Horoskopy od 08-06-2009 do 14-06-2009

 

 

Týdenní horoskopy

z Věštírny „Měsíční Kočka“

Dvacátý čtvrtý týden: 8. – 14. června.

 

Situace: Protože Slunce v Blížencích stojí v aspektu harmonie nejen na Jupitera, ale i vůči Neptunovi a Chironovi ve Vodnáři o nápady i činy mnohdy překvapivé nemusíme mít nouzi. Chtělo by to ovšem zároveň větší míru empatie, protože jinak se nevyhnete silovým řešením ke škodě vaší i blízkých či spolupracovníků – a bez nich jste nic. Měsíc couvá ze Střelce, přes Kozoroha a Vodnáře do Ryb, takže stesk může střídat energeticky vydatné období, následně jistý konservatismus a nakonec poněkud unylá a roztoužená romantika. Aspekt Urana není právě souladný: síly ovšem mohou působit i dovnitř a rozkolísat vaše jistoty, Uranův dopad směrem ven dokáže být velmi bořící. Je to dobré tam, kde dokážete pohnout se „zabetonovanými“ situacemi a vztahy, jinak se spíš tlumte a neprohlubujte bolest druhých. Ještě celý tento týden bude Merkur v Býku, opustí ho v neděli, Neptun je retrográdní ve Vodnáři stejně jako Pluto v Kozorohovi.

 

Náznaky hvězd a nebo nahodilé svědectví balíčku karet nepřináší návod na život, ale může nabídnout prostor naší osvobozené představivosti.

 

 

  1. SKOPEC

 

Rozhodně na sklon k panovačnosti by si měli dát pozor Berani. Protože budou po celý týden mít snahu honit více zajíců najednou, může se jim stát, že si znepřátelí kde koho a přitom nedosáhnou ničeho. Od středy přijde čas nových projektů a plánů, týkající se zaměstnání (šilháte jinam a nebo vám někdo hází lano?). Je ale rozumné v dnešní rozkolísané situaci pouštět se do takového dobrodružství? Rozhodně je ale rozumné, pokud jsou pověsti o nevalné ekonomické perspektivě vašeho podniku podložené, jiné možnosti zkoumat. Proč by proboha měli šetřit zrovna vás? S tím souvisí i fakt, že od středy mohou nastat i jiné okolnosti v termínu a místu předpokládané dovolené. Budou to ale změny k lepšímu? Navzdory všemu zdá se, že ano. Z peněz se moc nevydávejte, na hýření přijde rozhodně lepší čas, jen pokud by šlo o úvěr či hypotéku na bydlení neváhejte, v tomto směru nejspíš bude ještě hůř! A nová milostná dobrodružství? Naskýtají se sice lákavá a relativně možná, i vaše karty však radí: NE!

 

2. BÝK

 

Nejprve k restům z uplynulého týdne: uklidnila se již střeva, žaludek a nebo žáha? A jak se vám nyní jeví možná příbuzenská šlamastika? Obé je jistě v pořádku a nebo alespoň na správné cestě. V první půli týdne mohou Býci čekat značnou citovou nevyrovnanost. Stáhnout by se proto měli spíš do sebe, aby neuštědřovali rány lidem, které milují, a sami též nebyli byť nechtěně dík zvýšené senzibilitě zraňováni. Pozor, na charitu můžete neuváženě vydat obnos, který by vás později mrzel, neboť je nejisté, zda nepadne do rukou šikovným obchodníkům s bolestí a cizím utrpením. Od čtvrtka do soboty včetně máte vynikající příležitost s úspěchem realizovat něco dávno odkládané. Není jasné, zda to souvisí, ale v oblasti milostného vzmáhání budete nadáni fantasií a vysokou vzrušivostí – využijte proto svůj čas naplno!

 

3. BLÍŽENCI

 

Nastydlí Blížencí se pomalu dají dohromady s výjimkou těch, jimž nemoc sedne na prsa. Ono i počasí se konečně zlepší. Nicméně běh Měsíce ovlivní právě činnost vašich plic, průdušek a vůbec dýchání, myslete na to, šetřete se a proveďte sanační opatření: nejjednodušší je soustředěné pomalé a hluboké třístupňové dýchání (břicho, prsa, klíční kost) alespoň dvakrát po pěti minutách denně. Protože dotyční zrozenci budou postiženi mimořádnou roztěkaností, neměli by se v kritických dnech pouštět do složitých projektů a operací, neboť se lehko dopustí chyby. Nespokojenost Blíženců samých se sebou zase snadno mohou odskákat lidé v nejbližším okolí. Šéfové z tohoto znamení by se měli mít na pozoru, aby nebyli extrémně protivní a také nespravedliví. V pátek brzo z rána by nebylo špatné přistoupit k jednodennímu půstu. Nezapomeňte však při něm na dostatečný přívod tekutin… Až na ty dva zmíněné kritické dna by to ale měl být vcelku dobrý týden.

 

  1. RAK


Tam, kde ještě není uzavřena klasifikace, mohou tento týden Raci ještě něco zachránit. Podobně v práci, ne však ve sféře citové, kde veškeré šturmování by věci beztak vachrlaté jenom dorazilo. Volte raději pokračování tiché domácnosti, čas smíru brzy přijde. Zřejmě ve čtvrtek či v pátek může na Raky prasknout cosi, co by raději zatajili a nebo v čem dosud mohutně lhali – dokonce (a možná výlučně) sami sobě. Nebude to příjemné, ač v důsledku může zveřejnění hříchu přinést úlevu. Může ovšem i lodi kolem polekat a nebo dokonce dost citelně zranit. Společenská pozornost, kterou k sobě připoutáte, nemusí vám být zrovna milá… Zvažte, zda svůj jazyk – a také před kým – vskutku rozvázat… Nadále hvězdy radí zdrženlivost při realizaci cestovních záměrů, vždyť doma je také dobře.

5. LEV

 

Zdá se, že týden bude dobrý pro Lvy ložnic – vlastních i cizích. Pokračuje tak jejich skvělá série. Nezadaní se sice stále nezadají, ale mohou sklízet ovoce divokých výbojů, nečekaných safari, na nichž se stávají lovci. Je však otázkou, zda po pominutí smyslového okouzlení skutečně je právě to, čeho dosáhli, tím, oč opravdu stáli. To se týká i pracovních věcí, kde budou vnějškově velmi úspěšní. Mohou být za tím zdánlivě omračujícím sukcesem ovšem i eticky sporné okolnosti…, nějaká levárna (ne nutně přímo jejich). Společensky Lvi zazáří v pátek a v sobotu až se po práci sejdou s přáteli u dobrého jídla. Z nezávazné zábavy možná vzniknou dalekosáhlé plány a nebo zde Lvi naváží kontakty, které se pro jejich záměry brzy ukážou být zatraceně užitečné.

 

  1. PANNA

 

Týden by měly Panny prožít především nadmíru společensky: znamená to, že se zbavily předchozí sužující nerozhodnosti a zmatků v hlavě. Pozor na peníze – zvláště v první polovině týdne! Určitě však využijte před obdobím dovolených nastávající vrchol pracovních bilančních setkání, podnikových oslav a večírků – pravda, letos o něco skromnějších. Kombinace zvýšené konzumace alkoholu a teplé noci může však končit nejen bolením hlavy. Čas opravdu pro Panny není dobrý k změně zaměstnání či partnera, úvahy o něčem takovém by vás lehko mohly dostat do nereálných sfér. Ačkoliv obvykle je čas cestovních fází Měsíce změnám přející, pro Panny to tentokrát a v tomto ohledu rozhodně neplatí: držte se sice okoukaného a nic nečekaného nabízejícího partnerova podolku!

7. VÁHA

 

Jak se Váhy minulý týden vyrovnaly s finanční otázkou? Zřejmě ji nějak skously, protože aktuálně se mezi hvězdami tento problém v žádné podobě nevyskytuje, karty však mluví o půjčce, či úvěru. Tak proč vám hrozí nervozita a nevyrovnanost? Příčinou mohou být nějaké drby, sice z nepříliš důvěryhodného zdroje, ale v podstatě k zamyšlení. Uděláte lépe, když jim nicméně nebudete příliš naslouchat, jen je registrujte. Mohou být také cílené proto, aby Váhy znervozněly a pak se dopustily chyb. To ovšem hrozí spíš v oblasti osobní, než pracovní či studijní. Čeká je i cestování – spíš však virtuální v podobě snů a představ. Hrozí ztráta a nebo krádež – překvapivě však v rovině citové, nikoliv hmotné. A pozor: možné setkání s cizincem v druhé polovině týdne nepřinese zřejmě vůbec nic dobrého…

 

  1. ŠTÍR

 

Zrozenci z první půle znamení Štíra budou úspěšní profesně, ti ostatní spíš v soukromí, ale jedni ani druzí si rozhodně na nadcházející týden nebudou moct stěžovat. To, co je důležité a zřejmé, bezchybně oddělí od chimér. Stát budou na pevné zemi tak dobře a pevně, že by jim nějaký ten drobný úlet naopak neuškodil. Ať si třeba (nebo někomu) něco koupí, s penězi by totiž neměli v dohledné době mít vážnější problém a pokud ano, nebudou ho jako takový vnímat a nezhroutí se z něj. Otázka je, zda podobně věc uvidí okolí, ale na to v daném týdnu jindy vcelku obezřetní Štíři dvakrát dbát nemusí. Pátek vám může pomoct najít správná čísla pro sázkovou hru. A víkend ať je krásný v kruhu přátel, rodiny či lidí blízkých.

 

  1. STŘELEC

 

Tento týden vypráví věštba Střelcům hlavně o zdraví. Četní jsou totiž bez energie, což lze přičíst Slunci v protilehlém znamení. Oslabení imunitního systému z toho plynoucí přeje mikrobům, bacilům a virům. Zvýšená může být i lomivost kostí, ale bezprostředně zřejmě většině úraz nehrozí. Též veškerá namožení svalů a šlach může postihnout především cyklisty na konci týdne. Choďte pěšky a spíše procházkovým tempem, doporučeno je plavání na nikoliv zanedbatelnou vzdálenost, jistě však ne rychlostní. Páteční noc by muži ve Střelci měli protančit, ženy promilovat – tak praví vesmírný šepot souhvězdí – může to být i obráceně… Pracovně ani finančně týden zřejmě nevybočí z normálu (pokud se ubráníte shora nastíněným zdravotním komplikacím) a víkendové dny si proto opravdu užijte – bude hůř!

 

10. KOZOROH


Tak, jak bylo předpovězeno, přicházející čas by měl být pro Kozorohy v mnohém úžasnější minulého. Nesou-li řečeným zrozencům planety obrat, tedy změny to budou po všech stránkách k lepšímu, byť ne vždy zcela zřetelně. Již od pondělka jim nečekaná jasnozřivost bezchybně pomůže roztřídit aktuální úkoly na ty podstatné a odklad vylučující, a na ty druhé. Od úterý se ubraňte byť jen náznakům nervozity: znejistily by vás a potenciálnímu protivníkovi by daly možnost proniknout do vašich záměrů. Ti z Kozorohů, které ve středu a ve čtvrtek navštíví pocit zmaru, nechť si nedovolí luxus chmurám podlehnout – nepatříte přece k romantickým rozervancům (alespoň tento týden jimi nebuďte). Náznaky slabosti může zneužít druhá strana. Pozor: výstraha se týká čehosi velmi osobního. Chtělo by se říci, že jde o krev vaší krve, ale signály jsou neprůkazné. Víkend by měl vést k relaxaci a zklidnění. Máte určitě plný nárok: tento týden jste toho udělali dost a dobře!

 

11. VODNÁŘ

 

Z čeho že pramení napětí, jež otravuje život některých Vodnářů do té míry, že nejsou schopni plně prožít svůj veškerým milostem tak nakloněný čas? Měli by se pokusit překonat rozpor mezi vlivy, ženoucími je k aktivitám a silami brzdícími je v rozletu. Protože na brzdě stojí v daném případě ne zbabělost, ale moudrá opatrnost, měli by Vodnáři naslouchat především jí a nečinit unáhlená a hlavně neodvolatelná rozhodnutí. To se týká profesionální i osobní oblasti, možný výdej peněz nevyjímaje. Chtělo by to odpočinek, dovolenou a nebo alespoň chvilkové spočinutí tváří v tvář přírodě a jejím silám, jež jsou sice strašlivé, ale vedené zákony a pravidly oproti těm lidským nezáludnými. Přišel čas obnovit růst z pokory!

 

12. RYBY

 

Ryby podle hvězd prožijí plný a spokojený týden. A takovým se musí jevit každý jen o trochu lepší, než ten uplynulý, plný hádavosti a zbytečných sporů. Nezmnožujte konflikty, bylo jich dost. Neopakujte staré chyby. Novým se vyhnete, uděláte-li si leháro a dlouhý popel. Že to v praxi nejde? Vypusťte něco, ukliďte si v sobě! Svět se pro jeden týden nezblázní… V pondělí budou kulminovat stresy, ale vy to na sobě nedejte znát: nadřízení by vás sjeli a u podřízených byste se dočkali jen zlomyslné potěchy. Pokud spolehnete na sebe, pondělek zdárně překonáte. A následující dny už může být jen a jen lépe.

 

Nashledanou za týden.