tak tento třetí se už blíží normálu, kde nula od nuly vzejde. Na druhé straně nečekejte ztráty – ani lidské, ani hmotné, ani snad újmy zdravotní. Co má znamenat černá desítka v kruhu? V pátém domě řešení problému zásadní životní změnou. To je rada hodně jalová, neříkající nic a nebo vysvětlitelná sterým způsobem, zvlášť pokud nepoukazuje na souvislosti nebo vztahy k jiným kartám. Zvýšená kreativita v šestém domě? A jako důsledek oné změny? Při vašem konservatismu – no, nevím. Šestý a jedenáctý dům se vzájemně ruší a patnáctý prozrazuje jakési sentimentální dejavú. Týkat by se mělo ženské bytosti. Souvisí snad s tím pocit ztráty identity v šestadvacátém domě? Následují domy třicátý a jedenatřicátý, což lze číst jako určité zklamání z vývoje a také vaši vůči okolí rostoucí neústupnost.

 


6. PANNA

Se slečnou Jitkou jsme se viděli dlouho před koncem uplynulého roku(19/48) a tak si jí nejprve dovolím přivítat: přeji všechno dobré, Jitko. I v novém roce tě provází Strakatá. Vlastně se tomu vůbec nedivím, když z předpovězené ostudy, z níž by měl jiný na kabát i kalhoty, vypluly jste jako dvě labutě. Nechtěla bys mi sama říct, o co šlo? Zní to všechno dost neuvěřitelně a já nechci další účastníky hry ani čtenáře zaplést do výkladu, jenž by mohl trpět nepřesností. Nebudeš-li sama upřímná, s tímto rizikem seznámím naše společenství s tím, co mi prozradil balíček karet. Tak si to rozmysli a dej mi vědět. Nepochybuji, že zvědavost na to, cos nadrobila, jak ses vzpamatovala i co tě nejspíš v těchto souvislostech brzy potká, sílí… Vůči ostatním Pannám mohu být sdělnější: Nechť se tento týden nebrání osudu. Bude jim přízniv, zvláště těm z druhé dekády znamení. Bude jim to dobře šrotovat, což více přinese studujícím, než těm zapojeným do běžného pracovního procesu. Moc přemýšlení bude ke škodě zamilovaným. Nechte věci a děje být – poddejte se jim. A co se peněz týče, ohlídejte si dluhy. Abyste se nemuseli prodávat do novodobého otroctví – televize již podobným zvráceným řešením učinila celkem slušnou reklamu.

 

7. VÁHY

Paní Aleno (30/49), neshledáváme se na našich stránkách zas tak zřídka, aby mne vaše opakující se karty dokázaly ohromit, protože neustálé poukazování na vaši uondanost mne vedou k doporučení: navštivte lékaře. Může to být chronický únavový syndrom, o němž žertuje kde kdo, že ho má, ale který představuje skutečný problém. Doktor také potvrdí nebo vyvrátí možnou souvislost s dalšími opravdu vážnými chorobami, pracujícími proti vám skrytě. A pokud nenajde nic, pošle vás alespoň ke cvokaři. Ani to ale není nic špatného. Ten možná najde poruchu a možná vám dá to, co vám nejspíš chybí – prostě možnost se vypovídat (pro tuto variantu ostatně svědčí, že jste se od počátku ne ze zvědavosti nebo z legrace, ale s jistým zoufalstvím, snažila najít pomoc u Měsíční Kočky. Věřte, že pokud by to mohlo pomoci, budu s lékaři rád spolupracovat. – Snad Váhy dosud nezadané a zároveň s tímto stavem nespokojené potěší, že v daném týdnu rozhodně nebudou bez šance, pokud se sblížení se Skopci a Štíry týká. Varování však platí pro možný flirt se zrozenci z Vodnáře: v jejich případě vám může vyjít nezávazné dobrodružství, rozhodně mu však nepřiznávejte nějakou hlubší „váhu“. Počasí přeje nárůstu chřipkových onemocnění, a tak se vyhýbejte větším shromážděním lidí, stejně jako prskajícím jednotlivcům. Tepla v druhé polovině týdne mohou nutit k chození jenom ve svetru. Nikdo ovšem leden zatím nezrušil!

 

8. ŠTÍR

Hvězdy budou tento týden Štírům nadělovat vrchovatě, to především v dobrém. Doberou se nečekaného příjmu buď ze strany dlouho nedobytných dlužníků, výhry v lotýnce a nebo plnění ze strany pojišťovny. Železné zdraví je i ony nutí k milostným výbojům, vesměs úspěšným (není to zrovna o citu, spíš o vařících se hormonech a hledání uspokojení). Čekají je nepopiratelné úspěchy ve společnosti. Ženské i mužští budou bodovat zřejmě svými klobouky. I v práci budou Štíři v převážné většině více než úspěšní, svítá jim na služební postup, lepší plat a pocty. Jen užívejte, karneval netrvá věčně! – Tajuplný kapitán Nemo (35/51) jistě spíš než karty poslechl profesionální cit pro situaci a do doutnajícího sporu se nehrnul, nějak ho zametl pod koberec. Pokud mám konkretizovat a případně upřesnit předchozí sadu karet, tak do nepříznivého světla staví Nemův pokus pracovní či lépe služební spor skončit smírem a pokračovat od čistého stolu. Nemožnost vystoupit z bludného kruhu z Nema doslova vysává sílu, a také jeho snaha „hodit zpátečku“ když ne přímo, tedy prostřednictvím třetí osoby, nevyjde. Důsledky toho, že je bezprostřední nadřízená vzteky bez sebe, tlumí jen její schopnost sebeovládání. Jak to všechno dopadne je ve hvězdách – obrazně i doslova. Faktem ovšem zůstává, že nenávist mezi těmi dvěma není sice v žádném případě profesionální, ale zato neodstranitelná a trvalá. Karty naznačují, že vysoce postavená osoba ze Služby má už situace plné zuby: teď jen zvažuje, zda soupeři půjdou oba, nebo jen jeden z nich. Má fakt, že Nemovým soupeřem je žena, vliv na Černého Petra, kterého v rozehrané partii drží v ruce? Nemyslím. Začal si.

 

9. STŘELEC

Pane Josefe (32/1), jak jsem předpokládal, situace se komplikuje, i když jinak, než se to původně jevilo. Křepelka je jasně pod obojí a navíc se safra zamlouvá i Blonďákovi. Myslím, že to bude chvíli vypadat, že se snad vrátíte do hlavního města a spočinete v manželčině náruči, zatímco Blonďák to dá dohromady s Křepelkou a převezme filiálku v L. Společně se pak budete navštěvovat a příležitostně si celá čtyřka dá ale fakt divokou jízdu. Ale jinak budete úctyhodnými oporami společnosti… Líbilo by se vám to? Nemyslím. Karty nicméně tvrdí, že ještě nějaký čas vás život ve třech čeká a že i míra vaší žárlivosti poroste. Na Blonďáka na jedné straně a na Křepelku na druhé. Přitom nemáte důvod. – Lunární horoskop tento týden přináší zdravovědná nabádání pro Střelce a dvě následující znamení. Ti první nechť si v pondělí a úterý ohlídají stehna, kříž a vůbec dolní končetiny. Komu ji doktor nezakázal, ať jde do sauny, a když bude trochu v ruském stylu a promrská si nohy březovými metličkami, dobře udělá. Pokud ho zlobí klouby, ať si je mázne kostivalovou mastí a vnitřnosti propláchne kopřivovým čajem. O peníze ať se Střelci nestarají, stejně ve většině žádné nemají a též k nějakým tento týden nepřijdou. Zato láska jim bude přát…

 

10. KOZOROH

Paní Romano (61/52), celkem rozumím tomu, že se vám po svátcích moc nechce se s dcerou v požehnaném stavu rozloučit, nicméně na nějaký čas by to asi bylo dobré. Rozhodně bych do rozštěpu, který mezi tím jejím Krotitelem a jí již vznikl, nezatloukal klín. Karty navrhují dvojí cestu: podle jedné máte dobře rozvážit, co dál, protože nedůvěra vůči vám ze strany Krotitele je značná. Celkem jeho strach, že v momentu, kdy dceru přetáhnete na svou stranu, ztratí Esmeraldu i dítě natrvalo, může být oprávněný. Alespoň by to určitě platilo u babičky, v jejíchž žilách nekolotá cirkusácká krev. Obrácená karta nicméně tvrdí: pozor na nerozhodnost. Pokuste se s ním domluvit rychle. Dcera vaši pomoc potřebuje. Samozřejmě přinese Krotitelovo osamění riziko trvalého rodinného rozvratu. Druhá cesta začíná od špatné novinky, která se vám donese ne zcela košer cestou. Oč by mělo ale jít, karty nenaznačují. Nabádají naopak k trpělivosti a upozorňují, že přes Esmeraldin probuzený mateřský cit je tu i její obrovská láska ke svobodě (jednou už od vás utekla, není-liž pravda, a to právě ke Krotiteli) a také (piková osma) snad až vášnivý vztah k práci. Je hrdá, na to co umí a co společně s manželem dokázali. Zatraceně tomu rozumíte, i když být babičkou a mít na konci cesty, kdy kola maringotky jsou polámaná, i dceru pro sebe, je tak lákavé… – Ve čtvrtek a v pátek projde Měsíc znamením Kozoroha. Ti by se v dané dny měli cpát rajčaty, špenátem a mrkví, brokolicí, kapustou a luštěninami. Když k tomu budou louskat ořechy, prospěje to kostře, kloubům, kůži i zubům. Já na klouby raději sulc a tlačenku… Jedná se však především o prevenci, protože jste v dobré formě, o čemž bude svědčit váš bohatý sexuální život, přinášející nečekaná uspokojení vám i druhé straně. Kozorozi budou zkrátka v tomto ohledu sami ze sebe překvapeni a možná i okouzleni. Též peníze jim nějaké jakoby z nebe spadnou. Nechoďte však s nosem moc nahoru, pád hrozí, i když to venku moc klouzat zřejmě nebude.

11. VODNÁŘ

O víkendu projde Luna Vodnářem, a co v té době dobrého učiní pro svá lýtka (pokud se zrovna nezapalují), bérce, křečáky, paty a nárty, dvakrát se jim vrátí. A kdyby ne, protahování končetin a jejich masáž je příjemná vlastně kdykoliv. Moc se ale neprotahujte v práci, ještě by nadřízení i kolegové měli pocit, že vás právě probudili ze sladkého snění: to by byl dobrý důvod přidat vám, ale přirozeně nemyslím peníze. Těch nemáte sice nazbyt, ale jde to, a tak horečně žádné nesháníte. Byly by ovšem dobré mít nějaké navíc. Na sklonku týdne si vsaďte a možná to vyjde. Mohlo by to k vám přitáhnout i milostné partnery, kteří to s vámi sice nijak hluboce nemyslí, ale postelovou gymnastiku ovládají skvěle. Váhy by si v této věci mohly dělat nějaké trvalejší iluze, tak pozor na ně! – Pane Viktore (50/51), pochybnosti, které ve mně vaše karty posledně vyvolaly, se netýkaly toho, kde hodláte strávit svátky, ale smyslu vaší cesty. Napsal jsem: Trochu bych se však divil, kdyby to byla opravdová dovolená a nebylo za ní něco víc. Rozumím tomu, že na přímou otázku nemůžete přímo odpovědět, ale co jste naznačil, mi stačí. Mimoděk potvrzujete, že karty nelžou. Řekl bych, že přes celou vaší tajnosnubnost je to i pro ostatní návštěvníky naší věštírny dobrá zpráva.

12. RYBY

Rozloučíme se tentokrát proroctvím určeným Martě (50/1). Z bezprostřední informace od vás soudím, že odhalení karet byla víceméně přesná, nicméně k postupu podle jejich rady jste nenalezla odvahu. Ani se popravdě řečeno nedivím – znát se ke kleptomanii je nepochybně obtížné. Ostatně skličující je jistě i vědomí, že nyní vešel tento fakt prostřednictvím Měsíční Kočky ve všeobecnou známost. Ještě, že je naše hra o budoucnost anonymní… Aspoň že zatím pomíjíte „dobré rady“ zelenooké zrzky. A vzhledem k tomu, že o podstatě problému nic neví kolega Opatrný (jak by mohl, když jste mu nic neřekla?) a tedy neznáte jeho stanovisko či jak se zachová, bude podle mužské figury v osudové řadě dobré pokusit se dát dohromady to, co se ve vašem rodinném životě tolik tolik rozklížilo, že hrozí definitivním zhroucením – rodinný život. Protože karta je ve správném postavení a sousední karty ji podporují, manžel vám zřejmě sedne na lep a do možné nepohody vám poskytne zázemí, kdyby jen věděl co já, ten blázen stará… – Láska nejen Rybám prochází žaludkem, jak o tom ostatně svědčí staré přísloví. A protože žaludek bude v pořádku a jistě bude i co do něj nacpat, tak též láska pokvete. Potud je vše v pořádku. Problémy mohou nastat, pokud se věštba nemýlí, však hned v úterý (a jestli ten den přežijí Ryby ve zdraví, tak v pátek) v prácí. Samozřejmě podle typu zaměstnání, v němž chléb svůj vezdejší Ryby získávají. Zaměstnancům hrozí vyhazov, podnikatelům krach a ani lidé svobodných povolání se nemusí ubránin zemětřesení.

Křestní jména hráčů o budoucnost

byla pro vyloučení jejich správné identifikace změněna.

Kde se shodují znamení, pohlaví nebo věk, mohou předpovědi ku svému užitku s jistou rezervou použít

i další čtenáři.