Azuro malachit

Azuro-malachit (také se občas píše dohromady jako azuromalachit) je kámen modré barvy, který se vyznačuje přechody do zelené barvy – konec konců to naznačuje i jeho název. Nejčastěji se nachází ve Spojených státech v arizonské oblasti, ale dá se ho najít i v Kongu nebo v Německu (zatím méně významná naleziště jsou taktéž v Austrálii, Chile, Francii, Mexiku, Maroku a Namibii). Tvrdost má tři a půl až čtyři. Pro svůj zajímavý vzhled bývá tradičně využíván v řezbářství a také při výrobě šperků. Podle pradávných ústně předávaných mýtů arizonských indiánů, tento drahokam je odrazem spojení země a nebe, které vytváří voda, dárkyně života.

U tohoto kamene dochází k prolínání vlastností jak azuritu tak malachitu. Je velmi užitečný pro lidi ve stresech, kteří tak říkajíc nevědí co chtějí a kam chtějí. Znakem těchto jednotlivců bývá také větší nerozhodnost a azuromalachit ji sice úplně neodstraní, ale díky jeho působení přeci jen dojde k jistému pozitivnímu posunu. Dokáže člověka uklidnit a ukázat mu cestu z nepříjemných situací, která většinou je spojena s větším odstupem od každodenního chaosu. Je vhodný na různé porady a debaty, kde se očekává více konfliktů a sporů. Dokáže pomoci také s problémy se spaním, ale spíše u malých dětí, od kterých odhání zlé sny. Problémy se spánkem, které jsou fyzického rázu a týkají se dospělých a starších lidí, bohužel neřeší.

Má pozitivní vliv na naši páteř a také na kyčle. Má vliv na žlučník, játra a celý endokrinní systém. Cukrovku přímo neléčí, ale může zmírňovat její negativní efekty. Je vhodný také pro lidi, kteří mají časté žaludeční problémy, i když neřeší  nepříjemnosti, které jsou způsobené přejídáním či konzumací nevhodných a hlavně nezdravých pokrmů – na druhou stranu, má pozitivní účinky při léčení různých otrav. Pokud někdo chodí často do posilovny, tento drahokam mu může pomoci s jeho úsilím. Pomáhá při artritidách a při různých opuchlinách. Dá se použít i při problémech se zrakem.