Horoskopy od 21-01-2008 do 27-01-2008

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Čtvrtý týden: 21. – 27. leden.

Situace: V neděli vstoupilo Slunce do Vodnáře. Jeho vliv na samostatné myšlení a přímé chování může u choleriků a lidí už z přirozenosti tvrdohlavých může vést k vážným konfliktům v práci, ve škole, v milostných vazbách, i v okruhu blízkých. Takovým sporům přeje aktuálně především Venuše v konjukci s Plutem. Veškeré tendence – dobré i špatné – v nás zřejmě prohloubí úterní úplněk.

Dva měsíce nám chybí do konce druhého ročníku naší Hru o budoucnost a tak účastníků zvolna ubývá. Nejen těm, s nimiž se dnes rozloučíme, ale všem pravidelným i nahodilým čtenářům těchto stránek, přeje Měsíční Kočka jen dobré.

1. SKOPEC


Berany podle všeho čeká týden vcelku profesně úspěšný, a vzhledem k vlivu Venuše mohou se zdarem realizovat i zamýšlená milostná dobrodružství. Naladěni přitom budou, na rozdíl od většiny týdne uplynulého, vesměs dobře. Obecné varování před konflikty, jež vyvolají či do nichž budou vtahovány především osoby tvrdošíjné, platí u Skopců dvojnásob. Ve financích jak rodinných, tak firemních, se vám zřejmě nebude dařit dopočítat se. Omezte výdaje a pokuste se o pořádnou inventuru…

 

Pana Bruna (let 50, naposled ve hře v 50. týdnu) noha bolí, ale rozhodně se nenechal uvolnit od práce, protože ho mimořádně ničí nevábné finanční perspektivy, do nichž jsme všichni s novým rokem vstoupili. Ostatně sádrové koleno mu moc nevadí tím spíš, že hodně práce může dělat doma z postele a jednou týdně ho na pracoviště dovezou. Nemáme ovšem žádné informace o jeho osobním životě. Ten by nás zajímal jistě moc, protože možný duel švagrová versus cizí ženská by mohl být velmi vzrušující… Snad příště.

  1. BÝK

Býci postrkovaní vpřed Saturnem mohou s vysokou pravděpodobností v úplňkovém úterý způsobit ve svém okolí nezamýšlený chaos s ničivými dopady a moc bychom dali za to, že si to k tíži připíše právě Luna. Raději než ve společenském víru točte se v knihovnách a třeba i na nezáživných koncertech a výstavách, z nichž vzhledem k vaší momentálně zvýšené senzibilitě dokážete vytěžit zajímavé podněty k přemítání. Možná že i leccos zdánlivě jasného v důsledku takového prozření přehodnotíte. Čtvrtek vám přinese radost, a není snad psáno ve hvězdách, že dobré především v partnerských a přátelských vztazích budou i pátek a sobota?

Jeden ze dvou hráčů, s nimiž se dnes rozloučíme, je Patricie (19/50). Do Hry o budoucnost vstoupila loni v pololetí a setkali jsme se od té doby osmkrát. Pokud nám tedy sama nedáš znát, jakým směrem se tvůj další život bude točit, z Věštírny se už nedozvíme nic o tom, jak se vyřeší váš domácí konflikt mezi tvým bratrem a Andělou, dívkou s níž chodil a které udělal buben. Utajena nám zůstane i role otce a jaký problém souží zase jeho. A přirozeně nic o tvém Srdcovém klukovi… Šťastný život ti přejeme a ozvi se někdy.

3. BLÍŽENCI


Blížencům lze v nadcházejícím týdnu mnohé závidět: energie mají v práci zřejmě až k vlastní škodě, mohou ji však využít na sportovištích všeho druhu, snad s výjimkou sněžných plání, kde milovníkům zimních radovánek počasí přát nebude. Opatrní by měli Blíženci být v oblasti sexu, protože s výjimkou partnerů ze stejného znamení jim druhá strana nebude stačit. Ve středu divoký kolotoč ustane v důsledku možné nevolnosti, pomine rychle, ale zdravotní výstraha mohla by být i poslem blížící se chřipky. Můžete-li, učiňte ze středy odpočinkový den. Vyhněte se řízení auta. Kupte si pro radost něco na sebe a čiňte malá dobra lidem kolem vás…

Pan Tomáš (43/50) vstoupil do nového roku velkolepým amatérským ohňostrojem, který uspořádal pro Fiflenu – samozřejmě se zřetelem k tomu, jak ocení jeho snaživost Orlice. Vztah k Fifleně a jejím pubertálním rozmarům začíná mít totiž celkem procítěně negativní. K Orlici naopak. Přičemž je mu jasné, že ji bez přízně toho malého hada nezíská. Za zmínku ovšem stojí, že v nejbližší době ho od Orlice bude zrazovat potenciální Tchyně. Jaký má důvod? Pane Tome, nechceme vnášet do vaší duše nepokoj, jen bychom byli rádi, abyste byl na takový vývoj připraven a zamyslel se nad ním.

 

4. RAK

Ta část Raků, která byla ve sporu s příbuzenstvem a dokázala nesvornou smečku v minulém týdnu rozehnat, je na tom dobře. Výčitky nejsou na místě, byl to akt sebezáchovy, roztrhali by vás. V naprosté slušnosti udržujte i nadále rozhodný distanc. A ten z Raků, který dosud klidu nedosáhl, nechť alespoň přestane na tu zatracenou famílii myslet a pokusí se nějak odreagovat: jejich problémy stejně nevyřešíte, zabřednete do nich po uši a každá vaše i sebelépe míněná rada se k vám vrátí jako bumerang, který vás nakonec bací přímo do úsměvu. Uran s Lunou jsou s vámi a dají vám sílu i k nepopulárním krokům. Nic dramatického však nečiňte v úterý, úplněk, vždy trochu ošemetný, staví se k Rakům tentokrát vyloženě nepříznivě!

Karty Viktorie (16/50) nás tentokrát zavedou k její sestře Renatě. Z toho, co máme a v jaké figuře na stole, čteme následující: starší Ronka (nebo Renka) opustila domov asi před rokem, možná o nemnoho déle. Věkový rozdíl mezi oběma sestrami není významný. Někdo se ovšem mezi ně vetřel, s největší pravděpodobností Renčin partner, ovšem tato okolnost není zcela jednoznačná, každopádně však vedla k vzájemnému odcizení. Spíš ale z nedostatku kontaktů, Viki vždy k Rence vzhlížela, zbožňovala ji a trochu ji záviděla – privilegované postavení matčiny prvorozené, otce (jiného, než měla sama) a také vzhled, o němž celkem neopodstatněně soudila, že její po všech stránkách překonává. Jaký je ovšem důvod jejího znovuobjevení? Nepochybně osudový.

  1. LEV

Na rozdíl od Raků prožijí Lvi úplněk skvěle, protože je Měsíc v jejich znamení. Celý týden začne dobře vyřešením již jemně řečeno poněkud zamřelého sváru, otravujícího povětří…, a to bez nutnosti vašich úkroků či couvání. Nepříznivě k vám stojí Slunce s Neptunem, ale proti aktuální síle Měsíce, pokud neuděláte zásadní chybu ve vztahových záležitostech, stačí, budou-li Lvi opatrní. Rychlému sexu z momentálního popudu nechť se právě v úterý raději vyhnou, nemají-li být zahanbeni! Planety jinak po celý týden přejí především trvalým vztahům.

Panu Vladimírovi (51/50) se klepou kolena: důvodů je víc, v první řadě se zdá, že pokus domluvit se s bratrem, který jsme předpověděli, by nemusel dopadnout beznadějně, co ale s tím? Ze setkání má trému. Podaří se těm dvěma po letech zmatků vůbec najít společnou řeč? Za druhé se zdá, že Dáma v černém má o vznikající alianci tušení, a – zcela nepochybně po právu – v něm vidí vlastní ohrožení. Navíc je latentně přítomna karta náhlého úmrtí.

6. PANNA

Panny mohou být v daném týdnu sužovány nemocí. Ty, jimž se neduh vyhne, by však měly být opatrné především v místech většího soustředění lidí. Ani nemají důvod se někam moc cpát, protože hvězdy příliš nepřejí jejich komunikačním schopnostem ani empatii: v především rozjařenější společnosti by byly slony v porcelánu, jimž vtip dochází po pěti minutách…pokud vůbec. Nejlépe by udělaly, kdyby si přetáhly peřinu přes hlavu a tak vydržely přinejmenším do čtvrtka, kdy začnou záporné vlivy slábnout. O velmi erotickém víkendu zřejmě v některých případech dojdou naplnění i velmi bizarní (a o to vzrušivější) variace na lásku!

Slečna Madla (17/50) je onou osobou, která naší Hru o budoucnost aktuálně opouští. Byla s námi bezmála rok. Na cestu ji tedy dnes nabídneme poslední předpověď: vyplývá z ní, že Plavovláska je podle všeho tvou Osudovou, dokonce jsi právě kvůli ní nechala plavat Zrzouna v uniformě, s nímž jsi začala rozvíjet poměrně intenzivní vztah. Podle karet ovšem dřív, než ti mohl nabídnout vstup do dosud pro tebe neznámého světa, udělala to Plavovláska, takže váš vztah dostal i fyzický rozměr. Trochu zvláštní je, že Zrzoun je v něm nadále jako třetí, ovšem jeho karta se přesunula do bezprostřední blízkosti karty Plavovlásčiny. Je to pro nás trochu překvapivé zjištění, byť nikoliv originální. Držíme ti palce, abys v tomto trojúhelníku buď dokázala být šťastná, nebo se s jeho nástrahami vyrovnala klasickou cestou (což by z pohledu Věštírny bylo asi pro tvou budoucnost lepší).

  1. VÁHY

Váhy, které v minulém týdnu získaly možné vlivné přímluvce, mohou hned otestovat jejich moc při vyvlékání se z jakéhosi sporu: platí to především pro jedince, uvázané k patníku politické či společenské disciplíny, kterou nerespektováním zažitých vzorců mohly nechtěně narušit. Váš nový člověk vás ale rozhodně nebude tahat z finančních patálií! Od pondělka budete mít povinností nad hlavu, ale bude se vám dařit, jen v úterý nebudou vaše zámysly zřejmě všemi správně pochopeny. Pokud hvězdy hovoří o nebezpečí plynoucím ze vstupu na tenký led, nemyslí to obrazně! Druhá polovina týdne nasměruje vaši mysl k předchozím generacím, tedy rodičům a prarodičům a zdánlivému či skutečnému mravnímu dluhu, který pocítíte a budete chtít zapravit. Proč tak najednou? Jedná se zřejmě o vliv Venuše, vstupující právě ve čtvrtek do Kozoroha.


Paní Aja (27/3) se s námi na naší výzvu obratem zkontaktovala, a tak můžeme sdělit následující: za opožděným nástupem do nové práce stála, jak jsme v měsíční Kočce správně předpokládali, skutečně choroba. Již je zřejmě dobře, s jejími důsledky se však bude Aja ještě nejen v daném týdnu potýkat. Pokud tedy víme, proč zůstala zatím doma, jinak musíme přistoupit i ke kartám, které jí pro tento týden vyšly. V první řadě je zde tedy obráceně stojící kluk: z Ajiny nesoustředěnosti nepochybně vzniknou nějaké zmatky, zřejmě finanční. A také je tu varování před chorobnou smyslností Ajina partnera. Kdo to je? Napovídají nám dvě související srdcové karty – podle esa je zde mladý člověk (zřejmě dokonce vzdáleně spřízněný), osmička pak mluví o dítěti. Je tedy na cestě? A s ním? Ve hře je stále víc neznámých, než v kuřimské kauze. Podle další osmy v devětadvacátém domě byl příčinou ataku vaší nemoci hněv. Uklidněte se proto především…

  1. ŠTÍR

Štírům nesou hvězdy, a především Venuše s Plutem, týden vážných zkoušek jejich vztahů a citových vazeb. Startérem nepokoje bude finanční tíseň či jinak se projevující nedostatek, jenž však zřejmě nebude důsledkem zběsilých vánočních nákupů či ještě zběsilejšího povánočního výprodejového šílenství, ale odrazem nadcházejícího celkového chudnutí a návratu k již téměř zapomenuté ošuntělosti. Nenechte si Venuší a pro změnu Jupiterem namluvit, že aktivní erotikou můžete napětí překonat. Tentokrát rozhodně ne! Pokud již citová krize propukla, raději to ani nezkoušejte. Snad ještě tam, kde jde jen o ochlazení, buďte však opatrní, netlačte na pilu, raději couvněte a zas se vraťte, buďte trpěliví. Pokuste se i s partnerem změnit prostředí. Vyražte na víkend třeba do nedaleké ciziny…

Pan Fuks (41/3) je za poločasem léčby silvestrovské zlomeniny ruky, zlomené srdce však krvácí dál. Narozeniny logicky rozjely seriál úvah o aktuálním postavení na životní cestě a četné grafy naplnění snů a vyprázdnění smyslu slov, jež se v mladších letech často až trestuhodně lehce slibovala. Nicméně musíme říci, že Fuks není v tomto ohledu výjimečný, snad je jen momentálně k četným rozporům kolem sebe vnímavější. Hlavní roli hraje dcera z jeho prvního vztahu (není podle karet jasné, zda se jednalo o tradiční manželství). Je nepochybně čas překonat vzájemné odcizení. Ale jak? A kdo má udělat první krok?

  1. STŘELEC

Četní Střelci budou i v daném týdnu muset překonávat nepochopitelný blok, znesnadňující jim i jejich partnerům sexuální život – naštěstí půjde v převážné míře pouze o nedostatečnost sice již trvající déle, nicméně stále momentální. Lehko se řekne: Nemyslete na to, co nejde, a ono se to podá. Občas to ale opravdu zafunguje. Když si ovšem dáte o úterním úplňku půst, prospějete svému tělu jiným způsobem.Snad vám i váš vládce Saturn pomůže! Lépe bude v takové prekérní situaci věnovat se práci či škole, kde na rozdíl od privátní sféry budete vcelku úspěšní. Dokonce tak, že ti nahoře vás v kladném slova smyslu zaznamenají. Nedělejte si však iluze ohledně nějakého hmotného ohodnocení! Byli byste jenom bláhoví. V úterý nedělejte nic, délka vašeho vedení bude vzhledem k úplňku důkazem, že jste měli opravdu ale velmi bohaté rodiče…

 

Pan Josef (33/50) prožil s Blonďákem vcelku klidné Vánoce. Proti svým zvykům byli sami a konec roku tak proběhl v pro ně nezvyklém ztišení a soustředění k věcem věčným. Toto není o jejich náboženském smýšlení, které nám karty naznačily buď jako žádné, a nebo pro Josefův a |Blonďákův život nepodstatné. Období posváteční začalo pracovně poměrně zostra, protože museli společně řešit aktuální firemní problém, který způsobili aktivisté jedné ekologistické iniciativy, snažící se zpochybnit a nebo dokonce zmařit projekt, jenž měla jejich filiálka v L. zajišťovat. To, oč zrovna moc nestáli, totiž přesvědčovací kampaň, zřejmě budou nakonec muset rozjet. Samozřejmě dřív, než se rozjede kolotoč žalob a odvolání. Z osobních důvodů a vzhledem k neužitelnosti jejich jinakosti nejsou v pozici záviděníhodné…

 

10. KOZOROH

Kozorozi se již otřepali a s novou energií a odpočatí jsou k nezastavení. Ač jindy by zřejmě dokázali okolí strhnout, jejich optimismus nyní ve většině případů působí téměř odpudivě: nenabízejí ho totiž, ale vnucují. V úterý a ve středu jim hvězdy radí účast na nějaké společenské akci. Pokud ve čtvrtek budou mít cokoliv k podepsání, nechť si to přečtou dvakrát a nemusí-li, nechť podpis stejně raději oddálí. V pátek by se neměli přecpat zeleninovými jídly, vedoucími k nadýmání. A pozor, Kozorozi: konjukce Venuše a Pluta přeje po celý týden, ale o nadcházejícím víkendu zvlášť, vaší lásce ve všech jejich podobách – od platonických vztahů až po velmi neortodoxní sex.

Pan Olin (61/50) poněkud vypadl z našeho zorného pole, protože nepotvrdil žádnou z variant, které mu Měsíční Kočka navrhla. Podle karet se jeho zdravotní stav proti původnímu předpokladu zhoršil, možná je dokonce v nemocnici. Pane Oline, ozvěte se nám!

11. VODNÁŘ

Vodnářům lze v daném týdnu doporučit víc trpělivosti jak se členy rodiny, tak s kolegy a spolupracovníky. Je pravda, že jste trochu nervozní z nadcházejících narozenin, a především ti, které čekají kulatiny, by se už dopředu měli smířit s tím, že proběhnou trochu jinak, než si vysnili. Máte ale to, co jste si zasloužili! Ve středu Vodnáře Měsíční Kočka upozorňuje, že by rozhodně neměli zůstat hluší k prosbě o radu a nebo pomoc, která vám může být adresována. A buďte velkorysí.

Paní Jano (39/50), dvakrát z šesti karet nyní přečteme, co vám slibují karty a co přinese osud, pokud ho budete přijímat trpně. Z pozadí opět do vašeho života zasahuje dosud nepojmenovaná neblahá žena-fátum, ale i tentokrát natolik mlhavě, že lépe ji určit je obtížné. V prvních kartách se rýsuje značně nepříznivě vaše momentální postavení v práci, vnímáme ho jako pořádnou nálož úkolů, kterou na vás přehraje starší muž, zřejmě nadřízený. Také se o vašich výsledcích nevalně vyjádří. Rady typu když vás někdo naštve, smlsněte si na něm, jsou z říše reklam. Ani bedna sušenek by vás nepřiměla k úsměvu. Přítelkyně vám ani u kalíšku neporadí, jen si způsobíte kocovinu. Dokonce je možná i následná ostuda na veřejnosti, tak to splachování světobolu nepřehánějte. Na obzoru je i nějaká finanční obtíž, ve vaší situaci spíš otravná, než zničující. Zvýšení činže? Jiní ho určitě nesou hůř. Druhá šestice karet upozorňuje na souseda (další opru), dále na vašeho ryze účelového milence Zrzouna, který vám – bůh ví proč – najednou leze na nervy, ale je to zřejmě vzájemné (slibovali jste si oba zřejmě víc). Váš manžel si začal každý den čistit boty, sám si kartáčuje sako a kravaty střídá jako Klaus. Buďte na něj milá. A opět je i v této řadě na významném místě karta záhadné ženské vzadu – nic nedělá, její vztahy k ostatním kartám jsou nejasné, prostě tam jenom je: jako ponurý stín. Ne ale všechno, co karty slibují, je hodno odmítnutí: když si vsadíte, šťastné kárové eso ve víc než uspokojivém sousedství další červené karty nabízejí významné finanční přilepšení.

  1. RYBY

Co radí tentokrát hvězdopravci Rybám? Aby především nežehraly na všední povinnosti a plnily je bez brblání. Že najednou jakby postrádáte jejich smysl? Ten nemá ani řada krásných věcí, pokud jejich smysl ovšem nespočívá právě v tom, že jsou. Ale nezabředávejme do filozofie, zvláště pokud jsou před námi tak nízké věci, jako je nedostatek disponibilní hotovosti, na četné Ryby dolehne po důkladné inventuře již v počátku týdne. Nenechte se zmást úvahou, že počítáte špatně či že by snad situace nebyla vážná – je. To se vás pouze snaží obludit úterní úplněk, jehož svit zaobluje všechny hrany… Pokud chcete hledat pomoc zvenčí, nejsprávnějšími by byli zrozenci též z vodních znamení, tedy buď Raci a nebo Štíři – ti druzí a pohlaví opačného pak zvlášť. A pozor Ryby: po celý týden buďte opatrné a dávejte pozor na možná fyzická zranění.

Pan Richard (30/50) bude mít zřejmě problém: týkat se bude nemoci, která postihne jeho rozvětvenou rodinu. S největší pravděpodobností by mělo jít o chřipku zřejmě v nějaké lehčí formě. Všechno zůstane na něm a na otci. Ten se úkolu ujme na jeho povahu nebývale vážně a svědomitě. Podle karet má zřejmě máslo na hlavě, s největší pravděpodobností v místě letního bytu zanechal jakýsi dluh, s nímž si bude Richard (kdo jiný?) muset poradit. Také proto nespěchá, ačkoliv by tomu počasí přálo, z lazaretu zpátky do chaloupky.

Křestní jména účastníků Hry o budoucnost byla v zájmu anonymity a v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů změněna.

– Nashledanou za týden. –