Horoskopy od 14-05-2007 do 20-05-2007

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet od „Měsíční Kočky“

Dvacátý týden: 14. – 20. května.

Situace: Merkur je v Blížencích, Venuše v Rakovi, Saturn ve Lvu, Neptun ve Vodnáři. Mars vstoupí do Skopce. Jupiter ve Střelci jakoby couvá a retrográdní je i Pluto v souhvězdí Střelce. Významnější zesílení základních pocitů tohoto týdne nám může přinést středeční Novoluní. Marsův aspekt na Pluta sugeruje při nedostatečné zdrženlivosti festival trapností a možných konfliktů, někdy i řešených silově.

Kde se u karetní předpovědi shodují hvězdná znamení, pohlaví nebo věk, mohou předpověď ku svému užitku volně použít i další čtenáři.

 

  1. SKOPEC

 

Protože Berany v následujícím týdnu povede především rozum, dobře se jim může dařit při úředních jednáních, obchodním konání a také v práci, kde vzniknou příznivé okolnosti, jež by je za splnění jistých podmínek mohly katapultovat vzhůru. K víkendu brzděte svůj esprit, protože co půjde jako po másle v profesní oblasti a společenských stycích, v intimní může dráždit k nesnesitelnosti. Ne každý partner je taky Beran, tak k nim buďte chápaví a ohleduplní. Měsíc, který v úterý a ve středu Beranem projde, působí na hlavu. Skopci budou proto aktivní, ale zároveň neklidní a netrpěliví. Možným úporným bolestem hlavy předejdou rekreačním během nebo procházkami před spaním, pak studenou sprchou, teplou koupelí nohou a spánkem na čerstvém povětří – v zahradě, na verandě, balkonu či lodžií, pokud to ovšem počasí dovolí. A Berani pozor na jedno: Nestyďte se dát průchod dobré náladě. Kdo se bude smát, okysličí si mozek.

 

S paní Vlastou (51/19) mají karty tyto možné záměry: K urovnání sporu s Jasnoočkou přispěje vážný rozhovor při svíčkách. Iniciátorem bude Jasnoočka. Proč ne vy? Jedná se přece o vašeho syna i o vašeho možného vnuka. Hádka byla, jak se ukazuje, bouří ve sklenici vody. V podmínkách Jasnooččina těhotenství a vašeho přechodu z nedorozumění vznikla téměř sicilská třaskavá směs, kterou by ocenil i karbonář v černém plášti a v širáku. Navíc byste měly držet spolu. Podle karet se totiž objeví váš syn, o němž si už neděláte iluze. Jasnoočka si je dělá? Je přirozené, že nechce s tím, který příjde, zůstat sama. Vichr reality ji brzy oškube z iluzí, tak jí stůjte po boku. Obrácená piková desítka představuje intriky ze synovy strany, kdy se zřejmě pokusí získat na svou stranu (co ale vlastně chce?) rodiče dívky s bubnem a postavit je proti vaší alianci s Jasnoočkou. Podle následujících karet se s nimi v zájmu svém i své jakoby schovanky budete muset sejít. Setkání to nebude ani trochu milé.

 

  1. BÝK

 

Protože los opět padl na pana Pavla (39/19) a my od minulého týdne nemáme zpětnou vazbu, bude aktuální karetní výklad stručný a v některých aspektech spíš obecný. Nepopírá svědectví hvězd a v rozporu je s ním pouze ve věci příjmů – ty jsou solidní a proto nějaký deficit na doktorově kontu nehrozí. A doma mu skutečně bude dobře, výjimečně se za dalšími sukněmi ohlížet nebude. Nic nevíme o tom, jak ve skutečnosti dopadl Pavlův pohovor s Asistentem ani sondáž jeho postavení u zlopověstného Hlavouna z ministerstva. Ten nemá zřejmě o Lolitině a Pavlovu bláznovství ponětí (nevím tedy, proč na něj karty stále upozorňují, když podle nich mezi Lolitou a Pavlem k ničemu nedošlo). O doktorovu postavení ve sporu s krajským úřadem v Hradci i Asákových aktivitách je však Hlavoun informován zatraceně dobře. Kým? Měsíční Kočka neví, ale bude to někdo v Pavlově bezprostřední blízkosti. Protože Melírovaná je přece jen daleko a její vstup by nebyl přátelský, skoro bych vsadil na Pavlovu manželku.

 

Hvězdná znamení napovídají Býkům, že tento týden bude přát intimnímu životu a vztahům v nejužší rodině (i možné budoucí). Osobní věci budou Býci prožívat velmi intenzivně a vesměs pozitivně. Vnitřní ztišení je proto přirozené, na nějaké frajbály je tento týden neužije, ani na jinou hlučnou společnost. Ovšem samota jim též svědčit nebude. Pokud se zmohou na praktické životní kroky, neškodilo by udělat si přehled o skutečném stavu disponabilních financí, protože vyskakovat si má člověk jen do výšky reálného příjmu. Vězte, že sliby ještě nejsou peníze.

 

  1. BLÍŽENCI

 

Blíženci, protože v tomto týdnu bude zatraceně záležet na tom, jak jste schopni rozlišit realitu od smyšlenek, rozhodně se vám vyplatí, budete-li méně mluvit, víc přemýšlet a jednat opravdu až po zralé úvaze. Jinak hrozí, že sednete komusi na lep, a to nejen v práci či škole, ale i ve sféře navýsost privátní. Prověřujte i detaily, jste-li toho schopni! Je to otravné, ale téměř životně nutné. Přinejmenším do pátku by prostě měli být Blíženci ve střehu. Které z nich čekají nějaké zkoušky a mohou je odložit, ať na ně jdou raději jindy.

 

O profesních věcech před čtrnácti dny rozvažoval Laco (20/18). Dnes je čas nahlédnout do jeho soukromí. Veselé obrázky nám to však příliš neusnadní. V osmi kartách, které kartu Lacova osobního života obklopují, ve směru pouti hodinových ručiček jsou Otcovská autorita (narazili jsme na ní posledně), Odvolaný projekt (v osobní oblasti jde zřejmě o ukončený vztah a nebo manželství), Zvrácenost (ale čí – Lacova?) a obrácená piková sedma. Ta může mít blízko k citovým zmatkům. Následují opět poukaz k otci a všeobecnému respektu, jemuž se těší, karta Zlé ženské, Úspěchů a další devítka, kterou lze vyložit jako snahu o dělení Fortuny. Jsou jí snad peníze a majetek? Reálně jsoucí a nebo budoucí možný? Měsíční Kočka má zato, že Lacův vztah k otci je nestandardní a byl zřejmě i příčinou jeho rozchodu s ženou, jejíž status je nejasný a bůh ví, zda pro nás nyní ještě důležitý. Rozhodně je však podle karet Laco momentálně sám.

 

4. RAK

 

Pan Vladan (28/17) zřejmě v souvislosti s vyhraněnou pracovní situací úspěšně normalizoval vztahy s manželkou. Neudělal podle karet takovou chybu, že by na sebe vyžvanil všechny své pletky. Kdo ví, zda by to bylo opravdu tak čestné, jak se idealistům může zdát. Nechť váš jazyk v tomto směru zkamení a některé děje zůstanou pro ženu navždy tajemstvím! Vlastně se vůbec nestaly, že pane Vladane? A bůh chraň bývalou Šéfovou, aby sama oživovala, co v Pánu zesnulo. Bohužel, nemůžete na její věčnou mlčenlivost spoléhat. Že svou ženu zas milujete a váš vztah chcete chránit, vás neopravňuje k úvahám, které vám v této souvislosti podle karet v hlavě kolují… Už je jasné, že váš současný zaměstnavatel vás uvolní k prvnímu dni druhého pololetí. Bude však na vás zahraniční investor ještě čekat?

 

Venuše v Rakovi posílí citové prožívání zrozenců v daném znamení. Osoby opačného (a nejen) pohlaví budou přitahovat jako mucholapky a milostné výboje půjdou Rakům jaksi samy… Týden je i jasnou výzvou pro singly, kteří by s tímto stavem rádi něco udělali. V erotickém bláznění Rakům praktický život bude možná fuk. Dejte však pozor na lidi, kteří by vašeho poblouznění mohli proti vám zneužít. A co se fyzického stavu týče: Od středy jezte stravu odlehčenou, zeleninové saláty, ovoce a rýži, rýži a zas rýži, pijte vodu, je dobrá a pročistí vás podobně, jako shora řečené jídlo. Jedy by měly jít prostě z těla ven a nové nepřidávejte. V neděli vstoupí do Raka svou poutí Luna. To bude mít vliv mimo jiné na prsa a dělohu. Zvýšená citlivost žláz napovídá, kterým orgánům a jak udělat dobře.

5. LEV

 

Poněkud rozporuplný týden čeká některé Lvy, zvláště pak ty narozené v druhé dekádě (dekanu) jejich znamení. Doma je to moc bavit nebude, ale na obzoru se zřejmě žádná změna neohlásí. V práci mlýny také nepoklapou tak, jak mají. Nepotrápí je nedostatek peněz, ale neschopnost je vydat s uspokojením. Nějak jim nedojde, že takový problém většina lidí nemá…, a tady bychom už s věčným NE měli přestat. Především proto, že v první půlce týdne budou nabiti sebedůvěrou a plány, které se jim v tomto stavu v hlavě zrodí, budou dobré. Tak ať je později nezpochybní či nezapomenou. Ani humor ať je neopustí, i mrzuté období povšechné negace se při solidní porci sebeironie přežít dá. Jedna dvě skleničky něčeho ostřejšího o víkendu neuškodí. Spláchnou to mizerné a vyladí mysl.

 

Panu Vladimírovi (50/18) karty aktuálně radí: Oddechový čas jste si vybral. Půjde zas do tuhého. Jste ve formě? Výklad tvrdí, že ano, a pokud neuděláte chybu, týden přežijete. První záležitostí by měla být jakási fůze s nedávnou konkurencí a přerod soupeře v parťáka. Na spojení sice získá víc, než vaše firma, vy ale potřebujete někoho, kdo by vám kryl záda. Nenabízíte jen podíl na zisku, ale i na riziku. Bratr a zlopověstná Dáma v černém by mohli utřít nos. Uvědomí si to. Šanci mají, jen pokud spojení zabrání. A co tedy Vladimír? Buď vůči společníkovi vyrukujete s pravdou, nebo budete dělat překvapeného. Co je čestné je jasné (podobný problém trochu jinak má v dnešních kartách přece i Vladan z Raka), co bude podle karet výhodnější je zřejmé taky. Věřte kartám a mlžte. Darebákům pohrozte policií. Vaše rozhodnost učiní na společníka dojem. Osobní život momentálně počká. Zvládnete úkoly tohoto týdne? S obezřetností až nimravou a přitom s nadhledem jistě.

6. PANNA

 


Je to skvělé: opravdu ne všichni mají štěstí jako Panny, které si tento týden zřejmě užijí prospěch z činnosti, jež je navíc moc baví. Co to bude? Záleží na každé z nich. Jinak bude týden pestrý – při pondělku dostanete výrazné upozornění, že nelze chodit jen po slunečné straně ulice. Ale už v úterý naopak všechno půjde jakoby samo. Středa nepřinese přímo zdravotní obtíže, spíš varování, abyste se v žádném směru nepřepínali. Čtvrtek proběhne ve spirále od vzletů k prudkým pádům a tak pořád dokola, což se i v dni následujícím (a také o víkendu) odrazí v chování Panen k okolí i zákonitě i okolí k nim. To je zákon akce a reakce. Můžete-li se a dokážete se ovládat, kroťte své reakce. Náladovost může totiž vadit i v posteli a vy si jistě nechcete víkend pokazit.

 

Slečně Madle (17/18) nabídne Měsíční Kočka prostřednictvím karetní předpovědi zpravidla zvané Černý kocour orientační vhled do nadcházejícího týdne den po dni. Vcelku se v obecné rovině kryje s proroctvím hvězd. Tak v pondělí jí karty slibují získání důležité informace, týkat by se měla nevýznamného finančního obnosu. V úterý vyvstane jakýsi zdravotní problém. Čí? Někoho z rodiny. Středeční karty hovoří o cestě, není však jasné, zda skutečné či virtuální. Piková karta hovoří o hněvu. Cizí plavovláska vstoupí do hry ve čtvrtek. Stane se tak k výrazné nelibosti matky. Ta se v pátek pokusí s Madlou o smír. Bude to zbytečné, protože tu její předchozí jednání (pravděpodobně nějakým způsobem prolamující nejužší soukromí) velmi urazí. V sobotu odcizení mezi nimi vzroste. O harmonických vztazích mluvit nelze v žádném případě. V neděli karty mluví o jisté časové tísni nebo též o možném nebezpečí z prodlení. Smysl tohoto sdělení však bude zřejmý asi pouze a jen Madle, Měsíční Kočce zatím nikoliv.

 

  1. VÁHY

Našeho milého pana Oskara (37/18) jsme opustili ve chvíli, kdy snad pochopil, že na židli, kterou léta zahříval, mu již opravdu pšenka nevykvete a že za chlebem se bude muset vydat jinam. Poradí mu karty? Nabízejí dvě cesty a Oskar bude jistě volit i s ohledem na svou ryze osobní posedlost, protože změnu jeho vnímání lidského úkolu by mohla přinést asi jenom smrt. Karty hovoří: Je zde zkrachovalý podnik, který by o jeho spoluúčast skutečně stál. Proč? To není jasné. Faktem je, že účetní a fyzická likvidace té firmy bude probíhat dlouho a slibuje vcelku klidné a nepříliš náročné zaměstnání. Stojí za touto nabídkou vcelku seriozní mladý člověk. Zná ho Oskar? Druhá nabídka je zcela jiná. Vyžaduje podnikavějšího ducha, než jaký Oskar má. Trochu je oblast podnikání navíc v rozporu s jeho poněkud pokřiveným náboženským vnímáním vlastních plodivých sil. Přesto karty radí: Oskare, touto cestou se, přes zdánlivý rozpor sám se sebou, rozhodně vydejte. A nevzdávejte se!

Váhy budou celý týden využívat velkého přílivu tvůrčí energie a to jak v práci, tak v osobním životě. Pozor ovšem, aby vaše sexuální tvořivost nenarazila na výsostně konzervativně nastavený protějšek. V takovém případě se spokojte se zvýšenou obrazností a své smělé tvůrčí činy přeneste do oblasti fantazie a také slov něžných a přesto neotřelých. Ostatně verbální revoluce je bytostným konzervativcům často vlastní… Příliš tvůrčí by však Váhy neměly být v sféře finanční: prachy jsou pro ně vesměs španělskou vesnicí a držet by se zde měli rad někoho, kdo jejich úlety (občas velmi neortodoxní, ale možné) ke konečnému zdaru usměrní.

 

  1. ŠTÍR

 

Po týdnu se setkáváme s Katkou (21/19). Dostává se nám z její strany plného potvrzení karetní předpovědi a některých upřesnění. I protestů: především se prudce ohradila proti tvrzení Věštírny, že není vzdělaná a ani moudrá, chytrá však ano a navíc má nepopiratelné osobní kouzlo. Pochopitelně. Neznělo to z naší strany zrovna uctivě. Karty ale tak vyšly. Proto měníme jména hráčů, aby jejich pověst mezi známými nedošla případné újmy. Historicky se nám stalo pouze jednou, že ze strany čtenářů došlo k ztotožnění identity hráče, tolik jen na okraj. Katka upřesnila, že její postavení ve firmě se skutečně pohybuje v manažerské rovině a je nadprůměrně ohodnocené. Zpochybňuje však jeho získání svou nespornou fyzickou atraktivitou. Urazilo ji to. Pomoc podřízených přijala ale skutečně jako samozřejmost, téměř jejich povinnost. Katko, to nebyla samozřejmost. Pokud se jim znovu nepřiblížíte, v budoucnu vás nejspíš nepodrží. Že příště už neuděláte chybu? Takový výrok by jen potvrdil poněkud nelichotivý soud, který o vás již posledně karty vyslovily.

 

Ani Štírům zřejmě nehrozí příští týden procházka rozkvetlým sadem, ale podle všeho hvězdami daná bloudění zvládnou. Předně ti, které zasáhla nemoc, její útok překonají. Jde o to, zda se Štírům podaří po celý týden reagovat uměřeně a po prvním podnětu nevyletí jako čert z krabičky, ani nepopřejí sluchu našeptávačům, z nichž se mohou vyklubat v práci a podnikání šejdíři, v osobních věcech lidé přinejmenším nedůvěryhodní. Opřít se naštěstí budou moct o osobu i intimně nejbližší. Ať už je to Petr nebo Petra, to bude ta skála, na níž lze stavět. Jen doufám, že budete za to svému protějšku náležitě vděční. Vězte, že projevy zamilovanosti opravdu nejsou směšné… Rada z praktické stránky: ve středu neuškodí, když si vsadíte!

 

  1. STŘELEC

 

Následující řádky by měly Střelci přečíst pozorně: mohou se dočkat v menším případě ostudy, ve větším skandálu, obého jen a jen vlastním přičiněním! Do startovního bloku zaklekne jejich žvanivost. Na nesprávném místě, v nesprávný čas a před nesprávnými lidmi plácnou něco, čím může festival trapností a omylů začít. Na správném odhadu situace bude záležet, zda omluvy dají věc alespoň zdánlivě do pořádku, nebo zda nešikovným přešlapováním v hovně na smrad zbytečně ještě víc upozorníte. Do týdne však kyselý odér neúspěchů vyvane. Zapomnění naleznete v horoucím sexu, zvláště v druhé půli týdne. Vesmírným vyvrcholením zabodují Střelci. Jjejich protějšky, žel, vyjdou vesměs naprázdno.


Pan Josef (33/18) bude v nadcházejících dnech honit přinejmenším dva ptáky naráz. Jednak zde bude problém zcela osobní: jak se postavit k manželčině návrhu na porozvodové vypořádání? Je totiž zcela jasné, že velkorysost, která by nechyběla Josefovi, jí je naprosto cizí a tváří v tvář té neskutečné chamtivosti se ani Josef nebude chtít dát oškubat. Vadí mu navíc, že z jeho peněz by nepochybně profitovala i manželčina favoritka. Nějak jí nemůže zapomenout extempore s Blonďákem. Druhý honěný pták je právě Blonďákův. Odcizení mezi ním a Josefem vzrostlo. Není v tom ale nikdo třetí. Na vině jsou nevyjasněné Josefovy osobní poměry a tedy i neuspořádané právní vztahy mezi ním a Blonďákem. Nutnost s dvojjediným problémem něco udělat se přiostří v úterý. Třetí osoba naléhavost řešení akceleruje v pátek – tlak vyjde z centrály a do L. dorazí v podobě půvabného posla. To situaci vyhrotí.

 

10. KOZOROH

 

Kozorozi se zřejmě budou realizovat především v práci či škole. Ambice a postavení budou hrát prim. Přestaňte se prsit vpřed a užívejte toho, co život nese, budete spokojenější. A život vám nadělí hojně i úspěch i peníze i lásku. V sexu se vám bude dařit spíš v první půli týdne. V druhé budete zářit ve společnosti. Čeká vás obrazně řečeno potlesk na otevřené scéně. Víkend může přinést mráčky. Týkat se budou příbuzenských vztahů, nikoliv však nejužších, takže hlavu si s nimi ani moc nedělejte…

 

Paní Evelyna (36/18) zdá se s krizí bojuje statečně. Rozhodla se opravdu zvednout a k tomu jí blahopřejeme. Už neleží. Klečí a snaží se vstát. Samozřejmě si za to nepřipisujeme zásluhy, protože základní rozhodnutí je vždy na každém jedinci…a nápověda hvězd, karet, kávové sedliny, kouřících vnitřností nebo letu ptáků přináší jen a jen možná řešení, jež skutkem učiníte vy… Navíc může Evelyna počítat s pomocí zvenčí. Bude přímo tuplovaná – ženská a mužská. Tu ženskou představuje zřejmě její dcera. Že jsme o ní dosud neslyšeli? Je to záhada. Snad se to vyjasní příště.

 

11. VODNÁŘ

 

Možná to má něco s Neptunem, který je ve Vodnáři, že snaha najít rovnováhu mezi realitou a snem vyjde v nadcházejícím týdnu často naprázdno. Jistě se pustíte do úžasných projektů a stejně jistě od nich upustíte v zápětí poté, co shledáte jejich možnou naplnitelnost lichou. Ale nemělo by vás to rozházet: pokud se alespoň nepokusíte, budete si nečinnost později vyčítat. Něco se bude dít ohledně dovolené, budete konkretizovat nebo měnit staré plány. Není to o balení kufrů, i když průsak informací týkající se brzkého zdražení středomořských letenek vás nepříjemně zasáhl. Vodnáři budou spokojeni v práci, kde se předsevzetí ukážou v souladu s jejich možnostmi a talentem. V soukromí se může ukázat, že tak dobrý odhad neměli.

 

Honzu II. (26/18) zřejmě postihnou nějaké problémy s Olívií. Půjde o přechodný zdravotní problém, nebo o něco závažnějšího? Ukáže se, že začuňkovat románek s Předsedkyní pro Honzu vlastně až tak velký problém nebyl, protože dáma své soukromí střežila důkladně. Všichni si myslí, že něco vědí…, ale dokázat nemůže nikdo nic. Drby sice zanechají pachuť, ale to je všechno. Odsud tedy nebezpečí pro možnou Honzovu veřejnou kariéru nehrozí. V nadcházejícím týdnu však obdrží signál, že jeho politická koketérie s koaliční stranou se donesla k modrým kravatám, s nimiž kooperoval v období kolem voleb (viz). Proč utekl ze scény? Byla jeho tehdejší sázka na odborný růst a nadstranické postavení mizerným kalkulem? Jistě ne, jen při Honzově netrpělivosti nabízelo zvolené řešení cestu k věhlasu a moci příliš pomalou. Měsíční Kočka na základě analýzy Honzových karet soudí, že i jeho současný horoucí zpěv žalmů má pouze zvýšit možnou tržní hodnotu budoucího pana soudce v politických handlech – svědčí o tom i fakt, že ani modré emisary přímo nevyhodí.

 

12. RYBY

 

Dnes naše originální panoptikum (nic ve zlém, v tomto označení není ani stín úsměšku, ale jak jinak náš orloj nazvat?) uzavírá Ida (20/17). Rozloučení to bude poměrně stručné. Karty totiž pouze rozvíjejí astrologickou předpověď. Významnou roli v něm sehraje zřejmě i Anděl. Stále o něm moc nevíme. Bude ale starší než Ida. V této souvislosti se i děje přičítané otci mohou ukázat jako patřící Andělovi a Věštírna skutečně v tomto ohledu jasno nemá. Počátek týdne bude zřejmě poznamenán jakýmsi pokusem o vzpouru, ten rychle skončí. Přinese Idě do budoucna jakousi krátkodobou finanční ztrátu, vyváženou však dlouhodobým společenským nebo morálním ziskem. Neměla by však v období, do něhož po hlavě vstupuje, nosit nic zeleného ani se pokoušet o nesmyslné diety. Máme zato, že je stejně nepotřebuje.

 

Týden jako vždy končí u Ryb. Jejich počáteční snaha vše postavit na hlavu vydrží sotva do úterního večera – řečené vše jsou v tomto případě pracovní i osobní vztahy, stejně jako i sexuální praktiky. Okolí vás už ale srovná. Revoluci odložte na neurčito. Ve středu se Ryby opět zařadí. Zbytek pracovního týdne jim bude dobře uprostřed bezpečného hejna plujícího s proudem. Nelibě vnímané pondělní úlety budou brzy zapomenuty. V pátek v podvečer začnou letošní hvězdné hodiny Ryb v oblasti milostné – nepropaste je a ani nepokažte! Neděle přinese zklidnění a emoční i fyzickou vyrovnanost.

 

Podle podmínek Hry o budoucnost i ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů byla skutečná křestní jména účastníků pro znesnadnění jejich identifikace změněna.