Horoskopy od 15-06-2009 do 21-06-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Dvacátý pátý týden: 15. – 21. června.

Situace: Měsíc v tomto týdnu projde Rybami, Beranem a Býkem, takže počáteční nejistoty a zmatení se sice kolem středy zmírní, ale na sklonku týdne opět smíšené pocity spojené s nerozhodností zesílí. Slunce vstoupí do Raka v neděli a nám začne léto. Znamená to také nejdelší den a nejkratší noc v roce – využijte ji, není moc času! V pondělí se Jupiter stane retrográdním, čili zdánlivě změní směr svého nebeského putování a začne couvat. S tím se někomu mohou nabídnout zisky nečestnou cestou. Stojí vám za to ztratit o sobě (možná navždy) dobré mínění – když už na to, co řekne okolí, pohrdavě kašlete? Nevtahujte ruku po snadném zisku, jenž vás zatíží jinak. Jupiter je planetou Štěstí, ale měli bychom mu pomoct. Napovídá to ostatně i Neptun, který pro změnu couvá ve Vodnáři. V hledání Štěstí se proto můžeme spolehnout na intuici, může nám správně napovědět! V retrográdním pohybu v Kozorohovi pokračuje i Pluto…, takže i na společenské scéně se zase zablýskne, i když lidé víc myslí na léto, než na handrkování svárlivých politiků.

Dobré hvězdy, dobré karty a dobrý týden!

  1. SKOPEC

Nejlepší by bylo odejet: zatímco povinnosti pracovní Berani v daném týdnu bez fanfár, ale převážně vcelku uspokojivě zvládnou, na domácím poli bude situace složitější, a to především v důsledku na rozumu neopřené přehnané výřečnosti. Dejte proto pozor na to, co, komu a jak sdělujete – ale také komu nasloucháte. Nechovejte se jako sloni v porcelánu. Paseku může nadělat jak nablblé žertování, tak slova puštěná zdánlivě do větru. A dejte pozor na i nechtěně agresivní tón… Hlavně ženy by měly ovládnout chuť stavět všechny do latě. Největší újmu sami sobě mohou způsobit Skopci z posledního dekanu – tedy narození mezi 14. a 21. dubnem. Trhliny ve vztazích nezalepí ani možné nečekané příjmy – naopak.

2. BÝK

Býci se mohou vcelku spolehnout na přízeň hvězd v první polovině týdne. Týkat se bude všech sledovaných oblastí – jakoby pokračovaly minulé úspěchy setrvačností až bezmála do čtvrtka, kdy se přízeň osudu zalomí. Signálem může být sice nezaviněný, ale razantní spor, ústící naštěstí do ztracena. Ale pozor na Merkura: podepíše se na vaší výkonnosti především roztržitostí, pro niž dost možná budou mladší Býci trochu k smíchu a starší ročníky k politování. Na sklonku týdne si i vy dejte pozor na jazyk. Platí téměř to samé, co u Beranů, v pátek nejen na domácím kolbišti, ale navíc i v zaměstnání či ve škole. V tomto čase se ani příliš nesnažte dát věci do pořádku erotickými hrátkami, v nichž mohou mnozí shořet jako papír.

3. BLÍŽENCI

Ačkoliv ještě v minulém týdnu sami sebe Blíženci nevnímali příliš pozitivně, aktuální bilanční stav je nyní dokáže povznést nad každodenní pinožení. Dosavadní výsledky mohou totiž ocenit jako vcelku uspokojivé… I ze strany těch druhých se vám dostane uznání, pochvaly a v některých případech dokonce poct. Na ty ovšem pozor – kdosi jimi může elegantně naznačovat, že v nejlepším je dobré přestat. A starší ročníky slavící narozeniny by se měly zamyslet: není to konec konců docela dobrý nápad? Opravdu nejste nepostradatelní! Blížencům s uměleckými sklony přinese týden dobrou inspiraci. Ovšem hvězdy se bojí o stav peněženky či konta Blíženců. Pozor na prachy! Neskočte na lep podvodníkům. Toto varování, za nímž také stojí podle některých hvězdopravců především Jupiterův vliv, má dlouhodobý charakter a potrvá do září.

  1. RAK

Dalšímu znamení (tento týden je to jako epidemie) – a to Rakům – vysílají hvězdy varování před velkou upovídaností. Budete ohrožovat sebe i okolí nikoliv pěstí či silou myšlenky, ale jazykem – zkrátka i vám to může moc mluvit! Jen nečetní budou tomu, co říkáte, také rozumět…, ale nebude to jejich vina. Neobhájíte, co zastáváte. Nemusíte-li v tomto týdnu vstupovat do veřejných debat a nebo se dopouštět zásadnějších projevů, obloukem se jim vyhněte. Zdánlivé vítězství ve sporu může být, až souvislosti posluchačům dojdou, Rakům i labutí písní… Též v soukromí si počínejte obezřetně. Přišel čas smíru a narovnání, nepokažte proto dlouho očekávané chvíle zbrklostí. V sexu buďte spíš solidní a konzervativní a nikam nespěchejte.

  1. LEV

Od pondělí do středy bude Luna procházet znamením Lva, což bude mít dopad na srdce a krev těchto zrozenců. V daných dnech zkuste opravdu spát doporučených osm hodin, což se může ovšem vzhledem k teplotám ukázat jako nereálné. Vyhledejte chladné místo, ale neodpočívejte v průvanu. Jižní národy ctí čas siesty, a i vy si alespoň o víkendu dejte po obědě dvacet – prostě se trochu v tomto směru rozmazlujte. S povalováním to ale nepřehánějte: rychlá chůze třeba navečer či ráno posiluje srdíčko i oběhový systém. A také pamatujte, že kdo se směje, vyhrává… a uzdravuje sebe i okolí. I pro vaši pohodovost a přesto razanci v jednání vás ocení nedávno navázaný kontakt. Pěstujte ho – bude brzy užitečný. V dobré kondici lépe zvládnete zátěž, která vás zřejmě v práci čeká. Pozor: hvězdy Lvy velmi vážně varují i před možnou svízelí rázu příbuzenského (blíž není specifikováno).

  1. PANNA

Hvězdy Pannám slibují tento týden přímo galaktické erotické zážitky, jež však – jak připodotýkají – mohou, ale nemusí mít sexuální charakter. Na své si přijdou náznaky a vybujelá obraznost a vyvrcholení, ač bude zřejmě spíš rázu duchovního, ukáže se být dokonalé… Ještě trvá příznivé období pro odkládaný chirurgický řez, jímž můžete vyřešit vleklou svízel v rodině či práci. Netýká se peněz, tam hvězdy radí Pannám zdrženlivost. Ale pozor na vztahy k okolí: vaše hvězda hrozí omyly a zmatky v komunikaci, datech, místu i čase. Nespoléhejte na děravou paměť – používejte diář. A řízněte jen dvakrát vyměřené! Společensky Pannám pokračuje nadmíru příjemné byť vyčerpávající období pololetních večírků, oslav a setkání: zdravotně ohrozí především hlavu a žaludek, může však v případě obzvláštní nevázanosti zatížit i svědomí.

7. VÁHA

Pro Váhy by v druhé půli tohoto týdne mělo být prvořadé pozornost věnovat rovnováze tělesných tekutin a celkovému čištění našeho organizmu od více či méně jedovatých vlivů, působících na ledviny, játra i vyměšování. V podvečer je dobré vypít nějaký močopudný prostředek (ne ale kávu). Čaj z bílé hluchavky tento úkol splní a zároveň působí preventivně proti infekcím. Pitný režim si žádá šálek odvaru z přesličky dopoledne a také nějakou dobrou vodu v množství nejméně půltřetího litru během dne – ve většině domácností má voda z kohoutku stejné a někdy i lepší hodnoty, než balená. Ledvinám svědčí i večerní masáž chodidel po koupeli. A hlavně klid: nic se tento týden nestane tak strašného, aby nebylo možné nad tím máchnout rukou, a to navzdory tomu, že příliv drbů a pomluv, které vás zasáhly v nedávné době, podle všeho vyvrcholí… Pokud se dostanete k jejich původci, nechte ho zatím běžet. Váš čas teprve přijde.

  1. ŠTÍR

Jak vypadá týden Štírů? Hvězdopravci mužům věští sebezpochybňující nálady a ženám naopak nezpochybnitelnou snahu upozornit na své kvality. Pozor však na jedno: pochybnosti o sobě jsou do určité míry zdravé, ale důraz na vlastní nezpochybnitelnost může svědčit o opaku a skutečné slabosti v kramflecích. Bez advokáta neprojednávejte nic o penězích nebo realitách. K ničemu se ani v morální oblasti nezavazujte. Jakékoliv podpisy odložte. V  drobné lapálii, která nebude mít finanční charakter, se budete moct spolehnout na pomoc přítele či přátel. Pozor: v případě nástupu dovolené třikrát zkontrolujte pas, jízdenky, letenky, peníze, a jedete-li autem, nezbytně i jeho technický stav jakož i nastavení mobilu… V případě školního výletu stále přepočítávejte žáky. Sféra milostná bude Štírům svrchovaně nakloněna.

9. STŘELEC

Co doporučit Střelcům? Otřepou se po zdravotně problematickém období, jímž z většiny prošli nepoznamenaní, s výjimkou těch, kdo doplatili na zvýšenou lomivost kostí. Nezanechávejte však jistě otužování a rozumné zatěžování organismu především procházkami a plaváním. V pondělí a úterý může některé z vás potkat intenzivní krátkodobé milostné poblouznění. Středu charakterizuje, že předchozí děje odezní bez zhoubných vlivů a přes sílu zážitku budou rychle zapomenuty. Čtvrtek zas zmar v práci, naštěstí nikoliv fatální. Astrologové za problémy těchto dnů vidí couvající planety, Měsíční Kočka spíš sází na vaši dlouhodobou nespokojenost a snahu něco se sebou udělat. V pátek to ovšem nestihnete a víkend proběhne podle ustáleného rodinného (i sexuálního) vzorce. Umírněné množství dobrého jídla, slušné víno a květiny by mohly zajímavě roznítit vaší fantazii.

10. KOZOROH

Problematický týden slibuje nebe tentokrát Kozorohům: a za všechno může podle všeho fakt, že rozumová planeta Merkur je nutí mudrovat nad věcmi, které jdou samy. Provázet vás budou omyly a nedorozumění i věčný strach, že právě vy něco popletete. Hrozí též příslovečná srážka s blbcem. Již před týdnem karty varovaly před projevy slabosti s možnostmi střetu s kýmsi nejpravděpodobněji z rodiny. Můžete se dočkat pořádné podpásovky… Proč vás ale trápí peníze? Máte jich obstojně a ani v dohledné době podle všeho nezchudnete. Takže pozor: se zbytečným škudlením budete mít sice nejen plnou portmonku, ale nejspíš také pořádné žaludeční vředy.

11. VODNÁŘ

Ve většině budou Vodnáři na těle i na duši takoví rozlámaní, což je v jistém smyslu pokračování stavu uplynulého týdne. Měli by se vyznačovat váhavostí a nerozhodností. Ale: nic z toho, co si myslíte, že musíte rozhodnout a co vás znejišťuje, ve skutečnosti teď a tady nemusíte – to soudí naše Věštírna zřejmě na rozdíl od jiných astrologů. Nenuťte se proto do ničeho, protože ze strachu, že uděláte chybu, ji skutečně můžete udělat. Užívejte nastávajícího kalendářního léta. Heslo: Obnovte růst z pokory stále platí! A věnujte se přitom nezávazným hrátkám s libými osobami opačného (jak kdo) pohlaví – k obapolné radosti zúčastněných, samozřejmě!

  1. RYBY

S týdnem se za nás všechny rozloučí Ryby: podle hvězd jejich akcie nadále rostou – ty skutečné, hovořící o hmotném zázemí, i ony obrazné, které vykreslují váhu jejich osobnosti v rodině, lásce nebeské, mezi přáteli i na pracovišti. Z toho ovšem zpravidla plyne i zvýšený počet lidí, kteří by si vás rádi osedlali, využili vás a nebo s vámi jakkoliv manipulovali. U vás tomu jinak není. Varujte se proto cokoliv rozhodovat pod nátlakem a nebo v křeči. A nehádejte se s nikým: budete mít sice skoro jistě pravdu, ale zároveň vám budou chybět relevantní argumenty… Počkejte si! Očekávané důkazy jistě brzy přijdou (ale ne samy), a vaše takto podepřená výmluvnost pak bude přímo oslnivá.

Pamatujte: Náznaky hvězd a nebo nahodilé svědectví balíčku karet nepřináší návod na život, ale může nabídnout prostor naší osvobozené představivosti.