Horoskopy od 2-06-2008 do 8-06-2008

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Dvacátý třetí týden: 2. – 8. červen

Situace: Aktuální týden poznamená především úterní Novoluní, které nad jiná vynikne zvláštním postavením těles na obloze – se Sluncem a Měsícem totiž budou v konjukci i Merkur a Venuše. Dejte si proto pozor na neplodné snění, jež je příjemné, ale vaše reálné kroky může dovést ke zmaru. Stůjte na zemi, když už hlavu musíte mít v oblacích… A ještě jedno nebezpečí hrozí – týká se možných úrazů, k nimž může směřovat vliv Slunce v kvadratuře na Uran. Zvýšenou opatrnost radí naše Věštírna především od pátku.

Vodnář, jemuž bude dnes poprvé Měsíční Kočka číst z karet, je pohlaví ženského, jmenuje se Tamara a je mu dvaadvacet let. Rámcově mohou vyložené karty mnohé napovědět i Tamařiným vrstevníkům ze stejného znaku zvěrokruhu. Co nám karty o nováčkovi Hry o Budoucnost prozradily tentokrát, naleznete na konci aktuálních předpovědí pro jednotlivá znamení.

  1. SKOPEC

Tento týden by Berani spíš než do posilovny měli zamířit do knihovny. Prostě síla svalů je může zradit a také na jejich šikovnost v dílně bychom si v Měsíční Kočce zrovna nevsadili, zatímco intelektuální aktivita i výkony Skopců v pisárně i v domě podle všeho budou aktuálně udivující. Zřejmě za to mohou poděkovat i úternímu Novoluní, které je obdaří velkou dávkou vnímavosti k cítění druhých lidí. Až překvapivě si porozumí s ještě nedávnými nepřáteli. Využít vlivu hvězd mohou samozřejmě i v milostné sféře při dobývání neznámých území. Navíc se mohou dozvědět věci, které obratem nějak zpeněží. Zisk z této mimořádné porce empatie lze čekat i v práci, možná však bude mít podobu nikoliv hmotnou, ale morálního zadostiučinění. S blízkými mohou Berani bez zábran plánovat i dlouhodobé aktivity. A nebojte se a nedržte se při zemi: létat je přece tak snadné

2. BÝK

Četní Býci budou v daném týdnu až proklatě vnímaví k chybám lidí ve svém okolí – problém je v tom, že pokud si negativní hodnocení nechají pro sebe, budou se trápit a užírat k nesnesení, když je ventilují, nejspíš upadnou na ústa. Hvězdy proto důrazně doporučují ve volbě slov míru a uvážlivost. Zdá se, že až do středy budete soustředěni především na práci či školu. Čtvrtek se jeví neutrální, od pátku díky vzájemnému postavení Slunce, Venuše a Merkura a vašemu celkovému uvolnění, bude váš čas příznivě vyladěn pro milostná laškování. – Zdá se, že s penězi na tom nebudete nejhůř a že si dokonce poněkud vyhodíte z kopýtka. Je zde možnost jakéhosi dárku, jen není tak docela zřejmé, zda ho dáte a nebo dostanete: obé ovšem přinese radost.

3. BLÍŽENCI

Ukazuje se, že jakési majetkové problémy (už se vyřešily?) mohou mít kořeny ve vaší rodinné situaci, souvisejí s příbuzenstvem vaším či partnera. Nalézt řešení nebude snadné, otázka však zní: musíte se skutečně v problému až tolik angažovat? Co je to s vámi jinak, milí Blíženci? Vy, zpravidla tak vůči lidem v okolí otevření, se halíte pláštěm tajnosnubnosti? Je to jistě zajímavé a budí logicky zvědavost a zájem. Nevyplývá takové jednání z vaší momentální rozkolísanosti, nesmělosti a ztráty sebevědomí? Vyrovnejte se co nejrychleji sami se sebou! Samota je dobrá, procházky v přírodě jsou dobré, mírný půst je dobrý a dobré jsou vydatný pitný režim a dostatek spánku. To by bylo, abyste se z té krize do soboty, kdy vám budou hvězdy mimořádně nakloněny, nevyhrabali. Pokud i o víkendu zůstanete tajuplní, všechno rázem bude jinak. Ta role se vám zalíbila. Z vaší strana půjde již o fajnovou hru a ne o křeč a sebeobranu jako přes týden.

  1. RAK

Pro Raky nechť je nadcházející týden plný lásky a pozitivních vztahů vůbec. Konec konců, za každý úsměv buďme vděční, ať už důvod k němu přišel odkudkoliv. Jak Měsíční Kočka říká: dík za každé nové ráno, v němž na sebe budeme slušní… netýká se to přirozeně jenom erotických vztahů, vždyť sextil Slunce k Marsu, k němuž dojde ve středu, vás nabije energií – pondělí a úterý za moc stát nemusí, ale od středy si to Raci dozajista vynahradí. A páteční Venuše už to všechno korunuje. Ne nadarmo se praví, že Venuše přeje lásce a je její patronkou. Protože dobré věci nechodí osamoceně podobně jako maléry (o těch to ovšem v daném týdnu zřejmě nebude) i jinak milé kontakty vám dost možná dopomohou ke zvýšení platu či zisku. A upozornění pro věčné hledače: ve sféře milostné nepůjde o dobrodružství s novými protějšky, ale o utužení a zkvalitnění existujících vazeb. Nebuďte z toho zklamaní, protože můžete doznat v posteli famózní překvapení.

5. LEV

Týden Lvů bude zřejmě podle hvězd prosycen nedůvěrou: k lidem v okolí a samozřejmě i naopak. To rozhodně není stav příjemný, ale může přinést i dobré plody. Když se totiž na lidi v okolí podívají podezíravou lupou, někteří z nich zřejmě nebudou zdaleka tak nezištní, přející a přátelští, jak se dosud velkorysým Lvům mohlo zdát (v běžné řeči se to nazývá kurva, převlečená za kamaráda, ale může jít i o lidi prostě nepevné, na něž by nebylo dobré se plně spoléhat). Podobná inventura není sice příjemná, ale jednou za čas je dobré změřit (pokud to jde) kdo je kdo – Lvi tak neskončí jako Jánošík a v budoucnu se jistě vyhnou lidem vždy hotovým radostně jim nasypat pod nohy hrách. Dynamický konec týdne slibuje hodně vzrušení – ne vždy však milého.

  1. PANNA

Luna v Býku vám dá hned od pondělí energii a věcem dynamiku. Zlepšuje se minulý týden nevhodné klima pro rozhodnutí investičního rázu. Nemusíte se jich bát, budete mít zřejmě šťastnou ruku, vydržte však až po úterním novoluní. Nebude to pro Panny zřejmě lehký týden, ale ve výsledku bude nakonec úspěšný. Merkur je na vaší straně: zvláště pokud zrozenci z pod tohoto znamení prahnou po kariéře, zřejmě v tomto směru postoupí o důležitý krok. Cosi napovídá, že to může být tak či onak přes postel. Někdo příjemné spojí s užitečným a někdo prostě zatne zuby. Ukazují se ovšem možné problémy s krevním tlakem. Rada, která je zdánlivě v rozporu s milostnými výboji: jezte česnek… a pijte pivo s bobkem, jezte bedrník, nebudete stonat, nebudete mřít – jak praví stará píseň. A starý desky jsou prý hezký, poslouchjte je o víkendu, který se jinak jako příliš slibný nejeví. Občas ale neuškodí vysadit a prostě odpočívat…

  1. VÁHY

V podivném rozpoložení, do něhož Váhy dospějí z úterý na středu, se dají zřejmě na charitu. Příliv všeobjímající lásky k celému světu (ale hlavně k tomu třetímu) vrhne část jejich hmotných rezerv do náručí humanitárních organizací, vyloučena není ani adopce na dálku. Vzhledem k datu je to trochu neobvyklé, zpravidla jsou podobná ušlechtilá hnutí mysli spjata s Vánocemi nebo velikonočními svátky. Ale je to hezké. Ostatně tajfuny, zemětřesení a hladomory také neúřadují podle kalendáře. V nastalém duchovním povznesení přehlédnou Váhy velkomyslně i možné ústrky v práci a v podstatě dobromyslné posměšky přátel. Duha soucitu téměř buddhistického se klene nad celým jejich týdnem. Ovšem pozor: zaobírejte se o něco méně intenzivně bolestmi světa, protože v práci nestíháte a doma vám také leccos utíká mezi prsty!

  1. ŠTÍR

Co říci k informaci z hvězd, že Štíři mohou v krátkosti přijít k dobrým penězům? A proč ne? Období před dovolenými sice zpravidla od nás tok peněz spíš odvrací. Odkud však mají Štíři peníze čekat hvězdy nic nepraví. Pro některé to bude slušný startovní kapitál k podnikání. Jiní aspoň zalepí dluhy. Investovat by však měli Štíři s rozmyslem, a s rychlým odevzdáním nečekaně nabitých peněz by rozhodně neměli spěchat. Dobré rozhodnutí učiní lidé narození v první dekanu štířího znamení – nebude se však týkat hmotných statků, ale osobních svazků. Zahřmí v pátek a nebo na počátku víkendu. Že by nějaké svatby na obzoru? V takovém případě blahopřejeme!

  1. STŘELEC

V pondělí a úterý si budou Střelci zřejmě chtít se svými partnery vyjasnit, kde kdo vlastně stojí. Přirozeně se jedná o pracovní či obchodní vztahy. A nebude to podle všeho lehké, protože retrográdní Merkur vás může ponoukat k prostořekosti a neuváženému užití silných slov. Není to o tom, že podle přísloví je mlčeti zlato, ani o tom CO, ale JAK to říci. Máte pravdu, ale zvažujte slova, nechovejte se jako slon v porcelánu. Středa Střelcům hrozí zdravotními obtížemi, které budou mít souvislost s počasím – v úvahu přicházejí i problémy vyplývající ze zkaženého jídla. Čtvrtek a pátek: společenská setkání, kulturní události, setkání s někým blízkým. Pozor na pozdní návrat domů… Víkend by měl být fyzicky náročný a emočně vyrovnaný.

10. KOZOROH

Co chystá týden Kozorohům? Eros jim zřejmě bude přát. Budou dobývat a budou dobýváni – obé úspěšně. Na hmotné stránky života si také nebudou asi muset stýskat. V práci je čeká předehra ke konfliktu, kterou však s přehledem ustojí, dokonce nelze vyloučit, že budoucí spor, dlouho dřímající jako sopka pod povrchem, definitivně odvrátí. V oblasti společenské Kozorozi zrovna nezazáří, ale ani si neuříznou ostudu. Jen pozor na úterní novoluní: čas čekání na změnu siločar Luny je zpravidla nervózní a může ve středu a čtvrtek jinak vyrovnané a názorově pevné Kozorohy se všemi z toho plynoucími důsledky pěkně rozhodit. V sobotu si podobně jako Střelci na počátku týdne dejte raději na pusu zámek, prostořekost by se vám mohla hrubě nevyplatit. O neděli to už neplatí, protože vás z nějakého důvodu stejně nikdo nebude poslouchat.

11. VODNÁŘ

Rady Vodnářům budou mít tentokrát povýtce zdravovědný charakter (může za to Uran). Dejte si pozor na prasklé paty, bércové vředy, kuří oka a křečové žíly. Se sportovními výkony to nepřehánějte, ale i běžnému provozu věnujte náležitou pozornost: dokonce vám totiž podle všeho hrozí zlomeniny. Jen ten, komu se zapalují lýtka, může být rád. Obecně dbejte na zvýšený přísun vitamínu C, stahujte si křečáky punčochou či obvazem a večer nohy sprchujte studenou vodou a odkládejte na stůl jako šerif v Texasu. Též by se vám hodil ventilátor, zabraňující přehřátí organismu. V pátek večer po šesté vyvrcholí vliv hvězd, což by měl být signál k očistnému půstu. Je to trochu divný signál na víkend, zvažte ho, možná bude stačit, budete-li se k svému trávicímu ústrojí chovat uměřeně. Jinak buďte opatrní na peníze, neutrácejte za věci, které nepotřebujete a vyhněte se sázkovým kancelářím i hracím automatům. Risk vám ovšem vyjít může: v lásce!

12. RYBY

Zrozenci z pod znamení Ryb s největší pravděpodobností budou mít tento týden štěstí ve finančních otázkách: a to ať už se to týká podnikání nebo zaměstnání. Nenaleťte ale sladkým tónům finanční vábničky v případě změny zaměstnání: platí staré sliby se slibují, bláznil se radují. Proto žádná definitivní rozhodnutí! Čím víc bude potenciální obchodní či pracovní partner naléhat, tím podlejší zradu čekejte. Chybí vám relevantní informace. Nic nehoří a za týden budete mít pro rovnoprávné (a zřejmě úspěšné) jednání lepší předpoklady. Nekonfliktní a příjemné bude setkání s přáteli ve čtvrtek či pátek, v neděli si však se společenskými aktivitami dejte pohov a očistěte tělo od toxinů koupelí, lehkou stravou a pitnou kúrou nejméně dvou šálků meduňkového odvaru.

TAMARA (Vodnář)

Slečně Tamaře, s níž se dnes setkáváme poprvé, můžeme slíbit týden jako korálek: příčinou je skutečně originální sestava karet, která ji vyšla. Nejprve ovšem základní údaj o nové hráčce. Narodila se před dvaadvaceti lety v prvním dekanu svého znamení zodiaku. Žije zřejmě ve větším městě. Pro úspěšnou týdenní předpověď jsme v Měsíční Kočce hledali znamení prostřednictvím čtyř řad karet a v nich vůdčích znamení pro jednotlivé živly. Výsledek byl následující: V řadě Ohně se takovou kartou ukázala být obrácená vysoká karta, a tedy lest a možný zvrat situace. Naznačuje to zřejmě, že u Tamary není schopnost stavby záumných myšlenkových konstrukcí právě silnou stránkou. Je totiž podle všeho spíš impulzivní, a navzdory snad až k jejímu věku neúměrným a také povážlivým životním zkušenostem, nezralá. Vodu představovala obrácená osma téže barvy, celkem logicky napovídající zklamání, které Tamaře tento týden přinese. Vzduch (Vítr) představovala piková dáma. Tato karta Tamaře staví do cesty inteligentní ženskou s vyhraněným vztahem k penězům. Chce zřejmě koupit její mlčení. Ale o čem? Rozhodně bychom se Tamary nejraději zeptali přímo, co je to, co se snaží před světem tajit. Pravidla naší Hry to ale nepřipouštějí, pokusíme se tedy hádat prostřednictvím karet. Tím spíš, že fundamentální karta Země je symbolizována esem, jinak zdůrazňujícím překvapivé východisko. Co má ale v této souvislosti znamenat neplodnost? Zřejmě nemá smysl konkrétní, ale přenesený. Ve vztahu k řadě Vody znamená nejspíš slepou uličku. Naše rada plynoucí z karet na závěr? Tento týden by Tamara měla pečlivě zvažovat, co všechno řekne jakémusi zřejmě zelenookému účastníkovi sporu, v němž je zainteresována, respektive to, co mu neřekne…

Na přání hráčů o budoucnost, případně jejich partnerů, jakož i v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, jsou ve hře veškerá použitá křestní jména změněna.

– Nashledanou za týden. –