Horoskopy od 25-02-2008 do 02-03-2008

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Devátý týden: 25. únor – 2. březen.

Situace: Slunce a Uran jsou v Rybách, Merkur s Plutem a Venuší ve Vodnáři, Jupiter a Pluto v Kozorohovi, Mars v Blížencích. Saturn vstoupí v neděli do Panny jako zdánlivě couvající. Významná bude především Venuše, přející vynálezcům a kutilům, tedy lidem tvůrčím, a to spíš v technické sféře. Básníci budou více čteni, což zřejmě souvisí s počasím, které bude i nadále, byť umírněněji, slibovat jaro. Mezilidské vztahy budou spíš chladné. Tradiční turbulence v politice, navíc opepřené různými interpretacemi stejného, vodu ve sklenici nezčeří – jen dále zakalí.

Protože se blíží konec dalšího ročníku naší Hry o budoucnost, neobsazena dnes zůstanou hrací pole Blíženců, Lvů a Ryb. A rozloučíme se také se zástupci Skopců, Raků a Kozorohů. Nejen jim, ale všem pravidelným i nahodilým čtenářům těchto stránek, přeje však Měsíční Kočka dobrou věštbu hvězd a její ještě lepší naplnění…

  1. SKOPEC

Beranům půjde vše dobře a to v zaměstnání i v osobním životě. Vaše slovo platí a činy jsou vesměs hodnoceny kladně. Vše, v čem spějete k finále, bude korunováno. Naopak neotvírejte nové projekty, nenavazujte nové vztahy. Vyhněte se především finančním operacím a majetkovým přesunům. Ono se nic a nikdo nezblázní, dáte-li věcem i lidem (ale i sobě) načas. Co je, to trvá – co není, počká. Vyhýbejte se i nadále možnosti nachlazení, lidem s havraními vlasy a rychlosti v individuální dopravě. Nespěchejte: týden bude opravdu dobrý, tak si ho vychutnejte v klidu.

První dnešní loučení nás čeká s panem Brunem (let 50, naposled ve hře v 8. týdnu). Prozrazuje nám na sebe, že obrázek, který jsme o něm získali z karet, byl správný: pan Bruno se skutečně zamiloval, velmi neopatrně, jak už patří k věku, v němž se nachází, ovšem na druhé straně vcelku pochopitelně, když jeho životaběh připomínal v posledních letech velký půst. Protiřečí ovšem pan Bruno celkem ostře našemu předpokladu, že by jedním z výkladů posledních karet mohlo být sestěhování se s onou paní pod jednu střechu. Tak daleko ve vzájemném vztahu nejsou (i když nepopírá, že by to chtěl). Byl skutečně mimo bydliště a jednalo se o rekreační lázeňský pobyt. Co by také dělal na horách, když se sněhem je tam ouha. A že tam skutečně byl souběžně (jaká náhoda!) s dámou svého srdce a jejím synem? (My jsme z karet přečetli špatně a popletli pohlaví.) Zdá se, že tak, jak vy jste zamilován, ona dáma společnou možnou budoucnost též nazírá vážně: a není to z její strany hra, ani vypočítavost. Z toho máme radost a přirozeně vám držíme do budoucna palce.

  1. BÝK

Hmotná stránka situace větší části Býků se ukáže jako nevalná. Rozhodně v  ohledu nápravy neutěšeného stavu nespoléhejte na náhodu, protože Štěstí tento týden za vás nekope. Tedy žádné sázky, žádné hazardní hry. Ono bude určitě líp, ne však obratem, pokud se ovšem přičiníte. V práci nebo ve škole vás někdo pomluví, dost možná i podrazí. Musíte kvůli tomu nadávat na šéfy? Zřejmě budou z obliga, ovšem vaše neopodstatněné výtky by k jejich uším dojít mohly prostřednictvím jakéhosi klevetivého jazyka. Nadávejte na ně proto raději v duchu – když už si myslíte, že vám to pomůže. Budete-li nesoustředění, přivoláte na sebe i další maléry a stokrát nic nakonec umořilo již nejednoho osla!

Doktor Pavel (39/8) bude mít po většinu týdne těžkou hlavu ze zmizelé manželky. Přesto, že se s podobnou situací bude muset vypořádat poprvé v životě, rozhodne se zřejmě neobracet se svým žalem na policii. Karty tvrdí, že učiní dobře. Nevidíme v nich ani náznak možného trestného činu, spíš projev vlastní vůle. Tento úlet byl nepochybně inspirován Pavlovým chováním. To je dlouhodobě neměnné, buď tedy džbánek přetekl, nebo Pavlova žena reagovala na jakýsi mimořádně intenzivní podnět. Mohla jím být Lola? Karty to nevylučují. – Dále v tomto týdnu dojde k pozitivnímu posunu, co se evropských peněz na Pavlův projekt týče. Bohužel žadatel nebude ve stavu dostatečně se na s projektem spojenou agendu soustředit, hrozí však v této věci nebezpečí z prodlení.

3. BLÍŽENCI

Dobré časy se vracejí? Vypadá to tak. I když na tom Blíženci nemají aktivní podíl. Ve sféře širší rodiny se napravují pošramocené vztahy. Na obzoru jsou i finanční operace s kladným znaménkem a úspěch v práci: nic moc, ale nepochybný signál pozitivní změny. Zlepšení ovšem nepřijde naráz. V prvních dnech budou mít Blíženci pocit, že jsou na houpačce, měli by se v tomto období krotit při společenských setkáních, protože taktu budou mít jako příslovečný slon v porcelánu. Od čtvrtka se vývoj stabilizuje. A těšte se na víkend, který by měl přinést velmi příjemné překvapení se zajímavým člověkem.

Tato hra je již neobsazena

4. RAK

Pro četné Raky víc než rozpačitý konec uplynulého týdne může vygradovat. Rozhodně byste měli být opatrní především v partnerských vztazích, protože roztržka, kterou vám hvězdy zřejmě na středu chystají, může skončit zle. Bude žárlivost vašeho protějšku oprávněná? Všechno vás táhne mezi lidi, jste společensky naladění a příležitosti zřejmě nebudete muset složitě vyhledávat. V práci počkejte s prosazováním změn, alespoň do příštího týdne, kdy se Raci sesnoubí s Marsem, což jim jistě přinese větší průraznost. – Čas přeje vašemu dalšímu vzdělávání. Na konci týdne můžete čekat celkové zklidnění. pro některé však pozor, aby již nebylo pozdě.

Měsíční Kočka se loučí i s Viktorii (16/8), a to na prahu jejího pochybeného milostného dobrodružství, které karty signalizují na nadcházející měsíc: neměl by mít vazby na aktuální domácí konflikt s matkou a sestrou a být tedy jakousi vzdorakcí, k nimž se puberťáci rádi uchylují. Pokud můžeme z karet vyčíst, čeká tě vztah krátký, ale bouřlivý. Z tohoto vztahu – ač skončí tak, jak skončí – vyjdeš posílena. Jen dej pozor, ať nepřinese neodčinitelné důsledky. Moc ti přejeme velké srdce a také rozum, který nemusí být se štěstím ve křížku.

  1. LEV

Jak Lvům chutná moc? Zřejmě dobře, protože si jejich okázalých projevů budou zřejmě bohatě užívat ve směru veřejném i osobním. Ale co naplat, pod spokojenou a blahosklonnou skořápkou mohou klíčit pochybnosti. Ty jsou zdravé: Nebuďte, sakra, tak strašně sebestřední! Jsou i lidé a děje kolem vás – a ne se všemi a vším točíte vy! Proti jistým silám je však vaše chuť manipulovat s okolím směšná. Neporušujte kosmickou harmonii (ono to ani moc nejde) – a raději buďte její součástí.

Hra neobsazena

6. PANNA

Zrozenci z Panny by měli tento týden dát pozor na velká vydání. Neřekli bychom nečekaná (ačkoliv ani to nelze vyloučit), jen čas není pro finanční operace vhodný. Pokud je lze odložit, nic se nestane. Varování se však zřejmě netýká bezhotovostních operací. Hrozí tedy hvězdy ztrátou, loupeží, či chybou v počítání? Panny by měly být každopádně ve slovech i činech opatrné. Nicméně v práci pozvolna převezměte iniciativu. Může se totiž stát, že by se jí – a k vaší škodě – mohl chopit někdo jiný. – Naopak jako dobrý se nadcházející čas jeví pro vztahy: od těch nejsoukromějších až po sféru společenskou. Navážete nové kontakty. Opatrujte je jako oko v hlavě a pěstujte, otelí se brzy vícenásobně.

Můžeme prozradit, že pana Ivana (29/8) potkáváme v naší hře již jen tak tak, rozloučíme se s ním definitivně za čtrnáct dní. Dnes se nebudeme věnovat oněma dvěma paním, které jsou kdesi v Ivanově okolí: podle karet s nimi stejně nebude v kontaktu. Léčit se bude totiž ze znovuobjevení osoby, s níž byl v minulosti ne tak vzdálené úzce spjat. Že by špatné svědomí? Každopádně vás významně rozhodí. K tomu se přidá zřejmě finanční problém. Váží vás snad k minulosti i nějaké nezapravené pohledávky? Každopádně to tak podle karet vypadá…

  1. VÁHY

Pokud si Váhy uklidily v duši a otevřou se světu, bude pro ně tento týden plný náhodných známostí, vesměs příjemných, lechtivě inspirativních a hlavně zcela nezávazných. Však je už opravdu i kalendářně jaro za dveřmi, alespoň březen, který tento týden začne, obecně vnímáme jako jarní měsíc. S únorem však pomine dobrý čas pro obchodní aktivity: byl opravdu krátký a kdo ho využil a nebo ještě využije, sklízet plody bude dlouho… a budou dobré. Nehledejte však na dlani chlup, jenž není!


Paní Aja (27/8) se nejméně do středy bude vylizovat z klevet, které sama způsobila nechtěně vypuštěnou (a navíc mylnou) informací, jež jí mimoděk v minulém týdnu unikla. Způsobila bouři. Nebude lehké vylít na vzduté vlny olej. Od čtvrtka v kartách dominující obrácený křížový princ mluví o zradě a velkém břemeni, které bude muset Aja zdvihat. Podobu bude mít jakési neřešené rodinné zátěže, zřejmě nikoliv dědičné, tedy zdravotní, ale historické. Možná půjde o nějakou společensko-politickou determinaci, jíž nerozumíme, a která je nám vzhledem k Ajině věku jen těžko pochopitelná. Ajo, berte dnešní výklad jako varování: neměla byste dělat žádné unáhlené, především však nevratné kroky!

  1. ŠTÍR

Štírům – alespoň těm, které migréna trápila – už bude dobře. Jinak vás bude provázet intuice přímo úžasná: pokud se jí dokážete řídit (a někdy dokonce v rozporu se zdánlivě chladným rozumem), uděláte dobře. Kam ale na Štíry tento týden – zvláště v jeho středu – s logikou. Vycházet budou i věci nejméně pravděpodobné, vyplatí se riskovat. Vaše podvědomí pracuje skvěle, řiďte se jim. Pokud se objeví problémy se zuby (a to se může stát) rozhodně neotálejte s řešením: a jiné řešení, než zubař není! Ve čtvrtek a pátek, snad v souvislosti s měsíční bilancí či uzávěrkou, Štírům hrozí střet s osobou služebně nadřízenou. Nenechte se vyprovokovat! Mějte na paměti na jedné straně fakt, že vás může rozmáčknout jako červa, na druhé, že na vás nemá, protože je to v podstatě jen extrudovaná nula!!

 

Pan Fuks (41/8) se podle všeho v daném osmičkovém týdnu zaplete se svými nekonformními názory do sporu, kde nad historickou objektivitou zvítězí ideologie a Fuks bude bit. Podle karet není zřejmé, zda pouze obrazně. Každopádně potvrdí svou pověst nevypočitatelného podivína, který rád komplikuje věci jasné. Nejlépe by ho bylo zbavit svéprávnosti… Problém je však o to složitější, že se se svými stále překvapivě vyvíjejícími názory dostává do rozporu dokonce sám se sebou. Z tohoto vnitřního sváru se rodí schizofrenický postoj, který se zřejmě odrazí i v jeho soukromém životě.

  1. STŘELEC

Vzhledem k tomu, že od čtvrtka do soboty budou Střelci procházet Lunou, buďte v uvedených dnech obzvláště opatrní na silnici, neriskujete a nefrajeřte se – momentálně na to nemáte. Smutné? Ale pravdivé, tak buďte rádi, že to víte a zařiďte se podle toho! Jinak v oblasti, která se týká citů a sexu, můžete narovnat vztahy, jež se pokazily – dokonce i ty ohrožené vaší vinou. Vyloučena není ani docela nová známost. Hvězdopravci se vesměs shodují v tom, že lehkovážnost, výstřednosti a zároveň tlak, který vyvinete, přinese plody. Na někoho, o koho vám jde, to ale nebude působit dobře. Čas přeje soustředěnému studiu. A jezte česnek – rozšiřuje cévy a vylučuje z těla toxiny.


Pana Josefa (33/8) bude v daném týdnu sužovat nějaký zdravotní problém, nikoliv nebezpečný, ale otravný. Shora uvedený česnek by se mu jistě hodil, jenže působil by mu zřejmě neúměrné zažívací obtíže. Vleklé problémy ho neopustí nejméně do neděle. – Život se přesto nezastaví. Blonďák přivede na posluhu mladou ženu, podle karet nejasného původu. Máte oba rádi pořádek, ale k smrti neradi uklízíte. Přitáhne Blonďák ženskou proto, že je vašemu vztahu méně nebezpečná, než potenciální uklízeč? Nebo i na něj při jeho nevyhraněnosti působí blížící se jaro? Na dané téma mezi vámi proběhne vzrušená diskuse. Vzhledem k celkovému oslabení se Josef nakonec stáhne. Posluha zůstane. Karty ostatně také doporučují počkat, jak se situace dál vybarví.

10. KOZOROH

Týká se nehen Kozorohů: nepřetěžujte kosti a klouby, ale pozor, na druhé straně je známo, že neužívané orgány atrofují, a to jistě platí i pro lenost v myšlení. Nebojte se, že když tento týden něco trochu přepísknete, bude to mít nedozírné důsledky. Nebude. Nastaly by však v okamžiku, kdyby vás měl strach ochromit. Věřte si: všechno dopadne dobře. Vaše ctižádost si vyžádá maximální pracovní nasazení a výtečnou organizaci. Dobré výsledky může přinést tichý ponor do minulosti. Když přehodnotíte některé zdánlivě neúspěšné kroky, pochopíte, na které z nich můžete navázat. Vaše plány budou totiž tentokrát reálné. Úkroky od nich by byly luxusem, který si většina z Kozorohů nemůže dovolit.

 

Poslední dnešní rozloučení se týká pana Olina (61/8). A neurčil ho los, ale skutečně Vyšší moc či Vyšší vůle. Měsíční Kočka totiž dostala zprávu, že Hru o budoucnost pan Olin dohrál sám a Budoucnost v jeho případě již neexistuje. Karty nám takový vývoj v posledních týdnech velmi intenzivně napovídaly – trochu jsme se je zřejmě báli číst tak, jak si zasluhovaly. Přirozeně se s panem Olinem tímto loučíme bohužel už jen symbolicky…

11. VODNÁŘ

Problém týdne představuje pro Vodnáře hektičnost a podrážděnost. Obé se vzájemně podmiňuje. Vaše podrážděnost vás směruje k horečným a poněkud chaotickým činnostem. Ty ovšem přirozeně nevedou k ničemu. Naopak – budí vaši další podrážděnost. Chtělo by to prostě vysadit, koukat na mraky a objímat stromy a nebo raději blízké. Nechat plavat plány, priority se ohlásí samy. Těm se pak věnujte plnou silou, nerozměňujte se na drobné! Zastavte se, rozhlédněte a dýchejte zhluboka. Dobré by bylo také navštívit rodiče, místa, která patřila vašemu dětství, krásné z minula vás posílí. Není to špatný program na víkend, co říkáte? Vyhněte se však rozhodně možným setkáním s příbuznými!

Hlavní tři karty pana Honzy (26/8) pro aktuální týden se Měsíční Kočce představují následovně: vůdčí je v nich správně položená kárová sedma, tedy v podstatě karta úspěchu, který je zasloužený (a v Honzově případě nejen tvrdě vysloužený, ale i vysouložený), jakož i materielní zisk. Je v ní také Honzova nerozhodnost, kterou bychom mohli z jiného pohledu vykládat i jako uvážlivost. Podřízenými kartami jsou zde přítomny následující – jedna nižší srdcová a jedna figurální kárová. Dohromady představují oživení partnerského vztahu a z toho plynoucí kladné motivace, vedoucí k úspěchu v zaměstnání. Podle všeho bude Olívie rodit a Honza se s otcovstvím, k němuž měl dlouho vztah velmi rozporuplný, nejen smířil. Podle karet se na potomka těší. Není to ale jen ústup jednoznačnému tlaku rodiny?

 

12. RYBY

Srovnaly se již Ryby s realitou? V nadcházejícím týdnu nejspíš ano, protože skutečně nic není horké tak, jak se zdá. Pokud se skutečně srovnají i jejich hmotné poměry, bude dobře. Tento týden vás nečekají výkyvy, o nějakých svízelích už ani nemluvě. Na jedno však dbejte: na životosprávu! Nestřídmost by mohla mít fatální následky. Ve všem s výjimkou jakéhokoliv omezování pitného režimu. Ozvláštněte ho vonným jasmínovým čajem: je dobrý k meditaci i odpočinku. Pokud druhá polovina týdne vyhrotí vztahy v práci, povede to ke konfliktům s kolegy i nařízenými. Snažte se takové situaci za každou cenu vyhnout. I se zatnutými zuby… A nezanedbávejte přátele!

Hra neobsazena

Na přání některých hráčů o budoucnost či jejich partnerů, jakož i v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, byla křestní jména účastníků, vystupujících na těchto stránkách, změněna.