Horoskopy od 16-11-2009 do 21-11-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Čtyřicátý sedmý týden: 16. – 22. listopadu

Situace:

Pondělní Novoluní ve Štíru by mělo vést k sebereflexi a u některých až k zpytování svědomí: neuškodí udělat si inventuru vztahů a srovnat si hodnoty, čili i to, jak vnímáme co za co opravdu stojí. Usnadní nám to na sklonku týdne Slunce, které přejde v sobotu ze Štíra, v němž je Venuše, do Střelce, kde je již Merkur. Mars je dlouhodobě ve Lvu, Jupiter a Neptun ve Vodnáři, Saturn ve Vahách. Měsíc do konce týdne projde ještě Střelcem a Vodnářem. Pluto dlí v Kozorohu, Uran couvá v Rybách. Podle hvězd to tedy vypadá, jakoby začala sezona plesů a bálů, obrazně řečeno, letos ovšem poněkud chudší. Rozvine se společenský život, který později před Vánoci vyvrcholí Mikulášskými sešlostmi a podnikovými večírky k rozloučení se starým rokem. Odstartují to mejdany upomínající dvacáté výročí Změny, kterou oslaví především ti, kdo ji nezažili a pro něž se stává legendou. Politici budou dobře „perlit“, ovšem méně, než se dalo čekat. Uvolněné akce mohou obecně být dobrým prostředím k navazování nových známostí a prohlubování těch stávajících. V aktuálním týdnu z toho budou profitovat především zrozenci ze znamení vzdušných (hlavně Váhy) a ohnivých (Střelci).

1. SKOPEC

Pracovní týden většiny Beranů nebude zrovna stát za moc, a to především pro únavnost stále se téměř mechanicky opakujících činností, v nichž jen stěží budete objevovat jejich snad dobře skrytou dobrodružnou povahu – a možná tam ani není. Z vašeho konání se vytratí hravost a studium či práce se tak pro Skopce stanou jen obtížnou povinností. Ještě že se máte o koho v soukromé oblasti opřít! V práci se kolem středy můžete stát aktérem veskrze zbytečného konfliktu. Pokud věc rychle neurovnáte, bude vydatným zdrojem vleklých a otravných tahanic. Od pátku dejte pozor i na jinak zcela báječnou vztahovou oblast, jen občas raději přivřete oči, rozhodně do řešení situací nevnášejte ostrý tón či dokonce sílu.

2. BÝK

Převážné většině Býků se podaří uspokojivě urovnat možná pnutí v partnerském vztahu, když už ne definitivně, tedy snad do konce měsíce. I s kolegy v práci či škole budete úterkem počínaje vycházet nadmíru dobře, a není divu, v úterý bude volno. Venuše bude držet palce lidem z volných zaměstnání a nebo nějak umazaným kumštem. Od pátku Mars varuje před ukvapenými výroky doma i v práci, jež by vás mohly mrzet a nebo vám perspektivně zkomplikovat život. Nevěřte tak úplně těm, kdo tvrdí, že mizerný sex je lepší, než žádný, ono záleží i na délce půstu. A ještě na něco, milí Býci, si dejte pozor: nejen protože týden začíná Novem, lehko nastydnete.

3. BLÍŽENCI

Také Blíženci se v daném týdnu ve většině nezapíší do historie jako mimořádní pracanti. Od středy jim půjdou ruce jaksi šejdrem a tak nemohou počítat ani s velkou pochvalou ze strany nadřízených. Problém spíš též nenastane, hrozí pouze tam, kde představený či představená je také Blíženec… Za situací shora načrtnutou je nejspíš Merkur, jenž by mohl být jednou z příčin toho, že práce vám jde ztuha a zoufale pomalu. Pokud vás to potěší, neuděláte v ní však chybu, ale Měsíční Kočka soudí, že tato informace je vám celkem fuk. Čtvrtkem nadchází období, v němž raději kroťte svůj jazyk: nevyvolávejte spory v práci, ani s intimním partnerem. Milujte se mlčky a náruživě jako o život – to vám v aktuálním týdnu zřejmě půjde nejlépe!

4. RAK

Znamením Raka obdaření jedinci si daný týden užijí mnohem víc v pracovních povinnostech, než třeba v milostném životě. Ten si komplikujete sami, a to již od pondělka, kdy se mnozí z vás nevyhnou žárlivecké scéně, v podstatě nesmyslné a spíš než na faktech založené na skutečnosti, že jste se opravdu mizerně vyspali a po neděli se vám do jakýchkoliv povinností prostě nechtělo: na ten jeden pracovní den před svátkem stálo zato vzít si dovolenou. Váš zbytečný výstup otráví atmosféru (i vás) nejméně do čtvrtka. Již od středy si však vykompenzujete soukromé odcizení v práci či ve škole, kde se bude Rakům mimořádně dařit. V pátek dokonce mohou získat buď slovní ocenění, možné povýšení a nebo dostanou přidáno: nepůjde přitom o jednorázovou odměnu, ale o regulární zvýšení platu a nebo jednoznačný příslib téhož, a to buď od následujícího kalendářního měsíce a nebo hned po novém roce. Mars vám bude po zbytek týdne zdrojem přívalu energie. Proto se bude v práci dobře dařit a sebedůvěra vás požene do ještě větších otáček. Ne všichni spolupracovníci to pozitivně ocení. Pátkem však nastanou kritičtější dlouhodobé potíže, v němž si pro samou práci můžete nevšimnout vašeho zhoršujícího se zdravotního stavu. Dokázat včas vypnout patří k hygieně inteligenta!

  1. LEV

Vždy společensky úspěšní Lvi salonů budou tento týden v profesní sféře zřejmě těžit z četných kontaktů. Dobře na tom budou v tomto směru především obchodníci a nejrůznější vekslíři, nicméně přesto Měsíční Kočka ve věci peněz radí ostražitost. Dobrý den pro finanční operace bude středa a s výhradami i pátek. Lvi i Lvice z konce prvního dekanu mohou trpět pocity méněcennosti z důvodů určité nikoliv jen zdánlivé sexuální nedostatečnosti. Prostě si odpočiňte, upravte životosprávu a hlavně zkuste myslet na něco jiného. Neustálým rozdíráním svého vědomí ženy svou omrzlost, a muži ochablost nevyléčí – ba spíše právě naopak! Mars vás od čtvrtka může trochu trápit zvýšenou popudlivostí. Pokud se o víkendu nebudete držet zpátky, může dojít i na facky.

  1. PANNA

V pondělí a v úterý budou Panny nezle vůči okolí nabroušené, což jim rozhodně popularity nepřidá. Vesměs se vás lidé leknou a nebo si prostě s vaší nerudností nebudou chtít kazit den. Ale nedivte se, pokud vám někdo ze stejného znamení odpoví také pořádně ostře (další možní důstojní protivníci v nedůstojném sporu jsou Kozorozi a Býci ze zemských znamení). Od středy se v Merkurovi dočasně zklidníte (od pátku vás ke škorpení bude nabádat pro změnu Mars). Nepříjemnost Panen vůči okolí si některé dotyčné z práce přenesou na víkend i domů. Odskáčou to ničím viní spolubydlící. Vyhněte se v sotva spravedlivém hněvu i sexu – nepřinesl by úlevu a škody by ani nebylo možné spočítat. I snění může být ostatně krásné…

  1. VÁHY

Venuše dopřeje dokonalé sexuální vybití Vahám z druhé půle prvního dekanu. Ani se přitom nebudou samé moc snažit. A dokonce udělají moc dobře, pokud zásadní iniciativu ve svádění přenechají druhé straně, což ovšem neznamená, že musí za všech okolností podlehnout. Ony vybírají – ale neměly by to dávat okatě najevo. Prostě vpusťte velkomyslně toho, koho chcete, do svého hájemství. Pokud nepůjde o kontakt tak říkajíc zcela legitimní (ano, i to se může stát), dejte Váhy pozor, abyste neranily lidi sobě jinak velmi blízké. Je to ošemetná předpověď a Měsíční Kočka si je vědoma jak vratká je její morální udržitelnost… V oblasti finanční dejte pozor při vydávání peněz. Před Váhami se mohou otevřít způsoby, jak v dohledné době se k utěšeným ziskům dostat: s námahou sice značnou, ale výsledkem téměř jistým. Zvažte pozorně všechna pro a proti. Rozhodovat do konce týdne ovšem ještě muset nebudete. Protože vám to jinak dobře myslí, co se tak zajímat od nového roku i o nějakou formu celoživotního vzdělávání?

  1. ŠTÍR

Co hvězdy nabízejí tentokrát Vodnářům, to předestírají též Štírům, leč v ryze opačném gardu. Tedy neskrývejte iniciativu v práci a buďte spíše zdrženliví v posteli – tam se věnujte nezávaznému snění. Pozor na Mars – jako ostatně kde koho, i vás bude od druhé půle týdne pohánět k zvýšené agresivní hádavosti. Zkuste se ovládat, ať se na téhle beztak horké planetě ještě vzájemně nevybijeme! Pokud o víkendu nevíte, co s přemírou energie, vyražte si s nejbližším protějškem třeba na hory. Sebe i jeho unavíte jinak: zdá se ostatně, že lyžařská sezona je na spadnutí… Kdo ze Štírů má tento týden narozeniny, prožije i nezbytnou dávku reflexe. Co jste pokazili, zřejmě již neopravíte (prkotiny ano), ale mnohé z toho, co jste zatím nestihli, můžete učinit v nadcházejícím roce. Berte to tak a po toho letošního zbývajícího půldruhého měsíce nešturmujte a neprohlubujte svůj stres. Opatrujte se a přijměte naše přání: všechno dobré!

9. STŘELEC

Četní Střelci, ale především ti narození v druhé dekádě (dekanu) svého znamení, mají šanci zahájit dost převratnou etapu osobního života. Ale pozor: není jisté, že nové vztahy budou jednoznačně lepší, než ty staré. Bylo by záhodno oba vztahy podrobit analýze – u existujících je víc než pravděpodobné, že všechen svůj potenciál ještě nevyčerpaly, ty nové by rozhodně neměly být budované jen na snech a iluzích. Znáte svůj protějšek dobře? Pro poznání skutečného stavu vašeho vztahu bude důležitá středa, k dostatečně odpovědnému zvážení budoucí cesty pak Měsíční Kočka doporučuje po velké společenské zátěži během týdne víkendové usebrání v samotě a tolik potřebném soustředění. Střelci, dejte věcem čas… Není žádný spěch: chvat je jen útěk – ať už na jakoukoliv stranu, dopředu i zpátky – především sám (či sama) před sebou, to mějte na paměti!

10. KOZOROH

Možný průběh týdne Kozorohů se podle hvězd představuje následovně: v pondělí klid na všech frontách, zdravotní obtíže mohou postihovat dýchací ústrojí. Úterý – konflikt v práci s rychle pomíjivým dopadem, možné vyhrocení vztahů se spolupracovníky, ve středu ale máte možnost si stanoviska uspokojivě vysvětlit. Určité ochlazení však potrvá do konce týdne. V osobní oblasti ve středu a ve čtvrtek mohou ve stálých vztazích vzdorovat (úspěšně) otřesu. Víkend bude v tomto směru medový. V pátek někteří Kozorozi prožijí společensky velmi úspěšný večer – ruky hore, klobúčik na ucho a tanec na stole. Když nic nepřepísknete, zasloužíte si potlesk na otevřené scéně a smažete před vstupem do dalšího týdne jakékoliv možné problémy.

11. VODNÁŘ

Pro Vodnáře v daném týdnu platí, že i do větších projektů v pracovní či studijní oblasti mohou jít vcelku bez rizika a dokonce tak říkajíc přímo po hlavě. To samé nelze rozhodně doporučit, co se nějakých privátních inovací týče: jen žádné nové vztahy a to ani na jednu noc! Neřešte ani vleklé krize, nerozpitvávejte ani nejasnosti a možná podezření. Vyloženě špatnými v tomto ohledu se jeví pondělí a pátek. Ve středu se na některé z vás usmějí odkudsi peníze. Když píšeme odkudsi, znamená to, že půjde o nečekaný (a také bohužel jednorázový) příjem. Může vás to vést k rozmařilostem. Ač do Vánoc je víc než měsíc, o víkendu se můžete věnovat předsvátečním nákupům. Ale pozor, prostředků, které vydáte, můžete litovat, protože vám budou brzy chybět. Hrozí i jakýsi spor zřejmě s příbuznými, ale jeho důvod je nejasný.

12. RYBY

A jsme s Rybami opět na konci pravidelné týdenní nadílky: přestože Ryby neprožijí snadný týden, mohou se těšit, že s jeho koncem pominou i důvody jejich značné nesoustředěnosti stojící v pozadí některých aktuálních nezdarů. Na vině byl Neptun a tato konstelace právě v neděli končí. Skončí vnitřní nejistota, která bývá často u kolébky zcela hloupých chyb. Ty mohou postihnout jak pracovní sféru, tak osobní a milostnou oblast. Ryby by proto měly být opatrné. Vyvarujte se zbrklých rozhodnutí. Čas vás do nich netlačí. Ve čtvrtek a v pátek bude váš organismus náchylný špatně zvládat nižší teploty, myslete na to, sledujte počasí, které se bude měnit, a pořádně se oblékněte.

Naslouchejte kartám i hvězdám, ale ty nejsou odpovědné. Jednejte za sebe. A v ještě lepším nashledanou za týden!