Horoskopy od 28-07-2008 do 3-08-2008

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Třicátý první týden: 28. červenec – 3. srpen

Situace: Nejen extremní teploty mohou vést k zvýšené nervozitě, únavě a možným špatným rozhodnutím. Venuše s Neptunem jsou totiž ve vzájemné opozici, což s přihlédnutím k působení dalších planet může vést ke komplikacím ve vztahové oblasti, k zašmodrchání zdánlivě jasných vztahů a znejistění stálosti existujících vazeb. Zamlžený pohled k němuž svádí pot stékající do očí vás může svést na nedobrou cestu. Pokuste se o realistické zhodnocení sebe i lidi v okolí: možná to nebude ve všem milé, ale ostříhá vás to možných budoucích zklamání či zmatků. Nicméně v razantních krocích se neukvapujte. Pozor dejte na silnicích i mimopracovních aktivitách.

    1. SKOPEC

Především Skopcům narozeným v prvním desetidenním období jejich znamení bude pokračovat dobrý rodinný čas a úspěchy v milostných aktivitách. Ani zrozenci z druhého dekanu si v tomto ohledu nebudou moct stěžovat, zrozenci z konce znamení v některých případech budou muset zvládnout zátěž, vyplývající z nevěry: není ale tak zcela zřejmé, zda vlastní a nebo partnera. Další znaky Beraního týdne nejsou tak strukturované a mají rysy spíš obecné: zdraví by jim nemělo přičiňovat žádné významnější starosti, snad mohou čekat jen drobné potíže z tropického počasí. S penězi si aktuálně zřejmě nepomohou, ale neměli by doznat ani nečekané ztráty – případná vyšší vydání půjdou zřejmě na vrub určité lehkomyslnosti, kterou prázdniny a dovolené někdy přinášejí. Dobře by si Skopci měli vést ve společenském styku. Poznají nové a zajímavé tváře? Zřejmě ano, ovšem pozor u opačného pohlaví (viz možná nevěra výše). V práci bude vesměs panovat pochopitelná letní ospalost. Klimatizace, respektive střídání teplot, může i přes vedra vést u některých Beranů k  typicky spíše zimním zdravotním problémům.

2. BÝK

Narozdíl od předchozích jakoby se v zaměstnání Býků někteří vedoucí snažili dohnat, co nestihli v předchozích týdnech a to bez ohledu na klimatické podmínky. Blaze těm, kdo si vzali dovolenou! Pokud jste v podřízeném postavení a máte na to, pokuste se nadřízeným vysvětlit, že s naštvaným týmem moc výkonní nebudou, pokud jste sami těmi neurotickými šéfy, přečtěte si řečenou větu ještě jednou, pomalu a pozorně. Nemá Měsíční Kočka pravdu? – Zdravotní stav někoho ve vašem okolí, před jehož vývojem jsme již varovali: zřejmě se zklidnění, netřeba se nervovat, stane se, co stát se má. Můžete v tom udělat něco navíc? Buďte milí a k přáním nemocného vstřícní jak to jen půjde, byť by zněla podivně. Ale hlavně mu naslouchejte. Bolí ho možná hlavně duše. – I doma se vztahy Býků konečně srovnají. Mohou však mít konflikty s dětmi. Mají-li v něčem názor prudce opačný, nerozčilujte se hned a přemýšlejte – možná mají pravdu. Když ne, neřešte spor křikem. Zkuste se dohodnout, třeba je i podplaťte, ale neustupujte. – Ve věci plánované pomsty, která vám v nedávné minulosti otravovala život, volte odpuštění. To není zbabělost, jak by se mohlo zdát. Takové řešení chce totiž určitou velikost.

  1. BLÍŽENCI

Pokud Blíženci stále očekávají slíbené osudové setkání, dost možná se právě velmi přiblížilo. V této souvislosti zvažte odpověď: Jste připraveni na Novoluní? Přijde v pátek. A víte, že somnambulové mohou prý na nulový měsíc reagovat podobně, jako na celý? Nejde o bloudění po střechách, ale o zvýšenou citlivost a nervozitu. Buďte k divně reagujícím lidem v okolí tolerantní, neboť nevědí, co činí. Mohou to být přitom ti, na něž čekáte! Příležitosti k oslavám ve vašem okolí  nekončí, nemají snad ani vážnější důvod, ale vyvolané jsou příležitostí, proto zřejmě nejste jejich ústředním tématem. Hybatelem však ano..- Jen pozor na alkohol, rozvazující jazyk. Nadměrná žvanivost vás může zradit. Povíte na sebe něco, co nechcete. I tady může být osudový člověk nablízku a vy ho jakýmisi bláboly ztratíte. To ovšem neznamená, že máte stát v koutě. Nejpravděpodobnější je, že ona osoba bude jako vy ze vzdušných znamení, tedy z Vah a nebo Vodnářů, vyloučen není ani Kozoroh ze znamení zemských. Tyto informace však berte jen jako signální, ANO vám řekne spíš srdce, než rozum…Možnost výhry nadejde ve středu, jistě půjde tentokrát o peníze. Nepouštějte se však do manuálních činností, které nejsou nezbytné: Mars v opozici s Uranem vás mohou zradit a něco pokazíte a nebo si způsobíte újmu!

  1. RAK

Někteří dříve narození Raci se dočkají pozitivního roztětí zadrhnutého finančního uzlu. Bude do značné míry neočekávané. Ti mladší asi problém vyřeší krátkodobou půjčkou, vybírejte však od koho a za jakých podmínek, vaše schopnost rychlé splátky bude zřejmě omezená a úrok by mohl rychle dosáhnout zhoubné výše. Těžko řešitelné však neznamená nemožné. Zkuste to jinak! – V práci nečeká Raky nic zvláště dobrého, co se atmosféry týče, ale lze svízel přežít do víkendu a v dalším týdnu již bude nepochybně lépe. Také pro Raky na dovolené to zřejmě z počátku nebude nic moc, ale vylepšení ovzduší do značné míry záleží na vás. Buďte – i když se vám nebude moc chtít – dobrým duchem společnosti. Víkend má znaky zázraků v sexuální oblasti, objevování a také nalézání. Páteční novoluní může být výzvou k půstu, jímž očistíme tělo. Pokud nebude absolutní, vyloučíme alespoň jídla smažená a ostrá a dáme si vždy, když to půjde, dvacet po jídle. Siesta tělu i duchu svědčí, v středomoří vědí, co činí a horko bude zřejmě skutečně středomořské. Dobře Rakům udělá i každodenní studená sprcha, protože na procházky v mírném dešti se spolehnout nelze, spíš na ránu kroupou do hlavy.

5. LEV

Pro motorizované Lvy má Věštírna nepříliš potěšitelnou zprávu: při pondělku a v úterý by měli věnovat zvýšenou pozornost řízení či stavu vozu, řešením je v případě možnosti jízdu odložit a nebo vzdálenost překonat jiným způsobem. A co takhle svěření volantu do rukou někoho jiného? Máte-li možnost volby, mezi náhradními šoféry upřednostněte Štíry či Býky, ale v podstatě je to jedno, nejlepší bude nevystrčit nos. Od středy aktuální nebezpečí na vozovce pomine, ale i tak se vyhněte hazardnímu chování v řízení všeobecně, ať už se jedná o auto, chod rodiny a nebo pracovní zařazení. Buďte svědomití až nudní – když jde, byť v přeneseném slova smyslu o krk, vůbec to neuškodí (jen ti, kdo přežijí, mají možnost si ztracená bláznovství v budoucnu vynahradit). Nebezpečí je značné, ale jeho míra záleží jen na vás. Už delší dobu Lvy pronásledující malátnost vyvrcholí v pátek. O víkendu je čeká zklidnění – využijte ho k upevnění osobních vztahů – láska je, jak známo, lék. O víkendu Venuše popřeje trvalejším vztahům, které nově rozkvetou.

  1. PANNA

Jak se vyrovnají některé Pannyhloubkovou analýzou horečně žitého vztahu, který jim v poslední době tak komplikuje život? Podle hvězd se jen velmi těžko srovnají s řečmi lidí okolo (někdy spíš podvědomě vnímanými), že by měli kontakt se vztahovou osobou omezit a nebo dokonce ukončit. Nicméně pokud ho načas omezíte, uklidní to kritiky a vám poskytne delší čas na to, projít si, kde jste udělali vy a kde druhá strana chyby. Jen tak se jím v budoucnu dokážete vyhnout, protože se zřejmě jedná o něco ukrytého hluboko v psychice. Pokud budete mít v tomhle jasno, neznamená to ještě, že byste měli o všem hned mluvit – ten čas teprve přijde. – Ve středu a ve čtvrtek jsou meziplanetární aspekty příznivě nakloněné cestování a nebo plánům na ně. Co naznačuje Merkur? Možný podraz. Kdo ve vašem bezprostředním okolí (spíš z rodiny, než z práce) o vás ví víc, než byste si přáli? Nevstupujte s ním do sporu, rozmíšky zahlaďte, usmívejte se třeba i křečovitě, snad po neděli napětí pomine. Mars ve vašem znamení radí: Buďte sebevědomí – máte ( s neznačnými omezeními) v podstatě na všechno, nač si jen zamanete!

7. VÁHA

Po zřejmém narovnání vztahů k blízkému člověku se četných Vah zřejmě zmocní všeobjímající nálada: budou milé na všechny strany, rozdávat úsměvy budou do okolí… a budou také při té příležitosti patřičně neopatrní. Váhy, vaši lásku k celému světu mohou nějaké ze své mrzké podstaty svině zneužít. Hrozí to zejména v práci. Dejte pozor, abyste od nich s velkorysostí zcela zbytečnou například nepřevzali odpovědnost za věci, jež nemůžete v žádném případě ovlivnit a které při bližším zkoumání a nebo v čase mohou začít i pořádně smrdět – byť na zkažené vůbec nevypadají. Předchozí řečené hrozí podle hvězd především zrozencům z prvního dekanu daného znamení. Ty ostatní spíš může potkat společenské znemožnění či jen obyčejná ostuda. Podle karet ovšem si finančně nečekaně polepší, protože se však zřejmě nejedná o výhru ani o dědictví, mohli by cosi nad očekávání úspěšně prodat – konkrétní věc a nebo jakási aktiva. Dobré dny v tomto směru mají být pondělí, úterý a pátek. V neděli se vystříhejte vínu a tanci. Celkově zohledněte klimatické šílenství a držte se (i obrazně) raději ve stínu…

  1. ŠTÍR

Pokud aktuální nesoulad v širší rodině skutečně přerostl v latentní stav, nelze, než to uvítat, protože otevřený konflikt by v momentální situaci byl pro Štíry pravděpodobně zhoubný. Nic v této věci tedy nečiňte – tak radí hvězdy. Ono nyní již zcela zjevné nepřátelství vyženěné krve pomine. Už brzy vás mohou potřebovat! Už brzy nejspíš sami přilezou! Až k tomu ovšem dojde (první signály ukazují na neděli) v žádném případě nedejte znát pochopitelný triumf. Mohli byste si popudit a odcizit přirozeného spojence a životního partnera (jejich krev). Štíři, buďte velkorysí. Pokud jde o sex, nebude-li zbytí a budete ho hledat vedle, dbejte úzkostlivě na utajení. Ale raději zvolte jiný způsob uvolnění nahromaděného napětí, které jinak může ještě před pátečním novoluním vyústit i v agresi. – A pozor na peníze. Nejedná se o varování před krádeží a nebo jinou ztrátou: bojte se možnosti vyloženě špatných investic.

Hra o Budoucnost“

ŽOFIE (Štír)

Po jedenácti týdnech setkáváme se s paní Žofií, jak již víme jedenašedesáticí a nejstarším účastníkem tohoto ročníku Hry. Karty o ní prozradily, že jedná o „osobu schopnou intrik a tedy za určitých okolností za bytost věrolomnou“. V podivném rozporu s tím bylo její hodnocení jako „dobračky“. Dnešní karty ji představují i jako citlivou ženu, která byla velmi fixována na svého partnera (jak ostatně prozradila již posledně karty v řadě Ohně). Proč Měsíční kočka volí minulý čas? Podle všeho s tímto člověkem Žofie již není. Ovšem nejednalo se zřejmě o nějaké osudové řešení tohoto svazku – nemoc, nehodu, násilný čin. Za ztrátu milované bytosti si zároveń podle karet do jisté míry může také sama. Budeme-li číst i pomocné karty, vychází nám v některých směrech banální příběh ne zcela rovného svazku s mladším mužem, který si našel jinou. Proč na základě karet hovoříme o Žofiině podílu na tomto konci? Ukazuje se tam vášeň a snad i určitá zvrácenost. Partnerův odchod nicméně znamenal trhliny v jinak nezlomném Žofiině sebevědomí a pýše. Bolí to, protože pořád se jedná o událost relativně nedávnou. V první fázi ji zlomila. Jak bude postupovat, když od posledně máme signály o zjevně „malých okolcích při vyřizování si případných účtů“? A jak se to všechno má k „věčné roli té druhé“, o níž hovořila řada Větru? Je zřejmé, že Žofie se postavení i majetku domohla vlastní pílí. Ostatně i vztah k mladšímu milenci byl do jisté míry odrazem majetnického vztahu nejen ke věcem okolo, časem se ovšem přerodil v hlubší vztah. Výsměch, který v této chvíli cítí, je zjitřený vnímáním prohry své koncepce. Žraločí praktiky které jí vycházely v podnikání, nefungují vůčihledně v osobní oblasti. Žofie, Měsíční Kočka nemyslí, že život je jen kolbiště, v němž jsou pouze vítězové a poražení, že se nejedná jen o bezohlednou soutěž, kde ten, kdo se dostane na zem, nemá už právo vstát. Nic není definitivní a zápor se lehko změní v klad a naopak – důležitá však je etika. Myslete na to, pokud snad (a karty by tomu mohly nasvědčovat) snujete pomstu.

9. STŘELEC

Z přetrvávající finanční nepohody si již Střelci v tomto týdnu přestali dělat hlavu (nebo by si ji měli přestat dělat), protože pochopili, že momentálně s ní nic stejně nesvedou. V tomto směru již pondělní probuzení povede Střelce k přehnanému a možná i hranému optimismu. Vaše upřímnost a rozšafnost, ale taky netečnost k výše představenému problému a jistá dávka chování zjevně na efekt, ubere na dobré náladě lidem kolem vás. Z vašeho domova se stane bojiště a nebo přinejmenším cvičák slovních potyček. Proč stále měníte své postoje a názory? Co tím maskujete? Pokud máte v nitru strach, hrozí, že v rodině budete mít tendenci se na všechny utrhovat pro maličkosti. A bude vám to zřejmě víc mluvit než myslet. Vadí to v posteli? Aspoň tam buďte upřímní! Mluvte s partnerem otevřeně o všem, co od sexu očekáváte a snažte se i vy udělat všechno, co mu nejen na očích vidíte. Není důvod se podceňovat, to se vám jen zdá, že Mars v Panně stojí proti vám? Budete navzdory všemu (zvláště jakýmsi vzpomínkám na dávné věci, které se nestaly) ve vynikající kondici, což vás může vybudit k činům novým, překračujícím mezi vámi a partnerem ustálené konvence.

10. KOZOROH

V desátém znamení hrozí Kozorohům nespokojenost. Nebude se jim od pondělka nejspíš chtít ani vstávat. Bude to zřejmě důsledek přetrvávajícího domácího nesouladu. Od středy se začnete probouzet z letargie. Částečně to bude dáno tím, že se budete muset rozloučit s někým z blízkých nebo známých, který se stěhuje, nebo odjíždí na dlouhou cestu. Je to cesta služební a váží vás k sobě citové vztahy? – Ve společnosti se setkáte s někým, koho jste neviděli roky. Pokud v druhé půli týdne snad Kozorozi přejdou od úvah k činům, budou nejspíš podobni příslovečným slonům v porcelánu. Protože vaše nové postoje budou pro okolí na hranicích přijatelnosti, může vás potkat ostrá (a to nejen slovní) výměna názorů. Pozor zvláště v rodině. Hvězdy vám ovšem přejí a tak se nenechte zviklat, neustoupíte-li, přinese vám to úspěch. To platí zejména pro vztahy s nadřízenými. Vaše vzpoura sice lidi naštve, ale nakonec vám dají zapravdu. U Kozorohů na dovolené přetrvává z nebezpečí uvedených minulý týden jen poštípání hmyzem. Také by si do vody měli brát k tomu určenou obuv, i v tomto živlu totiž hrozí bodné zranění (třeba mrtvý mořský ježek).

11. VODNÁŘ

Mars nenechává v klidu Vodnáře. Proč? Pokud ve zdraví zvládli možné problémy, jak upřímně doufáme spíše duševního krvesmilstva nebo užších fyzických kontaktů s nepokrevním příbuzným, mohou na sebe překvapivě nebýt hrdí. Jako by o něco přišli… Neblázněte: to, co se nestalo, bylo správné. V podání některých hvězdopravců jakoby hvězdy volají k slepé oddanosti instinktům. Je to ten nejjednodušší výklad. A navíc – je moc hezký a navíc tolik romantický… Lidé ho rádi slyší. Je ale správný? Nesdělují hvězdy zastřeně opak? Jen zvažte, jak by to na tom našem světě vypadalo! Vodnáři, jste-li zvyklí spoléhat se na intelekt, jednejte tak i v tomto případě. Pozor: od středy do pátečního novoluní se budete dostávat do situací, kdy si nebudete schopni vzpomenout ani na totální banalitu, bez nezměrného úsilí nenapíšete dopis ani esemesku – tak vám budou chybět slova. Dávejte si velmi pozor na to, co a jak budete říkat v kontaktu s užší rodinou, nepodřekněte se. A pozor na moc zvědavé sousedy. Víkend, kdy napětí poleví, bude dobrý k promyšlení a nastartování dlouhodobých projektů směřujících k finančním ziskům v budoucnu. Zmatky kolem sexu se nesnažit přebít nějakým alkoholickým úletem: jen vám bude špatně a tam, kde byste neměli, selžete jako třída.

12. RYBY

Jak jste se vyrovnali s nebezpečími v práci? Podle všeho bez ztráty kytičky, ono zřejmě nakonec nebylo tak velké, jak se před týdnem, jevilo. Pokud byla finanční ztráta opravdu významná, neměla by být dlouhodobá. Muži by měli dát pozor na rusovlásky, ženám naopak zřejmě kyne štěstí od mužů s nedostatkem vlasů. Jakousi nepříjemnost mohou Ryby čekat v úterý. Možná jste si před nedávnem opomněli vyzvednout dopis a aktuálně zjistíte, že na vás někdo podal žalobu. Půjde zřejmě o peníze – daně, pojistku, nějaké zmeškané splátky… Ovzduší bude celý týden zmatené, dupněte na brzdy, ono se nic nezboří, když si dáte dlouhý popel – jste-li toho ovšem schopni: jinak můžete očekávat zdravotní poruchy způsobované zpravidla stresem a špatnou životosprávou a Měsíční Kočka jistě nemusí připomínat, že se jedná o puncované zabijáky. O víkendu si užijete se svou intuicí: dopředu odhadnete, kdo je za dveřmi, kdo vám za chvíli zavolá či podobné věci. Ryby by tuto nečekanou schopnost neměly předvádět jako ve varieté, ačkoliv potlesk shromážděných přátel nebo rodiny bude po náročném týdnu jistě lákavý. Využijte času přejícího kouzlům v posteli…

Na přání hráčů o budoucnost, případně jejich partnerů, jakož i v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, jsou veškerá použitá křestní jména změněna.