Horoskopy od 4-08-2008 do 10-08-2008

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Třicátý druhý týden: 4. – 10. srpen

Situace: Merkur je ve Lvu, Mars a Saturn v Panně, Jupiter a Pluto v Kozorohovi, Uran v Rybách, Neptun ve Vodnáři. Slunce je stále ve Lvu a v neděli se dostane do trigonu k Plutovi, což může upevnit naše sebevědomí a schopnost řešit zapeklité situace: většinou to však naštěstí nebude potřeba. Naše vybujelé ambice mohou narazit na lenost pramenící z horka. Dobře se o nich alespoň sní… Ovšem energie bychom měli mít ještě od pátečního novoluní až do úplňku dost na milostné výboje. Jinak zřejmě porostou houby a politici nám navzdory době dovolených zřejmě uchystají jakousi trapnost či ostudu „větší než obvykleů – kdyby tak raději chodili po lese! Technické typy se mohou setkat s pro ně neobvyklou nešikovností a měly by dát pozor na úraz. – Dobrý bude týden především pro zrozence ze znamení vodních, tedy Raky, Štíry a také Ryby, trochu víc (ne však přespříliš) smůly hvězdy prorokují ohňovým Beranům, Lvům a Střelcům.

    1. SKOPEC

Přesto, že Berani už z podstaty dané příslušnosti k rohatému znamení občas trpí slovním průjmem, v nadcházejícím týdnu jakoby jejich žvanivost dostala nechtěné otěže. Jen s obtížemi budou shledávat slova a vyjadřovací problém některé z nich postihne nejen co se formy týče, ale především obsahu. Neschopnost přesně formulovat vlastní myšlenky v práci a své nejniternější city v soukromí se může stát zdrojem vážných nedorozumění. Snad horké dny zatemní i vaši soudnost. Jinak se ovšem budou Skopci těšit solidnímu zdraví těla i mírně ozdravenému stavu peněženky. Pamatujte, že není třeba být za každou cenu ve středu pozornosti: společenský život vám navíc vavříny nepřinese, spíš se bojte trapasu… Na sklonku týdne by mohl určitý zlom nastat, pravděpodobně v pátek. Nemělo by to však vést k nějakým výbojům a už vůbec ne k bezuzdnému experimentování – zvláště v posteli se raději držte v zaběhaných kolejích. Žádný strach: lásce to neuškodí.

 

  1. BÝK

Četní Býci mohou očekávat štěstí, o něž – jak bude soudit okolí – se ani nezasloužili. Ovšem jen v případě respektu k známému úsloví, tvrdícímu, že štěstí přeje připraveným. Není snadné být vždy připraven na štěstí, na úspěch, na lásku a nebo třeba na peníze. Jinými slovy: nebude to Osud, který se na Vás usměje, ale jen vaše práce, píle a vztah. A pokud ony pozitivní děje nenastanou, budou si za to moct Býci hlavně sami! Pro nevíru v sebe, zapšklost, neschopnost vstřícných kroků. Souhra šťastných okolností bude zákonem. Narovnání se dozajista týká i možných z minula přetrvávajících konfliktů mezi rodiči a dětmi. Obě strany nechť na sebe mají ohled a trpělivost! Uděláte nějaké dobré obchody s dlouhodobou perspektivou. Můžete se spolehnout na intuici, pokud vám však osud nabídne (byť by i slibně vyhlížející) moc riskantně založenou operaci, nenechte se k ní zlákat. V tomto případě před obvykle dobrým nosem upřednostněte opatrnost! Budete také opravdu velmi – někteří zjevně a jiní skrytě – milováni. Dobrý bude celý týden, ale především středa. Pondělní rozjezd bude ovšem pomalejší.

3. BLÍŽENCI

Kritickými dny mohou být (na rozdíl od Býků) středa a ještě čtvrtek. Proč o tom hovoříme? Obvykle jsou Blíženci považováni za dobré a tudíž vyhledávané společníky. Co se to s vámi děje, že v řečených dnech mnozí tento názor zpochybníte? Obáváme se, že některým z vás (zvláště narozeným v polovině znamení – v druhém dekanu) se může natolik přitížit, že nečekané starosti poznamenají i váš vztah k okolí, respektive to, jak vás bude okolí vnímat. Je totiž pravdou, že odpovědí na nepříznivé okolnosti bývá nepříznivé chování, které vám okolí vrátí jako podání při tenise…, a často dokonce s razancí ještě větší: tak se vaše potíže zřetězí a vynásobí. Rada Blížencům proto zní – na negativní podněty (byť se zaťatými zuby) snažte se zásadně odpovídat pozitivně. Neceňte na okolí zuby, mohlo by VÁS totiž sežrat! Bude to fuška a asi se přitom nevyhnete křeči. Na to ale kašlete. Teď jde o to, neudělat si další nepřátele. Navíc vás může v důsledku krizových dnů zradit zdraví i přes víkend. Lze čekat pokračující horka. Měsíční Kočka Blížence tipuje hlavně žaludeční neurózu, mohou se ozvat (nebo si můžete založit) i na vředy.

  1. RAK

V duchu věštby pro vodní znamení budou Raci ve velmi dobré kondici fyzické i intelektuální a navíc i obdaření patřičnou porcí štěstí. To se projeví především v zaměstnání i v samostatné tvůrčí práci. Budete výborní, a to navzdory enormní zátěži, kterou jste nuceni zvládnout. Ani její překonávání bezprostředně nepocítíte, ale na konci týdne se únava přece jen projeví. Pozor tedy o víkendu na činnosti, vyžadující pozornost: řízení vozidla, hádky s příbuznými a spory s dětmi. Ještě, že budete moct unavenou hlavu složit na partnerovo rameno. Jeho objetí vás napumpuje dalšími megawatty potřebné energie. V práci zase určujete tempo. Velmi vás to uspokojuje. Rozhodně to ovšem neprohlubuje vaši popularitu. Přirozená autorita ovšem není láska, o níž právě teď a tady Raci tak stojí. Zkuste zvolnit. Jen nepatrně… Rozhodně si nezahrávejte s penězi či majetkem, protože slibovaný zisk nepřijde!

  1. LEV

Nebezpečné dny, které Lvy svíraly v sevření v předchozím týdnu pominou jen do určité míry. Společenské povinnosti budou spíš dřinou než zábavou, čeká vás při nich mnohé diplomatické kličkování a nemožnost dát volnost jazyku a naplno vykřičet, co si o přítomných opravdu myslíte. Může také jít i o sled nějakých privátních akci v širší rodině – narozenin, jmenin, svateb nebo jiných příležitostných sešlostí. Nebojujte zbytečně s tchyněmi či tchány – s větrnými mlýny nevyhrál ani rytíř smutné postavy: těmi by se Lvi nikdy neměli stát! Ještě zdánlivě na okraj jednu radu zjevně nepříjemnou – navzdory opravdu hnusnému dusnu dbejte na bezúhonný společenský oděv. Někdo ve vašem okolí by vás rád potopil na nějaké banalitě. Proto též více mlčte, případně tlachejte zcela nezávazně. Odstup, který si udržíte, bude vlastně náskokem před možnými soupeři. Ani v erotické oblasti většinu z Lvů tentokrát zřejmě nečekají vavříny

  1. PANNA

Panny většinou překonaly nástrahy uplynulého týdne, nějaký zřejmě rodinný konflikt, možná úporně a skrytě devastující jejich vztahy. Momentálně mají onu vnitřní sílu, které je třeba k velmi trpělivému urovnávání cest a cestiček mezi lidmi. Co se rozklížilo, zřejmě se tak podaří napravit, ačkoliv nepůjde ani o jednoduchou, ani o levnou záležitost. V pondělí spíš odpočívejte, od úterka můžete být zase aktivní. Až do čtvrtka se postarejte o střeva a trávení. Pro ty, kteří mají potíže s vyměšováním, ordinuje naše Věštírna sklenici studené (nebo zkuste vlažnou, která moc nechutná, ale funguje lépe) vody po ránu a nalačno. V pátek využijte na profesionálním poli svůj šestý smysl: zabráníte tak ztrátě a nebo dokonce zajistíte zisk. Bezprostředně z toho Panny nic mít nebudou, ale tenhle keř brzy urodí vrchovatě. Dobré zprávy zamilovaným nese Venuše, nejen na víkend, i když především na tyto dny. Sexuální kutilství bude trochu směšné, ale v podstatě milé a velmi úspěšné, tak se ho nezříkejte. Pozitivně se dění v této oblasti promítne i do vašich zájmů, vztahu k umění a povšechně do tvůrčích činností.

7. VÁHA

Dobrý týden čeká zřejmě i Váhy, které získají nějaké překvapivé zprávy. Týkat se budou zřejmě nejužšího příbuzenského okruhu – blíž nelze bez nebezpečí vážné mýlky věc specifikovat. Nijak slavně na tom v uvedeném čase nebudou vaše svaly, zato mozkovými závity se budou prohánět skvělé myšlenky, vesměs však pro zjevnou košilatost nepublikovatelné. Pochvaly v práci nebo společnosti vzbudí (jsme v Čechách) zlou krev, což můžete eliminovat přátelským vstřícným chováním a puštěním chlupu (možnost se zadarmo napít nebo najíst ocení velkoryse i váš nejzarytější nepřítel). Zkomplikují se v druhé půli týdne zřejmě vztahy Vah k cizině. Napovrch vyjdou nějaké staré účty z oblasti nikoliv finanční, ale mravní. Nebude-li problém nutné okamžitě a bezodkladně rázně řešit, radí hvězdy věc odsunout na vhodnější dobu: čekala dlouho a jistě ještě počká… Nadále by se však měli zrozenci z Vah vyhýbat vínu a tanci, a navíc i svůdným ženám či mužům. Cizinou ovšem nemusí být nutně zahraničí. Co si ale počít s dopadem vlivu Venuše? Ta totiž přeje nevěře! Myslete na to…

  1. ŠTÍR

Přes všeobecně pozitivní vyznění celého týdne (a především nezohlední-li Štíři vyslovená varování), některé dny v něm mohou být pro ně skličující. Především se zřejmě bezezbytku nenaplní proroctví, ukazující na váš tichý triumf v jakési rodinné při. Věci se dále zkomplikují, i když skrytě. Otevřený spor hrozí jen výjimečně a v důsledku vlastní nešikovnosti. Druhá strana se zjevně otevřeně zaútočit bojí, protože si nestojí pevně v kramflecích! Využijte toho a zakopejte se na výhodné pozici toho, kdo ! Od středy narůstá varování před čísi (snad i vaší?) snahou mlžit a jasné věci zamotávat. Pozor, aby Štíři neupadli do vlastní pasti. Pomocnou ruku najdou možná u Vodnářů, jistě ovšem na konci vlastního ramene. Hrozí jim nebezpečí násilného trestného činu (přepadení) nebo zranění ve rvačce. Vyhýbejte se osamělým místům v noční dobu a také poutím a zábavám bez ohledu na dobu denní. V lásce přejí planety spíše vztahům přátelským, potlačené sexuální pudy od úterý do soboty povedou k až agresivnímu chování, především u některých Štírů ženského pohlaví – nebo alespoň k úporným bolestem jejich hlav.

9. STŘELEC

Hvězdy aktuálně Střelce varují především před lží, a to cizí i vlastní. Nebude to pro ně i zřejmě proto snadný týden. Zatímco lež cizí eliminujete tak, že prostě nikomu nic nebudete věřit a půjdete jen do toho, co dokonale sami prověříte, s vlastním sklonem ke lhaní budete zřejmě muset úporně bojovat: je totiž známo, že Střelci občas trpí mimořádnou schopností, řečeno kulantně, velmi věrohodně fabulovat. V tom mají vesměs nepopiratelný talent: napište však raději román! Okolí už tuto vaši vlastnost z velké většiny prohlédlo. Občas ji považuje dokonce za zábavnou – ale opravdu jen občas! Pozor ovšem na cizince (ve smyslu lidí, kteří vás nemají přečtené, mohli by se po úvodním okouzlení vůči Střelcům zatvrdit). V pondělí a v úterý buďte bez obav uvolnění a bavte se dokonale. Ve středu vás zřejmě čeká nepříjemné setkání, osobní a nebo zprostředkované, těžko říct, jistě ale budete na čtvrtek špatně spát. Proto se nazítří i v pátek mohou dostavit nějaké zdravotní potíže a nebo prostě cosi jako únavový syndrom. O víkendu se proto pokuste dokonale od středečních událostí odstřihnout změnou prostředí i společnosti. Když nebudete na onu nepříjemnost neustále tak intenzivně myslet, pravděpodobně vám samo do následujícího pondělí naskočí nečekaně prosté, ale účinné řešení.

Hra o Budoucnost“

EMIL (Střelec)

Tento týden se vracíme k panu Emilovi, jak už víme čtyřicátníkovi v poněkud (alespoň z jeho pohledu, nepřehledné životní situaci. Snažíme se v kartách z ní najít východisko. Posledně jsme použili všech dvaatřicet karet, které nám prozradily, že za zmatky pana Emila jsou tři ženské. Jak by z nás řekl mnohý, že si tedy za problémy může sám, což ovšem v tomto případě tak zcela jednoznačně neplatí. Pojmenovali jsme je. V první řadě zde byla Cifršpionka s účetní či jinak na čísla zaměřenou profesí. Potvrzuje se, že ta ženská na vás něco ví. Nejedná se ovšem o vaší profesi, jak by se snad mohlo zdát, ale o váš soukromý život. A počtářské schopnosti u Cifršpionky napovídají, že dokáže zatraceně dobře kalkulovat. Snaží se vás držet v šachu. Proč? Zřejmě má nějaký vztah k některé z dalších účastnic vašeho čtverce, možná (ale to karty přímo nepotvrzují) k oběma. Vyloučit nelze ani finanční kalkul. A púozor i na to, co karty ukázaly již posledně: může být člověkem s možnou psychickou poruchou… – S druhou ženou pana Emila pojí pokrevní pouto. Dnes nás karty již definitivně přesvědčili o tom, že se jedná o Dceru věkově pod hranicí dvaceti let. Je výsledkem vašeho neúspěšného – a asi i nikdy nelegitimizovaného – vztahu. Těch ale bylo víc, což by mohlo hrany mezi vámi obrousit. Z vašich dalších svazků (zřejmě již formálních) však potomci neexistují, Dcera se tedy nemá s kým se „spiknout“. Opravdu? – Třetí vaše momentálně osudová ženská se nakonec ukazuje být partnerka v podnikání. Ovšem potvrzují se i velmi osobní vazby, podle všeho milenecké. Mají charakter trvalý a nebo přechodný? Karty naznačují, že Emil by je rád viděl jako stabilní, ale je v tomto přístupu sám. Partnerka, rozhodli jsme se ji pojmenovat Ta silnější, věc rozhodně stejně nevidí: to co se stalo (a co se vlastně stalo?) považuje prostě za úlet a hlavu si s tím neláme. Není vůči vám náhodou v nějakém nadřízeném postavení, nemá prostě nad vámi vrch? Měsíční Kočku napadá třeba podíl ve firmě nebo pro její chod jakési životně důležité vazby, jimž se váš přínos nemůže rovnat. Nicméně měl byste se ve snaze vztah s Tou silnější ukotvit pevně – i kvůli Dceři. Ta by ráda poznala pravdu, a to za každou cenu. Bolestivé může být pro vás oba i osvobozující a nějak v tom může pomoci i ta silnější. Podle karet nemá děti. Že by to bylo v tom? Je tady ovšem ještě ženská čtvrtá, neměla by hrát velkou roli, ale zprostředkovaně do děje zasahuje. Tou je Dceřina biologická matka. Už jsme si řekli, že by Emila v novém začátku mohla za určitých podmínek podpořit. Karty to i tentokrát potvrzují, ale dál nerozvádějí.

10. KOZOROH

Není dobré být Kozorohům (ale převážně nikomu) samotným. Proto jistě uvítají možnost si o protivenstvích, jež se jich mohou dotknout v nadcházejícím týdnu, se spřízněnou osobou pokecat, a tak uvolnit nahromaděné napětí. Nemusí jít jen o řeči, uvolnit se lze ve dvou všelijak. Jako znamení zemské by mohli tentokrát dobrý protějšek najít na nebi, a to především mezi vzdušnými znameními, jmenovitě Blíženci a Váhami. Pozitivní energií překonají zmar: hlavní problém zřejmě bude v rodině. Znásobit ho může vaše neústupnost. Pomněte na fakt, že shoda je často dílem kompromisu. Když vítěz bere vše, může to uspokojit jen jeho, zatímco dohoda přinese dobrou míru všeobecné spokojenosti a jen špetku všeobecného zklamání. Týká se to práce, přátel, partnerů i dětí. V tomto týdnu mezi úterkem a čtvrtkem pravděpodobně obdržíte také zprávu, jejímuž smyslu nedokážete plně porozumět. Problém ale zřejmě nebude v Kozorozích, ale v  úmyslně nejasných formulacích zprávy. Nedělá z Kozoroha někdo vola? Rozhodněte se až poté, co obsah ověříte z minimálně dvou dalších, pokud možno nezávislých zdrojů. V žádném případě se neukvapujte, zcela jistě byste později litovali. A ještě něco: vaše barva v tomto týdnu je jasně červená, noste ji třeba v podobě šperku, stužky a nebo prostě ponožek – to je jedno – můžete tak do jisté míry odvrátit neblahé jevy a ztlumit nepříznivé vlivy.

11. VODNÁŘ

Vodnáři s vysokou pravděpodobností budou mít nejen energie na rozdávání. Je pravda, že z jejich pozitivního vyzařování budou mnozí méně šťastní čerpat. Síla, kterou jsou momentálně nadáni, může přinést mnoho dobrého, ale mohou jí dát i vysoce destruktivní charakter, jímž lze především ve vztazích natropit pěknou paseku. Od pondělí do středy hrozí spíš výron právě negativní energie. Buďte opatrní: můžete bolestivě zasáhnout i někoho, koho si vážíte a koho máte rádi. Slovo ve zlém vypuštěné nezachytí žádný radar a nesestřelí žádná raketa. Když dopadne, je pak už těžké věrohodně vysvětlit, že jste to mysleli dobře a nebo prostě jinak! Můžete se dočkat odvety… Pokud vás nutkavě pronásleduje představa, že jste se stali obětí křivdy, jste přetěžováni či špatně odměňováni, změřte pro jednou svou situaci údělem těch, kteří jsou na tom v nějakém aspektu hůř. Výsledek bude jistě důvodem k sebereflexi, tak nebuďte tak zoufale sebestřední. Pomožte a i vám bude pomoženo…

  1. RYBY

Ve dvanáctém znamení zodiaku – Rybách – nemohou daní zrozenci čekat zázraky. Ostatně v tomto týdnu jim nejsou hvězdy nijak zvlášť nakloněny. Pokud ovšem nebudou za zázrak považovat fakt, že ten jistě krušný týden nakonec přežijí. Množství úkladů, s nimiž se budou muset vyrovnat (a nakonec jistě i zdárně vyrovnají), totiž bude pro většinu mimořádné. Pondělí: Drobné zdravotní obtíže z počasí, zvýšené chybování v počtech. Úterý: z předchozího plynoucí finanční patálie, ztráta a nebo špatný obchod, nic dramatického, ale rozčilující a jistě otravné. Středa: příbuzenský nebo rodinný spor. V podstatě ale den může být pozitivní, protože pokud jde o konflikt s milovanou osobou, následovat bude i krásné smiřování. Čtvrtek: Něco na způsob trapasu a nebo ostudy. Vaší a nebo někoho, na němž vám zatraceně záleží. Bude se o tom mluvit ještě v pátek, kdy něco zapomenete a nebo zmeškáte, nikoliv osudově, ale rozhodně způsobem život komplikujícím. Celková otrávenost bude pokračovat v sobotu, takže nejlepší by bylo se zakopat dobrých pár sáhů pod zem. Proč ale hned tak černé myšlenky? Těmi vše činíte jen horší, než ve skutečnosti je. Zvažte nepopiratelný nedělní fakt, že stanete-li se středem společenského zájmu a pozornosti, nemusí to vůbec vyplývat z toho, že jste tak nemožní, ale právě naopak: počet fanoušků a fanynek celý týden tak nevybíravě osudem pronásledovaných Ryb a množství lidí přejících jim pocty je nakonec dokonale překvapí… Bude to příjemný závěr týdne, jež by ale jinak byl lepší, kdyby nebyl.

(Křestní jména účastníků Hry o budoucnost byla v zájmu anonymity a v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů změněna.)

– Nashledanou za týden. –