Význam – písmeno B

Balbína – Umí velmi barvitě vyprávět, je dobrým řečníkem. Díky tomu bývá dobrým moderátorem nebo hercem. Je pracovitá, pozdě si zakládá rodinu, ale pak se o ni pečlivě stará.

Barbora – Je nezávislá a hodně citlivá. Zajímá ji umění a společenský život, ale velmi si váží pohodlí. Je sebejistou perfekcionistkou. Vždy je loajální vůči kolektivu, stojí si za svými názory, ráda řeší složitější problémy. Ráda cestuje a hodně čte. Mívá různá umělecká nadání, ale musí je objevit někdo jiný. Nemá ráda když se komukoliv ubližuje.

Bartoloměj – Žoviální, výtečný kamarád a srdce libovolné společnosti. Občas trochu nezodpovědný, k životu přistupuje s jistou elegancí. Velmi energický, v krizových situacích dokáže najít nikým neočekávanou sílu.

Beáta – Ke všemu přistupuje s vážností, ale má silný temperament. Občas ráda rozkazuje, ale dokáže také naslouchat jiným. Velmi si váží klidu a v životě se řídí spíše citem. Má ráda přírodu a cestování, proto i nevysedává moc doma.

Berenika – Je dobrým člověkem, kterému může každý věřit. Většinou bývá velmi silně nábožensky založená. Její životní zkušenosti jsou poučením pro jiné. Ráda pomáhá svému okolí. Své děti učí prací. Názory mívá konzervativní, ráda čte, v oblibě má klasičtější umění.

Bernadeta – Je nábožensky založená, život z velké části věnuje charitě. Snaží se žít velmi skromně a vše co má navíc se snaží nabídnout potřebnějším. Nerada se vdává, cení si vlastní svobodu.

Bohdan – Má vyrovnaný charakter. Má rád svůj klid, cesty do přírody a dobrou muziku. Různé neúspěchy ho nedokážou odradit, vždy jde jasně za svým cílem. Pokud se mu podaří získat nějaký důležitý post, tak je velmi šťastný a začíná pomáhat svému okolí. Má o sobě vysoké mínění.

Bohumila – Je ráda, pokud má stále hodně práce a to pokud možno nějaké významnějsí. Je loajální vůči přátelům a tolerantní. Své myšlenky před okolím skrývá. Občas bývá hádavá.

Bohuslav – Je ambiciózní a pracovitý a zároveň je altruistou. Touží po tom, aby byl ceněn jako dobrý manžel a otec, schopný výborně vychovávat své potomky. Stává se dobrým učitelem. Celý život na sobě pracuje, zvláště nad pedagogickými schopnostmi. Na svět kouká s jistou zlomyslností, ale nemyslí to špatně.

Boleslav – Je rád, když se o něm hodně mluví. Rád pomáhá jiným, zvláště své rodině, ale nejen proto, že ho někdo pochválí, ale i pro vlastní potěšení nebo jen tak pro zábavu. Má hodně pochopení pro slabosti jiných lidí a dokáže odpouštět. Občas bývá zlomyslný.

Božena – Žena s tímto jménem bývá často závislá na jiných lidech, je ráda, když jí okolí rozmazluje a někdo ji za ruku vede veškerými zákrutami života. Ale když ji potká samotnou nějaká složitá životní situace, tak jako mávnutím proutku se dokáže změnit a výborně si poradí. Sice má ráda děti, ale domácnost jí moc neříká.

Bronislava – Je dobrým organizátorem. Spoléhá se hlavně na své vlastní síly, které dokáže výtečně odhadnout. Je energická, analyzuje chování své i svého okolí. Ne vždy drží slovo.

Brygita – K životu přistupuje hlavně z morálního hlediska a k dnešní době a jejím nešvarům je velmi kritická. Dokáže se velmi rychle rozhodovat, je citlivá na všechny změny ve svém okolí. Sice výborně rozezná, jaký kdo má charakter, ale moc jí to nepomáhá, protože je impulzivní. V důležitých momentech je velmi rozhodná. Má ráda cestování, ale nerada při něm navazuje nové známosti. Když se vdá, tak je věrná.