Střelec

(22.11-21.12)
Lidé ve znamení Střelce přistupují k životu velmi energicky a přemýšlení je nikdy neunaví. Většinou se vyznačují nadprůměrnou inteligencí, velkými znalostmi a praktičností. Ve svém životě nemají rádi překážky a v jejich překonávání jim velmi pomáhá odvaha a optimismus. Jsou loajální, spravedliví a odmítají faleš. Netolerují hloupost a prolhanost. Většinou vystupují energicky a úspěšně. Většinou mívají velmi slušnou intuici. Jsou otevření na novinky a dokáže je zaujmout mystika a tajemno. Váží si svobodu a nezávislost. Střelci jsou podnikaví, praktičtí, odvážní a pracovití.

Střelec může být dosti jednoduše vyveden z rovnováhy a stát se Vaším nepřítelem. Občas je to způsobeno tím, že má zvyk říkat vše přímo do očí a bez obalu a může být pro své okolí díky tomu nebezpečný.  Střelec preferuje přímá a jasná řešení, nezajímají ho nějaké okliky a zákulisní pletichy. Má dobrý kontakt s lidmi, a dokáže získávat jejich sympatie. Střelec je výtečný přítel a skvělý kamarád, společnost se s ním nenudí, stejně jako i on sám nezná význam slova nuda. Občas je považován za člověka dvou tváří – jednu má dokonalou a druhou hochštaplerskou. Negativní vlastnosti které Střelec občas má, jsou nezodpovědnost, nafoukanost, nespravedlnost a netrpělivost. Velmi dobře snáší porážky. Osobní kouzlo jim pomáhá v navazování milostných vztahů. Většinou mají sex v genech. Dokáže se angažovat v několika milostných vztazích najednou. Manželství s ním je životem ve stálé nejistotě, protože Střelec se jen velmi nerad vzdává své nezávislosti.

Lidé v tomto znamení mají hodně vitality a velmi slušné zdraví. Často se jim ale stávají různé nehody nebo trpí na neduhy jasně spojené s jejich velkou aktivností. Budou mít úspěch ve všech branných složkách a jsou to dobří vojáci, námořníci, piloti, policisté, geologové, zoologové, fyzikové, lékaři, advokáti a učitelé.

Planeta : Jupiter
Živel : Oheň
Roční období : Podzim
Přátelská znamení zvěrokruhu : Beran, Lev, Štír
Šťastná čísla : 4, 14, 24
Kámen : Tyrkys, podle Talmudu – Onyx
Kov : Cín
Květina : Hrášek
Bylina : Vanilka, Kopřiva
Strom : Modřín, Jesan
Pták : Skřivan
Barva : Bílá
Tkanina : Kord

Zajímavé recepty pro Střelce.

23 komentářů u „Střelec

 1. Martin

  Jsem střelec a mohu s upřímností říci, že většina slov zde vyřčených je pravda. Sice o té lásce na mnoho stran zatím nevím nic, ale tak co není, může být. Zda se střelci dokáží angažovat do všech vědních oborů, kteté zde jsou zde zmíněny, to nevím, myslím si, že vždy záleží na tom, čemu se chce člověk věnovat a co ho baví.
  Je dost nefééééér od hvězd, že takhle dokáží popsat člověka. Někdy si člověk sám myslí, že ho druzí neznají, ale po přečtení horoskupu se málem i divím, že to někdo dokáže říci “ Já Tě vůbec neznám.“.

 2. Katharos

  Jo, většina sedí. Na mě třeba nesedí optimismus, spíše realismus,pesimismus a optimismus používám, kdy se mi to hodí 😀 A další věc, o střelcích jsem taky četla, že jsou přelétaví, neradi se nechají vztahem spoutávat a takovýto todleto, přitom já znám zatím 4 střelce, kteří naopak znají hodnotu toho co mají a jsou věrní, nemusí to být jen ve vztazích, ale tak všeobecně. Ono taky nutno brát v úvahu, že chování člověka není ovlivněno pouze znamením..

 3. Katharos

  Ještě chci podotknout, že je to výborné, že lidi našli v tomhle systém a logiku. Člověk díky tomu může sám sebe poznat, dávat si na nějaké nedostatky pozor, poznat a ověřit své schopnosti, které může využít, rozvíjet a díky nim si třeba zvolit pro něj správný směr.

 4. sylva

  Moje dcera je střelec a opravdu sebevědomý a myslím si,že i chytrý človíček.Je v 7.třídě,skoro se nemusí vůbec učit a má jedničky.Yajímá ji starověké Řecko a Egypt,kde vypracovala do školy spoustu referátů.Od malinka miluje zvířata a láká ji veterina,nedovede ublížit žádnému zvířeti.Podle známé-psycholožky je údajně velice inteligentní(zatím to zkoumám)haha.Podle numerologie má dle data narození číslo 11,což svědčí právě o tom,že je něco,co má navíc.Uvidíme,přeji jí šťastný život a Vám všem střelcům taky.

 5. alena

  milostné vztahy najednou s několika partnery,to snad neéééé.jsem věrný tvor i když jsem měla partnera pravý opak,ale to už je prostě v genech.měla jsem a mám vzor ve svých rodičích i když,nikdy neříkej nikdy..

 6. Lucie

  Ahoj tak jsem si to cetla a mucim ric ze je to fakt pravdo i jako to jidlo….

 7. Simča

  Přesně tak souhlasí to o mě:D na 100% úplně to na mě sedí njn střelec! 😀

 8. Míra

  Ahoj zdravím,
  tak mohu říct že to na 96% sedí takhle fakt funguji až na ty milostné i nemilostné vztahy. Jako střelec dokážu být věrný partner i kamarád až za hrob ale do té doby než mně někdo z nich podrazí. Postavím zeď dám šanci a když nic přeruším kontakt.Jinak je to super 😉

 9. kikinka

  fakt je to pravda…… ae bohužel kvůli těmto věcem mi nevychází milostné vztahy 🙁

 10. eva

  ve všem popsaném výše se vidím. Jedině mě nesedí to, že v prvním odstavci je psáno, že Střelec je spravedlivý a hned dál, že jeho špatná vlastnost je nespravedlivost. Tak jak to tedy je. Fakt je, že já bych se lépe nepopsala. – jo a jsem spravedlivá.

 11. horoskopy Autor příspěvku

  V prvním případě je to převažující znak tohoto znamení zvěrokruhu, který je vede jejich životem. Ale samozřejmě stávají se situace, kdy se u něj nahromadí negativní emoce a v tom momentě postupuje jak je to popsáno.

 12. dante

  Tento výklad psaní něco říká, ale i nemusí to být jisté podle normy Střelce a věřím i to že člověk naučí nové poznání žít než být normem Střelce, dejme tomu Života poučení. Není třeba učit od někoho, aby napodoboval, že umění je základ trumf sebeovládání a líbeznosti. Naučil jsem třeba, být středním ukazatelem…a je mi úplně jedno, jestli člověk řekne pravdu nebo lže, na mně to nezáleží. Hlavně věřit sám sebou než hádat o lidské inteligence, který nemá v tomto životě srovnání mezi chytrými lidmi a hloupými lidmi. Mně postačí lidí, kteří mně vyhovují i když je o dost obyčejný.

Komentáře nejsou povoleny.