Horoskopy od 09-11-2009 do 15-11-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Čtyřicátý šestý týden: 9. – 15. listopad.

Situace:

Neharmonický aspekt Saturnu ve znamení Vah k planetě Pluto v Kozorohu naznačuje, že tento týden by mělo pokračovat střetnutí sil řádu s poněkud sobeckým našim Já. Pokud máme sami se sebou občas problémy, může to být především k našemu prospěchu. V společenské rovině na sebe narazí smysl pro povinnost a pořádek s osobními ambicemi. Kdo zkusil jak šmakuje moc, dojde zaslouženého ponížení, zdá se, že ne ten správný byl zvolen pro tanec podle píšťalky. To, že se nechce prát neznamená, že je slabý – což neplatí jenom v politice. Hledání shody je složitější než bouchaní do stolu (i když bouchnout je občas taky třeba, lépe ovšem na solar) . Slunce, které putuje znamením Štíra, je v kvadratuře s Jupiterem a s Neptunem ve Vodnáři, takže bychom sami sebe neměli přeceňovat, moc si o sobě nemyslet a zároveň si nedat naložit víc, než reálně uneseme. Platí to o počtu pracovních poměrů, výši dluhů, množství milenců a milenek, odpovědnosti a schopnosti dostát z ní vyplývajícím závazkům. V přenesené rovině k našim politikům: nedělejte si z huby žumpu, my nejsme splachovací. Je to pro většinu z vás těžké, ale zkuste rychleji myslet, než mluvit. A mluvte, jen máte-li co říct. Vlastní odpovědnost – když jdou věci jinak, než jste si namalovali – nevalte na jiné a nekřičte „já neutíkám“, když jsou vám vidět paty! Už jste se proflákli, známe vás, což je osvobozující, nicméně i tak budou tento týden mít staré i nové lži navrch. Nezvrátí to ani harmonický aspekt s v Rybách couvajícím Uranem, který ovšem naznačuje, že dopředu můžeme hledět s umírněným optimismem. Práce? Peníze? Láska? Vztahy? Dost možná ode všeho aspoň trošilinku. Pozor však na vliv Měsíce, směřujícího k Novu – mohl by mít na sklonku týdne všeobecně destruktivní povahu. Merkur je jinak ve Štíru stejně jako Venuše a bojovný Mars je ve znamení vládychtivého Lva.

1. SKOPEC

Lze předpokládat, že valná většina Beranů vstoupí do nového týdne šťastnou nohou (zdraví a city, o něco méně hmotné statky a moc) a na ni bez problémů přehopsá až do čtvrtka či pátku, kdy, pokud nedají pozor, se jim může šťastná končetina trochu zvrtnout. Na konci týdne hrozí, jemně řečeno, nepohoda. My z Měsíční Kočky bychom ji připočetli neshodám a rodinným rozmíškám s vlastní krví, spíš ovšem tou vzdálenější. Může jít o neřešené a již značně zamřelé záležitosti, jejichž prapůvod je vám nejspíš nejasný. V těžkých chvílích vás podepře příbuzenstvo nepřímé, které žabomyší rodové války vidí sice z dáli, zato však přesně. Bůh vás chraň na rozumná stanoviska partnerů reagovat přezíravým Tomu ty nemůžeš rozumět

  1. BÝK

Především pokud Býci opravdu na sklonku uplynulého týdne změnili vzduch, nabyli narušené duševní rovnováhy a vyspravili i své poněkud nalomené zdraví. Možná si nebudou zcela sebejistí a to může mít trochu neblahý vliv na pracovní výkony i pohyb ve společnosti. Nicméně běžné úkoly bez nadšení zvládáte, horší už to bude v úředních jednáních, a tak, nejsou-li nezbytná, odložte je. Od středy by měli lidé v okolí počítat s vaší větší svárlivostí. Podnětem budou vesměs hlouposti, takže vaše popudlivost vás bude nakonec mrzet. Učte se ovládat! Blížící se pondělní měsíční Nov vrátí Býkům echem jejich citové chování, za pozitivní jim bude dobře a také naopak. Neptun prozrazuje náchylnost a důvěřivost Býků k jalovým slibům a vyznáním. Pozor by si také měli dát i na dealery a agenty s čímkoliv, nejen se zbožím hmotným, ale i s idejemi a především s emocemi, blížící se výročí Sametu dá příležitost novým i recyklovaným šarlatánům.

3. BLÍŽENCI

Již v pondělí se možná Blíženci dozvědí něco, co za určitých okolností otřese jejich jistotami – nikoliv však nutně ve smyslu negativním. Nové informace některé z nich vyburcují k horečné aktivitě. To potrvá asi tři dny. Od čtvrtka lze počítat se zdravotními obtížemi vleklého charakteru. Pokud budete řešit i citový zádrhel, počítejte se s tím spojeným významnějším vydáním za dárky a nebo společné posezení. Na hádavost druhé strany nereagujte, přejděte ji. V pátek se, pokud lze, vyhněte veřejné dopravě. O víkendu doporučujeme nějakou kulturní aktivitu, kino, divadlo, výstavu. Vyhněte se nervy i uši drásajícím projevům politiků, ani dřív, ani teď ne všechno bylo či je špatně – jenom jsme zestárli. A je opravdu nejlíp nejmladším? Všichni uprchnuvší z Egypta museli zemřít na poušti, do Zaslíbené země vstoupili jen lidé bez paměti. Proč asi?

4. RAK

Zrozenci ze znamení Raka mají možnost prožít veleúspěšný týden. Poděkovat za to budou moci samozřejmě především sobě, ale nebudou na život sami, na své straně budou mít i Mars. Budete proto nejen soutěživí, ale ještě budete mít ke všemu štěstí. Ve středu vám to může přinést peníze. Zkuste si i vsadit. Po prvních dvou překotných dnech, v nichž vás štěstí tak trochu zaskočí, se Raci zklidní a sklizni úspěchů se budou věnovat již zcela soustředěně a cílevědomě. Budete chváleni, oceňováni a také zahrnováni láskou. Jen dávejte pozor na kyselé! Všechno svědčí pro to, že nejen dobře vám udělá, ale dokonce i pozoruhodných výsledků můžete dosáhnout na konci týdne ve sportu. Ani erotiku není nutné vnímat vždy jen bezpodmínečně citově – zkuste svého partnera (především je-li také z vodního, případně zemského znamení) s humorem přesvědčit o tom, že sex může být i vcelku zábavná sportovní disciplína…

  1. LEV

I Lvům je tento týden – alespoň na jeho počátku – nakloněn Mars. Jemu můžete děkovat za to, že rychlá rozhodnutí, která budete muset zřejmě přijmout, se ukáží jako správná. Pozitivní dopad vlivu hvězd na vaši vůli povede k tomu, že zvládnete i věci, jež by vám (respektive odhodlat se k nim) jinak činily obtíž. Po celý týden bude na vysokém stupni – tak to alespoň bude zřejmě vnímat okolí – vaše osobní přitažlivost, což využívejte, ale s rozmyslem. Od pátku můžete mít pocit, že jste páté kolo u vozu, v práci i ve škole. Doma vás naštěstí partner nebo blízcí podpoří, přesto raději nikam nevycházejte, zbytečně byste svůj splín prohlubovali. Pokud se chcete svěřovat mimo rodinu, přátelé vás sice vyslechnou, ale pomyslí si značné nelichotivosti o vašem bolestínství. To jste Lvi? Zatněte prostě ty poslední tři dny zuby – určitě zas bude líp!

  1. PANNA

Pokud nosí Panny v hlavě už delší dobu nějaké organizační inovace pro pracoviště a nebo, koho se to týká, školu, mohou s nimi s určitou opatrností vyrukovat, protože možnost, že jejich racionální jádro bez potíží prosadí, bude především v úterý a nebo ve čtvrtek značná. Peníze zato sice nedostanete a uznání okolí bude sporné, protože lidé moc po novinkách netouží, ale vnitřní uspokojení může Panny podnítit k dalším neotřelým nápadům. V pondělí ale buďte raději zticha, protože byste mohli přestřelit. O úterý jsme již mluvili, ve středu se raději vyhněte kontaktu s neznámými lidmi a to zvlášť totožného pohlaví, lehko byste se s nimi dostali do sporu, přičemž palebné možnosti protějšku neznáte a riziko za to tentokrát věru nestojí. V pátek je Novoluní již za dveřmi a Panny nutí k zaobírání se věcmi tajemnými. Nemusí to být jen příjemné, protože můžete odhalit vážné rozpory ve slovech osoby blízké. O víkendu jděte spolu na výlet, ale ve svých případných pochybnostech se nešťourejte. Neptunův vliv vybízí k zvýšené pozornosti ohledně životosprávy, čímž je přirozeně míněn i pravidelný pohlavní život. Celkově bude týden Panen velmi dobrý.

  1. VÁHY

Od úterý do čtvrtka by zrozenci z Vah měli dbát o ledviny, močák, krev a vůbec rovnováha tělních tekutin spolu prostě související. Kdo má s ledvinami potíž, ví, co to potíž je, a těm, co zatím netuší, že je mají, neseme varování – na ledviny si dejte pozor! Podle biologických hodin je ideální čas pro močový měchýř odpoledne třetí a pátou a pro ledviny mezi pátou a sedmou. A to je nejlepší dát si šálek čaje z hluchavky, poté co dopoledne jste požili té z přesličky. Pro koho je to moc složité vaření, měl by prostě hodně pít vodu a minerálku a tak z těla vypláchnout toxiny (dobré to bude zopakovat příští týden, kdy je novoluní a tedy čas vhodný pro očistný půst.) Nezapomeňte mít nohy v teple a obecně moc nesolit. – Jinak v první půli týdne můžete čekat dobré dny po všech stránkách, středou se to zvrtne a zbytek času radíme být u všeho, co vybočuje z „normálu“, prostě opatrní a hlavně nenaslouchat drbům a pomluvám.

  1. ŠTÍR

Někteří Štíři dojdou po nepochybně poněkud divokém týdnu jistého vyrovnání, především ti, kteří oslaví narozeniny a budou bilancovat. Poslední období sice mohlo být lepší, ale celkové má dáti – dal by mělo být pozitivní. A tak i výhled do budoucna. V plánech nepodléhejte chimérám, opřete se o rozum, cit by vás totiž nejspíš zavedl tam, kde by to sice bylo hezké, ale kam v podstatě vlastně nechcete. Blíží se čas třídění, v němž vám bude Neptun nápomocen: inventura postihne vaše přátele. Někteří se ukážou jimi ve skutečnosti nebýt, s jinými jste se od sebe již moc vzdálili. Naopak se od lidí nenápadných mohou Štíři dočkat velmi příjemných překvapení. Do budoucna nikoho nepodceňujte – a že tento sklon občas máte!

  1. STŘELEC

Zvláště Střelci z druhého dekanu začnou týden bohatýrsky probíhajícím setkáním s přáteli, takže u nich nelze pro úterý či středu vyloučit třeskutou kocovinu, kterou obzvláště těžko ponesou dámy. Naštěstí tento stydlivě leč nedostatečně ukrývaný stav na pracovišti přijmou, když už ne přímo s pochopením, přejdou ho cudně zdrženlivým mlčením. Jupiter vám však dá sílu vyhrabat se z možného maléru celkem rychle, pokud v rámci těch oslav i v navýsost osobní sféře neukročíte stranou. To by byl malér. Venuše, která by sexuální gymnastice o víkendu mimořádně přála, ostrouhala by zoufale. Celkový problém střelců je ovšem v schopnosti se dorozumět, domluvit. Pracujte na své schopnosti hledat a nacházet kompromis. Americký způsob (když to nejde silou, musí to jít větší silou) není ale v osobních vztazích nejlepší… Na sklonku týdne Střelcům hrozí finanční krize. Těžko ovšem říci z jaké strany.

10. KOZOROH

Smutek padne na Kozorohy. A proč? Pro podzim v srdci. Ale všecko není tak smutné, jak to v ranní mlze a mživém soumraku vypadá. Možná by vám pomohlo najít někoho, komu by se dalo ze všeho toho smutku vypovídat a pak případně usnout v jeho klíně. Také můžete své smutky napsat a poslat v lahvi po proudu. Prostě se s někým rozdělit. Bude asi také rozumnější v takovém stavu neřešit žádné konkrétní problémy filozofického rázu, ale ani praktické věci s dlouhodobějším dopadem, jako jsou koupě, prodej či investice. Trudno, jak to vypadá, bude celý týden. Zdravotní obtíže se však zřejmě nepřidruží, a ani finanční situace Kozorohů nebude povážlivá. Prostě někdy je dobré vypnout.

11. VODNÁŘ

Rada pro Vodnáře zní: nerozčilujte se nad penězi, zvláště pak nad penězi těch druhých. Závist není k ničemu. To se spíš podívejte, kde byste k jakým mohli přijít sami. Je to ostatně otázka, kterou se zaobíráte dlouhodobě a to především s vidinou napětí v rozpočtu, které nepochybně napřesrok ještě významně zesílí. Kdo to, sakra, má ty průměrné příjmy ze statistik? Hvězdy mohou být příčinou klamného hodnocení vlastní situace, respektive východisek z ní. Pokud si pohráváte s vidinou změny zaměstnání nebo školy, zvažte takové kroky ještě před tím, než učiníte nějaký nevratný krok, protože zdání může klamat… V pondělí bude vaše pracovní tempo ospalé, v úterý lze čekat drobný konflikt se spolupracovníky. Nepůjde o nic důležitého. Středa varuje před malou osobou opačného pohlaví v nadřízeném postavení. Ve čtvrtek lze počítat s nějakým společenským setkáním – těžko říct, zda půjde o společnou návštěvu hospody či restaurace, nebo spíš nějaký kulturní podnik. Celkové hodnocení akce je dost mdlé, nicméně by byla chyba se jí vyhnout. Pátek a sobota se vyznačují ponorem do sebe, rozjímáním a následně velmi příjemným rozptýlením v rodinném kruhu – buďto Vodnáři budou někde na návštěvě, či někdo poctí je svou návštěvou. V neděli hovoří hvězdy o možném hlubším duchovním zážitku a dotyku Nekonečna. Chodíte do kostela?

  1. RYBY

Hvězdy Rybám nesou jasný vzkaz: především v druhé polovině týdne se mějte na pozoru před odbarvenou ženou s ostrým jazykem. Z toho plyne, že se stanete cílem drbů či pomluv. Je třeba v této souvislosti mít na paměti, že to budete právě vy, kdo dá k svým způsobem nebezpečným chýrám podnět. Bláznovině téměř kosmických rozměrů se nicméně nebudete moct smát, protože z prstu tak zcela vycucaná (a tedy i relativně snadno vyvratitelná) opravdu nebude. A nestanete-li opatrní jako ostříži, na otrávené kopí si naběhnete sami. Vůči svým blízkým buďte otevření, nicméně informace o možné ostudě dávkujte po kapkách, nechcete-li si pokazit neděli. Utajíte-li však něco, stihne vaše milé ostuda silou hurikánu zcela nepřipravené. Zdá se, že zesílí i chřipkové působení, nárůst zasáhne sice všechny, Ryby však zvlášť budou náchylné: měly by to vědět a zařídit se podle toho…

Nashledanou za týden