Horoskopy od 08-10-2007 do 14-10-2007

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Čtyřicátý prvý týden: 8. – 14. října.

Situace: Dobře se budou mít partnerství, která prošla posvěcením církevním i občanským, včetně těch registrovaných. Venuše v aspektu na Mars prostě přeje dlouhodobým vztahům. Nové vazby budou dík rozvážné konjunkci se Saturnem vznikat spíš obtížně a váhavě: nehrozí tedy zřejmě žádné osudové blesky z čistého nebe, spíš krásné vzájemné postupné „prorůstání“.

Pokud se znamení, přibližný věk a pohlaví čtenářů shodují s daty účastníků naší Hry o budoucnost, mohou s vyšší mírou pravděpodobnosti jim určenou předpověď tvůrčím způsobem využít i pro sebe. Dobré karty všem!

1. SKOPEC

Od pondělka budou Berani prožívat určité potíže v práci či ve škole. Konflikty někdy spíš skryté se nebudou týkat věcí profesních, ale atmosféry a vztahů mezi lidmi- mohlo by vás to hned zpočátku pěkně rozhodit. Nedejte se, pokazili byste celý týden! Ještě, že to aspoň doma máte podle všeho opravdu dobré! Do středy buďte opatrní ve smlouvách a dokumentech, studujte je pečlivě, a od středy už raději nepodepisujte vůbec nic. Ohlídejte si termíny, splátky, půjčky, ale třeba i to, jak dlouho máte knížky z knihovny a zda jste neprošvihli datum odběru zimáků z čistírny.

Mezi Brunem (let 50, naposled ve hře v 39.týdnu), jeho starším bratrem a švagrovou nazrávající konflikt můžeme zatím nechat spát. Jeho vypuknutí aktuálně nehrozí. To ovšem nic nemění na tom, že ke krizi dojde a utéct před ní není kam – snad jen do pekla. Ale kdo by v něm měl skončit, Bruno a nebo příbuzenstvo? Rozhodně dávejte pozor při řízení motorového vozidla, ať už v práci či ve volném čase. Opatrný buďte i jako chodec. S prodejem firmy, pokud o něm přemýšlíte, rozhodně nespěchejte. Nenabídli vám takový balík, aby vás zbavil starostí. Kde a co byste konec konců ve svém věku hledal?

  1. BÝK

Týden Býků bude podle všeho pestrý: od pondělí do středy se sice budou pohybovat v relativní finanční nejistotě, ale čtvrteční konflikt v osobní oblasti všechny dosavadní starosti překryje, respektive ukáže jako nicotné. Problém zřejmě může pramenit v  širším rodinném kruhu, netkne se tedy Býků bezprostředně. Ovšem zbytek týdne poznamená, především víkend, kdy problémům zůstanou napospas a nebude kam možno uniknout. Rada: soustřeďte se na sebe, svět vnímejte jako něco za oknem, meluzínu v komíně. Soustřeďte se na hezké věci, barvy podzimu, odpovídající pomalou hudbu, z paměti na obrazy z dětství, které nevybledly, a ještě na lásku, na lásku taky ještě, protože vaše vládkyně Venuše nad vámi bdí. Ovšem dík opozici Merkura k Býku nebudete zrovna nejbystřejší, nic proto raději nevymýšlejte! Pozor si dejte i na ostrá jídla a víceprocentní nápoje. Víno vadit nemůže – s mírou právě naopak.

Od minulého týdne se toho u Patricie (19) moc nestalo. Přála si rychlý týdenní výklad z jedenadvaceti karet, což sice působí efektně, ale Měsíční Kočka činí nerada pro mnohoznačnost, do níž lze dosadit cokoliv. Patricie, v pondělí můžeš čekat, že tvůj kluk (jedná se o jasnookého bruneta) ti přinese dárek. Máte velice intimní výročí – nepočítáno ovšem na roky, ale na týdny. Dárek tě zklame. Není báječné, že na tebe, přes to, jak málo pro něj máš času a jak hnusně ses k němu před týdnem zachovala, vůbec myslí? Úterý tě potěší dobrou telefonickou zprávou od modrooké blondýnky, zřejmě slečny ze studijního oddělení. Horší to bude ve středu: staří Římané posly špatných zpráv popravovali. Nejistota, kterou ti zpráva z domova přinese, se ve čtvrtek změní v nepříjemný fakt – tvá nazrzlá švagrová se za tebou zastaví a na krk ti pověsí všechny své stesky. Vždy se snaž mít informace i z druhé strany. Ostatně víc, než švagrovou vyslechnout, stejně dělat nemůžeš. Ať tě ani nenapadne teď vrtat do jejich vztahu. V pátek tě čeká nějaký hluboký duchovní zážitek, zřejmě má souvislost s návštěvou čajovny a tibetským hraním na mísy, které tam někdo rozezní. Ty zvuky se opřou o tvou lebeční kost čímsi dosud nepoznaným, jako by se před tebou otevíral vesmír. Sobota se ponese v duchu loučení, bohužel, nejsem schopen říci s kým či s čím. Dveře u tvého pokoje na koleji se ani v neděli netrhnou, takže to spolubydlící (tmavooké brunetě) už pomalu přestává být milé – což ti také řekne. Nechceš si to s ní rozházet, ale to, že se konečně setkáš s bratrem, pro tebe bude důležitější.

3. BLÍŽENCI

Někteří Blíženci se zřejmě v druhé půli týdne nevyhnou zdravotním obtížím, pramenícím především z vrtkavosti počasí, nabízejícího všechno jiné, než dlouhodobé předpovědi meteorologických věštců, slibujících nám ještě ne tak dávno pravé indiánské léto. Horký čaj (s rumem) a citron nejsou ale špatné ani jako prevence… Buďte opatrní v šťourání se v soukromí svého partnera, platí plně, že některé věci lépe je – z důvodů nejrůznějších – prostě nevědět. A když už víte, alespoň neřešit. Co bylo, stejně nevrátíte. Především od středy bude sílit váš vnitřní nepokoj, který může být zdrojem konfliktů s okolím a jehož otravný dopad vás bude sužovat s různou intenzitou déle, než tři týdny – totiž až do Dušiček.

S Lacem (20/39) jsme se tentokrát telefonicky domluvili na tom, že se pokusíme prostřednictvím karet odpovědět na velmi ho tížící otázku. Tedy se vynasnažíme rozklíčovat jeho vztah s otcem. Tuto osobu nám představila obrácená karta, odkazující k ženské figuře. Co to ale má znamenat? Všechno nasvědčuje tomu, že ve vztahu k Ivanovi plnil tento muž i mateřskou roli, ne ovšem z vlastní volby, ale z nezbytí. Zatím není třeba bádat nad tím, proč se točil jeho život tak, jak se točil, zajímá nás vlastně pouze ve vztahu k Ivanovi, a k jeho příběhu. Z vlastností upozorňuje na otcovu s léty vzrůstající svárlivost a truchlivou psychiku. Ve vztahu k pikové desítce lze mluvit o tom, že cesta partnerské shody mezi Ivanem a otcem bude dlouhá. Neustále se totiž jeden vůči druhému vymezuje. Otec nějak nechápe, že Ivan je už dospělý a Ivan připomíná kohouta, který na kupě hnoje chce světu zvěstovat, že tady je pánem on. V souvislosti s károvou figurou lze předpokládat, že vítězství v této oblasti se hned tak nedočká, jen řady úspěchů dílčích a v podstatě sporných.

4. RAK

Raci by tento týden rozhodně měli být pozornější k lidem ve svém okolí. Dílem se to týká práce či školy, ale hlavně, hlavně oblasti rodinné, toho nejsoukromějšího soukromí. Vám blízcí lidé budou snad až poněkud přecitlivělí. Lépe (a bezpečněji) než mluvit, vám bude svědčit písemný projev, lépe v něm budete formulovat, také slova napsaná lépe promyslíte. V druhé půli týdne můžete být úspěšní i ve skládání podmínek kupní smlouvy. Ano, čas bude vhodný k obchodním operacím ohledně nemovitostí. Zdravá únava na sklonku týdne bude pochopitelná a zasloužená.

Pan Vladan (28/39) představuje jednoho z řady hráčů, kteří dokázali v postelích vlastních i cizích svůj život dokonale zkomplikovat. Naposled to bylo v souvislosti s přechodem na nové pracoviště, odhalenou nevěrou s bývalou Šéfkou a přirozeně skandálem, který jeho manželka a Šéfčin manžel těm dvěma sexuálním nenasytům nachystali. Ačkoliv před dvěma týdny všechno nasvědčovalo tomu, že změna zaměstnání se konat nebude, dnes je podle karet všechno jinak. Zřejmě se o to postará manželka, kterou představa, že by Vladan zůstal v Šéfčiných spárech, aktivizovala k mimořádnému osobnímu nasazení ve věci Vladanova nového místa. Pozor: aktivně ji v tom pomohl Šéfčin manžel – a otázkou tedy je, zda proto, aby měl kohoutka co nejdál od vlastní ložnice a nebo proto, že se během nedávného festivalu trapností se s Vladanovou ženou až nepatřičně sblížil.

  1. LEV

Není Lvům tak dobře, jako je (viz dále) tento týden Pannám, jsou jejich téměř opakem. Smůla se na ně může vskutku jen lepit, ovšem budou-li pozorní, drobné nepříjemnosti nepřerostou v osudová selhání. Neptun a Jupiter jsou s vámi a to je kombinace, která by měla nejhoršímu zabránit. Přesto ono stokrát nic, které by umořilo osla, onen dlouhý řetěz chyb, omylů a drobných příkoří, jež vás může poutat, bude víc chrastit, než svazovat. Bude to týden převážně nepříjemný a po všech stránkách blbý…, ale nebude zničující. Bylo by chybou propadat beznaději, ve výhledu se totiž do fronty tlačí již týden nepochybně po všech stránkách lepší. Právě v kontrastu s aktuálními svízelemi ho oceníte.

Před čtrnácti dny jsme panu Vladimírovi (51/39) upřímně radili osobní problémy, byť velmi palčivé, nechat spát a pozornost nasměrovat k určité restrukturalizaci jeho živnosti, a to především s ohledem na měnové změny momentální i na dlouhodobější mezinárodní nijak utěšenou ekonomickou prognózu. Pokud bude chytrý a hlavně nebude zbytečně otálet, na změnách vydělá. Neměl by ovšem rozbít celý dosavadní výrobní program, a měl by změnit jen některé jeho segmenty a překvapivě nechat i jednu prodělečnou aktivitu: vývoj její hodnotu pozmění. Tolik karty. Moratorium na jakýkoliv styk s bratrem a jeho souložnicí – Dámou v černém, by měl až do příště úzkostlivě dodržovat.

  1. PANNA

Panny, tak spokojené samotné se sebou vás Věštírna už opravdu dlouho nezastihla. A bodejť ne, když se vám daří vše, nač jen sáhnete, a svět se na vás usmívá a chválí vás na každém kroku. A protože dobro dobré zase přitahuje, štěstí budete nejen přitahovat, ale i šířit. Budou se na vás proto jako k lampě sletovat ti méně šťastní, toužící se chvíli hřát ve vašem jasu. Někteří a některé si spálí křídla. Panny totiž budou ve svých morálních zásadách neoblomné… Do středy i vaše výkony intelektuální budou vysoce nadnormativní, takže středeční zlom vás zastihne ve standardní kondici. Vzhledem k tomu, že okolí bude Merkurovou otočkou postiženo významněji, budou vás i nadále mít za Einsteina. Hmotné starosti mít nebudete, zdravotní obtíže s žáhou zvládnete sodou bicarbonou.

Pana Ivana (29/39) jsme opustili poté, co jsme místo jeho působení určili na základě odvozených reálií jako Východní Čechy. Zdá se však, že tento poznatek nebude určující. A dokonce ani politický problém, který ho z morálních důvodů podle karet sužoval, se dnes už nejeví jako důležitý. Citujeme: jeho pravostředová orientace není dogmatem a podle karet bude brzy nazván přeběhlíkem, což však tváří v tvář extrémnímu zdražování všeho bude možné pochopit. Dnes však karty tuto polohu zcela pomíjejí. Jdou víc do rodiny. Prozrazují, že Ivanův vztah k manželce je obdivuhodný a spolu s dcerou, která zřejmě začala letos chodit do školy, spolu tvoří téměř vzorovou trojici. Zřejmě nejen nepociťují hmotné problémy, ale podílejí se i na jakýchsi charitativních aktivitách. Ze strany závistivého jedince (jednoho nebo více) jim ovšem hrozí potíže. Karty varují před pomluvou. Není-li možné ji odvrátit, buďte na ni, pane Ivane, alespoň připravený.

7. VÁHY

Od středy do pátku bude Měsíc ve Vahách (ve čtvrtek navíc v novu, což je dobrá zpráva pro ty, kdo si, podobně jako o úplňku, přejí očistit tělo – především krev – půstem). To má vždy vliv na naše ledviny a močový měchýř. Hodně proto pijte, čistá voda stačí, ale mělo by jí být dost. Řádným propláchnutím odstraníte z těla jedy. Smrkající a kašlaví ať si dají šípkový čaj. Medem můžeme sladit i kávu. Jinak lze čekat v podstatě pohodový týden s drobnými finančními problémy na straně jedné (vedle klasických vydání hrozí však i ztráta podvodem nebo krádeží!). Na straně druhé můžete se dočkat pozoruhodných společenských úspěchů. U těch, kdo slaví narozeniny, je souvislost zřejmá. U vás ostatních je to ve hvězdách…

Pan Oskar (37/39), ač jsme v to příliš ani nedoufali, se na naši výzvu ohlásil. Proč nepřiznat, že jsme v Měsíční Kočce byli jeho reakcí na náš návrh – svým způsobem velmi rozhořčenou – poněkud zaskočeni. Posledně jsme vyjádřili pouze pochybnost o smysluplnosti Oskarova setrvávání ve Hře o budoucnost, a to jak pro něj, tak pro další pravidelné i v podstatě nahodilé čtenáře. Ti totiž v absurditě jeho životního způsobu mohou jen stěží nacházet styčné body s vlastními osudy a tedy i analýzou jeho chování odhalovat vlastní směřování, jak je to běžné a také celkem běžné u ostatních hráčů a dalších znamení. Tolik na vysvětlenou. Pravidla hry jsou však jasná – nebojte se, pokud sám nevystoupíte a nebo neuplyne dohodnutý čas, nikdo vás z kola vyhodit nemůže!

8. ŠTÍR

A ještě jednou o Luně: o víkendu projde znamením Štíra, což vždy nějak dopadne na pohlavní a vyměšovací orgány. Stejně jako Vahám vám Měsíční Kočka ordinuje dostatek tekutin, bylinkových čajů, které skutečně nemusí chutnat hnusně, a navíc ještě pomohou očistě. Samožitný chléb, dalamánky, graham a nebo otruby jen tak na lžíci (ale pořádně zapít) pročistí střeva. Zdržte se po dané dny masa, ale sexu se nezdržujte, i ten vás pročistí – na těle i na duchu. A jinak? Ve středu se můžete setkat (nikoliv osudově) se zajímavým cizincem. Nic míň, nic víc. – Především Štíři ženského pohlaví by si měli dát pozor na prostořekost. Oba rody pak pospolu by ve stínu retrográdního Merkura měli trochu zpytovat svědomí: je zde něco, co jste zanedbali a co by se vám brzy mohlo škaredě vymstít!

Ahoj Rolande (14/40). Ať na sebe meče narážejí! Ať hovoří železo! Karty tentokrát mluví nejasně. Přečtu je v původním znění, vybrat si musíš sám. Vždyť s výjimkou Gudrun jsme se zatím nedostali k přesnější personifikaci… Dvě dnes nejvýrazněji postavené karty se vzájemně popírají: jsou to Sjednocení a Dělení. Významný vliv získají přátelé Temné síly. Zřejmě tě přitáhnou do svého kruhu. Má to nějaký vliv na to, že se v šestnáctém domě projeví tvé zlodějské sklony? Pomůžeš čelit žalobě místních usedlíků proti organizátorům jedné z uskutečněných bitev (Bojov?). Mluví o tom konflikt s oficiálními místy v dvaatřicátém domě. Bude to nějaká tahanice s policií. Nepouštěj se do ničeho, vždyť ještě ani nemáš občanku. V letních soubojích vcelku zapomínáš na „srdeční“ záležitosti, dotýkající se tmavooké černovlásky Gudrun. Opětovala by city potulného rytíře – kdyby o nich věděla? Má tvou lásku i úctu, víš to ty a tak ti to zatím stačí. Svatá prostoto! Co na to Armitores? Nejsi ovšem zřejmě zcela ve své kůži… Ale proč, když nejen ve vlastních očích jsi zatraceně dobrej? Tak proč si přidáváš věk? Je to kvůli těm Něžným? Konkrétně kvůli Gudrun?

  1. STŘELEC


Některé Střelce tento týden pravděpodobně čekají domácí různice stran nerovnováhy v příjmech a vydáních. Samozřejmě bude na vině druhá strana, což si však budou myslet všichni účastnící sporu. Zpytujte svědomí! Navíc od pondělí Střelce postihne i snížená schopnost soustředění, mizící až v pátek. Vyvrcholí ve středu. Vyhněte se v tento den nebezpečí veřejných projevů – dobře by nedopadly. Vůbec se celý týden raději držte zpět i v milostné sféře. Slibujte, naznačujte, konejte však až o víkendu – pak si to ovšem užijte!

A co pan Josef (33/40)? Jeho karty jsou aktuálně dobré: nasvědčují tomu, že se posbíral z událostí konce léta a chystá se k jakémusi zásadnímu kroku. Pokud může Měsíční Kočka soudit, nebude se týkat osobních vztahů, protože jeho a Blonďákovy vztahy jsou zřejmě pevné. Půjde o rozhodnutí razantně řešit pracovní úkoly a vztahy k tuzemské centrále i zahraničnímu majiteli. Nejsou přece otroci, jsou spolupracovníci (jak říkal Baťa). Ovšem pozor na ukvapenost. Ve firmě, stejně v Praze jako v L., vám chybí širší zázemí. Byli jste moc pro sebe, to se nevyplácí. Co na tom, že jste pracovně vynikající. Nemáte spojence. Karty ovšem tvrdí, že byste mít mohl. Sehrát by v tom měla roli právě vaše orientace. Co na to ale Blonďák?

10. KOZOROH


V úterý budou Kozorozi jaksi bez sebe, myslet i jednat budou spíš mechanicky a to jim u lidí nepřidá. V práci i v soukromí. Přirozeně nečekejte ani nějaké společenské úspěchy, a tak by bylo lépe se až do soboty (včetně) spíš stáhnout a nechat zářit jiné. Chybět vám bude i smysl pro humor a tak byste si jen utrhli ostudu. Krásná a jako podzim i barevná by měla být neděle v rodinném kruhu a nebo její intenzivní prožití v milostné dvojici. Finančně na tom zřejmě vesměs budou Kozorozi slušně, i když mimořádné zisky by čekat neměli.

Proč to nepřiznat, pan Olin (61/40) nám dělá jisté starosti. V rámci jeho již přinejmenším zralého pobláznění k Lori jeví se Olin okolí jako někdo pozbyvší rozumu. Stalo se to sice i knížeti básníků, Olin však není Johann Wolfgang, a co je moc, je moc. Karty jsou ovšem výstřednímu starci stále nakloněné: je skoro zřejmé, že bude-li se jich držet, nejen že z širší rodinou nastražených osidel vyvázne. Nejnebezpečnější Olinovi i Lori je teď její matka. Přirozeně chce pro dceru jen dobré a to, co se stalo, ač to vlastně sama spískala, ji pořádně děsí. V tomto týdnu – nejspíš ve středu a nebo ve čtvrtek – proto připraví nějaký úskok. Nebude mířit proti Lori, ale přímo na vás a měla by v něm hrát roli jakási úřední osoba a nebo snad instituce. Půjde ovšem o trik. Nicméně Oline, buďte moc opatrný! Váš sklon Lorinu matku a svou neteř v jedné osobě podceňovat je značný, ale už to dávno není malá holka. Mějte na paměti, že čas nestál a dnes je to protřelá bosorka, jen co je pravda!

11. VODNÁŘ

Podle všeho dopřeje trigon Neptuna na Slunce Vodnářům splnění některých snů – spíš ovšem z oblasti konzumní, než milostné. Koupíte si možná něco, co si pořídit bránilo vám zatím rozvaha, svědomí či dokonce lakota. Kašlete na staré chmury: rozmazlujte se, co to dá. Bude hůř a co neutrhnete dnes, zítra nejspíš shnije na stromě. Někteří si tuto konzumní radost udělají tím, že dokonce obdarují někoho blízkého – zaskočí ho tím a možná dojmou – což je samozřejmě moc hezké. Ani od středy zdánlivě couvající Merkur vám náladu nepokazí, i když nepochybně vás musíme v této souvislosti nabádat k jisté opatrnosti. Spíš však v praktických činnostech, než v mezilidské komunikaci. Vodnáři, v sexu buďte jemní a trpěliví, a to hlavně v neděli a především k Vahám a Blížencům, s nimiž bude dokonce lépe o erotice jen mluvit…

Vůdčí karta pro tento týden je, paní Jano (39/39 – krásná shoda věku a týdne, kdy jsme se naposled setkali), tentokrát obrácená a bohužel hovoří jednoznačně: jste na dně! Nebýt toho, že jste karty poslechla a uvolnila se trochu týdnem někde jinde (děkujeme za pohlednici), dost možná by vás nadcházející události porazily. Ale uvědomte si, prosím, že nic se nejí tak horké, jak to vypadá. O svém soukromí informacemi opravdu neplýtváte, ale jak se nad kartami dohaduji, vyplývá vaše deprese z erotického úletu během toho týdne u podzimního moře. Nebudeme o tom mluvit. Tolik ale mi dovolte: fakt, jak je vám z té nepochybně úžasné zkušenosti s arabským sexem špatně, dokazuje, že vaše srdce patří do našich zeměpisných šířek a délek. Budete mít chuť dát svému mladému partnerovi dopis, který jste napsala v hotelovém pokoji po ohnivé noci s Arabem – a nakonec neodeslala. Nedělejte to! Zapomeňte na palmy, opuncie a velbloudářův mužný knír. Pokud byla krátká dovolená dobrá k tomu, že jste způsobem hodně dramatickým ujasnila něco o sobě, měla smysl. Z toho lze čerpat sílu, ať už se věci budou vyvíjet jakkoliv!

  1. RYBY

Setkání hráčů i ostatních čtenářů s Měsíční Kočkou opět končí u Ryb. Těm hvězdy slibují vcelku bezchybný týden: pro většinu z nich se to týká zdravotního stavu těla i peněženky, dále společenských styků a pracovních úspěchů. Jako doslova vynikající se momentálně jeví jejich milostné vztahy, jen není jasné, zda ty legální, či společensky poněkud vachrlaté. Drobný mráček na modrém nebi může přinést nečekaná návštěva v polovině týdne, rychle a bez ztráty kytičky se z ní však Ryby vesměs vzpamatují. Navzdory tomu, že v našem vnímání jsou ryby němé, budou oplývat vynikající vyřídilkou. Pozor však na především úřední lejstra. Čtěte je pozorně – lehko můžete přehlédnout důležitý detail.

Jak jsme již předeslali, z letního bytu se (zatím zřejmě nikoliv definitivně, ale počasí nasvědčuje tomu, že na dobu se stále prodlužující) vrátil Richardův (30/39) otec. Jaké vylomeniny od něj mohou Richard a Vendula aktuálně čekat? Tentokrát nepůjde o polízanice z jeho tvůrčí dílny (přípravě trapasů, do nichž vrhá okolí, vždy věnuje mimořádnou péči), ale spíš o maléry spočívající v jeho chátrající paměti. Kupte mu ženšenové pilule nebo něco na ten způsob, stejně bude mít v dohledné době svátek, narozeniny či jiné jubileum! Jinak se budete muset smířit s tím, že vám nezbude, než z beztak napjatého platu řešit jeho pokuty, zanedbání dlužnických povinností a bláznivé nákupy na prezentačních akcích. Na druhou stranu je hezké, jak se ten zlomyslný a poťouchlý podivín zblázní do Lumíra. Jejich žvatlání bude vbrzku k nerozeznání!

Křestní jména účastníků Hry o budoucnost byla v zájmu anonymity a v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů změněna.

– Nashledanou za týden. –