Horoskopy od 11-05-2009 do 17-05-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet od „Měsíční Kočky“

Dvacátý týden: 11. – 17. května.

Situace: Něco je, jak se říká, ve vzduchu, protože od pondělí se budou nebezpečně kolem nás křížit nejrůznější energie. S pro květen příznačnou láskou to nemusí vždy jít pouze a jen k dobrému, protože hormony budí vášně, a ty jsou často v rozporu nejen s rozumem, ale i přirozeným sebeobranným reflexem. Na vnitropolitické scéně překvapí mnohé solidní rozjezd nové vlády. Mezinárodní scéna má krvavou barvu, obrana zřejmě není žádná, i zmírnění dopadů nejisté. Nebeské změny: Ve čtvrtek docouvá Merkur z Blíženců zpátky do Raka, což možná pocítí labilnější jedinci napříč zvěrokruhem. V neděli se retrográdní Saturn v Panně vrátí ke svému přirozenému běhu oblohou, s čímž by neměly mít větší zmatky ani jinak momentálně na výkyvy „chytlaví“ zrozenci z ohňových znamení. – Pokud se všichni pokusíme soustředit na své vnitřní problémy a nebudeme bláznit z podnětů přicházejících odjinud, můžeme prožít hodnotný týden – což vám Měsíční Kočka ze srdce přeje!

  1. SKOPEC

Protože Berany v následujícím týdnu povede především rozum, dobře se jim může dařit při úředních jednáních, obchodním konání a také v práci, kde vzniknou příznivé okolnosti, jež by je za splnění jistých podmínek mohly katapultovat vzhůru. K víkendu brzděte svůj esprit, protože co půjde jako po másle v profesní oblasti a společenských stycích, v intimní může dráždit k nesnesitelnosti. Ne každý partner je taky Beran, tak k nim buďte chápaví a ohleduplní. Skopci budou aktivní, ale zároveň neklidní a netrpěliví. Možným úporným bolestem hlavy předejdou rekreačním během nebo procházkami před spaním, pak studenou sprchou, teplou koupelí nohou a spánkem na čerstvém povětří – v zahradě, na verandě, balkonu či lodžií, pokud to ovšem počasí dovolí (spíš ne). Berani pozor: Nestyďte se dát průchod dobré náladě. Kdo se bude smát, okysličí si mozek.

 

  1. BÝK

Hvězdná znamení napovídají Býkům, že tento týden bude přát intimnímu životu a vztahům v nejužší rodině (i možné budoucí). Osobní věci budou Býci prožívat velmi intenzivně a vesměs pozitivně. Vnitřní ztišení je proto přirozené, na nějaké frajbály je tento týden neužije, ani na jinou hlučnou společnost. Ovšem samota jim též svědčit nebude. Pokud se zmohou na praktické životní kroky, neškodilo by udělat si přehled o skutečném stavu disponabilních financí, protože vyskakovat si má člověk jen do výšky reálného příjmu. Vězte ostatně nyní v čase budoucím, že sliby ještě nejsou peníze.

  1. BLÍŽENCI

Blíženci, protože v tomto týdnu bude zatraceně záležet na tom, jak jste schopni rozlišit realitu od smyšlenek, rozhodně se vám vyplatí, budete-li méně mluvit, víc přemýšlet a jednat opravdu až po zralé úvaze. Jinak hrozí, že sednete komusi na lep, a to nejen v práci či škole, ale i ve sféře navýsost privátní. Prověřujte i detaily, jste-li toho schopni! Je to otravné, ale téměř životně nutné. Přinejmenším do pátku by prostě měli být Blíženci ve střehu. Které z nich čekají nějaké zkoušky a mohou je odložit, ať na ně jdou raději jindy.

4. RAK

Venuše posílí citové prožívání zrozenců v daném znamení. Osoby opačného (a nejen) pohlaví budou přitahovat jako mucholapky a milostné výboje půjdou Rakům jaksi samy… Týden je i jasnou výzvou pro singly, kteří by s tímto stavem rádi něco udělali. V erotickém bláznění Rakům praktický život bude možná fuk. Dejte však pozor na lidi, kteří by vašeho poblouznění mohli proti vám zneužít. A co se fyzického stavu týče: od středy jezte stravu odlehčenou, zeleninové saláty, ovoce a rýži, rýži a zas rýži, pijte vodu, je dobrá a pročistí vás podobně, jako shora řečené jídlo. Jedy by měly jít prostě z těla ven a nové nepřidávejte. Zvýšená citlivost žláz napovídá, kterým orgánům a jak udělat dobře.

5. LEV

Poněkud rozporuplný týden čeká některé Lvy, zvláště pak ty narozené v druhé dekádě (dekanu) jejich znamení. Doma je to moc bavit nebude, ale na obzoru se zřejmě žádná změna neohlásí. V práci mlýny také nepoklapou tak, jak mají. Nepotrápí je nedostatek peněz, ale neschopnost je vydat s uspokojením. Nějak jim nedojde, že takový problém většina lidí nemá…, a tady bychom už s věčným NE měli přestat. Především proto, že v první půlce týdne budou nabiti sebedůvěrou – plány, které se jim v tomto stavu v hlavě zrodí, budou dobré. Tak ať je později nezpochybní či nezapomenou. Ani humor ať je neopustí, i mrzuté období povšechné negace se při solidní porci sebeironie přežít dá. Jedna dvě skleničky něčeho ostřejšího o víkendu neuškodí. Spláchnou to mizerné a vyladí mysl.

 

6. PANNA

Je to skvělé: opravdu ne všichni mají štěstí jako Panny, které si tento týden zřejmě užijí prospěch z činnosti, jež je navíc moc baví. Co to bude? Záleží na každé z nich. Jinak bude týden pestrý – při pondělku dostanete výrazné upozornění, že nelze chodit jen po slunečné straně ulice. Ale už v úterý naopak všechno půjde jakoby samo. Středa nepřinese přímo zdravotní obtíže, spíš varování, abyste se v žádném směru nepřepínali. Čtvrtek proběhne ve spirále od vzletů k prudkým pádům a tak pořád dokola, což se i v dni následujícím (a také o víkendu) odrazí v chování Panen k okolí i zákonitě i okolí k nim. To je zákon akce a reakce. Můžete-li se a dokážete se ovládat, kroťte své reakce. Náladovost může totiž vadit i v posteli a vy si jistě nechcete víkend pokazit.

 

  1. VÁHY

Váhy budou celý týden využívat velkého přílivu tvůrčí energie a to jak v práci, tak v osobním životě. Pozor ovšem, aby vaše sexuální tvořivost nenarazila na výsostně konzervativně nastavený protějšek. V takovém případě se spokojte se zvýšenou obrazností a své smělé tvůrčí činy přeneste do oblasti fantazie a také slov něžných a přesto neotřelých. Ostatně verbální revoluce je bytostným konzervativcům často vlastní… Příliš tvůrčí by však Váhy neměly být v sféře finanční: prachy jsou pro ně vesměs španělskou vesnicí a držet by se zde měli rad někoho, kdo jejich úlety (občas velmi neortodoxní, ale možné) ke konečnému zdaru usměrní.

  1. ŠTÍR

Ani Štírům zřejmě nehrozí příští týden procházka rozkvetlým sadem, ale podle všeho hvězdami daná bloudění zvládnou. Předně ti, které zasáhla nemoc, její útok překonají. Jde o to, zda se Štírům podaří po celý týden reagovat uměřeně a po prvním podnětu nevyletí jako čert z krabičky, ani nepopřejí sluchu našeptávačům, z nichž se mohou vyklubat v práci a podnikání šejdíři, v osobních věcech lidé přinejmenším nedůvěryhodní. Opřít se naštěstí budou moct o osobu i intimně nejbližší. Ať už je to Petr nebo Petra, to bude ta skála, na níž lze stavět. Jen doufáme, že budete za to svému protějšku náležitě vděční. Vězte, že projevy zamilovanosti opravdu nejsou směšné… Rada z praktické stránky: ve středu neuškodí, když si vsadíte!

  1. STŘELEC

Následující řádky by měli Střelci přečíst pozorně: mohou se dočkat v menším případě ostudy, ve větším skandálu, obého jen a jen vlastním přičiněním! Do startovního bloku zaklekne jejich žvanivost. Na nesprávném místě, v nesprávný čas a před nesprávnými lidmi plácnou něco, čím může festival trapností a omylů začít. Na správném odhadu situace bude záležet, zda omluvy dají věc alespoň zdánlivě do pořádku, nebo zda nešikovným přešlapováním v hovně na smrad zbytečně ještě víc upozorníte. Do týdne však kyselý odér neúspěchů vyvane. Zapomnění naleznete v horoucím sexu, zvláště v druhé půli týdne. Vesmírným vyvrcholením zabodují Střelci. Jejich protějšky, žel, vyjdou vesměs naprázdno.

10. KOZOROH

Kozorozi se zřejmě budou realizovat především v práci či škole. Ambice a postavení budou hrát prim. Přestaňte se prsit vpřed a užívejte toho, co život nese, budete spokojenější. A život vám nadělí hojně i úspěch i peníze i lásku. V sexu se vám bude dařit spíš v první půli týdne. V druhé budete zářit ve společnosti. Čeká vás obrazně řečeno potlesk na otevřené scéně. Víkend může přinést mráčky. Týkat se budou příbuzenských vztahů, nikoliv však nejužších, takže hlavu si s nimi ani moc nedělejte…

11. VODNÁŘ

Možná to má něco s Neptunem, že snaha najít rovnováhu mezi realitou a snem vyjde v nadcházejícím týdnu často naprázdno. Jistě se pustíte do úžasných projektů a stejně jistě od nich upustíte vzápětí poté, co shledáte jejich možnou naplnitelnost býti lichou. Ale nemělo by vás to rozházet: pokud se alespoň nepokusíte, budete si nečinnost později vyčítat. Něco se bude dít ohledně dovolené, budete konkretizovat nebo měnit staré plány. Není to o balení kufrů, i když průsak informací týkající se brzkého zdražení středomořských letenek vás nepříjemně zasáhl. Vodnáři budou spokojeni v práci, kde se předsevzetí ukážou v souladu s jejich možnostmi a talentem. V soukromí se může ukázat, že tak dobrý odhad neměli.

12. RYBY

Týden jako vždy končí u Ryb. Jejich počáteční snaha vše postavit na hlavu vydrží sotva do úterního večera – řečené vše jsou v tomto případě pracovní i osobní vztahy, stejně jako i sexuální praktiky. Okolí vás už ale srovná. Revoluci odložte na neurčito. Ve středu se Ryby opět zařadí. Zbytek pracovního týdne jim bude dobře uprostřed bezpečného hejna plujícího s proudem. Nelibě vnímané pondělní úlety budou brzy zapomenuty. V pátek v podvečer začnou letošní hvězdné hodiny Ryb v oblasti milostné – nepropaste je a ani nepokažte! Neděle přinese zklidnění a emoční i fyzickou vyrovnanost.

Naše Věštírna na závěr varuje před blázněním panikářů: ani potvrzený výskyt prasečí chřipky zatím nic neznamená. Místo roušek a vakcín se zatím držte rozumného životního stylu: přírodních vitamínů, pohybu a čerstvého vzduchu, nejlépe ve společenství lidí, které máte rádi. Po přečtení svých horoskopů vypněte počítač a jděte ven. Že nejspíš prší? A co má být?