Horoskopy od 02-07-2007 do 08-07-2007

 

Týdenní horoskopy

s výkladem karet z Věštírny „Měsíční Kočka“

Dvacátý sedmý týden: 2. – 8. července.

Situace: Mars se nachází v Býkovi, a ve Lvu jsou Venuše a Saturn. Zdánlivě na své pouti nebem couvají (jsou retrográdní) Pluto a Jupiter ve Střelci, Merkur v Rakovi, Uran v Rybách a Neptun ve Vodnáři.

Kde se u karetní předpovědi shodují hvězdná znamení, pohlaví nebo věk, mohou ji ku svému dobru užít i další čtenáři.

    1. SKOPEC

Když příští sobotu a neděli projde Luna Beranem, pocítí to hlava Skopců, tedy to co je vevnitř i zvenčí – mozek i obličej. Trápí vás občas úporné bolesti hlavy? Více spěte a před spaním zkuste trochu pohybu na čerstvém vzduchu a sprchu. Vypijte mátový odvar. A netrapte se věcmi, které stejně nemůžete změnit. Na svět se usmívejte, on vám to nejmíň dvojnásobně vrátí… Pokud Berani již ovládli své nedávné chování, budící v okolí záporný dojem hrabivosti, bude dobře. Dosáhnete toho mimo jiné tím, že pustíte chlup: lidé to ocení. V soukromé oblasti se vám povede velmi dobře – to se týká rodiny a veškerých milostných aktivit.

 

Z aktuálních karet pana Bruna (50/25) jednoznačně nevyplývá, že by se jeho osobní vztahy nezměrnou žvanivostí před čtrnácti dny zkomplikovaly. Spíš jen natolik, kolik si přál. Švagryně zareagovala správně – jak karty ostatně napověděly, a to vede Měsíční Kočku k úvaze, zda ve skutečnosti ona žvanivost nebyla úletem, ale z vaší strany promyšleným kalkulem. Je vztah se Švagryní oboustranný? Dřív nebyl. Teď se to podle karet změnilo. Tak jste to ostatně chtěl. Komplikací, které to může vyvolat ve vztazích s bratrem, jste si doufám vědom.

 

2. BÝK

Úlevný čas, který nastane pro některé Býky a jejich rozháraný vnitřní svět, se kladně odrazí i do okolí, pro něž bylo vyžít s jejich agresivní hádavostí jen krajně obtížné (jak patrno, vliv Marsu nemusí být jen bojovný). Opět nastane čas jejich všeobecné oblíbenosti, jen doma to může zaskřípat, tam vás znají dobře a moc se jim věřit nechce, že je vaše protivnost zažehnána a zcela pryč. Na duševní vyrovnanost některých Býků může působit dovolená, samozřejmě hned po infarktovém přemístění se do místa jejího konání. Počasí sice zřejmě nebude nic moc, ale změna prostředí bude blahodárná. Těm, kdo se v uplynulém týdnu poprali, radí hvězdy lízat si rány a neomlouvat se překotně, protože tím byste dali najevo, že spor jste z malicherných důvodů vyprovokovali vy. Čas urovnání teprve přijde, můžete ho přiblížit nějakým pozitivním gestem. Býci pozor – možný zdravotní problém se zřejmě dotkne někoho ve vašem bezprostředním okolí!

 

V tomto kole se seznámíme se čtyřmi nováčky Hry o budoucnost. Slečnu Perlu nahrazuje devatenáctiletá Patricie. Podle data narození je z poslední Býčí dekády, které vládne Saturn a měla by tedy být „ nespolečenský, pesimistický, melancholický samotář“. Patricie, podle indiánského počítání jsi Bobr, zvířátko workholik. I tvůj život je v akademickém roce rozdělen mezi fakultu a kolej. Kde je veselý studentský život? Jednotvárnost tento týden poruší tvůj mobilní telefon. Nad číslem odesilatele budeš nejspíš chvíli přemýšlet, protože v adresáři ho uložené nemáš. Bylo by chyba jen mávnout rukou. Nezpanikař, ale měla bys tento kontakt vnímat jako volání o pomoc. Kdo by to mohl být? Smysl zprávy ti bude unikat tak dlouho, dokud odesilatele nekontaktuješ. Zprávy se budou týkat tvé rodiny. Vyrovnat se s návalem emotivně velmi náročných novinek ti pomůže přítel. Neuzrál na hrušce: celou dobu byl vedle tebe, ale tys ho neviděla. Tvůj studijní zápal je chvályhodný, ale asi bys to s těmi Bobřími vlastnostmi neměla přehánět. Život je drahokam: oč víc faset na něm vybrousíš, o to nádherněji bude zářit!

 

3. BLÍŽENCI

Protože v sobotu začíná poslední lunární čtvrtka před novoluním, nejen Blíženci, kteří si uplynulou sobotu nestřihli jednodenní hladovku (samozřejmě se zvýšeným pitím vody), mohou o nadcházející sobotě zahájit týdenní umírněný půst k očistě těla a úpravě hmotnosti. Proto Blížencům hvězdy nedoporučují na konec týdne společenské aktivity, při nichž by jen smutně koukali a do grilu jim tekly sliny. Ostatně – dát do trumpety si mohou již během týdne – příležitost mít budou. Jak s rodinou, tak s přáteli, a nepochybně i při jakési oslavě v práci. Bude to nakrátko příjemná změna proti nedávné askezi a hloubání. Pokud k nečekanému a snad v jistém smyslu i osudovému setkání v uplynulém týdnu nedošlo, nedojde k němu ani v tomto. Celkem dobře na tom budou četní Blíženci s penězi i se zdravím. Ve středu se mohou dočkat výhry, jasné není, zda morální, nebo fyzické…

 

Panu Tomášovi (43/25) karty slibují po návratu z dovolené – na jednu stranu prověřující kvality možné životní partnerky a na druhou i vlastní toleranci – v slibně se rozvíjejícím vztahu nejméně týden oddechového času. Ten je dán jak nutností srovnat si myšlenky, tak nezakrytým útokem dámy s kódem FF. Jaké je ve vztahu k Tomovi její postavení? Z karet je to zatím nepříliš jasné, ale přikláněl bych se k interpretaci, že se bude jednat nejpravděpodobněji o kohosi nějakým způsobem spojeného s Tomem krví. A za iniciativou paní FF zřejmě bude nějakým způsobem skryt i možný finanční profit.

 

  1. RAK

Druhým nováčkem je Agáta (15). Skončily konflikty, jakés měla s třídní učitelkou. Jsou ostatně prázdniny. Pokud předstíráš přes den nemoc, není rozumné v podvečer bloumat po ulicích, na to ti neskočí ani milující rodiče. Těžko ti uvěří, žes na diskotéce hledala doktora, protože se ti zrovna zatraceně přitížilo. Rozhlédni se kolem sebe, zda by s tebou nechtěli kamarádit raději nějací Štíři nebo Ryby. Pravděpodobnost, že tě prásknou, by podle horoskopu byla menší (ovšem zvlášť se Štíry nikdy nevíš). Na rodiče si nestěžuj, že si na tebe zasedli a že ti z prázdnin dělají peklo. Snaž se je pochopit. Mají podle karet velké starosti…

 

Ve společenství Vody (při karetním výkladu je to druhá řádka) zrození Raci prožijí ve většině nikoliv zcela snadný týden, protože budou muset odolávat možným tlakům ve všech sledovaných oblastech. S penězi se něco zadrhne, mohou nastat, zřejmě kvůli personálnímu oslabení, nějaké problémy v práci, něco zaskřípe též v rodině i milostných vztazích. Společenskou sféru charakterizuje jakýsi trapas, pro okolí sice v podstatě nezřetelný, ale v Racích prohlubující stud a komplex nedostatečnosti. Je až s podivem, že negativní síla nepostihne zdraví Raků. Rozhodně by se pod dojmem utržených ran neměli izolovat. Spojence mohou Raci nalézt v zrozencích z ryze protikladných, tedy ohňových, znamení – tedy ve Skopcích, Lvech a Střelcích. Nebudou za ně tahat kaštany z ohně, ale jejich pouhá přítomnost a pochopení budou blahodárné. Když se problémy a nebo jen nepřízeň nahromadí, je hloupé předstírat, že si se vším poradíte sami.

 

5. LEV

Protože se Lví týden ve většině případů nevyznačuje přelomovými událostmi, můžeme se věnovat možným drobným lapáliím jednotlivých dnů. V pondělí pozor na to, kterou nohou z domu vykročíte, v případě špatné volby něco zmeškáte a nebo způsobíte nedohodu. V úterý lze předpokládat celkovou malátnost a nebo únavu. Středa – pozor na ztrátu předmětu a nebo peněz, varování se netýká citové oblasti. Ve čtvrtek předpokládají hvězdy hlučnější spor, který část dne otráví, zvláště pokud si Lvi uvědomí naprostou zbytečnost hádky. V pátek (nebo v sobotu) je zde symbol opilství či podobného úletu, který Lvům pokazí část víkendu. V neděli něco rozbijí a nebo bude rozbito kýmsi k jejich škodě. V zjednodušeném výkladu se nabízí varování před jízdou automobilem…


Do své motorizované plechovky by neměl vstupovat ani pan Vladimír (51/25), a to nejen na sklonku týdne. Konec konců do nemocnice na kopec, kde se ocitne jeho podivuhodná teta, dojede i tramvají. Zřejmě se k ní pokusí dostat i bratr. Máte-li možnost, pokuste se jejich setkání zabránit! Teta je v bezprostředním ohrožení života… V lepším případě jí setkání s bratrem nepřidá. Na chodbě před tetiným pokojem se Vladimír zřejmě znovu setká i s Dámou v černém. Pozor, ta ženská má přese vše nejen nad bratrem, ale i nad Vladimírem mimořádnou, podle karet bezmála osudovou moc (moc dobře o tom víte své…).

 

  1. PANNA

Do hry vstupuje jako další účastník Ivan. Je mu devětadvacet let a podle karet se jedná o státního zaměstnance. Toto určení je poměrně široké a zatím nekonkrétní. Měsíční Kočka má zatím nulové povědomí o souvislostech, respektive interpretace jednotlivostí a snaha vytvořit z nich systém by byla zřejmě zavádějící. Říci ovšem můžeme téměř s jistotou, že nežije ve velkém městě a málo zatím víme o jeho vztazích. Je ženatý, má dítě, to je jisté. Jeho zaměstnání může souviset s větším množstvím lidí, kde zastává čelnou pozici. Může být například starostou nebo vyšším správním úředníkem, stejně jako třeba policejním nebo hasičským velitelem – v takovém případě by se mohlo jednat i o neplacenou funkci v dobrovolném tělese. Jeho citový život se podle karet zdá být vyrovnaný. V aktuálním týdnu ho téměř nic nespojuje s tím, co hvězdy slibují ostatním zrozencům v jeho znamení.

 

Zdá se, že Panny se opět octnou pevnýma nohama na zemi, k čemuž může přispět rána z milosti, kterou vztahu, jenž se začne vymykat zdravému rozumu, dá vaše nečekaná peněžní slabost ve chvíli, kdy by byly prostředky velmi potřebné. Škála možností je nepřeberná: od nedostatku peněz na útratu v hospodě, až po zabitou jinak velmi perspektivní investici, tedy zaříznutí možné nosnice zlatých vajec. Znamená to, že partner (partnerka) byli prachsprostými parazity? A to finančním, fyzickým a nebo psychickým? Nikoliv nutně, ač mnohé nasvědčuje, že něco není v pořádku. Každopádně po poblouznění nadešel čas na hloubkovou analýzu. Potlačte srdce a cit a zapřáhněte mozek. Zvlášť pozorně se zaměřte na protějšek ve stejném znamení a nebo zrozence od Štírů. Čas nepřeje plánům. Naopak, můžete se hodně dozvědět sami o sobě. Přes složitost vaší osobnosti budete příjemně překvapeni. Není to sice na oslavu, ale představuje to dobrý základ, zvláště budete-li chtít v některé oblasti začít znova. – Vyloučit nelze trávicí a nebo vyměšovací obtíže, případně sklon k migrénám.

 

7. VÁHA

Ještě nenastal, ale překotně se Vahám blíží přislíbený čas zúčtování. A přestože rozhodně nemusí jít o narovnání mordobitím, hvězdy navrhují se v daném týdnu soustředit na fyzičku. Ostatně už sokolové věděli, že zdravý duch sídlí ve zdravém těle a vy budete mimořádnou psychickou odolnost brzy potřebovat. Také věc problému společných financí se zřejmě zcela nevyjasnila, ale možná ztráta bude zanedbatelná. Váhy, zaměřte se nicméně na mechanismus vzniku celé kauzy tak, aby se už příště pokud možno neopakoval. Nejspíš zjistíte, že chyba byla částečně na vaší straně a rozčilování na partnera tudíž nebylo na místě. Tento fakt a relativita celé věci ovšem podíl druhé strany neoslabuje, ale omluva vás nezabije. Mezi vašimi přirozenými spojenci ze vzdušných znamení nelze příliš spolehnout, nebo lze dokonce čuchat pach zrady, ze strany zrozenců ve Vodnáři.

 

Panu Oskarovi (37/25) karty napovídají, že by měl zvýšenou pozornost skutečně zaměřit na názor dětí. Podle všeho to zkusil a… neuspěl. Ale neměl by se zase až tak moc divit tomu, že děti jeho rozplozovací mánii nerozumí, když ji nerozumí ani četní dospělí. Své by snad k tomu měli říci psychiatři. Sám ale za nimi nepůjde a k tomu, aby ho někdo mohl dát zavřít do blázince, zřejmě není důvod. Ačkoliv širé okolí si nepochybně myslí opak. Pokud může Měsíční Kočka radit: navzdory hysterii, že úkoly své horečné reprodukce nestíháte, nespěchejte!

 

  1. ŠTÍR

Nelze čekat bůhví jak vřelé vztahy se sourozenci a tchyněmi a tchány. Že by důsledky v uplynulém týdnu zjevně či skrytě vyostřených vztahů? Možný konflikt se nebude prohlubovat, dostane spíš latentní charakter bez možnosti pozitivního obratu v krátké době. A co: však oni budou potřebovat pomoc a přilezou. Tato ne moc hezká úvaha se nicméně opírá o znalost jejich slabých míst. Určitě se časem i omluví, otázka je, zda pak budou Štíři tak triumfální, jak by byli nyní a zda vám to přinese kýžené zadostiučinění. Nemusíte se však patálií s odpůrci trápit. Jinak vám totiž všechno vychází v práci i v lásce a peněz zřejmě máte dost a nebo se k nějakým ve velmi krátké době dostanete. Na jedno by si však Štíři pozor dát měli: to, co považují za vtipné, nemusí vtipné připadnout někomu, na němž jim z nějakého ryze osobního důvodu hluboce záleží! Pozor tedy na jazyk!

 

Panu Fuksovi (41/25) navzdory nedávným slibům dnes karty napovídají v oblasti privátní. Nesou následující vzkaz: Uspořádejte drobné nesrovnalosti, které se zdají nějakým způsobem ovlivňovat vaše myšlení. Při zátěži, jíž budete jistě vystaven, mohou i zdánlivě nepatrné věci narůst do zhoubných rozměrů. Nejasnostmi v soukromém životě vytváříte živnou půdu pro drby a dáváte vytouženou munici bulváru. Že nevíte, o čem mluvím? Nelžete. Karty neklamou: zatraceně dobře to víte!

 

9. STŘELEC

Zdá se, že i po víkendu budou četní Střelci naladěni k všeobjímajícímu smíření. Trochu jim snahu pokazí jedinci opačného pohlaví, s nimiž kdysi kdesi cosi měli a kteří jako favorité a favoritky byli neúspěšní: ač se zdálo, že je rozchod dávno přebolel, ten osten v nich tkví jak v koze. V některých případech časem dokonce sílí. Je dobré to vědět, protože dělat s tím nic Střelci nemohou… Kde si lze vybrat dovolenou, udělejte to, jinde jen slevte z tempa, a to ve všech oblastech. Ostatně bude vás brzdit i určitá finanční svízel, ale k pohodové atmosféře je lepší, jsou-li peníze, ale ne nezbytně. Střelce čeká mimořádně kvalitní sex. O jeho zdroji ovšem hvězdy hovoří přinejmenším dvojsmyslně.

 

Posledním nováčkem je další patnáctiletá. Jmenuje se Izabela, zkráceně Iza, a ve hře nastupuje na místo osmadvacetileté Mii. Milá Izo, z tvých karet mám pocit, že svět se skládá pouze z dvou bytostí, tedy tebe a JEHO. Nejen v patnácti je to velmi pěkný stav – s běžným životem však nepříliš slučitelný. Když budeš měřit svět velikostí své lásky, přijde ti směšný. A pak ti ten směšný svět nastaví nohu, kterou ve své momentální slepotě přehlédneš. Nicméně na dohled žádné katastrofy nejsou. Finanční problémy mít budeš, ale nepřekročí snesitelnou hranici. Tvůj kluk tě někam pozve. Signalizované nebezpečí pro tvůj vztah může představovat právě to, že něco uspěcháš. Já vím, chceš to opravdu skvělé kamarádství posunout tam, aby i on konečně vyslovil naplno to, co ty cítíš. Pozor ale. Nespěchej.

 

10. KOZOROH

Panu Olinovi (61/23) se navzdory věku podle všeho zapalují lýtka. A objekt je v širší rodině. Ke kartě odposledka, ukazující na bratrova potomka, se dnes přidružila kárová figura v hodnotově nízkém domě, z něhož Měsíční Kočka usuzuje na bratrovu vnučku. Je navýsost nepravděpodobné, že by dívka mohla Olinovy city opětovat. Ale hypoteticky vůbec nelze vyloučit, že by ji bratr dokázal Olinovi předhodit, respektive ho ke svým záměrům na vidině dívčiných možných sympatií dokázal táhnout jak na vařené nudli. To zřejmě bude druhá páka (vedle jakéhosi starého účtu) jak Olina dostat k právnímu úkonu, jímž by přikryl bratrův majetek, zřejmě ohrožený exekucí nebo něčím podobným: bratrovo podnikání je očividně u konce a právní odpovědnost za dveřmi.

 

Některým Kozorohům lze v daném týdnu závidět společenskou úspěšnost a pracovní výsledky, které dojdou ocenění slovy a možná i nějakým neznačným peněžním objemem. Chvála a popularita ovšem překvapivě nemusí nalézt pozitivní odezvu u osoby nejbližší, s níž je Kozoroh svázán citově a na níž je v jistém slova smyslu emotivně závislý. Nesoulad v tomto směru bude značný a v nečetných případech může vyvrcholit prudkou roztržkou, v případě labilnějších jedinců snad i fyzickým napadením. Nelze proto doporučit nic jiného, než hluboký nádech a počítání do deseti, jak ve vlastních vyjádřeních, tak v reakcích na partnerovy podněty. Rozhodně se jako odpovědi na nesoulad vyhněte milostným avantýrám. Pokud jde o zdraví, Kozorohy na dovolené může potkat nepříjemné a snad i nebezpečné bodnutí hmyzem nebo uštknutí plazem.

 

11. VODNÁŘ

Radost i smůla Vodnářů se podle hvězd v nadcházejícím týdnu může jmenovat příbuzenské a pokrevní svazky. Není vyloučena v širší rodině radostná událost a nebo její ozvuky (křtiny), případně čísi svatba. Budou-li však na nějaké oslavy Vodnáři pozváni, velmi opatrně by měli vážit slova, protože kdosi velmi přecitlivělý by si je mohl vyložit nepatřičně a odstartovat tak sice hloupý, ale vleklý spor, končící do ztracena – tedy bez očistné katarze. Pozor ovšem také na intenzitu citových vztahů, která vřelostí může překročit konvenční situaci. Znáte to, co se může stát, když přeskočí jiskra… Nebezpečí je v spřízněných vrstevních a jejich partnerech. Bude dobré zvážit, zda tam již náznak možných krásných komplikací neexistuje z dřívějška, a v takovém případě se kontaktu pokud možno vyhnout. – Pokud na sklonku předchozího týdne Vodnáři nepřekonali drobný zdravotní problém, nyní odezní zřejmě bez následků.

 

Pana Honzu II. (26/25) jsme opustili v momentu vyhrocujícího se vztahu s Olívií, která si dokázala chytře kolem palce omotat nejširší Honzovu rodinu. Vidina vytouženého následníka (bůh suď, proč všichni předpokládají, že to bude chlapec, kteroužto představu Olívie chytře živí) a také preferenční hlasy pro tradiční rodinné hodnoty (rodina jako základ státu) hrají tuto hru za ní. Pro Honzu a nebo proti němu? Jemu se zdá, že proti, protože nebyl zvyklý na to, aby mu někdo lajnoval život (takový odpor neplatí pro otcovy pověsti válcovanou profesionální cestu). Ve skutečnosti pro – ale to Hopnzovi zatím nedochází. Neměl by v soukromé sféře udělat chybu.

 

  1. RYBY

Nevím Lído (33), zda je rozumné vnímat chystanou svatbu jako vítězství nad nepřáteli, i když poslouchat dvojsmyslné narážky kolegyň už bylo jistě neúnosné. Hlavní je, že se ten váš už konečně vyjádřil: nebýt možných komplikací, které život na psí knížku může přinést vašemu potomkovi, by se nejspíš nic nedělo. Možná pomohlo i od rodičů slíbené věno. V nejbližší době by do vašich plánů mohlo zasáhnout nečekané úmrtí a jím vyvolané překážky všeho druhu. A svatba bude jistě něco stát. Navzdory vaší ve vztahu k průměrným příjmům v této zemi velmi solidní situaci, bude třeba slevit z některých megalomanských nápadů se svatbou spojených. Vedle zmíněného úmrtí čtu v kartách i mladou dívku. Některé vaše touhy jsou jako z televizního seriálu, to děvče má vztah spíš k vám, než k vašemu partnerovi.

 

Užitečné spojenectví Rybám pro daný týden nabízejí ze znamení vzdušných Blíženci a zemních Kozorozi. Se Lvy z ohňových znamení se mohou spojit, pokud bude daný jedinec opačného pohlaví: taková aliance bude asi potěšitelně plodná, především pokud jde o pozemské statky. Z vlastních, tedy vodních znamení, ať se ale Ryby vyhnou konfrontaci se Štíry. Jinak v daném čase hrozí spíš ztráta peněz i profesionální pozice. Vynikající kondice nastoupí v polovině týdne a vyvrcholí o víkendu. To budou pánové neporazitelní v posteli a ženy vstoupí do ráje. Ovšem i pro špičkový i rekreační sport budou mimořádně disponováni a navíc jim bude přát štěstí, jisté obavy snad mohou budit jen jejich reakce na letošní výstřelky počasí.

 

Křestní jména účastníků Hry o budoucnost byla v zájmu anonymity a v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů změněna – jakákoliv podobnost s lidmi čtenářům známými je tedy nesporně čistě náhodná…