Horoskopy od 26-10-2009 do 01-11-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Čtyřicátý čtvrtý týden: 26. října – 1. listopad.

Situace: Slunce v kvadratuře na Mars a Měsíc hrozí komplikacemi především Býkům, Lvům a Štírům z prvního dekanu svého znamení – nebezpeční afektem a hysterií však budou spíš okolí, než sobě. Ale i u ostatních znamení budou síly Temnoty v povaze mít mírně navrch: střezte se proto raději společenských setkání i podobných aktivit, ono to hloupé období pomine po Úplňku. Slunce je ve Štíru a s tím souvisí manipulační schopnosti a touha po moci. Jistá „jasnozřivost“ nemusí být nám k dobru. Venuše a Merkur jsou ve Váhách, ten druhý až do středy, kdy přejde do Štíra. Mars je ve Lvu, Jupiter ve Vodnáři. Saturn až do čtvrtka v Panně vystřídá Merkur ve Váhách (viz výše), bude zde ovšem zdánlivě couvat. Retrográdní jsou i Uran v Rybách a Neptun ve Vodnáři. Pluto putuje Kozorohem. Týden zvláště nepřeje milostným situacím, především však v této sféře novým výbojům. Ani zdravotně není situace nejlepší, sílící vliv blížícího se Úplňku negativně pocítíme všichni. Hrozí rozpad či určité rozechvění hodnot i ve společenské oblasti: pozor v této souvislosti na aktuálně propuknuvší zlobu, která už nemusí být jen trapná či směšná, a také na nové mýty, mající zakrýt určitou současnou vyprázdněnost…

1. SKOPEC

Bude to opravdu pro Berany týden svazování přetržených nití, jak napovídají hvězdy? Záleží jen na nich. Čas je příznivý na nápravu vztahů přerušených vinou vlastní i cizí, a nebo jen prostě zanedbaných. Obruste hrany, vraťte se k starým přátelstvím! I ve vztazích nejintimnějších je vždycky co vylepšit. A začněte (s rozvahou) hned v pondělí, přát vám bude celý týden. Možná těmto věcem věnujete tolik pozornosti, že se vám ji v práci či škole nedostane, což může od středy vést ke konfliktům či prostě problémům. Merkur se vrátí do Vah: o víkendu se nenechte od nikoho tahat za nos. – S penězi to zřejmě nebude žádná sláva, ale stýskat si nemusíte. Nějaké mimořádné příjmy se na obzoru přece jen rýsují.

  1. BÝK

O co jste, Býci, v uplynulém týdnu přišli? Oč vás okradli, co jste ztratili, kdo vás oškubal o iluze? Hned v pondělí na některé z vás padne při inventuře minulých dnů splín: mohlo být lépe (ale to by mohlo být vlastně vždy, tak se nevěšte, ono mohlo být totiž zcela jistě i hůř!). Pokud ovšem na sobě rozladění a nepohodu dáte znát, otrávíte okolí a smůla se na vás skutečně začne lepit. O víkendu jež bude předcházet bezprostředně Úplňku, se vyvažte z řešení právního problému. Tyto dny by Býci měli být obzvláště opatrní i na osoby opačného pohlaví, v jejichž odění jsou nějaké fialové prvky. Vaše snaha o pokud možno zcela objektivní posouzení situace vede k tomu, že po zvážení všech pro a proti zůstáváte trestuhodně nerozhodní. Ovšem jsou věci, jejichž řešení odkládat do nekonečna nejde!

3. BLÍŽENCI

Měsíční Kočka doufá, že nebezpečí nachlazení někteří neopatrní Blíženci již překonali, a tak se budou celý týden těšit z pestrobarevného podzimu ještě před tím, než vstoupíme do období mlh a plískanic. Hned od pondělka neposlouchejte drbny – nadšence ani panikáře. Pokud hodláte podnikat cokoliv závažnějšího, vycházejte při hodnocení situace vždy nejméně z dalších dvou zdrojů ověřených informací. Dobrá zpráva může Blížence zastihnout ve středu. Ve škole i v práci to v podstatě bude solidní týden, ne značně, leč přece jen překračující ve všech parametrech průměr. Možná i proto, že bude o jeden pracovní a dva prázdninové dny kratší. Společensky se Blíženci též uplatní a jako baviči získají potlesk na otevřené scéně. V sobotu a v neděli si s partnerem, přítelem či přítelkyní, udělejte hezký večer: nic neřešte a nic nepřepínejte!

 

4. RAK

Od úterý by si Raci měli dát pozor na zbrklost v jednání i příliš kategorické formulace ve slovech. V podstatě neúmyslně by mohli proti sobě obrátit lidi, které nepochybně budou potřebovat. Navíc je zcela zbytečné činit z nich potenciální nepřátele. Proč? Pro hubu. Trochu hloupé, není-liž pravda…? Mnohé také můžete již od středy pokazit neodůvodněnou žárlivostí. Klid se vám stejně vrátí až po Úplňku a tak si víkend podle všeho užijete rozpačitě. Chovejte se přirozeně: halasná bodrá křeč ani prkenná škrobenost vám opravdu nesluší, tak pamatujte, že úsměvem rozhodně z Raků neubude.

  1. LEV

Pro Lvy se bude podle hvězd jednat spíš o standardní týden, a to zvláště pokud se jim podaří vyhnout konfliktu s potenciálními protivníky z vodních znamení, tedy Raky, Štíry a s Rybami. Zvláště s nimi by se měli vyvarovat intelektuálních sporů, na něž prostě nebudou mít. Víte, co je to být blbý jako pučtok? Bez ohledu na to, co to ten pučtok vlastně je, jste to aktuálně vy, protože planety vám tento týden prostě nenadělily. Ani další aktivity mozku nebudou přinášet ohromující výsledky. Na spadnutí jsou od středy nějaké sousedské spory, za což může retrográdní Merkur ve Vahách i váš rozeklaný jazyk, šířící neopodstatněné klepy. Pokud ve čtvrtek zapřete v čemsi sami sebe, odskáčete si to o víkendu, tak jako Petr, jenž třikrát zapřel Krista do zakokrhání.

  1. PANNA

Je dobře a nebo špatně, že četné Panny budou tento týden zamilované – tedy především do sebe? Pokud je okolnosti nepřinutí víc vnímat svět kolem, nechť jsou s tímto svým rozmarem srozuměni, protože pro duševní hygienu je někdy prostě zdravé být trošínku sobcem a zabývat se toliko sám sebou. Ner vždy to dobře vidí okolí. Muži se mohou v důsledku špatného vyhodnocení svého současného vztahu rozejít s partnerkou, ženy by si zase dokázaly nabrnknout fascinující známost, jež jim ovšem v krátku učiní ze života peklo. Nepřepřahejte koně uprostřed brodu! Zjitřené vnímání vlastní bytosti nejde skoro nikdy ruku v ruce s rozumem… Kupte si raději něco na sebe.

  1. VÁHY

Tady ve Věštírně by nás docela zajímalo, jak se Váhy vyrovnaly s trapnostmi, do nichž je minulý týden uvrhl, a zda je podle naší rady vtipem úspěšně překonaly… tentokrát je totiž čeká čas v podstatě fádní. Oživit ho však mohou ekonomickými čachry snad až na hranici spekulace, v nichž budou podle všeho a navzdory krizi zřejmě velmi úspěšní. Týká se to burzovních operací, ovšem jen dobře promyšlených. Jen by asi nebylo tento týden moudré spoléhat na náhodu a sázky. Opatrnost je doporučena i v realitách, v tomto ohledu není Štěstěna tak zcela na straně Vah, s výjimkou těch narozených v posledním dekanu. Přechod Slunce z vašeho znamení do Štíra se může projevit i vyčerpaností a podivnou skleslostí, která Váhy věru nepředurčuje k úžasným výkonům v milostné oblasti. Měsíční Kočka dokonce radí v tomto směru jistou zdrženlivost, je-li vám vaše pověst skvělé milenky či milence alespoň trochu drahá.

 

  1. ŠTÍR

Četní Štíři budou mít sebevědomí na rozdávání, budou i hádaví a bude jim vše vycházet. S  pomocí Merkura, který aktuálně připlul z Vah, dostanou protivníky snadno do kouta (ale ti jim to nezapomenou při vhodné příležitosti vrátit). Slovně nejagresivnější budete od úterního večera. Sebevědomým lidem se obvykle daří. Pokud mají alespoň zbla taktu, mohou svým nadšením strhnout ostatní. Využijte to v práci i ve škole. Sobotní krize nálady může mít něco společného s blížícími se Dušičkami a také přece jen zvýšenou mírou únavy, kterou vypětí daného týdne logicky přinese. Půjde ovšem jen o malé zhoupnutí, v neděli již opět budete podávat plný výkon, tentokrát ne na intelektuálním kolbišti, leč zřejmě v posteli.

  1. STŘELEC

Rádi v Měsíční Kočce konstatujeme, že u většiny Střelců měly drobné zdravotní potíže z konce týdne vskutku jepičí život a nyní jste zas fit a v dokonalé formě připraveni vzdorovat vichrným dnům. I psychicky jste zřejmě docela odolní, takže vás neskolí ani ne moc dobré a hlavně jednoznačně zcela překvapivé zprávy, které dostanete hned v prvních dnech týdne. Co se stalo, se ale asi stát muselo, berte to tak. Oklepete se rychle, ale šrám v duši Střelcům zůstane. Pluto zřejmě trochu zašmodrchá vaše přátelské vztahy, ale budete-li šikovní, jenom dočasně. Také to, co byste ve čtvrtek a v pátek mohli chápat jako zradu, ukáže se být jen banální klevetou. V milostných aktivitách se snažte věci narafičit tak, aby byl partner přesvědčen, že tím, kdo má iniciativu, je právě on. Nic nepokazte tlakem a i když nebudete uspokojeni, nedejte to na sobě znát.

 

10. KOZOROH

Ti Kozorozi, kteří se poznají v nadcházejících řádcích, by si měli uvědomit, že lenost není nemoc, ale zato workoholismus se léčí v blázinci. Z toho by tedy logicky vyplývalo, že flákat se je v podstatě lidské, zatím co homo faber je omyl. Ačkoliv předchozí není třeba brát smrtelně vážně, hvězdy opravdu Kozorohy varují: nepřehánějte to s vlastní prací a nenuťte do ní jiné! Až do středy jakoby se urputnou prací budete snažit najít své místo v aktuálním čase. Všechno, co vám nevychází, chcete přehlušit zběsilým pracovním tempem svým i druhých? To zrovna moc vaší popularitě neprospěje. Ve středu napětí pomine. Také vám možná někdo nabídne lepší peníze, ale nesedněte mu na lep, jen si vás testuje a ve výsledku vám stejně nic nedá. Nebo náklady budou neúměrné a zdánlivý zisk zcela potlačí. Rozhodnutí je na vás… Ve čtvrtek vám hrozí úraz nebo zranění. V sobotu už budete pracovním tempem tak schváceni, že se sexuálnimi radostmi, k nimž ovšem v rámci momentálního stavu přistupujete také jako k pracovní povinnosti, nemusíte dopadnout nejlépe. Uvolněte se!

11. VODNÁŘ

Špatná zpráva pro některé Vodnáře z druhého dekanu: můžete čekat průstřel kapsou a následný finanční průvan, bránící jejímu zalátání. Špatné obchody, skoro i bankrot. Bude to zlé, ale vy se vždycky dokážete znovu vynořit. Život nejsou jen peníze. Když si to řeknete a přestanete na ně tak úporně myslet, děje se zvrátí v opak. Co neprospěje statkům, ani lásce tentokrát nepomůže…a naopak. Soumrak týdne pojí se i s nějakou dost značnou ostudou, jakoby nebylo dost na tom, že vás mají za smolaře, jakým je lépe se vyhnout, aby něco lepu neulpělo i na kolemjdoucích. To však, s jakým šarmem postižení budou krizi vzdorovat, může mnohé zvrátit. Dokážete-li to, získáte sympatie. Nakonec tito sympatizanti dokonce k jejich pozdvižení přiloží ruku. Vodnáři z ostatních částí znamení obdaření méně dramatickým údělem prožijí celkem nudný týden, ale nuda je asi lepší, než shora popsané vzrušení.

  1. RYBY

Alespoň u Ryb zmíníme to, co patří v podstatě všem znamením: předvečer nadcházejícího Úplňku je vždy zvláště výhodný k provedení očistné kúry organismu (stejně, jako čas Novoluní). Podle kondice proveďte plný půst a nebo zeleninový či ovocný den, hodně pijte, stačí voda a nebo minerálky, běžte dřív spát (konec konců, to pomáhá i proti hladu. Říká se, že kdo spí, obědvá – zkusili jsme obé, ale dost dobře to srovnat nejde). Nejvíc vám prospěje, když postní čas vztáhnete i na televizi a počítač a nejméně jeden den si nebudete hlavu zanášet elektronickým smogem. Ryby, které podlehly chřipce, se s ní budou i dále párat a bůh je chraň lézt z postele a šířit nemoc dál. Těm zdravým hvězdy slibují úspěch v kutilských aktivitách, s výjimkou těch sexuálních. Hodně toho budete chtít a málo moct, ale nějak se s tímto rozporem vyrovnáte. Hlavně ovšem sněním. Vaše zdánlivá náměsíčnost ovšem nemá s Lunou nic společného. První polovina týdne bude pro Ryby složitější vzhledem k partnerskému nesouladu, to napraví téměř jistě jeho druhá polovina. Vaší dobrou barvou je tentokrát barva lahvového skla – vznešeněji řečeno barva Vltavínů.

Nashledanou za týden.