Horoskopy od 30-04-2007 do 06-05-2007

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Osmnáctý týden: 30. dubna – 6. května.

Situace: Co praví hvězdopravci? Naplňují se dlouhodobé vztahy i vážné známosti, ty náhodné spíš nevedou nikam. Vědcům nastává plodné období, pokud ovšem dají pozor na elektrické instalace všeho druhu. To vše slibují sextil Saturnu s Venuší a konjukce Marsu s Uranem.

Kde se u karetní předpovědi shodují hvězdná znamení, pohlaví nebo věk, mohou předpověď ku svému užitku volně použít i další čtenáři.

 

  1. SKOPEC

Po v podstatě bezkonfliktním týdnu budou tentokrát ve většině Berani srkat dost horkou polévku. Navařila jí ježibaba jistě velmi zlomyslná, a to hned při pondělku. Ne nadarmo se tomuto datu říká Čarodějnice! Pokud mají Skopci možnost vzít si v pondělí volno, měli by to udělat ne proto, že je fajn být čtyři dny bez pracovních povinností, ale z důvodů sebezáchovných! Především v práci (ale tak nějak vůbec) bude pondělek zřejmě kritický. Že máte peníze? A co má být? Užijte si je jindy! Třeba hned o následujícím víkendu, kdy záporné vlivy zeslábnou. Také moc nepřemýšlejte. Výsledky sebezpytování mohou být neoprávněně depresivní. V rodině pozor hlavně na ženské. Výstraha platí pro obě pohlaví.


Do jaké míry se řečené týká i pan Bruna (50/16)? Situaci karty popisují prakticky stoprocentně shodně. A v souvislosti s tím, co už víme, by Bruno udělal nejlépe, kdyby odejel do hor a týden strávil o samotě na lesních stezkách. Poustevničit ovšem nebude, na to opravdu není Bruno stavěný, ale přece jen by společenské aktivity měl podle Měsíční Kočky na minimum omezit. Alespoň moc neutratí, ona se mu v dohledné době bude každá koruna hodit. Dobře udělá, nebude-li se rozptylovat více tématy a soustředí mysl na jediné – sílu vztahu, který, jak se zdá, mu poněkud komplikuje život. Do hry by mohl vstoupit vrstevník a zřejmě nějakým způsobem i příbuzný.

 

2. BÝK

Tento čas budou po veleúspěšném týdnu četní Býci trávit v útlumu. Neznamená to přitom dozajista, že špatně: jen se jim zklidní hormony, což se projeví ve vyrovnanějším emočním stavu a menším množství erotických výbojů, jejichž počet by jim i tak ostatní mohli závidět. V studiu i práci ať se nikam nehrnou, týden bude stejně krátký a kolegyně by ho nejraději prožvanily úvahami o efemérních citových záležitostech a kolegové výměnou zkušeností a receptů z posledního grilování. Pokud bude některé Býky něco trápit, bude to poměrně rychlý odliv peněz, investovaných do dvou – minulého i nastávajícího – dnů mimořádného volna. Pozor na nachlazení: těžko se po předčasném létu bude zvykat na fakt, že je opravdu teprve jaro!

 

Před čtrnácti dny se nám ve Hře o budoucnost poprvé představila Perla (25/15). Slíbili jsme ji i ostatním čtenářům Velký výklad. Zde je jeho podoba: jednotlivé významy upřesníme v čase, podle toho, jak karty budou Perlin příběh rozkrývat, a podle toho, co sama potvrdí, co vyvrátí a co nebude chtít z vlastní vůle prozradit, ale karty stejně odkryjí. Osobní kartu má v řadě Větru, karta jejího partnera se nachází v Ohni, ovšem pod bezprostředním vlivem karty Temné síly. Další karty partnera podle chodu hodinových ručiček jsou Zhoubná moc a Přehnaná zbožnost. Společné s Perlinou osobní kartou jsou velmi silná Svornost a také Zvrácenost. Je-li pro oba partnery společná, mohla by být i pozitivní, alespoň v jejich vzájemném vztahu. Temná síla má úhlopříčně vztah i k Perlině kartě, na druhé diagonále je piková devítka, neodporučující nic v osobních vztazích měnit, respektive prozrazující Nejistotu z možných změn v této oblasti. Kromě řečených společných karet v řadě Vody jsou přítomny i velmi Solidní materielní situace a diagonálně Zmnožení majetku. V dlouhé řadě Větru nacházíme náznak, že partner si Perlu vybral a svedl. Dále jsou zde v bezprostředním sousedství osobní karty Podvod a Lest, což v podstatě jedno jest, čili je v Perlině osudu zastoupeno silně. Sedma varuje, že karty této řady nelze vykládat zcela jednoznačně, u opakovaného významu však Měsíční Kočka pochybnosti nemá. Následuje karta Rodiny, Přísné osoby a Autority. V řadě Země jsou důležitými pro Perlinu kartu velká Podnikavost, Bolest a Plodnost. Máme tuto poslední kartu číst konkrétně a nebo v přeneseném slova smyslu? Můžeme se jen dohadovat, ale zřejmě bychom měli upřednostnit význam konkrétní. A zvědavost budící karta pochybené Morálky, s níž jsme se setkali posledně? Snad souvisí s avizovanou Zvrhlostí obou partnerů, ale k jejímu výkladu i dnes chybí jasná vodítka.


3. BLÍŽENCI

Laco (20/15) se podle předpovědi Na kříž v nadcházejícím týdnu bude velmi pilně věnovat svému umění či řemeslu (ta hranice je stále nejasná). Neměl by rozhodně být až takovým nadšencem. Bez odpočinku tempo, které zvolil, dlouho nevydrží. V tomto smyslu může čekat zprávu, a to zřejmě až v pátek – žel, nikoliv příznivou. O víkendu bude mít vážný rozhovor s otcem. Buď jeho profesi nerozumí, nebo jí rozumí až moc a na synovo chování či jakési postupy má diametrálně odlišný názor.

 

Blíženci by měli být při pondělku ostražití při zakládání ohňů v rámci slavnosti Čarodějnic. O prvním máji by – to podle naturelu – neměli zapomenout učinit zadost tradici, ať už líbáním pod rozkvetlým stromem a nebo společenskému setkání na mítincích a slavnostech, rozhodně i v tomto případě s osobou blízkou bez ohledu na pohlaví. Ve středu na rozdíl od většiny ostatních lidí Blížence pohodička nečeká, protože jejich nadřízení budou chtít stihnout i to, co se nedá, tedy dohnat všechno, co dva volné májové dny vezmou. V pracovním stresu budou do pátku, ale tři dny lze vydržet, i když čas na společenský a síla na milostný život jim už nezbude. O víkendu se mohou konečně soustředit na sebe. Problém, který budou zřejmě muset řešit, se dotkne jejich rodinných vztahů a bude neblahý: Přes koleno ho nezlomíte, bude vyžadovat vaši velkou trpělivost!

 

4. RAK

Setkání v uplynulém týdnu, které jsem některým Rakům z hvězd vyčetl, nemělo dobrý průběh, respektive nedošlo výsledku, o němž by šlo říci, že by byl nezávazný. Bude je trápit ještě nějaký čas, a eliminace jeho dopadu si vyžádá určité úsilí nebo finanční prostředky. Mohou se však pokusit, a zřejmě je to možnost poslední, rychle o narovnání. Nemá smysl si myslit, že možnou svízel lze kopnout pod koberec. Nepustí se vás! Je horší než svízel přítula, jak by řekli zahradníci… V práci budete chtít vyniknout, což budou nadřízení i podřízení vnímat jako šplhounství. Nebudou mít tak zcela pravdu, ale přesto by Raci měli toto jejich nazírání zohlednit.

 

Čím týden překvapí Viki (16/16)? Nejprve analyzujeme na základě jejího mailu poslední předpověď. V pondělí se, jak přiznává, varování karet nedržela a vskutku si poměrně významně zkomplikovala život. Týkalo se to studijních záležitostí. Odskákala to doma. Vysloužila si do konce týdne zaracha jako malá. Předstírala chorobu, aby nějak svou situaci změkčila. Také úvaha, že pokud ji ve škole nějaký čas neuvidí, bude to pro ni spíš pozitivní, nebyla lichá. Telefon v sobotu však na rozdíl od předpovědi nezazvoní a Temná dáma se skutečně fyzicky neobjeví. Výsledek předpovědi byl tedy asi sedmdesátiprocentní a o Viki nám tím prozradil, že se, ne vždy k svému dobru, řídí vlastní hlavou. Pro tento týden ji karty slibují o Čarodějnicích setkání s jejím klukem. Snad se tedy příště dozvíme, kdo to je, respektive potvrdí se nám a nebo vyvrátí odhad, že ho vlastně už z loňska známe. Prvomájová karta je nezajímavá, na konci týdne ji s rodiči čeká prodloužený víkend zřejmě mimo domov. Mnoho bych nedal za to, že přímo v cizině.

5. LEV

Pana Vladimíra (50/16) tentokrát nebudeme konkrétně sledovat ani v momentálním milostném okouzlení, ani v souboji se zlopověstnou Dámou v černém a bratrem, kteří se s ním pokoušejí na základě jakýchsi dávných a hlavně nejasných dětských hříchů zahrát na pohádku Oslíčku, otřes se! V Křížovém výkladu je v obrácené kartě celková situace představena jako fandící spíš Vladimírovým špatným ambicím. Neměl by v žádném případě hřešit přehnaným sebevědomím, karty naopak radí nutnou a přímo snad sloní trpělivost. Snad to dobře dopadne. Výsledek ovšem bude vyžadovat poměrně značný energetický výdaj. Máte na to? Jste, takříkajíc, ve formě? Podle karet byste potřeboval oddechový čas.

 

Lvi se mohou těšit z faktu, že jejich na svůj způsob impozantní zjev i pověst budou hvězdy po celý týden rozhojňovat. Leccos tak získají tak říkajíc na kredit. Neprošustrujte ho v hloupostech, nerozměňte na drobné tam, kde bude potřeba vaše plná váha k řešení nějakého opravdu vážného problému, nehřešte na svou pověst. Mohli byste tak být oslabeni v pátek či sobotu, kdy opravdu bude třeba vynaložit značné úsilí k odvrácení nepříznivé sudby. Nevyhrocujte proto banální situace – velikost lvů je i v tom, jak vznešeně přehlížejí otravně bzučící mouchy. V neděli se v jinak na sex zřejmě dost chudém týdnu Lvi budou milovat urputně – rychle a mlčky.

 

6. PANNA

Pannám hvězdy na nadcházející týden nadělily zásah do zdraví, finanční svízel většího rozsahu a také moc práce. Na druhé straně společenské uznání a plnou náruč lásky. Takže postupně: Pozor na úraz. Pravděpodobnost zranění je nejvyšší ve středu, ve čtvrtek a pak ještě v neděli. V pátek se vyskytne problém s penězi, není jasné, zda půjde o pokutu, splátku dluhu a nebo čistou ztrátu v důsledku špatné finanční rozvahy. Studijní nebo pracovní zátěž bude enormní (ale zvládnout se dá). Vaše popularita i společenská aktivita bude velká – a drahá. Ve

sféře citové i instrumentálně sexuální budete podávat obdivuhodné a vysoce oceňované výkony.

 

Sotva zletilé Madle (17/15) dnes přidáme k třem osudovým kartám z minula předpověď Na kříž. Ta praví, že aktuálním problémem tohoto týdne pro ni budou peníze. Jejich nedostatek je dán ztrátou a nutností tuto nahradit. Jednalo se o částku a nebo nějaký předmět či věc? To není zřejmé, stejně ani o jakou sumu jde, a tedy ani jak snadné (či naopak) bude její získání. Podle kárového kluka bys je mohla získat prostřednictvím kohosi, ovšem to bych nedoporučovat. Karta na levém rameni kříže naopak radí neskočit po první příležitosti a vyčkat až dostaneš další zprávu, zřejmě o možnosti, času a místu jakési brigády. V patě kříže karta mluví o termínech, tedy zřejmě práci v akordu a nebo o hodinovce.

 

7. VÁHY

Pane Oskare (37/17), židle se s vámi skutečně třese. Zdá se, že rozhodnutí na nejvyšší úrovni padlo, jen vy o tom nevíte. Připravte se na to, že pro vaše setrvání ve firmě nebylo příznivé. Možnost odvolání sice existuje, ale nesliboval bych si od ní nic. Pracovně právní spor by se táhl věky a nic by nevyřešil. Začněte se rozhlížet po něčem jiném, Brno není konec konců zas tak malé, vy tak starý a ani tak blbý – jste jen velmi osobitý. Než na to ale jinde přijdou, chvíli to potrvá.

 

Míra únavy, která Váhy sužuje, by v nich měla vzbudit chuť něco s jistou zchátralostí vlastní tělesné schránky udělat, ale tyto úvahy by neměly skončit (jako většinou) u předsevzetí. Z únavy mohou pramenit i chyby v práci a podrážděnost ve vztazích s kolegy. O moc lepší to nebude zřejmě ani doma, a to jak přes týden, tak o víkendu. To by ale šlo začít s nějakými aktivitami – co takhle společnou procházku a nebo výlet na kole? Pokud na to máte podmínky, zvažte možnost pořídit si psa, nebo něco, co je bezpodmínečně nutné venčit (ne krajtu tygrovanou nebo papouška). Zapište se do Sokola.

 

8. ŠTÍR

Ve středu a čtvrtek projde Měsíc znamením Štíra, což bude mít co do činění s vyměšovacími a pohlavními orgány. Ve středu bude navíc úplněk a to je dobré tělo očistit půstem a také propláchnout (nikoliv propařit!) trubky. Babičkovské rady se tentokrát soustředí především na anál: noste bavlněné spodní prádlo, vyvářejte ho a žehlete, na hemeroidy užívejte po koupeli studenou sprchu, vyvarujte se mokrých ponožek a vůbec chladu od nohou a do sedacích koupelí přidávejte heřmánek, kontryhel a řebříček. Pijte odvar z kopřiv třikrát denně. Jinak by Štíři neměli tento týden v žádném případě dráždit chřestýše bosou nohou – týká se to vztahu k nadřízeným, učitelům a také tchyním a tchánům.

 

Pan Fuks (41/16) pro nás zůstává nadále nikoliv sice velkou, ale přesto neznámou. Pokusíme se dnes poodhalit z jeho tajemství něco víc – tentokrát prostřednictvím předpovědi v domech. Černý král, který nám vyšel jako určující, mluví o Fuksově talentu, poctivosti a svědomitosti, vysokém intelektu a ctižádosti. Opět naznačují akademické postavení, které posledně souvislost karet zpochybnila – mohl jsem je ovšem i špatně interpretovat. Domy jsou následující: 14. by se mohl týkat vysokoškolského prostředí, 17. hovoří o Fuksově oficiálním postavení a 4. o touze po poctách. Desátý dům patří nějaké vedlejší vědecké činnosti. Nebo je to hobby, pěstované na téměř profesionální úrovni? Karta Síly však poznamenává Temnou stranou vaše veřejné vystoupení v 18. domě. K němu má dojít teď a tady. Musíte projev – vzhledem k datu zřejmě související s výročím ukončení války nebo nějakým prvomájovým shromáždění – skutečně pronést?

 

9. STŘELEC

Podle všeho prožijí Střelci týden pro sebe dobře, ale pro okolí budou vesměs protivní až nesnesitelní. Proč? Hvězdy tomu tak chtějí. Vás se tento nepříznivý stav bezprostředně nedotkne, dokonce se budete cítit skvěle, ale koncem týdne by i Střelce mohlo začít mást, jak se vám všichni vyhýbají. Nemohou prostě vystát vaše destruktivní aktivity – v práci, ve škole, doma i mezi přáteli. Přes momentální nulovou asertivitu mohou Střelci v daném týdnu prožít naprosto nečekaně ohromující citový zážitek, bolestně krásný a přinášející osvícení téměř buddhistické. Bude mít vztah k umění, například hudbě? Nevím. Je to divné, ale je to tak.


Panu Josefovi (33/15) zjevně jaro komplikuje život. Z řečeného by mělo být jasné, že se nejedená o pracovní ani společenské problémy, které by v L. nastaly, ale o jakési podivné ticho, které se vkradlo mezi něj a Blonďáka. Jakoby se v jejich menšinovém příběhu dostali na křižovatku. Podle karet za tím do značné míry stojí ( a nebo proces změn odstartoval) dopis od Josefovy manželky. Skutečně chce právně narovnat jejich vztah. Znamená to ukončit jej? Karty mlčí, na místě je však opatrnost nesmírná. Na druhé straně věčné otálení může ve vztahu k Blonďákovi leccos jednoznačně pokazit!

 

10. KOZOROH

Pozor, vstřícnost se Kozorohům opravdu nemusí vyplatit! Týká se to nekritickému naslouchání přáním rodiny a přátel. Mohou je uvrtat do něčeho, čeho by později litovali. V prvních dnech týdne se zdržte jakýchkoliv aktivit zejména se svými sousedy i sourozenci. Poslední varování, že máj nemusí být lehký, se naplňuje. Jupiter budiž s vámi (a bude), ale bez vlastního potu to nedokážete. Tak si zbytečně nenabíhejte na nůž! Buďte ostražitý jako lasička. Po úplňku nebezpečí vzrostou. Celková nervozita vás i v posteli paralyzuje. Týden sice nejspíš dopadne dobře, ale jen dík vašemu mimořádnému a soustředěnému úsilí.

 

Co přinese další setkání s paní Evelynou (36/16)? Podle karet přechodné zlepšení. Na tom neoddiskutovatelná skutečnost, že na začátku problémů byla ona sama, respektive její nedůslednost, nic nemění. Už nějaké dobré dny potřebuje, aby pochopila, že život opravdu není jen strašný… Evelyno, jsme s vámi. Zkuste vykročit z bludného kruhu. Prostě se smějte. Opakuji to znova – karty i hvězdy tentokrát stojí při vás: Nejste sama! Celému světu ukažte, že jste to nevzdala (nejlíp se totiž, a nesvědčí to o nás dobře, kope do ležícího). Vstaňte!

 

11. VODNÁŘ

Vodnářům Venuše nadělí vskutku dobrý týden: pondělí a úterý především zrozencům z třetí dekády tohoto znamení. Úplněk tento vliv zmírní jen pranepatrně. Nadáni budou Vodnáři milostnou intuicí a přátelskými vztahy k okolí. V práci ani ve škole toho mnoho nenadělají… ale on toho po nich nikdo naštěstí také moc nebude chtít. Týden bude dokonce natolik pozitivní, že by nemuselo být marné vsadit si nějaké drobné ve středu i v neděli, třeba i na koníčky!

 

Honza II. (26/17) potvrzuje, že k setkání s zřejmě dost vysoce postavenou osobou z politického spektra skutečně došlo, ale dále mlčí jako ryba, ten symbol křesťanství… Měsíční Kočce se v souvislosti s faktem, že Honza, cituji: začal rozehrávat svou vlastní hru před mimořádnými volbami, dostalo napomenutí, o jakých že to zase volbách mluvíme? Karty tvrdí, že jsou nevyhnutelné. Čas ale neurčují. Ani výsledek. Měly by však prý ve svém důsledku zabránit možným hlubokým rozčarováním a nepokojům. Přirozeně i Honzovy perspektivy posuzují právě touto optikou. S tím souvisí i jejich názor, že rozporuplnou situaci, kterou měl na soudu s Předsedkyní, úspěšně začuňkuje, tedy ustojí, a svou politickou angažovanost před kolegy nějak zastře: to totiž bude pro zachování alespoň zdání nezávislosti soudnictví na oko muset udělat. Výjimečně se karty minimálně zmiňují o Honzově rodině, která bude k jeho vstupu do politiky mít velmi odtažitý vztah, a o Olívii. Zdá se nicméně, že vztahové záležitosti urovnal Honza uspokojivě (a nebo že si už na jeho postelová salta Olivie zvykla a politická ji příliš nezajímají). Zdravotně se Honza v týdnu cítit dobře nebude. Nástup choroby může zvládnout zvýšeným příjmem vitamínů a pravidelnějším spánkem. Vyhnout by se úplně – i přes Olíviino kňouravé škemrání – měl výletům a cestování.

 

12. RYBY

Dnešní setkání s paní Martou (51/16) bude, protože los tomu tak chtěl, v naší Hře poslední. Je to trochu škoda, protože situace u ní se dramatizuje a karty jí mohly posloužit radou a nám nabídnout možná i zajímavé čtení. Snad se s ní setkáme někdy v budoucnu, tak to alespoň Marta slíbila. Dá nám opravdu vědět, jak a zda se stabilizuje její vztah s manželem, rozejde se s Opatrným a jaká bude další role Cvičky a Zelenooké? Ředitelka a učitelský sbor, Martiny kleptomanské sklony i problémy s Inspekcí, na něž ukazují aktuální karty, snad pro nás nezůstanou navždy tajemstvím – kdyby tak mělo být, sáhneme opět po balíčku karet… Všechno dobré a – Nashledanou!


Ryby čeká týden, jenž by bylo možné shrnout stručně: NIC MOC. Veškerou námahu přenechte strojům, ale při jejich obsluze dejte pozor na zranění. V práci mlčte, pokud si nechcete vysloužit řádné popapuli. I doma raději šoupejte nohama. Možná úřední jednání přeložte od středy výš, především věci finanční, jako jsou úvěry či hypotéky. Prý vám pomůže Neptun, jak už se tak Rybám stává, nicméně nespoléhal bych na to. A že budou mít tito zrozenci alespoň peněz jako šupin? Ty je v posteli nezahřejí… Příští týden však rozhodně – alespoň v něčem – bude líp.

 

Nakonec dobrá přání všem: krásný Beltine po keltsku, Valpuržinu noc podle Germánů, Filipo-Jakubskou podle těch ostatních, a po našem báječné Čarodějnice. Sto a jeden pozdrav ze sabatu na Petrových Kamenech! Tak zase za týden… (křestní jména hráčů o budoucnost byla pro znesnadnění jejich identifikace změněna)!