Horoskopy od 17-08-2009 do 23-08-2009

 

 

Týdenní horoskopy
s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“
Třicátý čtvrtý týden: 17. – 23. srpen.
 

Situace: V neděli přejde Slunce za znamení Lva do Panny. Luna během týdne projde Rakem, Lvem, pannou a Vahami, takže zastoupeny budou všechny živly. Ve čtvrtek nastane Novoluní ve Lvu, což se promítne do obtížnosti toho dne, určité emocionální vypjatosti a dokonce možných ztrát. Přetrvávat mohou dopady nepříznivého aspektu mezi Sluncem a Jupiterem v podobě vnitřní rozháranosti, nespokojenosti a z toho plynoucí podrážděnosti. Z nedávné konjunkce Saturnu a Merkura  si ještě na začátku týdne užijeme sníženou možnost soustředění – naštěstí však zřejmě nebudeme muset řešit nic zásadního. Minulý týden jsme správně varovali před zemětřesením a živelnými kataklismy v Asii i sbírání sil politických matadorů před volebním podzimem u nás. Tento týden se dočkáme nových skandálů, které sice přinesou trochu ostudy, budou však jen bouřemi ve sklenici vody (že si nedají pokoj…).  
 

  1. SKOPEC

 

Skopci, kteří v uplynulém týdnu řešili problémy se svým jinde flirtujícím partnerem (fakticky a nebo zdánlivě), budou mít možnost oplatit mu na pracovišti nebo na dovolené stejnou mincí. Ta představa je vzrušující, skutečnost však při naplnění víc než infarktová. Měsíční Kočka radí zdrženlivost. – Skopci mohou být v řadě aspektů aktuálně docela zruční. V práci ale budete sklízet vavříny, spíš společenské, než profesionální: prostě okolí oblbnete výřečností nebo půvabem. Dobrý čas překvapivě nadchází pro počítačové experty, programátory, síťaře a pařany…, ale neměli byste jít alespoň občas ven? Léto je a bude pěkné, ale už ne dlouho.
 

2. BÝK
 

Vstupem Merkura do znamení Panny se Býkům opět  začne dařit. Zatím ale všem Býkům, kteří v uplynulém týdnu vsadili na mrtvého žokeje, nadchází čas satisfakce: co se ještě z počátku bude jevit jako špatná investice (nejen finanční, ale třeba i citová), na sklonku týdne ukáže se být zřejmě trefou do černého… Ocení to především rodina, o níž (nebo o její názor) si mnozí Býci dělali starosti. Ani hvězdy a ani karty nepoukazují na sféru pracovní – buď si užíváte dovolené či brzy končících prázdnin a nebo prostě melete na velmi úsporných obrátkách. Dobu zaměstnání příjemně prolelkujete a to bez negativních hodnocení nadřízených, kteří na tom zřejmě budou podobně (varování před Rybami a Raky mezi nimi je však velmi důrazné!). Čas přeje bokovkám, není to ale vzhledem k možným perspektivním komplikacím nejlepší nápad. Rodina (ten základ státu) vám dokáže dát větší uspokojení, jen vyklouzněte alespoň trošilinku ze zaběhnutých kolejí a uvidíte!
 

3.  BLÍŽENCI
 

V hodnocení nadcházejícího týdne Blíženců se astrologové zvláštním způsobem scházejí u slova prachy, byť samozřejmě akcentovaném s různou intenzitou. Ve čtyřech řadách živlů vyložené karty (ale i aspekty méně magické a více racionální, jako jsou například burzovní indexy) také upozorňují na nutnou opatrnost. Rozkolísaný trh ale přeje hazardérům. Ačkoliv na obecném bude hůř, jedinci mohou vydělat. Pokud jde o nemovitosti, zdá se být naopak situace příznivá. I investice do modernizace čehokoliv se v podstatě stále vyplatí. A konkrétně: pro školáky nakupte ještě před zbytečnými frontami. – Osobní sféra – od středy ( dokonce navzdory Novoluní) stálá zlepšení, že už by to snad o víkendu ani být lepší nemohlo – pokud ovšem něco nepokazíte nemírnou žvanivostí a nebo slovy, jež lze vykládat tak i naopak. Blíženci, pozor na dluhy!
4. RAK
Drobná zdravotní potíž otráví Rakům počátek týdne. Náladu jim zvedne, pokud se v práci budou moct svézt po zádech nějakého Býka a nebo mu alespoň znepříjemnit život. Není však takové chování poněkud blbé? Nestydíte se za ně dokonce? Ne, ani trošíčku? Pokud vám to tedy pomůže, udělejte to, ale nabídněte postiženému v zápětí satisfakci. Vlastní velkorysost vás ve výsledku zahřeje víc, než předchozí šikana, i když vlastně nula od nuly pojde. Venuše radí vyhnout se utrácení, Merkur dodá k odkladům nákupů věcné vysvětlení. Nabízené velevýhodné obchody tedy odmítněte z důvodů citových i rozumových. Povede se vám to dobře a věrohodně, protože se mimořádně rozvine vaše komunikační obdarování – četní Raci by aktuálně byli skutečně skvělými vyjednavači. Platí to i pro osobní oblast. Nemařte čas cestováním a kratochvílemi, zde nastala doba činů, hvězdy jsou na vaší straně!

5. LEV
 

Lenošit bylo sice celý minulý týden krásné, ale jak někteří protivně činorodí Lvi nyní usoudí, přece jen i trochu únavné. Pokud se vrhnete do práce s lví zarputilostí, dejte si pozor, aby si nadřízený vaše aktivity nevykládal jako snahu o získání jeho židle. Možná dostanete přidáno: ne jako ocenění vaší práce, ale jako náustek proti kousavosti či roubík, regulující vaši výmluvnost na nepatřičných místech. Je to odměna? Ne, je to pokus o korupci. Když to víte, dává vám to do ruky pořádný kalibr – tohle je spíš už pancéřová pěst. Ale oni vědí, že vy víte, a potenciálně se stáváte nebezpeční… Toto vědomí může přispět k vašim možným negativním náladám. Není však třeba se bát, ne nadarmo jste zrozeni ve Lvu… O víkendu se ničemu nebraňte, bude dobrý.
 

  1. PANNA

 

Až do čtvrtka budou dny Panen spíš takové nijaké, ale vstupem do jejich znamení zvířetníku překonají negativní vlivy, které byly příčinou neskonalé únavy. Napraví se i vztahy rodiče – děti, a to bez ohledu na to, kolik má která ze stran na hrbu křížků. Navzdory tomu, že na vás něco praskne, budete se cítit skvěle a budete i ve formě: to jistě poznáte na vlastní kůži a ocení to především váš partner, případně všichni partneři – máte-li jich víc. Jak se říká, budete k neutahání. Vyhýbejte se právníkům a úřadům jak to jen jde, za týden všechno v tomto směru půjde líp. Hlavně se nevztekejte, stejně by to nebylo k ničemu. Přechod znamení Panny do Slunce bude letos znamenat i silný emotivní náraz.
 

  1. VÁHY

 

Pokud skutečně uplynulý víkend vyvrcholil předsevzetím obnovit staré kontakty, pokusí se nyní Váhy shledat sto a jeden důvod, proč to neučinit. Znamená to snad, že vinu za jejich zpřetrhání nesete vy, nebo že se bojíte, že by obnovené vztahy mohly váš život ohrozit přímo osudově? Oddalování v tomto případě ovšem rozhodně nepovede k zapomenutí… Ve středu pozor na ženskou (varování platí pro obě pohlaví) a úraz při sportu a nebo možná jen při jeho sledování. Ohrozit může Váhy nedostatek energie, trochu budou třtinou ve větru se klátící. Zatraceně dobře totiž poznají, co dělat a jak, ale sílou a aktivitou plýtvat nebudou. Co slovy nevyřeší – a budou přímo Zlatoústí – pro to prstem nehnou. Stav totálního finančního vyčerpání, o němž budou rádi a květnatě se svraštělým čelem mluvit, jim podle hvězd ani karet ale ve skutečnosti nehrozí…

  1. ŠTÍR

 

Pondělí a úterý v Štířím životě předpokládá Měsíční Kočka spíš jako období klidu a hájení, ve středu bude barometr jejich nálady poskakovat bláznivě, ustálí se však večer na skepsi. Zkuste jít do společnosti a rozehnat možné chmury. Ani čtvrtek nebude za moc stát, později se situace zlepší: nadcházejí dobré dny pro to, zbavit se staromódního nátěru, který vaše osobnost v  očích některých – a to pro vás dost důležitých lidí – má. Nebojte se změnit šatník i vyjadřování, se samotným myšlením to půjde spíš ztuha, jste prostě, jací jste. Mnohé takovou proměnou jistě překvapíte. Pokud se v nové roli ovšem nebudete cítit dobře, pouze své chování umírněně zmodifikujte a nesahejte na vlastní podstatu. – Nejasné nebezpečí ze strany zástupců širší rodiny pomine a vaše partnerské vztahy se opět projasní, čemuž výraz dají hrátky, jež obě strany dost možná ocení jako nevšední, či dokonce špičkové.
 

  1. STŘELEC

Střelcúm hrozí jisté problémy s pohybovým aparátem: na revma proto pijte kopřivový čaj a klouby mažte kostivalem, sport omezte, šetřete se a spíše jen tak protahujte. Nějaký problém naznačují hvězdy ohledně peněz, ale zřejmě půjde o peníze těch druhých, z nějakých ne zrovna jasných důvodů ovšem na vašem kontu: jasné tedy je, že moc se s nimi nepomazlíte, a pokud ano, bude to v krajnosti i na kriminál. Zřejmě něco nebude v pořádku také ve vztahu k přátelům a nebo dlouhodobým známým. Nesouvisí tyto věci spolu? Zjistěte to! Nesnažte se ale moc okatě vyptávat, pátrejte spíš nenápadně, a z nejasných náznaků nedělejte unáhlené závěry. Je víc než pravděpodobné, že vinu na ochladnutí vztahů máte vy – nezaměřeným dopadem činu či nedořečenou větou, jejíž smysl může být zle vykládán… Zdá se, že vrcholí příznivé období pro hry a sázky. Středa je vhodná pro sportku, neděle pro kursové sázení.
 

10. KOZOROH
 

Předznamenává-li pomalu do nenávratna mizející čas prázdnin i cestu některých Kozorohů ke kořenům jejich bytí, nemůže Měsíční Kočka prohlásit s jistotou. Pravdou však nejspíš je, že listování alby a nebo výlety do míst nějak s minulostí Kozorohů svázaných budou četné. Kdo jsme? Odkud a kam jdeme? Patří k těmto úvahám i trocha sentimentu a zcela neplodných úvah o čase, který jde,  zdánlivě chvátá a zdánlivě zas zpomaluje, ale nikdy necouvne a nikdy se ani nezastaví. Mnoho filozofů v těchto úvahách zemřelo hladem a jiní si z nich udělali solidní živnost, nakonec ale došli jen k tomu, že se s tím nic nedá dělat… Z počátku týdne se soustřeďte na plnění povinností a vyvarujte se omylů z horlivosti. Po zbytek týdne pak zanechte jakékoliv poučování druhých i v případě, že před vlastním prahem máte umeteno – je to protivné a může to i lidi spřízněné volbou proti vám postavit. V pátek a v sobotu pocítíte negativně vliv Měsíce ve vašem znamení, protože zdravotní potíže vyvolané čtvrtečním Novoluním mohou u vás přetrvávat. O víkendu se vyhněte konfrontaci s nezvaným hostem: přece neshodíte ze schodů někoho, kdo vám již brzy přinese dobrou zprávu!
 

11. VODNÁŘ
 

Spolupracovníci i širší rodina bude mít v daném týdnu (hlavně do středy, pak kouzlo zčásti pomine) Vodnáře za Beránky, snímající jejich hříchy. Zčásti se k tomu sami nabídnou, a z části bude na jejich bedra naloženo. Fungovat někteří mohou i jako Hromosvod a jiní zas coby Otloukánek. Vyloučit nelze ani Vrby. Jenže takovou tíhu, byť by ji Vodnáři nesli radostně (ne ve všech případech to lze předpokládat), zdvíhá se těžko. A kdo vám podá ruku? Lidé nejbližší. To, že si uvědomíte jejich za určitých okolností přímo spásnou hodnotu, vás zřejmě přiměje změnit i své jednání vůči nim a vztah, který vás spojuje z gruntu přehodnotit. Proč ne: z toho, co jim budete splácet, nakonec sami zbohatnete. Jen pozor na Mars: sklon k agresivním reakcím nejde dohromady s režnou kutnou kajícníka!
 

12.     RYBY
 

Každý člověk ví, co je to, když na něj přijde Den Blbec. A Ryby tentokrát dokonce poznají, co je to Týden Blbec. Po pravdě jim nepřinese vážnější hmotnou škodu ani zdravotní újmu, jen bude nepříjemný… Když ale dopředu dík hvězdám víte, že nakonec všechna trápení skončí a vy jako po koupeli v kyselině vstoupíte zase do normálního dnů životaběhu, je konec tohoto očistce branou do jasu. Přijměte proto svízele s pokorou – vždyť zas bude líp! Trochu za řadu problémů může i Venuše. Nic nestíháte a právě retrográdní Venuše varuje před špatným hospodařením s časem. Pokud tomuto aspektu věnujete zvýšenou pozornost, je zcela dobře možné, že se mnohých protivenství, způsobených právě nedochvilností, úspěšně vystříháte a týden nakonec bude lepší, než jak se zatím zdá.
 

Nashledanou za týden.