Horoskopy od 09-02-2009 do 15-02-2009

 

Týdenní horoskopy

z Věštírny „Měsíční Kočka“

sedmý týden: 9. – 15. únor

Situace: Slunce, které je ve Vodnáři, se v pondělí dostane do jedné přímky se Zemí a Lunou. Z toho plyne, že Úplněk by pro citlivější jedince (stejně jako jeden dva dny před i po termínu) mohl být docela dramatický co do skutků, a též do určité míry zdravotně problematický (migrény, kolísání krevního tlaku, psychická nevyrovnanost). Pozice planet nakonec dramatickou situaci zvolna zklidní: Merkur bude až do soboty v Kozorohovi, pak přejde do Vodnáře, změna může být kritická pro žárlivce. Možná to má něco společného i se svátkem svatého Valentina, na který si již květináři vyhrnují rukávy, nicméně zesílený útok marketingových odborníků na naši kapsu a peněženky s hvězdami nesouvisí… Ve Vodnáři budou také Neptun, Mars a Jupiter, takže obecně by týden neměl být nakloněn dlouhodobým finančním operacím, spíš bude třeba dát pozor, abychom nepřišli o práci a nebo si nepohoršili. Venuše se bude nacházet v Beranu, Uran v Rybách. Pluto je v Kozorohovi – ve smyslu dalších znamení to znamená pokračování myšlenkové aktivity a tvůrčích nápadů, jejichž naplnění však Saturn couvající v Panně dvakrát nepřeje.

1. SKOPEC

Berani by spíš než do posilovny měli zamířit do knihovny. Prostě síla svalů je může zradit a také na šikovnost v dílně bychom si nevsadili, zatímco jejich intelektuální aktivita i výkony budou udivující. Navíc se mohou dozvědět věci, které ne sice obratem, ale v střednědobém horizontu nějak zpeněží. Zisk z téhož důvodu a též s odkladem lze čekat i v práci, možná však bude mít podobu nikoliv hmotnou, ale morálního zadostiučinění. I pochvala potěší. S blízkými mohou bez zábran Skopci plánovat i dlouhodobé aktivity. A nebojte se a nedržte se zbytečně při zemi: létat je tak snadné… Ve středu nelze vyloučit problém. O radu požádané karty signalizují nějaké dopravní potíže – jste-li řidiči a nemusíte, raději snad ani nevyjíždějte.

 

2. BÝK

Četní Býci budou v daném týdnu až proklatě vnímaví k chybám lidí ve svém okolí – pokud si negativní hodnocení nechají pro sebe, budou se trápit a užírat k nesnesení, když je ventilují, nejspíš upadnou na ústa (a oni asi jazyk za zuby držet nedovedou – alespoň v tomto případě, jenž je pastvou pro klepny). Hvězdy důrazně doporučují mlčet a nebo při volbě slov ostražitou míru a uvážlivost. Zdá se, že s penězi na tom nebudete nejhůř a že si dokonce poněkud vyhodíte z kopýtka – možná na cizí účet. Bude s tím mít něco společného svatý Valentýn? Také zde v Měsíční Kočce nevíme, zda ten dárek dáte a nebo dostanete. Popravdě řečeno: moc vás v druhém případě nepřekvapí…, ale radost vám udělá náramnou.

3. BLÍŽENCI

Co je to s vámi, milí Blíženci? Vy, zpravidla tak vůči lidem v okolí otevření, se halíte pláštěm tajuplnosti? Je to jistě zajímavé a budí to logicky zvědavost a zájem. Nevyplývá situace však především z vaší momentální rozkolísanosti, nesmělosti a ztráty sebevědomí? Proč s ní ale trpíte? Nemáte důvod, všechno jsou to jen důsledky špatných tělesných šťáv. Chtělo by to jednoduchý a hlavně pravidelný jídelníček, víc spát a trochu pohybu. Vyrovnejte se co nejrychleji sami se sebou! Samota je dobrá, procházky v přírodě jsou dobré, mírný půst je dobrý a dobré jsou vydatný pitný režim. To by bylo, abyste se z té krize během týdne nevyhrabali. Jestli i pak budete tajnosnubní, půjde již z vaší strany o fajnovou hru a ne o křeč a sebeobranu.

4. RAK

Kdo ví, bude-li to mít co společného se zavlečeným svátkem (ale nic proti němu, každý důvod dát nebo dostat květinu je přece dobrý), ale i pro Raky tento týden nechť je plný lásky a pozitivních vztahů vůbec. Konec konců, za každý úsměv buďme vděční, ať už důvod k němu přišel odkudkoliv. Jen kdyby si na tom jako obvykle v první řadě nechtěli namastit kapsy nejroztodivnější obchodníci, od kramářů po obchodní řetězce. Tenhle diktát konzumu je rok od roku tvrdší: kdo nedostane „srdíčko“, aby si pomalu hodil mašli. Jak ale již Měsíční Kočka řekla, dík za každý den, kdy na sebe budeme slušní… Dobré věci také nechodí osamoceně: i jinak milé kontakty vám dost možná perspektivně dopomohou k zvýšení platu či zisku. Ve sféře milostné nepůjde o nová dobrodružství, ale zkvalitnění existujících vazeb. Přesto můžete doznat v posteli překvapení.

 

5. LEV

Týden Lvů bude zřejmě podle hvězd prosycen nedůvěrou: k lidem v okolí a samozřejmě i naopak. To rozhodně není stav příjemný, ale může přinést i dobré plody. Když se totiž na lidi v okolí podívají Lvi podezíravou lupou, někteří z nich zřejmě nebudou zdaleka tak nezištní, přející a přátelští, jak se dosud velkorysým Lvům mohlo zdát (v běžné řeči se to nazývá kurva, převlečená za kamaráda, ale může jít i o lidi prostě nepevné, na něž by nebylo dobré se plně spoléhat). Podobná inventura není sice příjemná, ale jednou za čas je dobré změřit (pokud to jde) kdo je kdo – Lvi tak neskončí jako Jánošík a v budoucnu se jistě vyhnou lidem vždy hotovým radostně jim nasypat pod nohy hrách.

 

6. PANNA

Nebude to pro Panny zřejmě lehký týden, ale ve výsledku bude úspěšný: zvláště pokud zrozenci z pod tohoto znamení prahnou po kariéře, zřejmě v tomto směru postoupí o důležitý krok. Cosi napovídá, že to může být přes postel. Někdo příjemné spojí s užitečným a někdo prostě zatne zuby. Ukazují se ovšem možné problémy s krevním tlakem, snad v důsledku pondělního úplňku a zatmění. Saturn v Panně couvá, buďte proto opatrní, nicméně omezovat se nemusíte. Rada, která je zdánlivě v rozporu s milostnými výboji: jezte česnek… a pijte pivo s bobkem, jezte bedrník, nebudete stonat, nebudete mřít, jak praví stará píseň. Jarní záchvaty počasí nic neznamenají, nebuďte však smutní, konec konců je únor teprv v polovině…

7. VÁHY

Zdá se, že Valentýnské oslavy zasáhnou některé Váhy skutečně osobitým způsobem: v podivném rozpoložení se dají na charitu. Příliv všeobjímající lásky k celému světu (ale hlavně k tomu třetímu) vrhne část jejich hmotných rezerv do náručí humanitárních organizací, vyloučena není ani adopce na dálku. Vzhledem k datu je to trochu neobvyklé, zpravidla jsou podobná ušlechtilá hnutí mysli spjata s Vánocemi nebo velikonočními svátky. Ale je to hezké. V duchovním povznesení přehlédnou Váhy velkomyslně i možné ústrky v práci a v podstatě dobromyslné posměšky přátel. Duha soucitu téměř buddhistického se klene nad celým jejich týdnem. Aktuálně nemají Váhy svou planetu a karty napovídají možný rodící se milostný problém.

8. ŠTÍR

Co říci k informaci z hvězd, že Štíři mohou v krátkosti přijít k dobrým penězům? Pro některé to bude slušný startovní kapitál k podnikání. Jiní aspoň zalepí dluhy. Investovat by však měli Štíři s rozmyslem, a s rychlým odevzdáním nečekaně nabitých peněz by měli nespěchat. Krize na jednu stranu nabádá k opatrnosti, na druhé jsou možnosti investic nebývalé – vše ovšem bez záruky, protože nikdo není schopen realisticky odhadnout, kdy to všechno skončí. Hvězdy nejsou optimistické. Dobré rozhodnutí učiní lidé narození v první dekanu znamení – nebude se však týkat hmotných statků, ale osobních svazků. Že by nějaké svatby na obzoru? Blahopřejeme!

 

9. STŘELEC

Pohyb Měsíce upozorňuje Střelce, že váhu let poznají v kříži a na hybnosti. Pokud mají být jejich svaly plně funkční a výkonné, měli by jim poskytnout dostatek hořčíku, a to třeba ve formě mexických fazolí či fazolového salátu. Stačí fazole namočit, uvařit, scedit a smíchat s nasekanou cibulí, olejem a nebo majonézou. Osolit. Podle chuti lze okyselit citronem, ochutit pepřem, vorčestrem, fantazii se meze nekladou. Fazole pomohou svalům, nicméně nerozptýlí v tomto týdnu mimořádně hloubavou koncentraci Střelců. Je zaměřena dovnitř, k podstatě – jen pozor, aby nevedla k úvahám až příliš sebestředným (nemáme na mysli záchvaty přepjatého narcisizmu). Velká legrace s vámi celý týden ani podle karet zrovna nebude, ale ve většině případů nakonec obnovíte poněkud rozechvělou rovnováhu.

 

10. KOZOROH

Co chystá týden Kozorohům? Eros jim zřejmě bude přát. Budou dobývat a budou dobýváni – obé úspěšně. Na hmotné stránky života si také nebudou asi muset stýskat. V práci je čeká konflikt, který však s přehledem ustojí. V oblasti společenské nezazáří, ale ani si neuříznou ostudu. Jen pozor na důsledky Luny v úplňku: čas čekání na změnu jejich siločar je zpravidla nervózní a může ve středu a čtvrtek jinak vyrovnané a názorově pevné Kozorohy se všemi z toho plynoucími důsledky pěkně rozhodit. Zdravotně je v sobotu čeká kritický den se škálou nebezpečenství skutečně přepestrou – od banálních nachlazení, přes infekci, až k velmi komplikopvaným tříštivým úrazům.

11. VODNÁŘ

Pro Vodnáře přinášejí Měsíční Kočkou tomuto znamení vyložené karty varování týkající se vlivu na dolní končetiny. Takže pozor na prasklé paty, bércové vředy, kuří oka a křečové žíly, případně jejich zánět. Lyžařům dokonce hrozí zlomeniny. Jen ten, komu se zapalují lýtka, může být rád. Obecně dbejte na zvýšený přísun vitamínu C, stahujte si křečáky punčochou či obvazem a večer nohy sprchujte studenou vodou a odkládejte na stůl jako v Texasu. Neuškodí ani oddat se očistnému půstu. Jinak buďte opatrní na peníze, neutrácejte za věci, které nepotřebujete a vyhněte se sázkovým kancelářím i hracím automatům. Risk ovšem vyjít může: v lásce! A karty upozorňují na člověka v zeleném – v přeneseném slova smyslu a bez ohledu na módní změny se podobná karty vykládá jako uniforma, v širším slova smyslu též coby státní zaměstnanec. Setkání či jednání s ním bude důležité, ne však zřejmě milé, naše Věštírna proto radí ostražitost.

12. RYBY

Zrozenci z pod znamení Ryb s největší pravděpodobností budou mít tento týden štěstí (byť relativní) ve finančních otázkách: a to ať už se to týká podnikání nebo zaměstnání. Nenaleťte ale sladkým tónům finanční vábničky v případě změny zaměstnání: platí staré sliby se slibují, bláznil se radují. Proto tento týden žádná definitivní rozhodnutí – pokud je tedy rozhodnutí na vás! Čím víc bude potenciální obchodní či pracovní partner naléhat, tím podlejší zradu čekejte. Pozor na krok do tmy, chybí vám relevantní informace. Nic nehoří a za týden budete mít pro rovnoprávné (a zřejmě úspěšné) jednání lepší předpoklady. Nekonfliktní a příjemné bude setkání s přáteli ve čtvrtek či pátek, v neděli si však se společenskými aktivitami dejte pohov a očistěte tělo od toxinů koupelí, lehkou stravou a pitnou kúrou nejméně dvou šálků meduňkového odvaru.

Věštby jsou jen nápověda, co bude, záleží především na každém z nás! Nashledanou za týden… a nebojte se Úplňku a užijte si Valentýna.