Panna

(23.08-22.09)
Člověk narozený v tomto znamení má vrozené sklony k vědě a podnikání. Pomáhá mu v tom ambice a výdrž. Výraznou vlastností jeho charakteru je realistický pohled na život. Své různé schopnosti rád využívá při práci a má díky tomu úspěch. Je to osoba přesná a velmi pečlivá. Je to perfekcionista ve všem co dělá. Dobře si radí v technických vědách a s ruční prací. Vše co se jí týká velmi pečlivě promyslí. V životě se spoléhá sám na sebe a velmi nerad jde do podniků bez racionálního zdůvodnění. Má rád to co je trvalé a bezpečné, ve všem jiném dokáže mít vlastní názor. Je citlivý na kritiku, ale sám velmi rád kritizuje. Ve svých názorech bývá velmi konzervativní. Na cokoliv nového i na různé změny si Panna zvyká dosti pomalu. Obecně je skromný, klidný, citlivý, ale bývá zlomyslný.

V kontaktech s lidmi se rozhoduje podle jejich užitečnosti pro jeho vlastní cíle. Velmi často mívá komplexy. Stará se omezovat kontakty s lidmi, ale bývá dosti oblíben. Dokáže se přizpůsobit každé společnosti. Má rád zábavu a dobrou kuchyni. Během času se z něho stává lakomec a mívá různé zvláštní zvyky. Láska mu nepřináší vždy štěstí, neboť příliš často si musí něco propočítat a promyslet. V tomto znamení je hodně starých mládenců a starých pannen. První milování většinou zažije až v manželství.

Panna je většinou velmi opatrná na své zdraví, které má dobré až do velmi pozdního věku. Nejlépe si poradí jako lékař, učitel, poradce, diplomat, obchodník, sochař, kritik, malíř a filosof.

Planeta : Merkur
Živel : Země
Roční období : Léto
Přátelská znamení zvěrokruhu : Střelec, Kozoroh
Sťastná čísla : 5, 10
Kámen : Nefrit, podle Talmudu – Jaspis
Kov : Rtuť
Květina : Chrpa, Sedmikráska
Bylina : Čekanka, Jasmín
Strom : Cedr, Borovice
Pták : Holub
Barva : Hnědá
Tkanina : Hedvábí

Zajímavé recepty pro Panny.

4 komentáře u „Panna

Komentáře nejsou povoleny.