Horoskopy od 7-12-2009 do 13-12-2009

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Padesátý týden: 7. – 13. prosince.

 

Situace: Slunce je ve znamení Střelce, což pomáhá lidem naplněným Vírou, svobodomyslným a v podstatě pozitivně ke světu nastaveným. Smysl pro poznání pravdy bude mít u nás zřejmě navrch. To všechno dobré řečené ale naráží na problémy se zahlcením se šíří zájmů a z toho plynoucí nesoustředěnosti. Merkur a Pluto jsou v Kozorohu, ten první se chystá na „zpětný chod“. Venuše je ve Střelci, Uran putuje znamením Ryb. Mars je ve znamení Lva, Jupiter a Neptun jsou ve Vodnáři, Saturn ve Váhách. Společenské aktivity a politické kejkle vyjdou naprázdno, nikdo na ně nemá náladu, všechno se již ubírá ke stromečku – Advent už je takový. Optimismus pramenící z dobrých aspektů Joviše a vládce moří Neptuna nám znatelně pomáhá, leč opodstatněný podle všeho není.

 

  1. SKOPEC

 

Jak má vypadat týden Beranů? Předně je zde onen nový objekt opačného pohlaví. Nejde o nic víc, než o konstatování faktu, není tedy třeba se příjemně bát možných milostných dobrodružství. Vztah těch dvou bude zřejmě intenzivně přátelský. V první půli týdne čekejte větší pracovní nápor, který zvládnete nervózně…, ale zvládnete, zřejmě s pomocí příznivých planetárních sil. Od středy může trochu zlobit zdraví, vždyť střídání zimy a tepla dokáže rozbít i kámen. Čtvrtek: nějaká společenská událost, při níž se Skopci neztratí. V pátek a v sobotu oboustranné vzepjetí milostné touhy s možná ohromujícími výkony. O víkendu bude zřejmě pokračovat vcelku bezuzdné vydávání peněz. Zřejmě nechcete nechat vánoční nákupy na poslední chvíli a čekat na slevy: není nač čekat, už jsou tady.

2. BÝK

Doufáme, že sportovní výkony z uplynulého víkendu se obešly bez zranění a i nachlazení či atak všech možných chřipkových kmenů Býci zdárně překonali. Z počátku týdne přetrvávající spor s dětmi u těch menších smaže mikulášská punčocha s dobrotami, u starších však nesoulad potrvá, dokonce vyhrotit se může mezi rodiči a dětmi dospělými. Nelibost bude pramenit především z rozdílného přístupu k možným půjčkám. V úterý hrozí nějaký milostný zádrhel. Čtvrtek nebo pátek slibuje setkání s kýmsi, koho Býci neviděli dlouho, ale setkání to asi nebude příjemné. V pátek pozor na ostudu. Celkový pocit, jenž vás vyhazuje z klidu, totiž, že všichni kolem se chovají divně, může platit naopak: Nechováte se totiž divně právě vy? Víkend nevykazuje zvláštnosti a bude zřejmě spíš otravný. Že by u vás již vypukl předvánoční úklid? Známe rozhodně lepší (a bezpečnější) způsoby, jak trávit dny na sklonku roku!

 

3. BLÍŽENCI

 

Všeobecný předpoklad tohoto týdne svádějící k společenskému životu si někteří Blíženci vyloží tak, že skoro nevyjdou z pro játra poněkud devastačních náročných mejdanů. Některým může náhlý a překotný životní styl významně zkomplikovat osobní vztahy, nezadaným však v podstatě zdravě. V pracovních nebo studijních věcech budete v některých případech po všech těch neprospaných nocích mimořádně úspěšní, a to ve čtvrtek a v pátek. Ve věci vleklých rodinných sporů je čas vhodný k všeobjímajícímu smíru. Do domácího sexu ale zapojte víc fantazie. Dokážete-li to, budete překvapeni.

 

4. RAK

 

Rozhodně by se oproti minulému týdnu měla zlepšit mrazivá atmosféra na pracovišti. Napomůže tomu schopnost Raků i proti své vůli uzavřít aliance s možnými nepřáteli a konkurenty prostřednictvím vámi navržených kompromisů přijatelných pro druhou stranu. Že jste museli ustoupit? A nevíte, co se říká? Dva kroky dopředu a jeden zpět? A co že následuje po fázi couvání, aha ? Jakmile tyto věci zvládnete (asi ve čtvrtek) obraťte svou budovatelskou pozornost k osobním vazbám – i tady jsou nitky, které je lépe trpělivě rozšmodrchávat a přetržené znovu navazovat, nežli snad energicky řešit prostřednictvím nůžek. Kontrolujte ovšem své emoce podobně jako v práci. Vybouchnout může semtex, ne vy, pokud vám ovšem na vašem protějšku záleží. A mělo by! Kdo vás zná lépe (a to i z té horší stránky, kdopak vás to už tolikrát přinutil k pláči)? Kdo je však hlavně pro vás v dobrém vždy předvídatelný?

 

  1. LEV

 

Věci podstatné nechť se Lvi snaží absolvovat hned zpočátku týdne. Pak vás zřejmě buďto zradí zdraví a nebo přepadne malátnost a únava bezmála osudová. Přestaňte se kasat na Měsíc. Vyhněte se jakémukoliv riziku. Nejlépe by bylo na poslední dva pracovní dny dát si na hlavu pytel a na ten měch visačku s nápisem Nikdo tu není – přijďte za týden. Týden jinak bude ve znamení Lvíčat: předchozí mikulášské nadělování bude mít pozitivní dozvuky, až na zpatlané žaludky nejmenších, což ovšem už tento týden pomine. Některým hrozí trestný čin – jen není jasné, budou-li jeho objektem či snad subjektem, opatrnost se v obou případech vyplatí…

 

  1. PANNA

Především některé Panny by mohly mít neobyčejně pestrý týden, co se kontaktů s osobami opačného pohlaví týká, a není to vždy jen chvályhodná píle, s níž stihnout jich lze mnoho. Téměř všechny věci se lépe dělají ve dvou, Měsíční Kočka však soudí, že ne vždy to platí o dvojicích příležitostných a spíše nahodilých. Vaše párování nejde tak zcela dohromady se zvýšenou popudlivostí a též hádavostí. Snažte se mnohdy nepochopitelné projevy nevole ventilovat raději nějakým utajeným způsobem: raději, až budete sami, kopněte do zdi místo vyvolávání zbytečných sporů, navíc nikoliv věcných, prostých elegance a ústících v hloupé urážky. Nepoučujte nakysle, když sami chybujete. A tam, kam jdete, přijďte včas!

  1. VÁHY

Úvodní poznámka patří společenskému vyžití na kulturních akcích, ačkoliv zde se dobře bude dařit především těm, kteří onu tvůrčí nitku sami v sobě sami mají. Dobrý týden tedy Měsíční Kočka přeje především kreativcům ze všech oborů, především pak slovesných a to ve smyslu autorském, i reprodukčním. Básníci, spisovatelé a herci prožijí proto vesměs plný a úspěšný týden. (Ne zcela to ovšem platí pro oblast odměňování.) Není bez zajímavosti, že i v uměleckých oborech netalentovaní jedinci budou velmi tvůrčím způsobem úspěšně usilovat o sex, v němž protějšku i sobě v druhé polovině týdne nalijí naplněné touhy po okraj.

  1. ŠTÍR

 

Tento týden bude zřejmě ponoukat Štíry k větší samostatnosti. Prostě někteří mohou mít pocit, že je okolí svazuje či brání jim prostě v rozletu. Tento dojem je bude pronásledovat celý týden, v práci, ve škole i v osobních svazcích. Žádná z řečených možností sama o sobě není špatná ani dobrá. Zříkat se podpory spolupracovníků, okolí a nebo blízkých nemusí být ve výsledku správné a v provedení snadné. Zrovna tak je pochybené setrvat ve svazku, jenž nás nerozvíjí. Zvažte, zda máte na to jít si za svým sami. V úterý a středu dbejte zvýšené opatrnosti, která by vás mohla ochránit před úrazem. Využijte narůstající Saturnův vliv: ve čtvrtek by bylo dobré probrat své plány s nezávislým odborníkem, třeba u společenské večeře. Rozhodně žádné nevratné kroky nečiňte v pátek ani v sobotu (v privátní sféře). A neděli se věnujte aktivnímu odpočinku, rozhodně nepodléhejte uklízecím nebo nákupčím bláznovstvím.

 

  1. STŘELEC

 

Mezi jedince na něž podzimní počasí působí truchlivě, se občas řadíme všichni, ale v daném týdnu budou možným depresivním stavům podléhat především zrozenci ze znamení Střelce. Ve veselé společnosti se některým možná podaří rozehnat chmury, ale pokud by cítili, že je tomu naopak a tlak tragického pocitu v nich uprostřed rozjařeného kolektivu spíš roste, měli by se odklidit do ústraní. Dejte si něco dobrého, zhasněte a nebo ztlumte světlo, poslouchejte klidnou hudbu. Ačkoliv Měsíční Kočka není příznivcem abstinentních rad, protože by jejich rozdávání považovala za pokrytecké, měli by se Střelci, kteří se octnou v popsaném stavu, skleničce vyhýbat.

10. KOZOROH

 

Již se Kozorohům podařilo osázet paseku, kterou před čtrnácti dny někteří z nich kolem sebe vyrubali? Jak se to vezme: naštěstí paměť okolí o trapasech, jež způsobili, bude děravá. Pokud se tedy budete chovat chytře, stanou se vaše maléry součástí mýtů a nebude po čase už nikomu jasné, kdo že to tenkrát byl ostatním za vola. Pokud v nějaké finanční operaci přeměříte opravdu dvakrát, ale pak nebudete s řezem otálet, můžete si finančně pomoct. Víkend bude sice nanicovatý, ale v pracovním týdnu čekejte spíš úspěchy. Ty by vás neměly minout ani jako lamače srdcí. Případná nevěra však praskne a to není dobrý předpoklad do probíhajícího Adventu.

 

11. VODNÁŘ

 

Že Vodnářům bude většinu týdne leccos vycházet až zázračně, neznamená, že by měli zcela pominout mozek. Intuice vás může ochránit před jednoduchými nebezpečími, ale na komplikované operace nepřátel několik tahů dopředu se svými pocity a dojmy nevystačíte. Jste schopni podrobné analýzy své minulosti, současných kroků i kritického prognózování? Mohou vás zle tížit nedořešené vztahové problémy. Podobny noční můře zmarní čas, který byste měli věnovat milování. Nezatěžujte jimi ovšem probůh partnera. Snažte se přemoct stress. Přes zřejmou nepřízeň počasí aktivně sportujte a pokud nemáte rádi to slovo, prostě se hýbejte. Může jít i o zdravý pohyb na zdravém těle, dokáže zázraky. A v nejširším slova smyslu si dejte pořádný pozor na peníze!

 

12. RYBY

 

Ve středu se Rybám dík Neptunovi vydaří nějaký večírek, k jehož zdaru Ryby přispějí vrchovatou měrou. Společenský úspěch může mít i dohry milostné, pokračovala by tak u některých dobrá série z předchozího týdne. Ve čtvrtek mějte oči otevřené – projde kolem vás dost možná Osud: neosloví vás ale, poznat ho musíte (a také chytit) sami! Na sklonku týdne, kdy bude Luna procházet Štírem, možná uděláte v pracovním ohodnocení, postupu a zařazení krok, který se pamatuje a dost možná vám po Novém roce přinese i hmotný bonus. Tento jistě pozitivní posun bude však v některých případech podmíněn charakterově sporným činem. Zvažujte proto pozorně, zda se vám prasárna vyplatí, či budete-li tratit, pokud zůstanete mravně čistí. Nemusí to být, jak se může zdát když se to řekne takhle natvrdo, zcela jednoduché účetnictví…

 

– Nashledanou za týden. –