Horoskop na měsíc květen 2016

Horoskop na květen 2016
připravuje věštírna Měsíční kočka

Beran – sázejte na realistický přístup k životu a řiďte se heslem, že spěchat se musí pomalu. V měsíci květnu lidi narozené ve znamení zvěrokruhu Berana čeká nemálo práce, ale vše lze s rozumným plánováním zvládnout a z výsledků svých snah sklidit velmi sladké ovoce. Poslední týden přinese do života trochu více zmatku, ale také několik zajímavých příležitostí. Seznámíte se s novými lidmi, kteří hodně obohatí váš život, i když pokud čekáte na lásku, tak v těchto vodách zatím nemá smysl lovit.

Býk – během května podle horoskopu budete nejlépe vycházet s lidmi, kteří předkládají cílevědomost a pracovitost nad laciný zisk. Mohou být pro vás oporou a vycítí, že i vy jim dokážete v případě potřeby podat pomocnou ruku. Přinejmenším do poloviny měsíce se snažte hodně sázet na iniciativu a pokuste se o to, aby vás bylo co nejvíc vidět a slyšet. Trošku starostí vám v květnu bude dělat někdo ze vzdálenější rodiny. Očekávejte hádku nebo zbytečné rozebírání starých záležitostí, které stejně už nemá smysl řešit.

Blíženci – v tomto měsíci můžete mít velký úspěch, ale všechno bude záležet na vašich vztazích s okolím. Snažte se vycházet co nejlépe s každým, dokonce i pro nepřítele si nachystejte co nejširší úsměv. Upřímnost a poctivost mohou být těmi nejsilnějšími trumfy, které máte v ruce. Přibližně do dvacátého by bylo rozumné trochu více šetřit a hlídat si peněženku, protože několikrát budete muset řešit nečekané výdaje. Během května budete mít velké šance se zbavit nějakého zlozvyku, stačí jen najít trochu motivace.

Rak – horoskopy věští úspěch každému, kdo se v měsíci květnu rozhodne změnit zaměstnání nebo ve stávající firmě bojovat o něco nového a nevyzkoušeného. Změna je život, na stagnaci budete mít ještě dost času. Před desátým se objeví nějaká zajímavá investiční příležitost, kterou se dá částečně označit i za snadný výdělek bez velkých nákladů a téměř bez rizika. Celý měsíc bude vaše finanční situace spíše stabilní, výdaje by se měly zaměřovat hlavně na budoucnost. Užívejte si života a lásky.

Lev – zvláště v první třetině měsíce budete muset do své práce vložit mnohem více úsilí než jste byli v posledních týdnech zvyklí. Vaše okolí vás bude pečlivě pozorovat a několik nepřejících lidí bude jen čekat na to, až uděláte nějakou chybičku. Není důvod jim dělat radost. Pokud vás čekají nějaké záležitosti spojené se složitějším úředním jednáním nebo soudy, snažte se vše řešit mezi patnáctým a pětadvacátým. Jestliže budete chtít v květnu něčeho dosáhnout v lásce, vybírejte si spíše delší a složitější cesty, zkratky nyní bohužel nefungují.

Panna – v prvním a posledním týdnu května budete mít občas dojem, že vaše ruce připomínají ty, které měl bájný řecký král Midas. Vše co začnete dělat bude mnohem lepší než jste čekali a přinese vám nemalý příjem. Část z něj by bylo rozumné odložit, ale žijete jen jedno a nezapomínejte si také občas udělat i trochu radosti. V tomto měsíci byste si hlavně měli dávat pozor na páteř a také na svaly. Aktivní relax by měl střídat kvalitní pasivní odpočinek, nemálo dobrého pro vaše zdraví udělá i pravidelný spánek.

Váhy – podle horoskopu budete mít v tomto měsíci několik výtečných příležitostí jak konečně stabilizovat svou materiální situaci. Nebojte se využít každou, která se objeví a to i za cenu, že byste měli obětovat trochu volného času. Jinak v zaměstnání to bude spíše průměrný měsíc, v rámci normální pracovní náplně se budete hodně věnovat věcem, které jste dělali už v předchozích týdnech. Pro lásku bude nejlepší počátek května, ve zbytku měsíce sice vás čeká více zajímavých společenských událostí, ale vaše šance na nalezení vztahu budou spíše minimální.

Štír – v zaměstnání bude hodně zmatků a informačního chaosu, ale žádný větší průšvih by se stát neměl. Možná několikrát budete muset vysvětlovat nějaké neporozumění (hlavně mezi patnáctým a dvacátým), ale s trochou diplomacie a úsměvů vše zvládnete bez větších potíží a škod. Podle horoskopu lidé, jejichž práce je spojena s financemi nebo obchodem, budou mít nyní několik zajímavých možností, jak domácí rozpočet obohatit o nějakou tu korunu navíc. Během května byste neměli zapomínat na lidové moudro, že lékař léčí, ale příroda uzdravuje.

Střelec – horoskop předpovídá, že lidé narození ve znamení zvěrokruhu Střelec budou mít v květnu 2016 výjimečnou příležitost splnit si nějaký svůj pracovní sen. Také se objeví několik zajímavých příležitostí, jak zlepšit své pracovní kvalifikace a nebo se naučit nějakou novou dovednost. Finančně by to měl být celkem stabilní měsíc, čili nečekejte nějaké zázraky, ale také by vaši peněženku neměly trápit nečekaně velké výdaje. Potěšit by vás mělo pevné zdraví. Je sice možné, že vás jednou přepadne nějaká rýma či nachlazení, ale váš organismus se bude velmi rychle uzdravovat.

Kozoroh – velmi snadno se vám podaří získávat nové obchodní či pracovní partnery. Stačí jen trochu chtít a také nezapomínat na to, že líná huba je holé neštěstí. Pokud chcete mít více a pracovat lépe, musíte si také o to ve správnou chvíli říci. Může se vám někdy zdát, že už jste dosáhli všeho, co se dá a nic nového v aktuální práci vymyslet nejde. Není to pravda, podívejte se na věci i z trochu jiného úhlu a hned uvidíte další možnosti. Pokud vás někdo požádá o pomoc, neotáčejte se k němu zády. Konečně zmizí různé menší zdravotní neduhy, které vás už delší dobu trápily.

Vodnář – podle horoskopu byste měli být v prvních třech čtvrtinách května hodně opatrní. Zvláště pokud jde o kontakty s lidmi, kteří mají vliv na vaši práci a nebo mohou nějak ovlivnit vaše příjmy. Nesmíte zapomínat na to, že hodně lidí to s vámi nemyslí poctivě. Finanční situace se může změnit jen pod podmínkou, že budete mít odvahu i na menší riziko. Ve vztazích by situace měla být stabilní, jestliže vás v minulých měsících trápily nějaké hádky a spory, nyní by se vše mělo vysvětlit. Single, kteří chtějí svůj stav změnit, by měli být nejaktivnější na začátku máje.

Ryby – najdete v sobě nečekané množství síly a energie, kterou budete moci věnovat zlepšení své pozice v zaměstnání a nebo nalezení lepšího pracovního místa či podnikatelské příležitosti. Zvláště ti, kteří pracují na sebe, budou květen považovat za velmi úspěšný měsíc a to nejen z finanční stránky. Dokážete inspirovat lidi kolem vás, takže by byla škoda, kdybyste toho nevyužili. Podle horoskopu se může ozvat nějaký menší zdravotní problém, který vás pronásleduje už delší dobu. Největší riziko je u lidí, kteří mají sedavou práci a dlouho koukají do obrazovky.