Horoskopy od 23-04-2007 do 29-04-2007

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Sedmnáctý týden: 23. – 29. dubna.

Situace: Slunce je v Býku, Mars v Rybách a Venuše v Blížencích. Merkur přejde ze Skopce do Býka. Saturn je ve Lvu a Neptun ve Vodnáři. Jupiter couvá, stejně jako Pluto ve Střelci.

Kde se u karetní předpovědi shodují hvězdná znamení, pohlaví nebo věk, mohou předpověď ku svému užitku volně použít i další čtenáři.

  1. SKOPEC

Berani začínají týden snad i pro ostatní znamení dobrý – možné výjimky nechť potvrdí pravidlo. V práci či škole budou věci v pořádku. Nejen Skopci z valné většiny u přijímacích zkoušek uspějí, byť by jejich původní vyhlídky vypadaly i nejbídněji, to Měsíční Kočka sděluje jak samotným účastníkům, tak vynervovaným zákonným zástupcům. Neuspějí jen vyložení smolaři, těžcí nerváci (mají ale dobrou šanci při opravě) a střeva, ale pozor, pohořet mohou i někteří až moc sebejistí: machrujte si před zrcadlem, u zkoušek už ne! Konkrétně si někteří Skopci pomohou v nadcházejícím týdnu i hmotně, a to ze směru, odkud zisk nečekali. Nebude to nic moc, ale také to nepřinese žádné závazky. Měli byste také pomoct nějakému zvířeti…

 

Paní Vlastě (51/13) pro daný týden karty slibují bezkonfliktní období a ve vztahu k Jasnoočce s bubnem dokonce velkou přízeň. Není to trochu tak, jakoby kdybyste nalezla dceru? Myslím, že i z její strany opětované city jsou opravdové, přesto karty radí obezřetnost. Pokud opravdu máte pocit, že by se k vám měla Jasnooočka nastěhovat – myslíte jen do porodu, ale víte, jak to bývá – zvažte všechna pro i proti. Chcete, aby s ní přišel i syn? Podle karet by to bylo čiré bláznovství, které by na jeho mizerné povaze nic nezměnilo. Na druhou stranu nechat dívku napospas jeho divokým náladám a fyzickému i psychickému hrubiánství by také nebylo dobré.

2. BÝK

Po více než měsíci se setkáváme s doktorem Pavlem (39/12). Vaše reakce na objevení se nebezpečného soupeře je veskrze špatná. Podceňujete ho. Máte za to, že vás a hlavně vaše plány již nemůže nic sestřelit? Že proti vám pikluje váš asistent, pro vás nic neznamená? Pokud znovu upadnete do oblíbených erotických hrátek, ze spojence-manželky získáte choť-nepřítele. Ohledně toho Asáka ( ve vaší Hře o budoucnost dosud neměl jméno a budu ho tedy nazývat podle funkce), kterého jste získal po nešťastně ztraceném předchůdci, mějte stále na paměti, že jste si ho sám nevybral. Budete-li analyzovat váš vztah s tím, kdo vám Asáka podstrčil, možná dojdete poznání, co proti vám (nebo proti vašemu projektu) vlastně má. V Alpách jste skutečně mohutně zapůsobil na Hlavounovu dceru. Vztah se bude v nadcházejícím týdnu vyvíjet v neprospěch manželky (a v důsledcích i váš). Kroťte se, Hlavounova dcera je sotva plnoletá. Mám ji snad říkat Lolita? Kolem expertního stanoviska k vašemu projektu vzniknou nějaké nejasnosti a z nich vyplývající zdržení. Nesnažte se věc tentokrát tlačit přes ministerstvo. A rozhodně ne přes Hlavounovu dceru. Chcete s ní spát a nebo jste se opravdu zamiloval? Obojí je špatně. Ve věci nemocnice by byl podle karet lepší lobbing na kraji. Znáte se s hejtmanem nebo s někým z jeho kruhu? U koho z nich by vám pověst proutníka mohla přinést kladné body? Nespoléhejte na odborná stanoviska – nikdo jich tam není zřejmě schopen, všichni zblbli z politiky a hlídají si židle. Rozhodně bych při hledání spojenců zdaleko pominul nějakou melírovanou ženskou. Proč vás nemá ráda? A jaký je v krajské věrchušce její vliv? Zamyslete se nad tím.

Býkům těm je hej! A aby ne: aktuální týden jim slibuje již od pondělí velmi úspěšné dny u osob opačného pohlaví, trvalou lásku i sexuální výboje – a to v plné síle až do čtvrtka. Protože poté štěstí i síla v této oblasti do značné míry pomine (ale zcela jistě nezmizí), neměli by ztrácet čas jinými záležitostmi. V práci potíž nenastane, týden bude klidný, s výjimkou pátku, jenž bude vzrušenější a problém, který bude nutné řešit, by mohl pokazit i víkend. V týdnu mohou Býci čekat peníze: jejich zdroj je z hvězd nejasný. Dále je navštíví nemilovaný příbuzný, zřejmě v souvislosti s nějakou rodinnou sešlostí. Máte-li narozeniny, tedy přijměte dobrá přání i od Měsíční Kočky.

3. BLÍŽENCI

Měsíc nás dělí i od setkání s Tomášem (43/12). V tom čase se podle karet na obzoru skutečně objevila možná partnerka, zdá se však, že víc životní, než pracovní. Zřejmě se v dané etapě oťukáváte. Množné číslo je na místě, protože i ona zkoumá, čím může být Tom Hekubě. Podle karet je to osoba duchaplná a nakloněná materiálnímu prospěchu. Jinými slovy, pokud budete chudý, ani o vás nezakopne. Lehkým vhledem do jejího kárového portfolia zjišťuji, že se jedná o osobu značně temperamentní, za určitých okolností dřív mluvící, než myslící. Je ovšem schopna kompromisu. Tak nevím: docela mi k vám pasuje, ale do ničeho vás neženu. Zkuste ji poznat v mezních situacích… Z jiného soudku: dejte si velký pozor na prudké slunce. Přeneseně by to mohlo znamenat i požár nebo něco na ten způsob ve vašem rekreačním zařízení, normálně řečeno, na chalupě.

Blíženci by podle všeho ve čtvrtek a v pátek neměli raději vystrčit z domu nos. Pokud to nepůjde, nechť jsou ve svém konání i mluvě mimořádně opatrní. Do té doby jim však budou hvězdy přát jak v pracovní, tak společenské oblasti. Navážete možná zajímavé kontakty, které časem porodí nikoliv nezajímavé peníze. Také staří přátelé nezklamou a v očích těch nových vyrostete. O víkendu se přidruží zdravotní potíže, mělo by být horko a to se negativně dotkne oběhového systému Blíženců. Bez ohledu na pohlaví by se měli vyvarovat sexuální námahy – cit lze jistě vyjádřit i jinak.

4. RAK

Jak by se měl týden vyvíjet pro Raky? V pondělí v citové vyrovnanosti. V úterý a středu se společenskými úspěchy a nebo alespoň aktivitou v této oblasti: může jí být zajímavé setkání nebo návštěva nějakého kulturního podniku. Středa zřejmě přinese konflikt a nebo nějaký zádrhel v práci či ve škole. Nepřetrvá však do dalšího týdne a jeho vyústění nebude fatální. Nicméně Račí postup zabrzdí. V lásce se budou mít dobře – z úterý na středu a především v sobotu a neděli. O víkendu rozhodně neseďte doma – tam vám hrozí hádka a nebo dokonce úraz!

 

Pan Vladan (28/15) zřejmě dosáhne v pracovním sporu určitého pokroku. Zřejmě se mu podaří určit – nebo alespoň přiblížit – konkrétní datum odchodu ze zaměstnání. Bude to velmi dobře, protože nabídka, kterou se rozhodl akceptovat, nepotrvá věčně. Varianta se soudním sporem by byla nákladná a hlavně zdlouhavá, podnik by ji nejspíš prohrál, ale trvala by proklatě dlouho. Karty tentokrát nedetekují žádná konfliktní dění v osobní oblasti a ani neprozrazují, zda v uplynulém týdnu nějaký problém skutečně nastal.

 

5. LEV

Ačkoliv jsme od Gabriely (20/15) dosud nedostali relevantní odpověď na naše otázky, los pro tento týden na ní opět padl a tak přikročíme k dalšímu výkladu, tentokrát na kříž. Karta v hlavě kříže tvrdí, že řeší problém, vyplývající z omylu, jehož se dopustila a který by, za jistých okolností, mohl být osudový. V této souvislosti piková karta varuje: ať se vyhne sporům a zavilé řevnivosti. Naopak z levého ramene kříže karty radí: upovídanosti, která jí zpravidla škodí (ačkoliv sama žije v představě, že jí zdobí a její žvatlání je všeobecně akceptováno), může sehrát v řešení problému pozitivní roli. Nemělo by proto být bezbřehé… Měla by kontrolovat KOMU a CO lije do hlavy. Ve správné poloze je jen křížové eso v patě kříže: tvrdí, že všechno dobře dopadne, konkrétní tato karta ale není.

Od úterý do čtvrtka bude Měsíc ve Lvu, což má mít vliv na srdce a krevní oběh. Nenechte se v těchto dnech od doktorů řezat, jinak vše co pro daný orgán a související instalace v těchto dnech uděláte, dvakrát uděláte. Nevyhýbejte se česneku, kolik jen ho žlučník snese. Nebudete sice zrovna tři dny ve společnosti oblíbeni (a spíš až do pátku, než česnekovou bombu tělo zpracuje a charakteristický odér z pórů vyprchá), ale věřte, že to bude stát za to. Nebojte se ani tak zběsilých kombinací, jako je spojit česnek s medem. Tak zvaná židovina je ochucená pomazánka z majolky, nastrouhaného taveného sýra, jogurtu a utřeného česneku se solí, je báječná…

6. PANNA

Pannám hvězdy věru neslibují jednoduchou cestu, a to ve všech oblastech, snad s výjimkou finanční. V práci bude týden jednoznačně těžký: jak pro samotný objem úkolů, tak pro vztahy, které se zde (ne vždy ovšem přímo ve vztahu k Pannám) vyhrotí. Atmosféru prostě nebude lehké vydýchat. Společensky Panny čeká nepřetržitý řetěz drobných trapasů. Navíc to začne drhnout i ve velmi osobní oblasti. Problémy budou v citech i technice. Není však třeba rovnou skákat z okna, protože žádný z problémů nebude osudový a v dopadu nevratný. Na sklonku týdne špatný vliv zeslábne, a v delším časovém úseku bude nulový, zůstanou spíš šrámy na duši než otevřené jizvy. Lze počítat i se zdravotními problémy, nejpravděpodobněji dentálními.

Pan Jaroslav (60/16) si podle všeho z nárazu, který pro něj znamenalo zjištění o vážném zdravotním stavu manželky, ještě nevzpamatoval. Dokonce se na něj se začnou kupit další: může čekat, že to, co pracovně prošvihl, přinese další neblahé plody. Zlopověstná Ulrika o sobě dá vědět přes třetí osobu. Bude jí švagr Přizdisráč? Uvidíme. Všechno naznačuje tomu, že to bude někdo další, koho zatím neznáme a koho nezná ani pan Jaroslav. Podle karet půjde o osobu ženského pohlaví. S Ulrikou ale nechodí pod paždí nikdy nic dobrého…

7. VÁHY

Pane Oskare (37/14), zpravidla nás karty navádějí k vaší reprodukční touze (protože jak jinak nazvat vztah, kdy zcela vědomě před potěšením ze sexu upřednostňujete zmnožení a do dalších generací přenesení vlastních genů). Zdá se, že tato myšlenka se u vás proměnila v posedlost. Dnes se ovšem musíme ve jménu aktuální pikové karty věnovat vašim pracovním problémům. Ne, že by nebyly. Jsou dány vašimi četnými podivně omlouvanými absencemi a teď i vleklými zdravotními problémy. Ztráta tohoto zaměstnání by vás snad zabila. Máte ho rád a neflákáte ho. Prostě jsou podle vás i jiné a někdy důležitější věci. Okoralá srdce šéfů tuto argumentaci nepochopí. V daném týdnu se bude rozhodovat o vašem bytí a nebytí ve firmě. Dostanete nabídku. Tam, kde budete mít možnost volby, zahoďte svou tradiční nerozhodnost, a to i v případě, že by vaší budoucí činnost měla orientovat jinam, než kde jste se dosud mohl pohybovat jako ryba ve vodě a se zavázanýma očima. Není vám ani čtyřicet. Budete-li k tomu okolnostmi přinucen, volte bez obav.

V neděli vstoupí Luna do Vah, což se odrazí na našich ledvinách, močáku a též na rovnováze tělesných šťáv – od krve po lymfy. Zopakujme si, že biologické hodiny mezi 15. a 17. hodinou podporují močový měchýř a mezi 17. a 19. ledviny. Až do prvního máje je tady skvělý čas pro řádný průplach tenkého střeva a jarní detoxikaci. Tím víc, že nejspíš bude na danou roční dobu opravdu horko. První blázni se budou koupat. Hodně pijte minerálku a nahraďte tak vypocené sole. K jídlu jsou dobré ovoce a zelenina, v jejichž rostlinných tělech je významnou složkou voda. Pokud se Váhy tento týden soustředí na své zdraví, možná ani nepostřehnou několik drobných pracovních i osobních nepříjemností, jimž by jinak přikládali nezaslouženou pozornost.

8. ŠTÍR

Celkem v klidu mohou být i Štíři, protože tento týden bude pro ně patřit k méně vzrušeným. Dobrý proto bude například pro plánovanou údržbu: těla i duše. Rozhodně nebude ku škodě, zajdou-li k holiči či kadeřníkovi, dají si udělat manikuru, zaplatí kosmetičce a koupí si něco na sebe nebo jen tak pro radost. Nemyslím zrovna auto! Dobré budou i procházky s někým milým, tiché soustředění, případně i radikálnější celonoční tah, při němž si Štír propláchne mozek. Pouze však v případě, že bude v pohodě – a to by celý týden být měl. Přes případné konflikty v práci i jejich zárodky v osobním životě radí hvězdy přenést se s nadhledem.

Milá Katko (21/15), vůdčí karta dnešní analýzy tvé situace je kárová, a předpověď krátkodobá, takže se týká výlučně aktuálního týdne. Rozhodně tě nabádá k tomu, aby ses záměrů, které máš, nevzdávala. Nejsou motivovány soukromou oblastí. Ve čtyřech jednotlivých domech se k vůdčí kartě mají vztahové karty následně: obrácený junk slibuje, že úsilí, které k naplnění tvé představy budeš muset vyvinout, do jisté míry vyváží skutečností, že personálně budou týden provázet příjemná setkání a práce bude mít do značné míry zábavný charakter. Tak to půjde až do kritického momentu, pokud dobře kartám rozumím, ten může nastat v přelomu týdne, ve středu či ve čtvrtek. Jakýsi proces, zdánlivě probíhající mimo vaši vůli, neovlivníte včas. Za to, že vše se nakonec v dobré obrátí – respektive neskončí malérem – poděkujte partě lidí, kterou (a tady není jasné, zda neformálně a nebo z pověření) řídíte: mají vás rádi a nepotopí vás…

9. STŘELEC

Střelce mohou hvězdy jen a jen uklidnit – nečekají je podle jejich postavení totiž žádné životní kotrmelce. Zvýšenou pozornost by ovšem měli věnovat především tomu, s kým se stýkají. Mezi lidmi, s nimiž tento týden navážou kontakt, lze předpokládat zradu. Jejím potenciálním nositelem bude člověk totožného pohlaví a srovnatelného věku, tedy vrstevník, maximálně nepatrně starší. Ovšem hledáním nepřítele za každou cenu by Střelci rozhodně neměli rozvrátit přátelské vztahy, kterými jsou proslulí. Ostražitost ovšem bude na místě. Měli by se vyhnout přechlazeným nápojům i zmrzlině, i když počasí bude k extrémům svádět. Nevím proč, ale preferovat by měli všechny odstíny modré a zelené a jejich kombinaci v lomených tónech.

Slečna Mia (28/14) nám při prvním setkání dala prostřednictvím karet nahlédnout do svého světa jen škvírou mezi dveřmi. A protože na text dosud nereagovala, nepotvrdila ho ani nevyvrátila, budeme i dnes tápat. Karty nám snad budou dostatečným, vodítkem. Požádáme je, aby se vyjádřily prostřednictvím Dvou cest k problému, jež by měl být pro Miu momentálně nějakým způsobem klíčový. Měsíční Kočku popravdě nepřekvapilo, že v centru otázek stojí onen mladší člověk, s nímž Miu spojují užší citové vazby. Jenže proti minulým kartám se zdá, že tato vztahová osoba není partner či milenec, ale příbuzný. Jde o sourozence, nebo někoho ze vzdálenější přízně? První cesta nabádá k dalšímu sblížení a naplnění slibu, který se s tím spojuje. Výsledkem nemusí být ztráta. Druhá cesta ovšem s oním mužem spojuje zřejmě Miin možný kulturní úpadek. Ve vztahu k příbuzenským vazbám této výpovědi nerozumím. A kdo má být onou kartami naznačenou výstřední osobou? Vy a nebo on? Každopádně druhá cesta je jednoznačným varováním.

10. KOZOROH

Hned v pondělí by si Kozorozi měli připravit jídelníček, nebo chcete-li dietu na celý týden. Ten bude nevzrušený, takže s klidem mohou vysadit veškerá těžší jídla, protože je nebudou čekat zřejmě ani významnější energetické výdeje. Dát by si měli pozor především na jakákoliv ostrá a nebo horká jídla. Vychutnávat mohou bezkonfliktní a až téměř ospalou atmosféru. Odpočinek ale bude důležitý před přicházejícím měsícem, který v některých momentech může být dost vyčerpávající.

V případě Olina (61/15) jsme na tom v podstatě stejně jako u předchozí slečny. Víme zatím o něm velmi málo a je otázkou, zda nebloudíme. Budeme-li nicméně sledovat již posledně naznačenou cestu, přečteme dnešní karty takto: partnerkou, s níž prožil nedávno zklamání, není osoba intimně blízká, ale spolupracovnice. Mezi Olinem již v důchodovém věku a jí zřejmě bude významnější věkový rozdíl. Posledně jsme se odvolali na jakýsi dokument. Jeho nalezení nebo získání se tento týden velmi přiblíží. Pokud se opravdu dostane do Olinových rukou, není zřejmé, zda situaci rozmotá a nebo ještě více zamlží. To druhé je pravděpodobnější. Asi bych proto onomu neznámému dokumentu až tak mimořádnou váhu nepřikládal.

11. VODNÁŘ

Ta co, Vodnáři, už jste přistáli zpátky na Zemi? Jak bylo v galaxii? Srážky s realitou ale nebudou příliš bolestivé, protože se kolem vás jakoby nic moc ani dít nebude. Jinak je tomu v oblasti partnerské, kde neuváženým slovem nebo činem, rozhodně ne myšleným zle, můžete spustit neblahé události, které se navíc zřetězí a mohou vést k rozkladu i zdánlivě velmi pevných vztahů. Mějte se na pozoru. Je tu někdo třetí, kdo by se mohl z vašich problémů radovat a těžit z nich!

Honza II. (26/14) skutečně prožil Velikonoce v Římě, což mu připadalo stylové, ačkoliv podle karet se hluboce křesťanskou orientací nevyznačuje. Pokud ovšem paklík zkoumáme pozorněji, mohla by účast na papežském Urbi et Orbi na svatopetrském náměstí a až teatrální příklon ke katolické církvi být nápovědou pro budoucí Honzovu politickou angažovanost. Jak ho už rok Měsíční Kočka sleduje, rozhodně nemůže být překvapená, Honza sice rád naslouchal mobilizační polnici a ptačímu cvrlikání, ale celkově se spíš jevil jako pragmatik bez ideologických (ale i morálních) omezení. Že by začal rozehrávat svou vlastní hru před mimořádnými volbami? Měsíční Kočce se totiž další politický otřes v republice jeví jako nevyhnutelný, a Honzova sázka na flexibilní křesťany jako věčného koaličního partnera tedy i celkem logická. Nebo byla příčinou výletu Olívie, vždy rozechvělá z masových vystoupení a tak trochu milovnice kýče? Každopádně je nadcházející týden v politickém definování sebe sama pro Honzu dost důležitý. V této souvislosti se setká i s vysoce postavenou osobou balancující na vratké židli. U Honzy, jak už víme, nic není náhoda.

12. RYBY

A ještě Ida (20/15). Poškádlíme ji Černým kocourem. Ten jí na pondělí slibuje jakýsi věci zřejmé a nebo dávno dohodnuté znejisťující telefonát. Moudrou radu pomáhající se s obsahem zprávy vyrovnat Idě poskytne přítelkyně. Ta je přítomná i v úterý, kdy hlavní událostí bude spor o právním charakteru a končící (alespoň v onom dni) pro Idu spíš špatně. Ve středu ovšem může čekat dobrou zprávu, obsahující zajímavou nabídku. Reagovat by měla ihned, průtahy by přinesly zklamání. Ve čtvrtek bude jakýsi slib naplněn, a protože je přítomna i otcovská karta, soudil bych, že se bude jednat o slib, který dala otci ona. Pátek nese samé figury: Nepřítele, Rodinu a Prošvihnutý termín. V sobotu se zjevuje dosud neznámý jasnooký a plavovlasý, prostě téměř Anděl. Toto pojmenování si dovoluji pouze vzhledem k Idině citové vazbě k onomu člověku. Nedělní karty opakovaně varují před nedochvilností. Má snad jít o schůzku? Pravděpodobně.

Ryby se nemusí obávat o své zdraví – to by mělo být pevné. Řečení zrozenci by neměli mít ani velké problémy s pracovním zařazením: lze předpokládat, že do konce týdne dojdou uznání shora i zdola. Budou zářit ve společnosti, kde budou obdivováni i milováni. Zazáří i v posteli, budou překypovat city, a láska jim učiní poslední dubnový týden růžovým. Jisté komplikace ovšem přičiní fakt, že disponabilní pro ně bude menší množství peněz, než jaké by dokázali utratit – ale tento problém máme stále i my ostatní – z hvězd ač jsme různých – stále nebo alespoň po většinu času.

Klid a zdraví přejeme nakonec všem příznivcům naší Věštírny. Mějte se, a zase za týden… (křestní jména hráčů o budoucnost byla pro znesnadnění jejich identifikace změněna)!

 

1 komentář u „Horoskopy od 23-04-2007 do 29-04-2007

  1. Pingback: vybrali.sme.sk

Komentáře nejsou povoleny.