Rak

(22.06.-22.07.)

Osoby narozené v tomto znamení mají velmi dobře vyvinuté smysly a dobrou paměť. Rak je personifikací jemnosti a slušnosti. Nikdo se nedokáže tak dobře a citlivě postarat o dům, který je pro něj symbolem bezpečí,  a rodinu jako on. Váží si rodinných tradic a vzpomínek na minulost. Má rozvinutou představivost a dokáže velmi pečlivě pozorovat. Rychle se dokáže vcítit do problémů jiné osoby. Rak rád pomůže, uklidní nebo dá. Jeho smysl pro spravedlnost je velmi dobře rozvinutý. Váží si cizí názory, ale nemá rád brutalitu a sprostotu. Má rozvinutý umělecký talent zvláště z mediálního hlediska.

Spřátelit se s ním není vůbec lehké, protože je velmi nedůvěřivý. Všude očekává podraz a vše vidí v nejčernějších barvách. Velmi ho zajímá názor většiny a proto se rád ukazuje jen v požadovaných pózách. Pochopit jeho pravé myšlenky a pocity je téměř nemožné. Raka trápí neustále obava, že někdo zjistí co si doopravdy myslí nebo co ho trápí. Má nestálý charakter, proto i dosti trpí. Když dobře ocení svoji sílu a šance, tak je velmi mstivý a nemilosrdný. Velmi jednoduše se uráží a dobře a dlouho si urážky pamatuje. Každou kontrolu své práce považuje za kritiku. Práci si nejvíce cení samostatnou bez mnoha kontaktů s dalšími spolupracovníky. Rak je velmi dobrý specialista, solidní a s velkým pracovním nasazením. Vždy udělá to, co slíbil. Nemá rád finanční rizika, proto i v práci přistupuje ke všemu z čistě materiálního úhlu. V lásce je citlivý, romantický a žárlivý. Erotika pro něho není tím nejdůležitějším, ale má trochu přebujelé představy o své výkonnosti. Váží si domácnosti a stálých vztahů a nehledá náhodné románky. Většinou bývá se svým životem spokojený, ale občas se rozčaruje.

Ačkoliv v mládí mívá trochu slabší zdraví, tak ve středním a starším věku většinou není nijak těžce churav. Je úspěšný v každé profesi a zvláště jako historik, spisovatel, malíř, filosof, politik, archeolog, lingvista, učitel, etnograf a námořník.

Planeta : Měsíc
Živel : Voda
Roční období : Léto
Přátelská znamení zvěrokruhu : Štír, Vodnář
Šťastná čísla : 2, 7
KámenOpál, podle Talmudu – Smaragd
Kov : Stříbro
Květina : Lilie
Bylina : Heřmánek
Strom : Planá hrušeň, Habr
Pták : Čáp
Barva : Stříbrná
Tkanina : Samet

Zajímavé recepty pro Raka.

22 komentářů u „Rak

 1. karel

  léto pche za boha ne a bava zelená kytky a stromy me neberou jinak fajn ….idiš brutalita mi moc nevadí (sem taky Rak)

 2. barek

  no nevim nasili mi nejak nevadi .. a slusna uplne taky nejsem no a sex je ve vztahu dulezitym vyznanim citu aspon pro me… takze tak polovicka by sedela..

 3. Martina

  Běhá mi mráz po zádech když si to čtu….To jsem celá Jááááááááááá!!!!!!!!!

 4. alena

  ahojky.Syn je v tomto znamení,ale trošku mi tu nesedí ta nedůvěřivost a spřátelení se s jinými lidmi.To teda není vůbec jeho problém.No akdyž jsme u toho pracovního nasazení-také omyl,když nemusí nenasadí…………….

 5. evina

  Sedí to na mě uplně přesně…u některejch věcí si to teprve uvědomuju,že taková já vážne sem:D…fakt neskutečný !!

 6. mitititi

  je to až neuvěřitelné jek to sedí jenom ten konec , , chci totiž studovat biologii a chemii

 7. Ondra

  opravdu to sedí akorát nevim jestli mi to nějak pomůže pokud chci studovat na hasiče

 8. namor

  JO, hodně toho sedí, jsem zodpovědný poňťa a narodol jsem se zrovna na má šťastná čísla, a je toho samozřejmě podstatně víc. S tím nestálým charakterem ale apsolutně nesouhlasím. Tak pevné zdraví všem…..RACI..!

 9. GFH

  já jsem štír a vztah s rakem je šílený!!! raci chlapi jso strašní manipulátoři!!! pryč od nich!!!! oni můžou všechno ale já? já nemůžu vyjít v létě ani v mini, a když uvidím sého přítele vykládat si s holkou kterou vidí poprvé v životě tak je to přece uplně normální ne?… prostě tohle znamení už nechci ani za nic- PŘECITLIVĚLÍ AŽ NECITLIVÝ!! ČAU

 10. Petr

  Vy mě tady už taky znáte? Jsem to populární. Do háje, to jsem taky celý JÁ. Mají pravdu.

 11. Olga

  Tak to je přesný až na par vijímek jinak to sedí dobře na mě….:-)

Komentáře nejsou povoleny.