Horoskopy od 26-03-2007 do 01-04-2007

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Třináctý týden: 26. března – 1. dubna

Situace: Slunce je v Beranu, Venuše v Býku, Merkur v Rybách, Mars ve Vodnáři a tím vším stále couvá Saturn. Podle hvězdopravců je dobrá doba pro řemeslníky, tvůrčí osoby všeho druhu (zvláště ty pracující rukama) a především pro vynálezce a objevitele.

Kde se shodují hvězdná znamení, pohlaví nebo věk,

mohou předpovědi ku svému užitku

volně použít i další čtenáři.

 

  1. SKOPEC

Těm Beranům, jímž přijde slavit v tomto týdnu narozeniny, všechno nejlepší! Pozor ale na míru vypitého alkoholu – mohly by na sebe prozradit něco, co by je mrzelo. Hvězdy momentálně až extrémně posilují Beraní sklon k žvanivosti. Všem rohatým zrozencům zřejmě budou pokračovat v podstatě dobré dny. To ale ještě neznamená, že by se měli pouštět do nějakých zásadních věcí – k tomu, aby to dobře dopadlo, jim bude chybět soustředěnost. Lehko by se mohlo stát, že na cestě k cíli zabloudí. A pozor na falešné přátele: budete-li dělat opak toho, co vám radí, nezmýlíte se zřejmě… a nebudete-li dělat nic, dokonce vyhrajete!

 

Do druhého týdne nového astronomického roku vstoupí paní Vlasta (51/9) nesporně tou správnou nohou. Křížová desítka jí slibuje přízeň mocných, která se zřejmě projeví i v toku peněz a vzrůstu autority. Se srdcovou osmou v ní by se mohla dočkat i štěstí. Čeho se bude týkat? Z událostí poslední doby paní Vlasta Měsíční Kočce potvrzuje, že skutečně se její sympatie ohledně výběru mezi synovými favoritkami kloní k Jasnooočce. Nejde zřejmě ani tak o ni, jako o plod, který v těle nosí, a v němž by Vlasta ráda viděla vlastní pokračování. Možná raději, než v synovi, o němž si myslí, že se „nepovedl“.

  1. BÝK

Pokud následující týden čekají Býky nějaká složitá jednání či vyřizování, budou jim obratnost mysli i jazyka nakloněny v pondělí a ještě při úterku, ale ve středu je čeká změna: od toho dne bude všechno tak nějak drhnout. Změna se může týkat všech oblastí, ale především té nejosobnější. Snad k tomu málu dobrých zpráv, které pro Býky mám nachystán alespoň na úplný konec týdne, patří i to, že se jim podaří najít zašantročený předmět milý jejich srdci, o němž měli za to, že se s ním již nikdy nesetkají…

 

S panem Arnoldem (59/9) se touto rundou rozloučíme. Patřil k těm, kteří nám společnost dělali nejkratší dobu – pouze od 44. týdne loňského roku. Proto si myslím, že se neloučíme natrvalo (a pan Arnold s takovým postupem vyjádřil souhlas), neboť karty nám stačily prozradit ze zapeklitostí, jež mu osud nachystal, opravdu jen málo. Nevíme například téměř nic o zřejmě poněkud prapodivném propletenci vztahů, v němž, Arnolde, uvízla vaše manželka, a které by nám přitom mohly osvětlit problémy kolem vašeho stěhování. Po onen oddechový čas, o nějž jste aktuálně požádal, a také po dobu, kdy nebudeme v kontaktu, vám karty mlhavě radí nepouštět se v práci do operací, které by mohly ohrozit vcelku dobré vyhlídky dožití se na té hezké židli, co vám koupili k pětapadesátinám, i penze. Znamená to nepouštět se sice do revolucí, ale ani neblokovat nové postupy, jejichž nositelé by vás mohli vyhodit ze sedla. Muž s temnými úmysly nepatří mezi ně, jde spíš o vašeho vrstevníka. Netouží po židli, na níž trůníte, ale po vaší ženě! A co ona na to? Karty radí opatrnost. Co se problémů kolem frajera vaší přelétavé dcery týče, můžete je klidně pustit z hlavy, už má stejně jiného… V zásadě nemluví karty v dlouhodobé perspektivě o nějakých dramatických zvratech. Přeji vám proto všechno dobré.

 

3. BLÍŽENCI

Z trojice Tom, Dita a Petra, která nás provázela uplynulým rokem, padla dnes karta na Ditu (20/9). I ona ve Hře zůstává. Potvrdila nám, že její vztah s šéfem dílny, provozu či ateliéru (nebo co to vlastně je) pronikl na veřejnost a, jak karty předpověděly, dosáhl podoby skandálu. V takovém malém hnízdu, jakým Š. mimo sezonu je, nabývají události šířené rychlostí hlasu démonických rozměrů. Milá Dito, spolu Rohlíkem jsi obyvatelům tohoto hnízda nabídla slušné sousto. O to, že váš vztah nezůstal jen mezi vámi, se postarala nejen zhrzená manželka, ale také někdo, kdo donesl tuto zprávu do cechu. Nepátrejte po tom, kdo to byl, k čemu by vám podobná informace byla? Karty ovšem naznačují, že i v tom má prsty Rohlíkova stará – říkám jí tak, jako ty, ale toto označení rozhodně není správné. Mít horší povahu, mohla bys jí závidět víc, než Rohlíka, což upevňuje tvé loňskými událostmi otřesené sebevědomí. Karty ale radí vztah nějak ukončit. Je to možné? Uděláš-li to ty, bude to pro budoucnost lepší, než když to udělá on.

 

Z možných zdravotních problémů se zřejmě Blíženci již otřepali. Ovšem hvězdy jim slibují určitou dezorientovanost, jejímž výsledkem budou nervozita a zmatky. Nenechte se situací pokud možno rozhodit. Navíc vašeho sluchu dojdou drby, které o vás rozhodně nešíří přítel. Víte, kdo a proč to dělá. Dokážete mu říct klidně a před svědky (jen tak ho dokážete vyeliminovat), co si o něm myslíte? Pokud ano, budete mít v budoucnu pokoj. Nenechte se však přitom ovládnout vztekem. Mějte stále navrch. Nicméně na sklonku týdne pocítíte do nitra morku kostí pochopitelné vyčerpání. Blíženci tak budou jako vytažení ze ždímačky. Přirozeně se to neslavně odrazí na sexuálním životě. Víkend a následující týden to však zřejmě tyto výpadky vynahradí.

 

4. RAK

Myslím, že Rakům nadchází týden nikoliv nejlepší. Už v pondělí převážné většině z nich bude protivně, což budou nevybíravě dávat znát i širšímu okolí. Pozor: jak se do lesa volá, tak se z něj i ozývá. Za hulvátství můžete se dočkat i razantní odpovědi. Nepříznivé vlivy přetrvají do středečního rána. To je čeká podnětné setkání s plavovlasou osobou opačného pohlaví, v případě mužů může jít i o šarmantního plešatce. Ve čtvrtek a pátek nepochybně se jich dotkne finanční problém: na cosi nebudou mít, nebo si to momentálně nebudou moct dovolit, což je hromsky rozladí, zvláště dámy. Ale Raci, peníze, které tento týden ušetříte, v příštím se vám zřejmě rozmnoží. Společenské aktivity plánované na víkend odložte. Neovladatelnou rozmrzelostí byste mnohé pokazili. Klid v rodinné idyle vám však prospěje. Ze všech tenzí budete hledat uvolnění v erotice, kde budete, navzdory k průběhu celého týdne – nebo naopak právě proto – velmi úspěšní.

 

Pan Vladan (28/8) se od našeho posledního setkání skutečně rozhodl: pro normalizaci vztahů s manželkou, čili pro konec kohoutkovského účinkování v posteli své momentální šéfové, odchod z podniku a přistoupení na nabídku muže se zahraničními zkušenostmi. Nabídku, jak třeba zdůraznit, bez možnosti klást si podmínky. Vašemu současnému zaměstnavateli skutečně hrozí úpadek. Že je podnik stabilní? Nevěřte tomu. Jen tak navenek působí. Zevnitř představuje tunel temnější, než tma v místech, kam zřejmě vkročíte, pokud na nabídku kývnete. Už jste přišel na to, proč tenhle podnikatel stojí právě o vás? Je to záhada a řekl bych, že to trochu smrdí. Nicméně rozhodnutí padlo. V následujícím týdnu se pokusíte v práci svůj odchod urychlit. Chtěl byste k prvnímu dubnu. Karty tvrdí, že pokud nepůjde o dohodu, bude to svízelnější a také to, že zájem vás v podniku udržet trvá. Dokonce vám slibují požitky, na něž rozhodně v kase nemají. Trvejte na svém!

 

5. LEV

Jedním ze tří nových účastníků Hry, které vítáme tento týden, je Gabriela, původem z menšího města, slečna ve věku let dvaceti, nyní podle karet zřejmě studující. Dvaatřicet jejich karet nám představuje následující obraz: protože osobní karta Gábiny je až v poslední řadě, představuje Oheň jen vlivově velmi vzdálené karty, a karta Síly, sice k výkladu přivrácená Temnou stranou, nemá na vztah mezi jednotlivými figurami prakticky významnější negativní dopad. V levé diagonále je tedy vybídnutí k větší trpělivosti, v pravé určitý sklon k panovačnosti. Kolmo k osobní kartě – tak říkajíc v hlavě kříže – stojí sklon k marnotratnosti. V řadě Vody jsou to přetvářka a intrikování, ve středu dobrá rada a schopnost jednat rychle, až překotně. Ve Větru jsou bezprostředně spojené s osobní kartou mazaná ženská, lest a karta, kterou lze interpretovat jako vypočítavost. Dlouhá je řada poslední, tedy Země: poukazuje k materielnímu dostatku a vyrovnanému hospodaření i k vcelku vzestupné linii úspěchu. S osobní kartou jsou bezprostředně spojený srdcový kluk a křížová desítka. Následují ve znatelném odstupu karty se slábnoucím vlivem – symbolizují zklamanou důvěru, praktické sklony a nutnost ostražitosti. Proč? Zřejmě se kámen úrazu dotýká jisté osobní záležitosti, tak říkajíc rodinné. Třeba je říci, že Gábinina osobní karta nás odkazuje ke kvetoucím loukám ve svitu zapadajícího slunce, jisté rozhazovačnosti a v jistém protikladu k lásce k přírodě v její velkolepé prostotě stojící touze po přepychu a rokokových kudrlinkách. Gabrielina svobodomyslnost je výsledkem cílevědomé volby a není v ní anarchistická rozervanost, která tak sluší romantikům. K vysvětlení jednotlivostí se dostaneme příště.

 

Do vztahu Lvů k okolí se hned v počátku týdne promítne jejich velká netrpělivost. Pro ni zřejmě budou přehlížet drobnější projevy zájmu o svou osobu, pochvaly i projevy sympatií. Nepříznivý vliv to bude mít nepochybně i na jejich už tak nevalnou míru tolerance. Dopad to bude mít s nejvyšší pravděpodobností na vzrůstající lví podrážděnost, která vyvrcholí kolem čtvrtka otevřeným konfliktem v oblastech pracovní i vysoce soukromé. Pokud se nedokážete v zápětí (a nejpozději v pátek) omluvit, může mít zničující dopad. Netrpělivost provází větší citlivost a bolestínství: i to bude důvodem vzniku možných dramatických situací. Budete hledat úlevu v milostných dobrodružstvích. To je i není chyba. Měli byste však raději vysadit a odpočívat. Bůh ví jak důležité věci i tak v příštím týdnu muset řešit nebudete.

 

  1. PANNA

Zrozenci z Panny, kteří na tom nebyli finančně nejlépe, pokračují ve stabilizaci svých hospodářských poměrů. Toto vyjádření neznamená nárůst příjmů, ale dobrou a účinnou kontrolu vydání, pomalé (až moc vzhledem k netrpělivosti věřitelů) umořování dluhů, a dále naplňující se trend směřující k vyrovnání rozpočtu. Ti z nich, jejichž práce má spíš rutinní charakter, by si rádi vzali dovolenou. Ať si nechají zajít chuť. Alespoň tedy při pátku trochu ujedou a provedou nějakou bláhovost, prostě vybočí ze zajetých kolejí a dopustí se malé vzpoury – spíš bez reálného dopadu. Pokud by náznak rebelie vyvolal bezprostředně hrozivou reakci, do pondělí ho překryjí vážnější záležitosti. O víkendu, ve sféře osobní budou Panny zřejmě nuceny projevit hodně diplomatického umu, jinak bude totiž jejich laskání zřejmě odmítáno. Milostný hlad nezacelí ani skvělé kulinární zážitky, ale tak už to je – někdy prostě nemůžeme mít všechno!

 

A co na to pan Jaroslav (60/10)? Z minulého ročníku hry si přinesl opatrnost (myslím, že dočasnou) ve vztahu k něžnému pohlaví, cynismus, který mu nesluší, a, jak naznačují aktuální karty, k aktivitě probuzené žaludeční vředy. Již posledně karty mluvily o zvýšené vlně zahraničního zájmu o Jaroslava. Důležitý telefonický hovor nezmeškal. Nejednalo se sice o omyl, ale o projekt, který zřejmě překračuje jeho reálné možnosti. Podle karet je problém v tom, že by se musel s někým spojit. Ve střední generaci je však odkecaný a k flexibilním mladíkům z branže důvěru nemá, už jen proto, že je vlastně nezná. Posledně Měsíční Kočka prohlásila: pokud věci nedopadnou tak, jak se jeví, dopadnou dobře. To se zřejmě nedotýkalo jen profesních záležitostí, ale i možného zmrtvýchvstání Ulriky a nebo nového a neodvratného konfliktu s Přizdisráčem. Švagrova přítomnost však v kartách bezprostředně není hlášena, spíš je ukryt v manželčiných řečech. Ulrika však o sobě může dát vědět. V takovém případě dělejte mrtvého brouka.

 

7. VÁHY

Ve Váhách nás čeká další avizované loučení, tentokrát s Alenou (31/7). Účastnila se celého ročníku hry a nepopírám, že se mi po ní bude hodně stýskat. Jejím prostřednictvím se mohly dozvědět o sobě i dámy v podobné životní situaci. Pokud si položí otázku, zda by se vždy dokázaly zachovat tak ryze, jako Alena, začnou mnohé pochybovat a dostanou, jak už to bývá, zlost na zrcadlo. Alena – ať už se ve skutečnosti jmenuje jakkoliv – je reálná postava a jistě není svatá. Ale za své postoje také platí, tak už to na světě chodí. Za samotu, do níž se propadla, si však v mnohém určitě může sama. Takové ženy muži často obdivují – a zároveň se jich bojí. Ten pravý by se určitě našel. Problém je v tom, že Alena zřejmě hodila flintu do žita a už dopředu se odmítá zapojit do složitých her lásky, dobývání, odmítání i festivalu krásných lží. Snad ji karty alespoň trochu přesvědčily o tom, že větší vnímavost k mužům v okolí by byla na místě. Ostatně, nemusí dělat první krok. Stačilo by být vstřícnější… Snad se ještě setkáme. Měsíční Kočka jí závidí nebývalou integritu a přeje do osobního života odvahu.

 

Už se šéf Vah uklidnil? Zdá se, že za možná příkoří předchozího týdne budete tento týden odměněni. Ne sice, žel, penězi, ale chválou a oceněním až nemístným. Nevysvětlujte si to víceznačně. Pravda je taková, že to vše bude odrazem špatného svědomí nadřízených. Je jim jasné, že jejich pokus vozit se po vás byl vůčihledný a na popularitě jim nepřidal. Vašemu vnitřnímu uspokojení nechť slouží vědomí, že tak hloupý, aby jim na to skočil, nikdo není. Morální výhra je na vaší straně. Nic si za ní nekoupíte, ale je to příjemné, není-liž pravda? Ne všichni navíc mají problémy Aleny. Týden je všeobecně nakloněn milostným výbojům na scéně domácí i mimo ni. Váhy v nich budou velmi úspěšné a na konci týdne z nich též patřičně uondané.

 

8. ŠTÍR

Týden bude Štírům přát ve vyřizování starých restů. Pokud budete platit dluhy, možná vám odpustí úrok. Navážete vlastní vinou zpřetrhané svazky a ani nedostanete vynadáno. Co v práci zdálo se být neřešitelné, půjde skoro samo. Konečně už spočítáte daňové přiznání – zjistíte, že s podrobným návodem to není zas až tak velká věda a prošvihnout termín by se věru nevyplatilo! Výpočet dopadne lépe, než jste čekali, a tak nadávat budete jen proto, že na daně a berňák se prostě nadávat sluší. Také společensky budete úspěšní a milovaní. A v oblasti nejniternější? Vaše přitažlivost pro osoby opačného i stejného pohlaví bude značná. Je jistě úžasné být dobývaným Štírem, ale pozor, abyste se nakonec nestali volky nevolky dobrovolně nevolníkem! Sluší se občas ukázat jedový trn.

 

Druhý z dnešních nováčků dostal přezdívku Fuks. Je mu jedenačtyřicet let. Víc o něm zatím nevíme. O seznámení se Měsíční Kočka pokusí nejdřív pomocí definování problému, jímž Fuks žije, a poté nabídkou cesty, jak z něj ven. Teprve po vyhodnocení výsledku na základě jeho odpovědi (na níž mu musíme dát čas) přistoupí k velkému výkladu z celé sady karet, takže naše seznámení bude trochu zdlouhavější. Osobní karta představuje Fukse jako výraznou osobnost. Netrpí nedostatkem. Jeho obor je teoretický, usuzuji na akademickou funkci, ale mohu se mýlit. Fuksova slušnost je vyhlášená. Je však i upřímná, není to vlastně tak trochu pokrytec? Fuksovým časem je den. Jeho karty vyložené ve vztahu k osobní kartě celkem zřejmě ukazují o jaký problém jde: tak, jak jdou za sebou, představují Fuksovu velkou samotu, protože 22. dům hlásí – mít úspěch nebo dělat kariéru je pro něj důležitější než rodina, a dům číslo 31 mluví o pocitu nenaplnění, vycházejícím z faktu, že ho nikdo v jinak úspěšné kariéře nepodpoří. Přiznávám, že smysl následujícího 1. domu mi zatím jasný není. Co se týče budoucnosti, v obráceném pikovém esu hlásí blízký úpadek. Je však nevyhnutelný? A co znamenají dvě ženské figury, které jako by se o Fukse přetahovaly?

 

9. STŘELEC

První z loňských účastníků, který Hru v novém ročníku opustí, bude Miluše (21/7). Aktuální karty jí do budoucna slibují život dost složitý, složitější než nyní…, a to už je co říct. Pod jednou podmínkou: že totiž u ní nedojde k vyhasnutí těch neobyčejných schopností, které se u ní v průběhu roku probudily. A to karty jako možnost nastiňují. Důvody něčeho takového neprozrazují, stejně, jako nic nesignalizovalo tu neuvěřitelnou změnu, v jejímž důsledku zde máme, obrazně řečeno, místo nevzhledné housenky motýla. Milušina metamorfóza Měsíční Kočku překvapila stejně, jako její okolí. To, jak se z ekologické aktivistky z leknutí, stal nejprve živý symbol kampaně, pak uvědomělá bojovnice a nakonec něco mezi vědmou, léčitelkou a světicí, ale zaskočilo i samotnou Miluši. Jistě ji ctí, že se nenechala zneužít politiky všech barev spektra, kteří jí nepokrytě nadbíhali. To, že za odměnu vypadla z hledáčku všetečných médií, je jen důsledek její paličatosti, ale zřejmě jí to tak vyhovuje, může se tak totiž lépe soustředit na rozvíjení Daru, jímž byla tak překvapivě obdařena. I podle ohlasů dalších návštěvníku si myslím, že by neměla úplně zmizet z hledáčku Věštírny…

 

Střelci! Již v pondělí se pokuste vzepřít zběsilému tempu, které se vám hvězdy snaží vnutit. Touha nic nezmeškat může totiž vést k zcela opačnému výsledku. Radíme na všechny výzvy k zrychlení odpovědět hlasitým nádechem a výdechem. Buďte uvážliví před jakoukoliv aktivitou, do níž se vás kdokoliv bude snažit uvrtat, ale kontrolujte i vlastní podvědomí a věřte, že opravdu nic nezmeškáte. Nepřijdete o peníze, ani přátele. Láska vám neproteče mezi prsty. A také vás neskolí infarkt ani mrtvička. Ten neskutečný tlak, jemuž většina Střelců bude jak věřím úspěšně vzdorovat, by měl polevit o víkendu. Ten si užijte se sobě milými a konečně si opravdu odpočiňte!

 

10. KOZOROH

Klid a rozvahu jsme minulý týden radili i Kozorohům. To už tak úplně neplatí. Naopak. Pokud nechtějí promeškat štěstí, platí pro ně částečně to, co tento týden pro Berany: měli by štěstí chytit za rohy, ale vyhnout se přitom řešení jakýchsi zásadních věcí. Žijte odvážně, svižně a nezávazně. Vyhněte se falešným přátelům. Štěstí vám bude přát i v sázkách a menších riskantních podnicích – v práci i v lásce. Pokud přesto budete mít pocit, že vám někdo hází klacky pod nohy, než se začnete prát, přesvědčte se, že nezakopáváte sami o sebe. Vždyť z erotických hrátek už nejspíš sotva pletete nohama…

 

Dobře nám známým účastníkem Hry je i Evelyna (36/9). Vstoupila do ní hned v počátku, a i po roce dost obtížném, v němž se nám dala tak říkajíc všanc, projevila přání zůstat. Ani los a náhoda jejímu účinkování neučinily přítrž. A to je dobře, protože váš zdánlivě výlučný příběh, paní Evelyno, je podle ohlasů zdaleka ne tak „originální“, jak by se mohlo zdát. Představuje varování a nebo osobitou pomoc podobně postiženým, jichž se drogová problematika nějak dotkla. Pořád se totiž o tom, zvláště v uzavřenějších společenstvích a nebo v menších místech, dost nemluví. A nebo mluví planě. Zjednodušení škodí a rázné odsudky jsou stejně k ničemu, jako zhoubné zavírání očí či zlehčování. Není to, popravdě řečeno, v podstatě problém pro kartáře ani astrology. V Měsíční Kočce jsme si vědomi toho, že můžeme jen ulevit a nebo nástinem možného vývoje před něčím varovat, že snad dokážeme odhalovat souvislosti a pomáhat vzdorovat důsledkům. Kéž by i cosi zvrátit… S tím vítejte v druhém ročníku.

 

11. VODNÁŘ

Problém některých z Vodnářů bude tento týden permanentní nedochvilnost. Nebudou stíhat v práci, ve společnosti ani v soukromí. Ačkoliv je tato vlastnost protivná a pro okolí znakem nevychovanosti, zřídka může omylem být klíčem ke štěstí. Ve vašem případě negativně se podepíše na pondělí, středě, čtvrtku a sobotě. Její důsledky nebudou mít další dopad v úterý, katastrofu naopak zřejmě nastartuje v neděli. Ta bude mít charakter privátní, ale s dopadem mimořádně drtivým. Vodnáři pozor: protože výjimka potvrzuje pravidlo, v pátek dík nedochvilnosti zřejmě uniknete značné nepříjemnosti s možným finančním dopadem.

 

Třetím dnešním nováčkem Hry je Bianka, které je patnáct. Proto jí nabízím Černého kocoura s celou nedořečenou mnohomluvností tohoto způsobu věštění. Vyhovuje ti? Tak v pondělí se karty představují následovně: budeš velmi rozmrzelá ze ztráty, která tě potká. Půjde o peníze. Myslím, že tě zamrzí vydání z předchozího dne. Úterý kraluje karta tvé ctižádosti. Týká se nepochybně blížících se zkoušek na střední školu. Třetí karta v této souvislosti mluví o jakémsi trumfu v rukávě. Opravdu si jsi tak jistá, že můžeš na školu tak kašlat? Středeční karty – opět jedna směřuje k přijímačkám, druhá mluví o naději, rovnající se jistotě. Význam té třetí, představující muže s temnými úmysly, je Měsíční Kočce momentálně nejasný, ty ho však dokážeš ztotožnit, nemám pravdu? Čtvrtek: řada začíná plavovlasou a jasnookou ženou. Další karty mluví o matce a zároveň žárlivosti. Kdo žárlí na koho? V pátek se ve hře objevují další dvě figury, opět matka a srdcový král, který by v souvislosti s následující kartou měl zřejmě být pojistkou oněch přijímacích zkoušek. Rysy otce, které nese, však tvému otci nepatří – jak prozrazují víkendové karty. Je tam i posel se špatnou zprávou a tvá touha. Neděle slibuje konflikt s právem, jízdu a policistu – to je tak banální souvislost, že říct cokoliv jiného, než co tě napadne první, by vypadalo jako chyba. Ale je to opravdu tak jasné? Tím spíš, že by právě tyto karty měly mít dlouhodobější dopad, než pouze na nadcházející neděli…

 

12. RYBY

 

Pan Richard (30/6) je čtenářům pravidelných stránek Měsíční Kočky dobře znám vzdorem vůči nejapným vtipům vlastního otce, který se mu snažil z nelásky k snaše dokonale zbabrat život. Že Richard a Vendula obstojí v těch rafinovaných zkouškách se mi, upřímně řečeno, zdálo být nepravděpodobné, ale karty byly při nich a oni se jejich radám nezpronevěřili, byť je (a zcela správně – jejich výklad není totiž možné brát jako dogma) občas modifikovali k dobru věci. I proto mám radost, že ty dva a stále se rozrůstající houf jejich dětí – stejně jako starého kozla snad již se synem a snachou smířeného – budeme potkávat na těchto stránkách dál.

 

Loučení s Věštírnou pravidelně patří Rybám. Stejně jako Blíženci budete bojovat s pomluvou. Ale má takový boj smysl? Budete-li se soudit, okolí vás nařkne z hrabivosti, nebo ze snahy za každou cenu se zviditelnit. A když nebudete, dojde k tomu, že drb je vlastně pravda a vy se bojíte se nactiutrhači postavit. Zvažte, zda vám vyřčená pomluva za pocuchané nervy stojí. Buď zkuste řešení, nabídnuté Blížencům a nebo vězte, že dobře umístěná facka vždycky uleví a někdy dokonce zvládne pravé divy. To ovšem není výzva směrem k obecnému rozvoji kultury spolužití v tomto směru – ono je to u nás v mnohém už tak dost na draka!

 

Křestní jména hráčů o budoucnost byla pro vyloučení jejich identifikace změněna.