Horoskopy od 20-07-2009 do 26-07-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Třicátý týden: 20. – 26. červenec.

Situace:

Zaměříme se na Měsíc, bude zatraceně kulatý. Tedy popořadě – v pondělí přejde Luna z Blíženců do Raka. Ve středu pak do Lva a o víkendu bude v Panně. Středa, kdy proti Slunci v Raku bude stát Luna v Kozorohovi, je zároveň dnem Úplňku. Měsíc, Naše Země uprostřed, a Slunce budou zhruba v jedné přímce. Astrologové varují, že největší neklid mohou o tomto Úplňku jevit Raci, Kozorozi, Vodnáři a Lvi. Jistá opatrnost by měla provázet i ostatní zrozence, ať už si nezkazíme už tak dost vrtkavé léto. K opatrnosti nás ostatně nabádá i zatmění Slunce, které si tentokrát užijí hlavně Číňané, ale jehož vliv se ani nám tak zcela nevyhne. Slunce vstoupí do Lva. Inventura ostatních znamení vypadá následovně: Merkur je v Raku, Venuše v Blížencích, Saturn v Panně, Uran v Rybách, zatímco Jupiter couvá ve Vodnáři, Neptun v Rybách a Pluto v Kozorohovi. V obecné rovině by bylo dobré dát si pozor na peníze a majetek vůbec a na věkovou nerovnost v krátkodobých vztazích.

  1. SKOPEC

Výřečnost Beranů se ve většině případů vrátí opět do normy. Vedle běžných pozitiv, jež to přinese, a také úlevy a uvolnění, lze čekat, že se jim povede několik opravdu dobrých vtipů, které okolí ocení. Raději však nebuďte v jejich cílení příliš adresní, protože váš týden může být i poměrně konfliktní – ne každý vtipům rozumí a už vůbec ne těm, které míří na něj. Hlavně opanujte jazyk, pokud by se žert měl dotknout nějaké skryté skutečnosti, vlastnosti či dokonce vady adresáta: to by Skopcům mohlo přinést i prudší fyzický kontakt. Obnovená výřečnost je však při jisté sebekontrole rozhodně lepší, než nedávná trápení s neohebností jazyka a neschopností se smysluplně vyjádřit. Zvlášť v milostné oblasti si Skopci zřejmě vynahradí, co zmeškali: slovy dobře řeknou, co mají na srdci a ani jinak o tom nenechají svůj protějšek na pochybách. Pokud jde o další sledované oblasti, s mimořádnými penězi ať Berani nepočítají, ale protože i vydání budou úměrná, bilance skončí při troše opatrnosti uspokojivě. V profesionálních zájmech je klid. Protivní podřízení i nadřízení (a nebo vy sami) nejspíš užívají dovolených. Pokud ne, o čtvrtek, nebo alespoň pátek prodloužený víkend by se šikl… Neměli by však Berani získaný oddechový čas zřejmě trávit s širší rodinou, a nebo by měli být bdělí: právě zde nejvíc hrozí, že se ukecnete a těžko pak budete třeba tchánům vysvětlovat, že to bylo v dobrém a nebo že jste to tak nemysleli…

  1. BÝK

Pokud bychom měli nadcházející čas Býků po dnech strukturovat, u mnohých z nich by se zřejmě týden jevil jako pestrý: na jeho počátku jim mohou vlivem kosmických sil hrozit nebezpečí určitých partnerských rozporů, která se zvláště silně mohou dotknout zrozenců z druhého dekanu, tedy Býků z poloviny znamení. Dvakrát važte každé slovo! V úterý radíme nepouštět se do nějakých finančních operací – to přeložte (je-li to nezbytné) na středu, nebo raději na příští týden. Dá se počítat s dobrou kondicí, kterou od čtvrtka uplatníte jak ve sportu, tak zřejmě bez problémů i v lásce: nedivte se proto, budete-li na sklonku víkendu velmi příjemně uondaní. V pátek a v sobotu se raději vyhněte společenské příležitosti, spojené s větším pitím, protože důsledky omezené kontroly činů a řečí v horším případě a trapné žaludeční obtíže v lepším, za jinak příjemný večer nestojí (varování platí především pro Býky z třetího dekanu). Přidáme-li k hvězdné mluvě i řeč karet, pro tento týden si dejte pozor na osobu, o jejíž přízeň velmi stojíte – něco se může zadrhnout, jen není zcela zřejmé, zda příčinou budete vy a nebo ona! Rozhodně po celý týden měřte a suďte své okolí s větší tolerancí, nechcete-li se od něj sami dostat z nějakého důvodu (byť i malicherného) na pranýř.

3. BLÍŽENCI

I ti Blíženci, pro něž byl minulý týden skutečně kritický, si ve většině budou moct oddechnout. Nikoliv hned, ale do středy se situace jistě upraví. Co jste, zvorali, stejně nenapravíte, co zmeškali, však ještě dohnat můžete! Ostatní nechť nezávazně užívají léta, ale raději dají pozor u větších vodních ploch a toků. To varování je orientační, nebezpečí samozřejmě nemusí pocházet přímo z vody, ale nějakým způsobem s ní jistě souvisí -třeba přívalové srážky, blesky a podobně. Tak už je tomu u předpovědí, ať podle hvězd a nebo z karet obvyklé, a konkrétní interpretace jejich signálů je tak obtížná a často i rozporná… Blížence bude dále provázet pocit nedostatku, na štěstí pouze zdánlivý, který je povede k škudlení tam, kde to bude ke škodě: ve společnosti, práci i v rodině. Souvisí to s vaší určitou upjatostí, zřejmě pramenící z mindráku či nejistoty. Tak se sakra odvažte, překročte hranici konvencí, chcete to už dlouho, ale bojíte se. Oblastí, kde byste se měli a mohli uvolnit, je bezpochyby mnoho. Nejde však o samovolné výstřelky, jde o to, zbavit se za každou cenu křeče, jež vás svazuje.

4. RAK

Podle všeho se k vám v nadcházejícím týdnu zatím dosud vám až příliš přející Štěstí pootočí poněkud zády. Mnohé věci proto Rakům nevyjdou až tak, jak si představovali. Protože Měsíční Kočka nedoporučuje spoléhat slepě na příznivý Osud, bude třeba zapojit Úsilí – v podstatě rozum i svaly. A máte se spoléhat na přátele? Pomohou vám jenom, pokud uvidí na vaší straně jak odhodlání, tak jisté alespoň minimální vynaložené úsilí. Ocení vaši oběť. Jste ji však schopni? V úterý se vyhněte pokušení šoférovat. A celý týden nepokračujte ani ve finančních hrátkách – váš čas (ale nejen váš, týden je finančně všeobecně plný pnutí) prostě momentálně pominul, po slunečné straně ulice chodí zrovna jiní (ale KDO vlastně?).

5. LEV

I tento týden věnují podle Měsíční Kočky Lvi do značné míry věcem spojeným s kariérou. Jste, ať se to bere z kterékoliv strany a byť se tak sami necítíte, v očích spolupracovníků protivně pilní. Do nejlepšího světla vás to zrovna nestaví. Kolegové přemítají přirozeně, jak už tomu u nás bývá, co je za tím. Je přece líné léto. Chcete snad šplhat po zádech těch, kteří nejsou přítomni? Maskujete malér, o němž ještě oni nevědí? Možnou závist v tomto případě ovšem nevykořeníte ani pozváním na panáka a nebo dortík. To, jak vás nahoře chválí, ani vás zase tak moc netěší, není-li to podepřeno finančně – a to není. Okolí vás má za trochu za hnusného patolízala a kariéristu a trochu za blázna. Je normální, že vás přesto všechno práce tak baví? Ale začínáte být z toho všeho zřejmě unaveni. Dává vám to ostatně znát i partner. Asi už to s vámi není, co to bývalo. Zkuste zvolnit. A to hned od úterý, nejpozději od středy. Jinak se do konce týdne nevyhnete fatální chybě. Zvěrokruh vstoupí do vašeho znamení. Lvi sice „umí“, zároveň však bývají pyšní a sebestřední. Hledejte pokoru, sice vás nakonec sežerou zvířata mnohem menší. Kroťte své ego a snažte se otevřít okolí. Že to nejde? To víte, že to jde…

  1. PANNA

Předpokládaný velký úklid vztahů končí. Potrhané společné sítě se nějak zřejmě podařilo opravit. Nakolik jsou ovšem nové uzle pevné, ukáže až čas. Partnerství můžete dále solidně upevnit, nejlépe zřejmě muchlováním v posteli. Buďte vynalézaví. Doporučené dny: středa, pátek a sobota. – I pracovně půjde zřejmě o vcelku klidný týden bez mimořádných vzepjetí či propadů. Společnosti by se Panny měly raději především pro nejistotu ve finanční oblasti, která by je na mejdanech, večírcích a nejrůznějších sešlostech pořádně znejišťovala, stranit. Samozřejmě obecné varování před Úplňkem platí. V neděli nechť jsou Panny připravené na další velké prádlo. Z poznámek, jež si Měsíční kočka ještě na okraj tohoto horoskopu napsala, vyplývá, že některým Pannám hrozí v třicátém týdnu koktavost. Co chystáte a o čem hvězdy neví? Vězte, že nejsou taková tajemství! Jen je někdy neumíme přečíst… Má snad být zadrhávání důsledkem výčitek svědomí?

 

7. VÁHY

Rada pro Váhy – dobrá, v některých případech však nepříjemná: Neste bez mrknutí důsledek nedávného omylu. Neodestane se, co se stalo jen proto, že si to vroucně přejete. Byla to chyba. Vaše, nebo vás se nějakým způsobem dotýkající. Neschovávejte se za cizí záda. Analyzujte svůj díl odpovědnosti. A nečekejte rychlé a všeobjímající rozhřešení. Neschováte se totiž za zdrávase, spočtené vám kýmsi ve zpovědnici. Rozsudek sami nad sebou vyřkněte nahlas do zrcadla. A pak se zhluboka nadechněte na cestu, protože jít dál je třeba. Týkají se tyto řeči předpovězené možné nevěry? Ne nutně. Ale inventura svědomí neuškodí hned zpočátku týdne proto, abyste co nejdřív měli čistý stůl. Nesnažte se hlavně sami před sebou z odpovědnosti vykroutit. Nepochybujte o druhých, ale o sobě… Ve středu dejte pozor na zkažené jídlo. Může ovšem jít i o sérii nevolností a o žaludeční neurosu ze sebe samého. Od čtvrtka se věci změní k lepšímu. Víkend bude podle všeho vynikající, protože se závažným rozhodnutím od minulosti dokážete odetnout.

  1. ŠTÍR

Hvězdy v Štíru znamenají dobrý čas pro představivost a vášeň. To je skvělá kombinace, není-liž pravda? Obzvlášť úžasná je pro vášnivá erotická podnikání. Logicky se tyto dny z pohledu hvězdné zdravovědy týkají především pohlavních orgánů. Očistěte dále svá střeva každodenní porcí otrub. Chutnají divně, ale jedlé jsou – jen hned po pozření jedné lžičky budete mít pocit, že jste se projedli celým vagonem. Pořádně tuhle vlákninu zapijte čistou vodou. A duše? Pokud máte pocit, že vaše smysly nejsou v rovnováze, odreagujte se: křičte v lese jako blázni nebo zboxujte kupu sena. S očištěnou myslí se milujte až do rána a ničeho se nestyďte! – Již jste se vyhrabali z pasti, kterou jste vykopali nepřátelům? Ale stálo to úsilí! Budiž vám to poučením i varováním. Přesto, že Štírům zrovna nic moc nejde a všechno přímo padá z rukou, přejte a bude vám přáno (a také naopak). Pokud chystáte nějaký zajímavý projekt, dejte se dohromady s dalšími reprezentanty vodních znamení, tedy s Raky a Rybami. V neděli spějte ke zklidnění, příští týden totiž může být perný.

9. STŘELEC

Některým Střelcům především z prvního a druhého dekanu nesou hvězdy zvýšené nebezpečí zdravotních obtíží rázu jak zdánlivě banálního, tedy hlavně v trávicím traktu a spojených s vyměšováním, tak nepodcenitelné projevy únavy u kardiaků. Šetřete se! A nejde jen o zátěž fyzickou, vyhněte se, kde to jde, i stresu. Co nemusíte, neřešte. A pokud již rozhodnutí učiníte, nevracejte se k němu s věčnými zabíjejícími pochybnostmi: prostě se stalo, co se stalo. Vyžaduje situace okamžité řešení? Nevyžaduje (alespoň většinou). – Obecně se Střelci v pondělí a v úterý bavte. Od středy věnujte pozornost jídelníčku a potlačte do konce týdne těžší jídla a ostřejší nápoje. Zdravá strava ovšem nemusí být nudná (máme ve Věštírně dokonce za to, že kdyby byla nudná, musela by být nezdravá). Budete-li se v pátek a o víkendu v mysli obírat v nezávazné rovině penězi, možná přijdete na to, jak je získat. Fakticky pro to ale nic nedělejte, nedopadlo by to dobře, nechte nápad uležet a hrajte si s těmi představami a bavte se jimi dobře. Vynikající čas se nabízí Střelcům ženského rodu – v intimní sféře mohou zažít netušené…

10. KOZOROH

Předchozí alianci se vzdušnými znameními hvězdy v daném týdnu jako výhodnou Kozorohům nedoporučují, spolehnout byste se měli především na sebe. Budete totiž po většinu času naplněni velkou podezíravostí. Oprávněně? Nikoliv, ale nikdo vám ten vnitřní pocit asi nevymluví. Problém je v tom, že pro podezření z všude vás obklopující zrady a vůkol číhajících nepochopitelných úkladů, možná přehlédnete skutečný problém. Kolem středečního úplňku se rozevřou nůžky mezi vámi a kýmsi z příbuzenstva vašeho protějšku. Ten někdo (jen vy víte kdo) se pokusí dostat ho na svou stranu… a pro vaše přinejmenším podivínské chování se mu to i může povést: nenechte se však s partnerem postavit proti sobě! Ačkoliv vaši až chorobnou podezíravost vůči okolí považujeme za svým způsobem směšnou, může vás na konci týdne v jejím důsledku potkat i finanční ztráta. Vše nasvědčuje tomu, že spíše než okradeni či podvedeni mohou být Kozorozi obětí vlastní nepozornosti.

11. VODNÁŘ

Vstřícnost, které se zřejmě v minulém týdnu přece jen mnozí Vodnáři naučili, dojde odměny, a jak se zdá, budou jim proto pokračovat v zásadě dobré dny. Ačkoliv se váš život má tendenci postupně komplikovat (hvězdy svým postavením usnadňují průnik záporných paprsků), dočkáte se pomoci nejen morální, ale i vcelku hmatatelné, a to od lidí, jež jakoby mimoděk osloví vaše silně pozitivní vyzařování. Tato aura není dar – je to odměna za to, jací dokážete být (když se trochu snažíte). Můžete se ovšem stát trvalým akumulátorem pozitivní energie? Zcela nepochybně. Ale dá to práci. Na sobě. Začněte tím, že zkusíte změnit své snad až příliš materialistické vidění světa. Právě v nadcházejícím týdnu můžete ve smyslu vlastní vnitřní očisty udělat podstatný krok!

  1. RYBY

Protože zvířetník končí znamením Ryb, posíláme jim na závěr z Měsíční Kočky nejen pozdrav, ale především adresujeme prosbu: věnujte aktuálně zvláštní pozornost maličkostem a detailům. Po obtížném týdnu, který Ryby jistě ve většině v pořádku zvládli, zdánlivě klidnější čas si sami mohou zkomplikovat nepřesností, nedůsledností a z běžných lapálií pramenícími omyly a chybami: v práci, odhadu lidí i v sféře ryze osobní. Také vás mohou ohrozit banální úrazy – po něčem uklouznete, praští vás něco, noha se zvrtne… Prostě buďte, prosíme, opatrní! Přirozeně se to týká i majetku movitého i nemovitého, ohroženy vaše zájmy budou především kolem středy (jak praví Luna), ale i v neděli (což zase předpovídají ostatní hvězdy). Opatrní buďte, ale – nebojte se, tím byste nepřízeň Osudu jen přivolali, přilétla by jako harpyje!

Přejeme pokud možno bez šrámů prožitý týden a těšíme se na shledanou!